Surpriză pentru fanii baschetului din România


TVR va televiza primele ligi din Spania şi Italia

televizari tvr spania italia

După ce a televizat EuroBasket 2017,Televiziunea Română a anunţat că va continua să transmită meciuri de baschet. Astfel, TVR va transmite în direct meciurile din Liga Endesa și Lega Basket Serie A, pe tot parcursul sezonului 2017/2018.

TVR HD va transmite săptămânal un meci din liga spaniolă şi două partide din liga italiană. Transmisiunile vor începe cu meciurile din SuperCupa Spaniei. Programul pentru săptămâna aceasta arată astfel:

Vineri, 22 septembrie, ora 20:30: Valencia Basket vs Unicaja Malaga 
Vineri, 22 septembrie, ora 23:00: Gran Canaria vs Real Madrid 
Sâmbătă, 23 septembrie, ora 20:30: Finala SuperCupei Spaniei 

 



Eduard Popa / 18 septembrie 2017 / 15:22


Galerie foto


Nu există nici un comentariu pentru acest articol.

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!


Din aceeaşi categorie...
Euroligă: Victorie pirică pentru Real Madrid, Fener câştigă în overtime
Kuzmic a ieşit de pe parchet în scaunul cu rotile, Randolph s-a accidentat la umăr 
Matti Nuutinen de la BCMU Pitești, în lotul lărgit al Finlandei
Scandinavii vor evolua contra Bulgariei și Cehiei în preliminariile Cupei Mondiale 
Olimpia Brașov se impune cu 81-75 în duelul cu CSU Alba Iulia din Liga Europei Centrale
Brașovencele au condus și la 23 de puncte în al doilea meci direct în două zile, iar oaspetele s-au apropiat în ultimul sfert 
Tyaunna Marshall, cea mai bună marcatoare după primele două etape din EuroCup
Americanca de la Sepsi are și cea mai mare medie de minute 
Aikaterini Chatzidkai: „Am învins în apărare și în atac”
Hatay BB rămâne lider în grupa D după victoria de la Sfântu Gheorghe 
Zoran Mikes: „Suntem mândri de cum am jucat după pauză”
ACS Sepsi a avut în sfertul trei cele mai bune momente din jocul cu Hatay BB  
Lukoil Academic Sofia a trecut pe teren propriu de Dinamo Tbilisi
U-BT Cluj, liderul grupei E, se va deplasa în Georgia etapa viitoare pentru duelul cu Dinamo 
Trio-ul care a adus prima victorie pentru U-BT Cluj în FIBA Europe Cup
Kromah, Sakic și Barro au marcat împreună 60 de puncte din totalul de 90 al echipei 
Lasan Kromah: „Vom încerca în fiecare meci să fim cea mai bună versiune a noastră”
Unul dintre cei mai buni oameni ai Clujului în primul meci din grupele FIBA Europe Cup a avut doar cuvinte de laudă la adresa fanilor prezenți în „Horia Demian” 
Mihai Silvășan: „Astăzi a fost o demonstrație că nu câștigă tot timpul banii”
Antrenorul celor de la U-BT a punctat că apărarea zonă a făcut diferența astăzi în victoria cu Istanbul BBSK 
free62 free62
0 
TO-uri? Da are doua la prima intrare cand a fost scos rapid, pt ca a fost introdus intr-o formula proasta fara Kromah si Watson si pe fondu unei aparari agresive a lor cu oameni mici, greseala de pe banca corectata rapid. Cand a intrat a doua oara a fost de neoprit...pozitionare, interceptii...daca i-ar intra toate cosurile din pozitii de alea deschise(ma rog cat de deschisa poate fi o aruncare de 3 dupa un pick and pop rapid) juca in nationala Lituaniei si la Real...La inaltimea lui ce dexteritate are si cum se misca, fabulos baiatu asta, chiar nu imi pasa cate puncte da, are el altele. Oricum nu prea mai comentez eu, dar pt el uite ca o mai fac.
 
click pt. Articol 19 octombrie 2017 19:04
carter Rasic
0 
E adevărat ce spui, sa speram ca nu va fi așa și va reveni la forma arătată anul trecut. Aducerea unui nou străin cred ca va depinde de forma arătată de rasic după accidentare 
click pt. Articol 19 octombrie 2017 16:20
vass bela Cati straini ?
0 
Si apropo de cati straini e bine sa avem ( eu am zis ca ne mai trebuie inca doi de valoarea trioului Barro-Sakic-Kromah )in lot, azi totalbaschet ne anunta ca SCM Craiova a adus un pivot sarb di Bundesliga, ajungand astfel la 6 straini in lot ( ceilalti 5, Martinic, Novak, Peesoja, Sammuels si Watson ). Dar, si este un mare DAR, Craiova il mai are si pe croatul Ivan Sirisevic, care fara mare tam tam ( ca la Watson al nostru ) a primit pasaport romanesc, ca si Solopa, care avea cetatenie bieloruso-moldoveana ( asta sa zicem ca e ca si Calnicenko ). La asta se adauga antrenorul lor valoros trecut pe la echipe mari ale Israelului si iata ca oltenii au creat premizele necesare de a lupta cu sanse reale la titlu . Deci inca un motiv sa fortificam lotul ! 
click pt. Articol 19 octombrie 2017 16:02
hunteru Statistici
0 
Kariniauskas a avut 2 TO-uri, la fel ca si Kuti. Sakic a avut 4, Kromah a avut 5, Gray 1.

