SCM Timișoara învinge pe BC CSU Sibiu


SCM Timișoara învinge pe BC CSU Sibiu la o diferenţă de 7 puncte

SCM Timișoara învinge pe BC CSU Sibiu cu scorul de 86-79 (25-27, 25-21, 19-19, 17-12)

De la SCM Timișoara s-au remarcat: Nikola Pesakovic cu 14 puncte (2x3), o recuperare și 3 pase decisive, Brandon Randoplh cu 14 puncte (2x3), 2 recuperări și 2 pase decisive și Marko Stojadinovic cu 14 puncte (3x3), 2 recuperări și 2 pase decisive.

De partea cealaltă s-au remarcat Randal Alan Falker cu 18 puncte (1x3), 7 recuperări și o pasă decisivă, Lucas Tohatan cu 14 puncte (3x3), o recuperare și o pasă decisivă și Monyea Durrell Pratt cu 14 puncte (1x3), 7 recuperări și 4 pase decisive.

Statistica detaliată poate fi vizualizată aici

Revenim cu detalii!



Citește ultimele știri despre SCM Timișoara
Citește ultimele știri despre BC CSU Sibiu

totalbaschet.ro / 18 January 2019 / 19:47



mid53 Surprinzator
1 
Greu de înțeles atitudinea jucătorilor noștrii!!!!!???? 
18 January 2019 20:05
adis infumurare
1 
Nu e vorba de jucatori,aveti un lot mult mai bun decat avem noi.Eu cred ca devina e antrenorul care a zis probabil ca vine,vede,castiga si pleaca.Nu a luat um time out tot meciul si a luat tot in ultimele 4 minute in criza de timp si asta ma face sa cred ca a venit linistit ca nu va pierde meciul.
Sincer nu credeam ca vom castiga,oricum felicit jucatorii pentru ca in conditiile in care joaca ei azi au facut o surpriza frumoasa 
18 January 2019 20:27
2 
Evolutia Sibiului mult sub cea de la Cluj. Doua echipe frumoase, dar fara antrenori. Fleseriu mi s-o parut depasit astazi, nicio reactie. Bv, Timisoara. 
18 January 2019 21:00
JCN Asa se intampla
3 
cand iei de sus echipa adversa. Nu am vazut deloc incrancenare in jocul nostru, parca erau in vacanta.
Cat despre antrenor si timeout-uri ca se vorbeste mult de lucrul asta: Dan are obiceiul (de multe ori prost) sa isi tina TO pentru ultimul sfert. Din pacate nu cred ca isi alege mereu foarte fericit momentul. Aici ar trebui sa intervina secundul si sa il ajute insa cum noi nu avem secund..... 
18 January 2019 21:06
martax Oscar
0 
And the 4th place goes to... CSU Sibiu 
18 January 2019 21:58
raz re: Oscar
0 
sau la echipa ta favorita ? ;) 
21 January 2019 15:17
1 
Personal nu am mai recunoscut Sibiul din ultimele etape.... 
19 January 2019 08:04
1 
Eu simt ca este nevoie de un PG clasic. Hardy, Pratt si Tamulis sunt jucatori polivalenti care pot sa joace pe pozitia 1, insa nu dau randament maxim pe pozitia aceea.
In partida cu Clujul nu am avut acea minte limpede la final de meci si fiecare a inceput sa-l copieze pe Dykes luand meciul pe cont propriu. 
19 January 2019 10:32

