SCM U Craiova continuă să-şi întărească lotul de jucători


Fostul stelist Bozo Djurasovic va evolua în Bănie începând cu sezonul 2015-2016

SCM Universitatea Craiova este foarte activă pe piaţa transferurilor, reuşind să aducă în Bănie nume importante. Ultimul adăugat pe listă este jucătorul din spaţiul ex-iugoslav Bozo Djurasovic.

Baschetbalistul în vârstă de 27 de ani, înalt de 2.00 metri, care poate evolua pe poziţia 4, nu este străin de baschetul românesc, fiind în lotul formaţiei Steaua CSM EximBank în sezonul 2013-2014. Acesta a lăsat o impresie foarte bună în perioada petrecută la Bucureşti, având în cele 25 de meciuri jucate medii de 11.5 puncte, 5.4 recuperări, 1.4 pase decisive, 1.2 intercepţii, 0.7 capace, 1.6 mingi pierdute şi 14.2 la eficienţă, totul în 24:11 minute jucate. 

Potrivit site-urilor de specialitate din străinătate, Bozo Djurasovic nu a avut echipă în sezonul 2014-2015, motivele nefiind cunoscute. 

În ultima perioadă formaţia olteană a mai bătut palma cu jucători precum Cătălin Burlacu, Vlad Negoiţescu şi Zlatko Jovanovic. 

Vom reveni cu mai multe informaţii din tabăra grupării SCM U Craiova, care a susţinut azi o conferinţă de presă. 

*Foto: Răzvan Păsărică (sportpictures.eu)



Citește ultimele știri despre SCM Universitatea Craiova
Vizualizează pagina personală a jucătorului Bozo Djurasovic

Radu Bărăian / 28 July 2015 / 12:50


Galerie foto


2 
Nu se misca rau oltenii, bravo.
Foarte bun jucator, puternic, sut de afara, energie. 
28 July 2015 13:39
adu bun
1 
F bun. Mi.l doream si eu la pitesti.chiar ma gandeam pe unde mai joaca. 
28 July 2015 14:00
horia_craiova FOARTE BUN
-2 
Asa cum au remarcat si colegii mai sus este o achizitie foarte buna. Pacat ca nu joaca !!!!!! 
29 July 2015 08:30