A avut in schimb 2 recuperari (1 of, 1 def), 4 assisturi, 4 stealuri (!), 1 block și 8 puncte.

În plus a presat bine, a fost disclipinat. Eu zic ca și-a făcut treaba foarte bine pentru echipă.

sursa: http://www.fiba.basketball/europecup/17-18/1810/U-BT-Cluj-Napoca-Istanbul-BBSK#tab=boxscore_statistics 
click pt. Articol 19 octombrie 2017 15:39
0 
pt info 
click pt. Articol 19 octombrie 2017 15:13
stef echipa
0 
Sunt de acord cu carlos că echipa după jocul de ieri arată mai bine ca cea de anul trecut. Sakic este JUCĂTOR și cred că Sașa are un merit în venirea lui la noi. Dacă Sașa ajunge barem la 80% din potențial vom avea doi superjucători. La ei îl adaug și pe Kromah un jucător tânăr cu o intuiție a fazei și o viteză de reacție cum nu am avut până acum. Barro a arătat că are resurse suplimentare față de ceea cu ce ne-a obișnuit până acum. Watson este clar un câștig și ne va surprinde plăcut și mai mult, pe măsură ce se vor închega relațiile de joc. Kuti crește de la meci la meci. Pe Vaidas, eu personal, îl consider un jucător cu un mare potențial care are însă probleme de încredere în sine. În sfertul patru a jucat pe 1 și a făcut bine acest lucru. La înâlțimea lui, modul în care a dus mingea arată o îndemânare deosebită, rezolvarea fazelor a fost OK, se apără bine, dar mai trebuie să-și lucreze mâna la aruncări, este prea rigidă. Andrei nu iese în evidență dar este un foarte bun apărător și recuperator și are o aruncare foarte frumoasă. Sunt convins că va ajuta echipa. Olah este un pivot de cu totul altă factură decât Barro și nici nu are expierența acestuia. Schemele de joc pentru Barro nu pot fi aplicate și lui Olah. Barro este foarte mobil, Olah se simte mai bine lângă panou. Cred că Olah are potențial și va crește, vă rog să vă reamintiți cum era Toth când a venit. Mie îmi place mult Roli. Este un jucător de echipă polivalent și care își face treaba conștiincios și cu determinare acolo unde îl pui. Îmi place determinarea pe care au arătat-o cei mai tineri componenți ai echipei când au primit minute. Sper ca Silvă să le dea cât de multe minute în campionat. În privința lui Gray nu cred că este ceva de spus. Probabil va pleca la iarnă. Oricum dacă pleacă Gray și reintră Rasic vom avea un loc suplimentar de străin. Sunt curios dacă staff-ul tehnic va considera necesară aducerea unui nou jucător. 
click pt. Articol 19 octombrie 2017 14:59
vass bela hunteru
0 
hunteru, daca de Gray vom scapa in decembrie, Vaidas este al nostru pt intreg sezon . Si eu cred ca poate progresa, dar la straini trebuie sa ai CERTITUDINI, nu PROMISIUNI ! Inclusiv in optica lui Silva Kuti este peste Vaidas ( vezi formula de start ), in competiile europene normal ar fi sa ai un lot ca in primii 5 sa fie numai straini, rezerva nr 1, la fel . Ca nu-i asa, o vom vedea in partidele viitoare, mai ales daca ceilalti adversari nu vor prinde asa o zi proasta ca turcii ! 
click pt. Articol 19 octombrie 2017 14:59
0 
free62 iti respect opinia, dar nu sunt de acord cu ea . Kariniauskas pe langa ca tinea prea mult de minge, a avut destule TO-uri plus aruncari ratate din pozitii favorabile . Pur si simplu imperial ? Hm ... Iar Torok si-a facut jocul obisnuit, cu exceptia fricii de patrundere in doua situatii clare, dar cum am spus, la romani stam bine fata de altii din liga 1 . In fine, raman la parerea ca ne va trebui doua plombe bune pt a reusi ceea ce ne-am propus atat la intern cat si la extern . 
click pt. Articol 19 octombrie 2017 14:52
vass bela Rasic ?
0 
Carter, problema cu Rasic e ca exista riscul ca sa nu mai poate juca la nivelul la care a fost inainte de accidentare si atunci al saselea strain este post vacant . 
click pt. Articol 19 octombrie 2017 14:45
free62 free62
0 
Kariniauskas si Torok veniti de pe banca au fost pur si simplu imperiali aseara si cam atat! Restul "e" povesti..