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
CSU Sibiu și-a prezentat trofeul Cupei României în Sala Transilvania (Video)
Fanii, jucătorii și oficialii formației sibiene își îndreaptă acum atenția spre câștigarea titlului 
LNBM: Programul primului tur din play-off
Lupta pentru semifinale începe miercuri și joi, cu trei partide televizate 
BC CSU Sibiu prezintă trofeul Cupei României în fața fanilor
Evenimentul va avea loc la Sala Transilvania din Sibiu 
Opinie. Cinci jucători pe care aș fi vrut să îi văd în competițiile individuale. Video
Motivul pentru care au lipsit mai multe nume importante din LNBM la dunk contest și concursul de 3 puncte 
Team Bobe câștigă All Star Game 2019 după un meci în care s-au marcat 213 puncte
Show-ul de lasere video, momentele amuzante și concursurile individuale spectaculoase au completat acest eveniment. Video 
Goran Gajovic: „Când eram mic idolul meu era Pedja Stojakovic”
Muntenegreanul a câștigat concursul de 3 puncte, după o finală dramatică cu Dragan Zekovic. Video 
Bobe Nicolescu a fost desemnat MVP-ul All-Star Game LNBM
„A fost o sărbătoare a baschetului”. Jucătorul Oradiei a explicat și ce va face cu banii câștigați 
Video. Kevin Hardy, campion la dunk contest: „A fost un sentiment grozav să am familia lângă mine”
Hardy a ajuns la al treilea concurs câștigat în România, după cele din 2016 și 2017 
Goran Gajovic a câștigat concursul de 3 puncte din cadrul LNBM All-Star Game
Jucătorul Craiovei a trecut în finală de Dragan Zekovic. Video 
O nouă sală polivalentă va fi construită la Pitești
Cum va arăta arena de 21 de milioane de euro. Video 
gyke ...
0 
E adevărat că o parte din contractele de sponsorizare probabil nu sunt semnate pe termene mai mari de 1 an sau 2, dar eu unul nu îmi fac mari probleme acum, mai ales după câștigarea cupei. Bugetul a crescut ușor și constant în ultimii ani și eu sunt convins că trendul se va menține.  
click pt. Articol 21 April 2019 15:36
trancer Sibiu
0 
Înainte de orice cred ca este bugetul, dacă nu ai ceva sigur, nu ai cum să-ți stabilești echipa și obiectivele pentru viitor. Iar aici, din păcate pentru fanii lor, Sibiul nu sta chiar confortabil. Sau nu stătea, cine știe, poate s-a mai îmbunătățit situatia. 
click pt. Articol 21 April 2019 14:52
0 
Sperăm și noi, doar că momentan sunt multe necunoscute. Cel mai important este să semneze rapid cât mai mulți dintre jucătorii actuali pentru sezonul viitor. Fără o echipă rodată, nu prea ai șanse să treci de tururile preliminare. În plus, ar fi păcat să nu beneficieze de propria muncă din acest sezon. Rămâne de văzut câte locuri va avea România în sezonul viitor și cum vor fi distribuite.  
click pt. Articol 21 April 2019 14:15
0 
Felicitări, sper să aveți parte de un traseu în cupelele europene cât mai lung și cu reușite . 
click pt. Articol 21 April 2019 12:09
ydesh_apu Bine organizat
0 
Mie mi-a placut. Poate prea lung pentru cei care nu mananca baschetul pe paine. Organizare buna, mai putin restrictia de a utiliza parcarea subterana. 
click pt. Articol 20 April 2019 15:39
@lexCSU Kevin
0 
Bravo Kevinut, desi nu a fost cea mai reusita demonstratie a ta, cu siguranta poti mai mult si ai aratat asta, te iertam pentru meciul facut aseara :)  
click pt. Articol 19 April 2019 23:05
0 
Cred ca se refera la faptul ca banii sunt alocati strict din punct de vedere politic, nepunand mai intai performantele sportive ale anumitor orase. Adica sunt echipe care merita mai mult ca altele sa aiba o sala mai mare si mai moderna datorita rezultatelor obtinute in timp(si a suporterilor, binenteles, ca pana la urma ei sunt adevaratii beneficiari), dar nu primesc pentru ca acele orase sunt conduse de alte partide fata de cel de la guvernare. 
click pt. Articol 19 April 2019 22:22
0 
Nu inteleg de unde provine frustrarea ta? Stadionul vostru nu a beneficiat de fonduri de la Guvern? Adica de la pitesteni, craioveni, sibieni si oradeni? Sau vedem doar intr-o singura directie ? 
click pt. Articol 19 April 2019 22:08
u66 U100
0 
Halal eveniment special ati pregatit fanilor uisti. Rusine in primul rand staffului echipei si apoi echipei de mercenari. 
click pt. Articol 19 April 2019 18:11
vass bela Felicitari ?!
0 
Jim, feliciti Pitestiul pt ca guvernul le face sala ?! Cum a zis north.finder, e o treaba pt adunat voturi, iar banii vin integral de la buget, adica si de la sibieni, oradeni, clujeni samd . Daca investitia era a autoritatilor locale,fie si partial, meritau intr-adevar felicitari, dar asa ... Sunt clujean, dar oare Oradea sau Sibiul n-ar merita si ei o sala de 5000 locuri, platiti de la buget ? Ba da, dar penalii cheltuiesc banii tarii numai in anumite zone, cu simpatii pesediste, iar cei care contribuie cel mai mult la bugetul tarii, sunt neglijati cu nerusinare !!! 
click pt. Articol 19 April 2019 17:23