SURSE. Will Franklin revine la CSM-U Oradea


Baschetbalistul american a evoluat în sezonul precedent în Polonia

CSM-U Oradea este aproape de a rezolva problema conducătorului de joc. Potrivit unor surse de încredere ale site-ului Total Baschet, gruparea bihoreană îl va readuce pe Will Franklin. Americanul a evoluat în stagiunea precedentă la Twarde Pierniki Torun.

În maieul trupei poloneze, fundașul a contabilizat 20 de prezențe, remarcându-se cu medii de 13.2 puncte, 5.0 recuperări, 7.6 pase decisive și 1.6 intercepții. Trebuie menționat faptul că Will a început stagiunea 2014/2015 la echipa Energa Czarni Slupsk, însă s-a transferat la Torun în luna decembrie a anului trecut.

Totodată, Franklin a mai îmbrăcat maieul formațiilor Ydra Asfalistiki (Cipru), Borac Nektar (Bosnia), New Yorker Phantoms Braunschweig (Germania) sau Etoile du Sahel (Tunisia). În Liga Națională, sportivul de peste ocean a strâns 76 de partide, totalizând statistici de 10.5 puncte, 3.8 recuperări, 4.4 pase decisive și 13.2 la eficiență.

Franklin s-a născut pe 5 aprilie 1985 și măsoară 1.85 m. Până la ora actuală, CSM-U a anunțat achiziția jucătorilor Andrei Mandache și Sean Barnette, precum și prelungirea înțelegerii cu Salih Nuhanovic.

*Foto: Răzvan Păsărică/sportpictures.eu



Vizualizează pagina personală a jucătorului William Franklin
Citește ultimele știri despre CSM CSU Oradea

Paul Olar / 28 June 2015 / 11:00


Galerie foto


1 
Ar fii o miscare f buna pt echipa ! Desi asta inseamna ca Hatten cam iese din schema . 
28 June 2015 12:13
1 
Ar fii o miscare f buna pt echipa ! Desi asta inseamna ca Hatten cam iese din schema . 
28 June 2015 12:14
2 
E sigura mutarea. Înseamnă ca mai avem de rezolvat și o extrema. E cam clar ca Hatten și Subotic pleacă. Dacă am semnat cu Barnette și Franklin e cam clar ca nu rămâne nici Dillon (nu cred ca avem banii necesari pt toti). 
28 June 2015 13:57
afganul Buget
1 
Referitor la buget este mai mic decat sezonul 2013-2014 dar poate intre timp s- au mai gasit ceva sponzori cine stie 
28 June 2015 16:57
mi confirmare
3 
Asta-i stirea care imi confirma increderea pe care o am in Cristi Achim.
Hai Oradea. 
28 June 2015 19:08
soso69 Optimism
3 
Și eu sunt optimist deși nu cred ca vom transfera mai mult de 5 străini în lot . Jucătorii romani sunt scumpi și noi avem 3 de lot național. De asemenea Barnette și Franklin sigur au trebuit plătiți foarte bine. Sper ca Achim sa facă treaba buna anul ăsta și sa fim feriți de accidentări. 
28 June 2015 19:17
Tomy Where there's a Will...
0 
Salutare... cu tot otpimismul care ne caracterizeaza nu putem considera acest articol mai mult zvon. Faptul ca se poarta negocieri e foarte bine, dar pana la contract semnat o sa mai fie cateva articole. Stim bine ca Will nu este un jucator ieftin, e constient de valoare lui si are o familie de intretinut deci nu va veni pe aceeasi bani pe care i-a avut acum doua sezoane. Eu mi l-as dori foarte mult la echipa. E pe departe cel mai bun PG care a jucat vreodata la CSM si probabil unul din cei mai buni din campionat.

Sunt in asentimentul lui soso69 stiind ca nu avem buget nici pe departe cat Cluj, Timisoara sau Energia, iar cu venirile lui Sean si Will va trebui sa fim norocosi pentru a "prinde" jucatori buni pe pozitiile 2 si 4 cu sumele care ne raman. La Dillon cred ca putem doar visa, desi acelasi lucru l-am zis si anul trecut si uite ca a ramas. Poate un avantaj din punct de vedere financiar e ca nu jucam Eurochallenge deci mai salvam niste zeci de mii de dolari. Insa trebuie sa fim atenti la raportul calitate/pret cand ne uitam la jucatori.

Daca se adevereste informatia, ceea ce imi doresc foarte mult... atunci welcome back Will!  
29 June 2015 15:31

