Joi au avut loc ultimele partide din faza a doua a grupelor din cadrul Ligii Naționale de Mini Baschet masculin. Ploaia a dat peste cap meciurile, iar jocuri din sesiunea de după-amaiză au fost decalate și mutate în sălile de sport din Craiova.
Cea mai spectaculoasă partidă, s-a disputat în Sala” Ion Constantinescu” între Aseosft 1 Ploiești și Steaua 1 Magic și încheiată cu 21-19 în prelungiri în favoarea formației ploieștene.
Vineri încep partidele eliminatorii
Iată rezultaele înregistrate ieri:
Terenul 1 - Carol
JOI
8:00 CN Aurel Vlaicu 2 Bucuresti ACS Dan Dacian 3 Bucuresti 21-24
9:00 BC Best Arad ACS Dan Dacian 1 Bucuresti 6-48
10:00 CSS Targoviste CS U-Mobitelco 1 Cluj-Napoca 26-52
11:00 CSU Asesoft Junior 1 Ploiesti BC Laguna 1 Bucuresti 10-32
12:00 ACS Steaua Magic 1 Bucuresti CSS Nr 4 Bucuresti 19-15
16:00 ACS Dan Dacian 3 Bucuresti CSS Medias 26-24
17:00 ACS Dan Dacian 1 Bucuresti CS U-Mobitelco 1 Cluj-Napoca 36-31
18:00 BC Best Arad CSS Targoviste 28-33
19:00 BC Laguna 1 Bucuresti CSS Nr 4 Bucuresti 26-15
20:00 CSU Asesoft Junior 1 Ploiesti ACS Steaua Magic 1 Bucuresti 21-19
Terenul 2 - Carol
JOI
8:00 CSS Tulcea CSS Medias 20-26
9:00 BC Lions 1 Craiova BC Slam 1 Bucuresti 11-32
10:00 ACS Labradors Gladius Tg Mures CSS Sighetul Marmatiei 24-41
11:00 CSU Sibiu 1 CS For You Speranta Cluj-Napoca 38-21
12:00 BC Star Bucuresti CS 4Sports 1 Bucuresti 23-36
16:00 CN Aurel Vlaicu 2 Bucuresti CSS Tulcea 22-18
17:00 BC Slam 1 Bucuresti CSS Sighetul Marmatiei 28-40
18:00 BC Lions 1 Craiova ACS Labradors Gladius Tg Mures 12-25
19:00 CS For You Speranta Cluj-Napoca CS 4Sports 1 Bucuresti 10-29
20:00 CSU Sibiu 1 BC Star Bucuresti 31-34
Terenul 3 - Carol
JOI
8:00 CS Dunarea Calafat CSU Sibiu 2 14-15
9:00 CSS Craiova 1 CS Phoenix Constanta 20-26
10:00 CS Preventis Iasi CS Otopeni 23-34
11:00 BC Olimpic 1 Baia Mare CS Admar Costinesti 22-17
12:00 CSS Nagy Mozes Tg Secuiesc ACS Lucky Dragons Tg Mures 24-19
16:00 CSU Sibiu 2 LPS CSU Pitesti 3 12-11
17:00 CS Phoenix Constanta CS Otopeni 13-16
18:00 CSS Craiova 1 CS Preventis Iasi 40-26
19:00 CS Admar Costinesti ACS Lucky Dragons Tg Mures 25-15
20:00 BC Olimpic 1 Baia Mare CSS Nagy Mozes Tg Secuiesc 17-19
Terenul 4 - Carol
JOI
8:00 CS U-Mobitelco 5 Cluj-Napoca LPS CSU Pitesti 3 11-24
9:00 CSS Unirea 2 Iasi CS U-Mobitelco 3 Cluj-Napoca 22-36
10:00 ACS Ingerii Baniei BC Galactica Brasov 19-40
11:00 CS Sevlar Ploiesti BC Nitulescu Rm Valcea 31-15
12:00 BC Laguna 2 Bucuresti LPS CSU 4 Pitesti 16-29
16:00 CS Dunarea Calafat CS U-Mobitelco 5 Cluj-Napoca 26-6
17:00 CS U-Mobitelco 3 Cluj-Napoca BC Galactica Brasov 18-30
18:00 CSS Unirea 2 Iasi ACS Ingerii Baniei 27-31
19:00 BC Nitulescu Rm Valcea LPS CSU 4 Pitesti 14-24
20:00 CS Sevlar Ploiesti BC Laguna 2 Bucuresti 17-18
Terenul 6 - Cuza
JOI
8:00 ACS Comets Bucuresti BC Lyons 3 Craiova 28-10
9:00 CS Royal Sport Craiova ACS Total Sport Bucuresti 17-12
