SURSE. Will Franklin, aproape de o despărțire de CSM CSU Oradea


CSM CSU Oradea este pe cale să își piardă căpitanul

Chiar dacă își va păstra majoritatea baschetbaliștilor din sezonul trecut, CSM CSU Oradea se va confrunta și cu unele plecări. Potrivit unor surse apropiate de site-ul nostru, gruparea bihoreană nu va continua colaborarea cu Will Franklin.

În vârstă de 31 de ani, americanul a adus o contribuție vitală la titlul adjudecat de CSM CSU în urmă cu puțin timp. El este, totodată, unul dintre cei mai îndrăgiți baschetbaliști din lotul lui Cristian Achim, contabilizând, în stagiunea precedentă, medii de 9.6 puncte, 5.7 pase decisive și 3.8 recuperări, cu un indice al eficienței de 13.8.

De asemenea, Franklin a strâns 6 jocuri în Cupa României, acolo unde a disputat finala. La scurt timp după meciul pierdut în fața lui U-BT, Will a participat la All Star Game-ul Ligii Naționale, desfășurat tot la Arena Antonio Alexe.

Franklin a mai evoluat, de-a lungul carierei, la New Yorker Phantoms Braunschweig (Germania), Etoille du Sahel (Tunisia), Energa Czarni Slupsk (Polonia).

*Foto: Roby Boroș/CSM CSU Oradea



Vizualizează pagina personală a jucătorului William Franklin
Citește ultimele știri despre CSM CSU Oradea

Paul Olar / 25 June 2016 / 16:24


Galerie foto


3punkte Motivul
2 
Care e motivul?! Stirea aceasta e goalã, fãrã partea interesantã (ca o cursã de formula 1 de la Monaco). 
25 June 2016 20:33
tme De ce te superi?
0 
Asta e o stire pe nivelul inteligentei tale! 
25 June 2016 20:53
3punkte Din nou tu,
1 
vorbesti despre tine?! esti in offside tme... daca inteligent nu esti, bate si tu la perete. 
25 June 2016 21:55
Fortza Steaua Ceva mai bun!
0 
S-ar putea sa se intelega cu Armstead noul component al nationalei... Astefel Oradea renunta la Franklin care are la randul sau oferte bune atat din tara cat si din strainatate 
25 June 2016 21:34
1 
Armstead m-am gândit si eu cã ar putea fi o solutie.Eu unu zic cã va juca la ceva echipã de la noi. Will în tarã nu are unde merge.Nimeni nu-i poate face o ofertã mai mare ca si Csm.Eventual Steaua dar nu cred,posibil sã aduca acolo un conducator cu experienta gen Marinovic 
25 June 2016 21:46
3punkte e mare caracter
1 
Franklin nu alege alta echipa de baschet din LNBM, daca pleaca de la leii rosii...sunt convins.El stie ce inseamna fair play si a respecta o promisiune. 
25 June 2016 22:04
Fortza Steaua Vine Velickovic???
0 
Poate cine va sa cinfirme faptul ca se poarta negocieri cu actualul jucator al clubului Partizan??? 
25 June 2016 21:44
DonDiablo Unde ai citit sau auzit tu stirea asta?
0 
Unde ai citit sau auzit tu stirea asta? 
25 June 2016 21:48
0 
Nu este o stire intreb daca cineva poate sa spuna este adevarat sau nu..... 
25 June 2016 22:00
1 