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
Dusko Vujosevic: „U-BT mi-a dovedit că este un club serios, cu ambiții mari”
Noul antrenor al clujenilor a susținut că a primit informații despre club și de la fostul său elev, Aleksandar Rasic 
Lovitură de imagine dată de U-BT Cluj: Dusko Vujosevic – noul antrenor coordonator
Mihai Silvășan revine în angrenajul echipei, din funcția de antrenor secund. Branko Cuic – noul director executiv sportiv 
SCM Timișoara, termen prelungit până în 1 iulie pentru achitarea datoriei
Directorul clubului va încerca să îl convingă pe primarul Nicolae Robu 
Reacția primarului Nicolae Robu cu privire la situația echipei de baschet
Ce spune despre plata datoriei celor de la SCM Timisoara 
Șemsettin Baș, noul antrenor al lui CSO Voluntari, în locul lui Eugen Ilie
Turcul are un CV impresionant și un obiectiv îndrăzneț la prima aventură în România 
Radu Țoancă: „Am plătit o parte din suma datorată. O să continuăm de marţi încolo”
Directorul de la SCM Timișoara crede, în proporție de 99%, că echipa va fi în LNBM  
Bogdan Țibîrnă se întoarce la națională dupa o pauză de 2 ani
Pivotul Oradiei completează lotul preliminar al României pentru meciurile din precalificările EuroBasket 2021 
CSO Voluntari se desparte de Eugen Ilie
Ilfovenii au fost la un pas să intre în playoff-ul LNBM în sezonul recent încheiat 
Cristian Achim va bifa al 11-lea sezon pe banca lui CSM CSU Oradea
Campioana României are și trei jucători sub contract pentru sezonul 2019/2020 
SCM U Craiova va juca în FIBA Europe Cup și va debuta astfel într-o competiție la nivel continental
CSM CSU Oradea și CSU Sibiu s-au înscris pentru participarea în Basketball Champions League 
0 
Un antrenor mare cu palmares impresionant. Singura problema a lui e senatatea. Din delcaratia lui se poate deduce ca avea si alte oferte (lucru care e foarte logic si usor de crezut), dar a ales sa vina la Cluj. Cred ca zvonul cu Eurocup o sa se adevereasca. La nivelul lui nu cred ca ar vrea sa joace in Fiba europe cup. Fun fact e ca in Franta vorbea in sarba doar la timeouts si avea translator. Poate invata si Silva ceva sarba. Oricum cred ca sezonul acesta o sa avem mult mai multi jucatori sarbi decat americani, iar intr-o nota semi-trista, avand in vedere declaratia antenorlui, presimt ca nu o sa ramana nici macar Dykes la echipa. Daca se adevereste situatia, mie mi se pare ciudata inlaturarea lui Pintea de la echipa. 
click pt. Articol 18 June 2019 23:32
0 
Ok, o lovitura de imagine, de acord. Însă să vedem ce se întâmplă mai departe, care este forță de muncă a acestui om care mănâncă baschet pe pâine, dar care are probleme serioase de sănătate. Oricum la ce jucători vor veni, cred ca ar trebui în sfârșit sa ne mai distram și noi. Sper ca Silvasan va profita din plin și va invata multe pt ca acum chiar are profesor. Sunt însă foarte dezamăgit de mutarea cu Cuic. Dintr-un jucător ambițios, decent valoric, dar de un caracter îndoielnic și apoi secund sa ajungi în câțiva ani director sportiv, wow, nu știu ce sa zic, este aproape șocant. Nu sunt fun Cristescu, am zis-o, dar personal, pentru funcția respectiva mi se părea mult mai potrivit decât acest Cuic... 
click pt. Articol 18 June 2019 22:35
0 
Mi se pare total ireal scenariul conform căruia Vujosevic a venit doar de imagine si in fapt va fi secundul/in umbra lui Silva..nu ar fi venit doar pt asa ceva 
click pt. Articol 18 June 2019 21:50
tarb Comparatie nefericita!
0 
Nick Nurse a castigat titlul in Anglia cu London Towers a castigat g League si ajucat ceva meciuri si in Euroliga. El nu o invatat meserie la Toronto ci s-o ocupat cu ofensiva timp de 3, 4 ani . 
click pt. Articol 18 June 2019 21:23
vass bela Tot Silva
0 
va avea cutitul in mana, este o mutare cum ii si titlul din TB, adica una de imagine . Nume da, putere de munca ba, asa ca pt suporteri un strain celebru e noul antrenor, pt cei din interiorul clubului tot Silva, asa ca totul e ca inainte . Din pacate ! 
click pt. Articol 18 June 2019 20:03
vruk Silvasan asistent
0 
Te contrazic. Este o idee foarte buna. Si iti dau un exemplu recent de campion. Nick Nurse. Uita-te in cate sezoane a fost omul ala asistent, de la cine a invatat meserie si unde a ajuns acum.
In rest, o mutare excelenta. 
click pt. Articol 18 June 2019 19:31
romeovura Nana Foulland
0 
Sper să rămână la echipă, și să vedem baschet. Hai U-BT 
click pt. Articol 18 June 2019 19:00
76ers Da..
0 
Se vede si in poza ca nu arata tocmai bine si plin de viata dar si prin simpla prezenta in jurul clubului sunt convins ca va avea un impact imens mai ales in aducerea jucatorilor.
Am vazut ca se doreste o schimbare totala la nivelul strainilor si chiar sunt curios :D 
click pt. Articol 18 June 2019 18:53
free62 free62
0 
Pai se pare ca sibienii au avut dreptate...Pintea pare a fi out si Cristescu pe linie moarta. E mai escroc sarbotelu asta de Cuic decat credeam eu. Cat despre Silvasan...daca vrei sa fii principal cu adevarat, atunci te duci peste tot si antrenezi si inveti, nu e niciun pas normal sa stai sluga cuiva, mai ales cand acel cineva probabil are personalitate si nu ai un cuvant prea mare de spus. Nu e ca si cum pe Tenter l-a facut Baldwin antrenor. Da este antrenor cu nume, a mai fost(Baldwin), sa vedem jucatorii, ca pana la urma aia joaca. Cu Baldwin din cauza jucatorilor am reusit sa iesim din sferturi in al doilea lui sezon aici... 
click pt. Articol 18 June 2019 18:49
6X Da.
0 
Așa să fie. Amin. 
click pt. Articol 18 June 2019 18:41