10:00 MP Sport 2 Timisoara CS Beagles Tg Mures 4-24
11:00 CS Cristina Ciocan CS Simon Baschet Pitesti 13-10
12:00
16:00 BC Lyons 3 Craiova ACS Total Sport Bucuresti 15-8
17:00 ACS Comets Bucuresti CS Royal Sport Craiova 22-3
18:00 CS Beagles Tg Mures CS Simon Baschet Pitesti 28-2
19:00 MP Sport 2 Timisoara CS Cristina Ciocan 34-10
Terenul 7 - Cuza
JOI
8:00 ACS Steaua Magic 2 Bucuresti CSU Asesoft Junior 3 Ploiesti 33-13
9:00 CS Phoenix 2 Constanta CS Phoenix Galati 29-41
10:00 BC Olimpic 2 Baia Mare BC Muresul Ludus 10-26
11:00 BC Lyons 2 Craiova LPS CSU 2 Pitesti 16-18
12:00 CS National Iasi CSS Craiova 2 26-16
16:00 CSS Craiova 3 ACS Steaua Magic 2 Bucuresti 25-26
17:00 CS Phoenix Galati BC Muresul Ludus 20-11
18:00 CS Phoenix 2 Constanta BC Olimpic 2 Baia Mare 47-15
19:00 LPS CSU 2 Pitesti CSS Craiova 2 15-10
20:00 BC Lyons 2 Craiova CS National Iasi 13-7
Terenul 8 - Buzesti
JOI
8:00 ACS Sportic PRO Baschet Fagaras CS Bball 6 Sf Gheorghe 22-28
9:00 CS 4Sports 2 Bucuresti CSS Nr 5 Bucuresti 11-26
10:00 ACS Baller Bucuresti CS Miandra Buzau 21-11
11:00 CS Eko Sighet BC Popovici Gheorghita Cobia 16-18
12:00 CS Spike Bucuresti CS U-Mobitelco 2 Cluj-Napoca 22-24
16:00 CS Bball 6 Sf Gheorghe CS Triumph Radauti 13-22
17:00 CSS Nr 5 Bucuresti CS Miandra Buzau 17-16
18:00 CS 4Sports 2 Bucuresti ACS Baller Bucuresti 10-22
19:00 BC Popovici Gheorghita Cobia CS U-Mobitelco 2 Cluj-Napoca 22-24
20:00 CS Eko Sighet CS Spike Bucuresti 11-17
Terenul 9 - Buzesti
JOI
8:00 ACS Dan Dacian 4 Bucuresti CS Triumph Radauti 4-23
9:00 CSU Brasov LPS CSU 1 Pitesti 7-17
10:00 CSS Sibiu ACS Dan Dacian 2 Bucuresti 13-18
11:00 ACS Viitorul Bucuresti MP Sport 1 Timisoara 17-26
12:00 CSO Voluntari CS U-Mobitelco 4 Cluj-Napoca 7-30
16:00 ACS Sportic PRO Baschet Fagaras ACS Dan Dacian 4 Bucuresti 21-8
17:00 LPS CSU 1 Pitesti ACS Dan Dacian 2 Bucuresti 24-15
18:00 CSU Brasov CSS Sibiu 19-17
19:00 MP Sport 1 Timisoara CS U-Mobitelco 4 Cluj-Napoca 26-22
20:00 ACS Viitorul Bucuresti CSO Voluntari 16-20
Terenul 10 - Buzesti
JOI
8:00 CS Fly OC Constanta BC Artesania Bucuresti 12-18
9:00 CSS Craiova 3 BC Valbon Arad 14-32
10:00 CSS Unirea Iasi CSU Asesoft Junior 2 Ploiesti 4-17
11:00 CN Aurel Vlaicu 1 Bucuresti ACS Flame Ilfov 11-20
12:00 BC Laguna 3 Bucuresti BC Slam 2 Bucuresti 07-05
16:00 BC Valbon Arad CSU Asesoft Junior 3 Ploiesti 31-4
17:00 BC Artesania Bucuresti CSU Asesoft Junior 2 Ploiesti 21-28
18:00 CS Fly OC Constanta CSS Unirea Iasi 18-9
19:00 ACS Flame Ilfov BC Slam 2 Bucuresti 23-11
20:00 CN Aurel Vlaicu 1 Bucuresti BC Laguna 3 Bucuresti 6-20
Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.
Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.
Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. BASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului.
După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!