Nu stiu ce sa zic.Ar fi un super jucator pt Csm si Romania,dar oare sã poata o echipa de la noi sã transfere de la Partizan.... 
25 June 2016 22:05
1 
oferta se pare ca e reala, acum vedem ce decide jucatorul. Si in anii trecuti , Oradea a abordat multi jucatori fabulosi, dar cereau mult prea multi bani.  
26 June 2016 08:48
0 
Asta știi din interior sau...? 
26 June 2016 11:24
tsc_1980 Csm Oradea
-1 
Velickovic Pelekanos si Armstead - ar arata mult mai bine Oradea daca ar fi adevarat. Dar Oradea il iubeste pe Will, si Will iubeste femeile dein Oradea. Asa ca nu ar fi exclus sa revedem acceasi tripleta americana ca si in sezonul trecut Will- Sean - Zeno. In rest, suntem campioni, si este tot ceea ce conteaza in momentul actual! 
26 June 2016 13:50
0 
Scuzămă ca zic dar nu suntem campioni.Uitate Cluju ce transferuri o făcut si ce jucători sunt la negocieri.Armstead asta nu stiu ce-i de capu lui dacă e asa mare jucător si nu stiu unde ati auzit că e posibil să vină la Oradea.Asta cu Pelekanos a fost o singură știre 2 rânduri scrise acuma vreo 2 săptămâni atât.În rest nimic.Velickovic da ar fi un super transfer plus dacă ar rămâne Sean si Zeno ar fi perfect.Orcum ar fi buni 6 străini în echipă, să fie o soluție merem de schimb depinzând de adversar... 
26 June 2016 13:59
tsc_1980 Csm Oradea
1 
Pana incepem campionatul viitor, suntem campionii Romaniei. Si sunt convins ca tandemul Sere- Achim va face o campanie de transferuri demna de o echipa campioana, si care va juca in Cupele Europene! 
26 June 2016 14:17
1 
Da asa este pana atunci suntem campioni.De aceea si fanii au pretențiile lor.Adică să afle câte ceva despre transferuri...nu doar unele presupuneri gen Velickovic,că a auzit unu că așa ar fi.Orcine poate spune orce că are pile la club că știe că....Rivalele se miscă rapid noi mai nimic.Sau se așteaptă tragerea la sorț în cupele europene,nu stiu 
26 June 2016 14:22
koala DonDiablo
-2 
pana se termina campionatul viitor suntem campionii Romaniei! in afara de asta cred ca uiti ce antrenor are clujul.:) 
26 June 2016 16:57
0 
Stiu ce antrenor au.Dar mă gândesc că e și Pintea acolo care ceva e de capu lui.Silvășan mare lucru nu cred că o să facă.Dar au lot,care orcând pot să-l scoată dintro situație dificilă.Problema e că acolo sunt orgolii.Adamovic,Dykes care orce face nr 1...nu e benefic așa ceva.Plus nu știi când apar accidentări sau poate fi și ne omogenizarea. Acuma ce-i drept în fiecare sezon U are echipă și nu face nimic.Si Steaua ar putea fi luată în considerare dar în afară de Baciu Levi si Paul is gata deja cam greu cu românii acolo. Ideea este că la noi se aude ba de ăla,ba ăla dar nimic concret.... Eu unu spun că va fi un campionat mult dezechilibrat față de sez trecut.Csm,U,Steaua si poate Mures să se bată pentru titlu cu șanse,cu niște semne de întrebare la Mures și mai ales la Steaua părerea mea 
26 June 2016 17:26

