SCM U Craiova trece de Steaua CSM

totalbaschet.ro

26.01.2014

SCM U Craiova s-a impus pe terenul Stelei Eximbank cu scorul 59-69 (pe sferturi: 21-13, 12-17, 14-17, 12-22).

Pentru Steaua, Gallimore a marcat 15 puncte, Durasovic 10 puncte, Nyakundi 9 puncte, iar la craioveni, Seals și Kovac câte 14 puncte, Căpușan 11 puncte, Popescu 10.

Vom reveni cu detalii.

Steaua CSM Eximbank conduce echipa SCM U Craiova cu scorul 33-30 după 20 de minute de joc. În primul sfert, Steaua s-a impus cu 21-13, dar oaspeții au redus din diferență în sfertul al doilea.

Durasovic și Nyakundi au înscris câte 7 puncte pentru Steaua, iar la craioveni, Seals este principalul marcator cu 10 puncte.