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
Isaiah Martin, noul pivot de la CSM Galați
Primul jucător străin pentru echipa de la Dunăre 
Andrei Calenic continuă la Dinamo Știința București
Un nou sezon pentru tânărul jucător român la echipa din Ștefan Cel Mare 
500 de abonamente vândute deja de campioana CSM CSU Oradea
Cât costă tichetele pentru întreg sezonul și de ce surpriză vor avea parte fanii bihoreni 
Ionuț Berceanu va juca și în sezonul următor pentru SCM U Craiova
Va fi al 3-lea sezon consecutiv pentru jucătorul de 21 de ani la formația olteană 
CSU Sibiu a publicat primele informații despre abonamentele pentru stagiunea 2019/2020
Abonații vechi vor avea întâietate la achiziția tichetelor pentru tot sezonul, începând cu 19 august 
Surse. Vlad Negoițescu ajunge la CSM Galați
„Nego” se desparte de Steaua după trei sezoane 
Armin Cane este noul jucător al lui Dinamo Știința București
Americanul vine din campionatul Finlandei 
Doliu în baschetul românesc, după trecerea în neființă a lui Armand Novacek
Fostul mare jucător al Stelei a făcut parte din generația de aur a baschetului românesc din anii '50-'60  
Zona Transferurilor 2019 - Liga Națională de Baschet Masculin
Toate mutările făcute de echipele din România în această pauză competițională 
UPDATE. Mladen Jeremic, confirmat drept noul jucător al celor de la Dinamo Știința București
Sârbul este primul transfer făcut de alb-roșii în acest sezon 
gyke 😁😁
0 
Nu vreau să duc discuția în "cine are cel mai mare...", dar ține cont și de sectorul așa zis vip (de fapt sunt vreo 200 de locuri exact vis-a-vis de galerie). Ca să nu mai zic de faptul că abonații vechi au același preț ca și cei noi. Asta e unul dintre reproșuri, iar apoi e cel legat de faptul că nu e deloc o ofertă family friendly, pur și simplu tarifele sunt aceleași pentru toată lumea; suntem mulți cei care avem 3 4 abonamente și bugetul familiei este puternic lovit în perioada asta... Dar în fine, eu unul înțeleg ce stă în spatele deciziei... Este însă posibil ca numărul de abonamente vechi să scadă, dar vor veni altele noi, ale celor care nu au prins bilete în playoff. Vedem de luni încolo, care va fi ritmul de vânzare. Parcă la Oradea sunt 500 vândute până acum, nu e rău deloc.  
click pt. Articol 16 August 2019 19:21
76ers Abonament
0 
Am lungit-o...concluzia, la noile preturi pentru bilete parca esti incurajat sa ai abonament 
click pt. Articol 16 August 2019 18:35
0 
Nu am verificat link-ul, preturile au crescut si pentru meciurile din sezonul regulat/Fiba, deci pretruile abonamentelor sunt justificate :D 
click pt. Articol 16 August 2019 18:30
0 
Preturile par destul de mari dar nu exagerate, dupa calculele mele cel mai ieftin abonament, mai ales pentru vechii abonati, ar fi trebuit sa fie undeva la 250 de lei deoarece din ce stiu pretul celui mai ieftin bilet era 15 lei sezonul trecut iar sezonul acesta vor disputa cel putin 15 meciuri acasa, urmand ca cele din playoff sa fie un fel de bonus, dar cu pretentiile de castigare a campionatului automat se transforma in cel putin 20 de meciuri jucate acasa.
Acum este posibil ca in urmatorul sezon pretul biletelor sa inceapa de la 20 de lei si automat abonamentul este o alegere foarte buna.
Totusi sunt de parere ca un club ar trebui sa fie putin mai transparent si sa spuna direct ca veniturile din vanzarea de abonamente ajunge la club si ca sunt importante, asa sunt convins ca 90% din abonati ar fi de acord sa plateasca si 50-100 de lei in plus doar pentru a ajuta clubul si nu neaparat sa profite de facilitatile unui abonament 
click pt. Articol 16 August 2019 18:28
Oldtimer Fiți liniștiți, nu e cel mai scump
0 
Dacă facem media cu sectoarele A, B, C, D ar fi 350 lei abonamentul, identic cu cel de la Oradea. La noi biletul e 15 lei / meci / sezon curent și 25 lei / meci / etapa superioara Cupa & Campionat. În plus sunt tot felul de combinații struțo-cămile cu vechi/noi/adulți /copii.... Sezonul trecut, efectul scumpirilor cu 50% s-a reflectat clar în prezența la sală, excepție făcând derby-urile și PO (dar nici aici întotdeauna) Dar... media salariului net în Sibiu e mult mai mare ca în Oradea, la capitolul relației club-fani sunteți la mult peste alții iar CSU fans e unic, deocamdată... așa că nu cred ca 70 % din sezonul precedent să cunoască picajul produs la Oradea. Si oricum, din banii de pe bilete și abonamente asiguri, cel mult, utilități, nu salarii la sportivi. E și motivul pentru care n-am avut climatizare în sala Toni Alexe la ultimile meciuri din sezonul trecut...  
click pt. Articol 16 August 2019 18:23
0 
Daca jucam si in Europa, e oarecum normala cresterea pretului la abonamente.
Cresterea de 10 lei la bilete nu mi se pare tocmai ok... e totusi baschet nu ar trebui sa dam in preturi de fotbal. Sper ca la amicale sa fie acces gratuit. 
click pt. Articol 16 August 2019 18:18
0 
Asta am înțeles, dar eu vroiam sa spun, dacă nu se vor mai vinde în același număr mare având în vedere cel puțin prețul cam piperat? Ma rog, sunt sigur ca s-au făcut calcule și studii, pe mine, ca simplu amator, doar m-a izbit în ochi prețul abonamentelor. 
click pt. Articol 16 August 2019 17:30
0 
Păi ți-am răspuns... sunt easy money... dacă ai cerere suficient de mare de ce să nu faci 20 30k în plus. Pentru un club cu bugetul nostru sunt bani mulți...  
click pt. Articol 16 August 2019 17:12
0 
Nu e treaba mea evident, eu ma refeream doar ca mi se pare multicel ca suma. Care sa fie motivul creșterii cu 100 lei? Pana la urma în Europa vor fi probabil cele 3 meciuri (bine ar fi sa ma contraziceti), iar echipa sa fie mai buna și sa obțină mai multe anul asta? Hmm, am rezervele mele, dar ma abțin pana nu ii vad efectiv în teren. N-as fi asa sigur ca vor fi mai scumpe ca ale noastre, sa vedem. 
click pt. Articol 16 August 2019 16:42
gyke Completare
0 
Cu siguranță vor fi cele mai scumpe abonamente din țară sezonul ăsta la baschet.  
click pt. Articol 16 August 2019 16:10