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
500 de abonamente vândute deja de campioana CSM CSU Oradea
Cât costă tichetele pentru întreg sezonul și de ce surpriză vor avea parte fanii bihoreni 
Ionuț Berceanu va juca și în sezonul următor pentru SCM U Craiova
Va fi al 3-lea sezon consecutiv pentru jucătorul de 21 de ani la formația olteană 
CSU Sibiu a publicat primele informații despre abonamentele pentru stagiunea 2019/2020
Abonații vechi vor avea întâietate la achiziția tichetelor pentru tot sezonul, începând cu 19 august 
Surse. Vlad Negoițescu ajunge la CSM Galați
„Nego” se desparte de Steaua după trei sezoane 
Armin Cane este noul jucător al lui Dinamo Știința București
Americanul vine din campionatul Finlandei 
Doliu în baschetul românesc, după trecerea în neființă a lui Armand Novacek
Fostul mare jucător al Stelei a făcut parte din generația de aur a baschetului românesc din anii '50-'60  
Zona Transferurilor 2019 - Liga Națională de Baschet Masculin
Toate mutările făcute de echipele din România în această pauză competițională 
UPDATE. Mladen Jeremic, confirmat drept noul jucător al celor de la Dinamo Știința București
Sârbul este primul transfer făcut de alb-roșii în acest sezon 
Vlad Corpodean va fi căpitanul lui CSM Galați și în sezonul viitor
Baschetbalistul român continuă pe malul Dunării. Surse 
Titus Nicoară rămâne la CSM Mediaș
Extrema de forță a semnat un nou contract cu formația de pe Târnava Mare 
gyke 😁😁
0 
Nu vreau să duc discuția în "cine are cel mai mare...", dar ține cont și de sectorul așa zis vip (de fapt sunt vreo 200 de locuri exact vis-a-vis de galerie). Ca să nu mai zic de faptul că abonații vechi au același preț ca și cei noi. Asta e unul dintre reproșuri, iar apoi e cel legat de faptul că nu e deloc o ofertă family friendly, pur și simplu tarifele sunt aceleași pentru toată lumea; suntem mulți cei care avem 3 4 abonamente și bugetul familiei este puternic lovit în perioada asta... Dar în fine, eu unul înțeleg ce stă în spatele deciziei... Este însă posibil ca numărul de abonamente vechi să scadă, dar vor veni altele noi, ale celor care nu au prins bilete în playoff. Vedem de luni încolo, care va fi ritmul de vânzare. Parcă la Oradea sunt 500 vândute până acum, nu e rău deloc.  
click pt. Articol 16 August 2019 19:21
76ers Abonament
0 
Am lungit-o...concluzia, la noile preturi pentru bilete parca esti incurajat sa ai abonament 
click pt. Articol 16 August 2019 18:35
0 
Nu am verificat link-ul, preturile au crescut si pentru meciurile din sezonul regulat/Fiba, deci pretruile abonamentelor sunt justificate :D 
click pt. Articol 16 August 2019 18:30
0 
Preturile par destul de mari dar nu exagerate, dupa calculele mele cel mai ieftin abonament, mai ales pentru vechii abonati, ar fi trebuit sa fie undeva la 250 de lei deoarece din ce stiu pretul celui mai ieftin bilet era 15 lei sezonul trecut iar sezonul acesta vor disputa cel putin 15 meciuri acasa, urmand ca cele din playoff sa fie un fel de bonus, dar cu pretentiile de castigare a campionatului automat se transforma in cel putin 20 de meciuri jucate acasa.
Acum este posibil ca in urmatorul sezon pretul biletelor sa inceapa de la 20 de lei si automat abonamentul este o alegere foarte buna.
Totusi sunt de parere ca un club ar trebui sa fie putin mai transparent si sa spuna direct ca veniturile din vanzarea de abonamente ajunge la club si ca sunt importante, asa sunt convins ca 90% din abonati ar fi de acord sa plateasca si 50-100 de lei in plus doar pentru a ajuta clubul si nu neaparat sa profite de facilitatile unui abonament 
click pt. Articol 16 August 2019 18:28
Oldtimer Fiți liniștiți, nu e cel mai scump
0 
Dacă facem media cu sectoarele A, B, C, D ar fi 350 lei abonamentul, identic cu cel de la Oradea. La noi biletul e 15 lei / meci / sezon curent și 25 lei / meci / etapa superioara Cupa & Campionat. În plus sunt tot felul de combinații struțo-cămile cu vechi/noi/adulți /copii.... Sezonul trecut, efectul scumpirilor cu 50% s-a reflectat clar în prezența la sală, excepție făcând derby-urile și PO (dar nici aici întotdeauna) Dar... media salariului net în Sibiu e mult mai mare ca în Oradea, la capitolul relației club-fani sunteți la mult peste alții iar CSU fans e unic, deocamdată... așa că nu cred ca 70 % din sezonul precedent să cunoască picajul produs la Oradea. Si oricum, din banii de pe bilete și abonamente asiguri, cel mult, utilități, nu salarii la sportivi. E și motivul pentru care n-am avut climatizare în sala Toni Alexe la ultimile meciuri din sezonul trecut...  
click pt. Articol 16 August 2019 18:23
0 
Daca jucam si in Europa, e oarecum normala cresterea pretului la abonamente.
Cresterea de 10 lei la bilete nu mi se pare tocmai ok... e totusi baschet nu ar trebui sa dam in preturi de fotbal. Sper ca la amicale sa fie acces gratuit. 
click pt. Articol 16 August 2019 18:18
0 
Asta am înțeles, dar eu vroiam sa spun, dacă nu se vor mai vinde în același număr mare având în vedere cel puțin prețul cam piperat? Ma rog, sunt sigur ca s-au făcut calcule și studii, pe mine, ca simplu amator, doar m-a izbit în ochi prețul abonamentelor. 
click pt. Articol 16 August 2019 17:30
0 
Păi ți-am răspuns... sunt easy money... dacă ai cerere suficient de mare de ce să nu faci 20 30k în plus. Pentru un club cu bugetul nostru sunt bani mulți...  
click pt. Articol 16 August 2019 17:12
0 
Nu e treaba mea evident, eu ma refeream doar ca mi se pare multicel ca suma. Care sa fie motivul creșterii cu 100 lei? Pana la urma în Europa vor fi probabil cele 3 meciuri (bine ar fi sa ma contraziceti), iar echipa sa fie mai buna și sa obțină mai multe anul asta? Hmm, am rezervele mele, dar ma abțin pana nu ii vad efectiv în teren. N-as fi asa sigur ca vor fi mai scumpe ca ale noastre, sa vedem. 
click pt. Articol 16 August 2019 16:42
gyke Completare
0 
Cu siguranță vor fi cele mai scumpe abonamente din țară sezonul ăsta la baschet.  
click pt. Articol 16 August 2019 16:10