Surpriză pentru fanii baschetului din România


TVR va televiza primele ligi din Spania şi Italia

televizari tvr spania italia

După ce a televizat EuroBasket 2017,Televiziunea Română a anunţat că va continua să transmită meciuri de baschet. Astfel, TVR va transmite în direct meciurile din Liga Endesa și Lega Basket Serie A, pe tot parcursul sezonului 2017/2018.

TVR HD va transmite săptămânal un meci din liga spaniolă şi două partide din liga italiană. Transmisiunile vor începe cu meciurile din SuperCupa Spaniei. Programul pentru săptămâna aceasta arată astfel:

Vineri, 22 septembrie, ora 20:30: Valencia Basket vs Unicaja Malaga 
Vineri, 22 septembrie, ora 23:00: Gran Canaria vs Real Madrid 
Sâmbătă, 23 septembrie, ora 20:30: Finala SuperCupei Spaniei 

 



Eduard Popa / 18 September 2017 / 15:22


Galerie foto


Nu există nici un comentariu pentru acest articol.

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!


Din aceeaşi categorie...
Kyndall Dykes, cel mai bun marcator în ultima victorie a lui GSA Udine
Fostul jucător al lui U-BT Cluj, la al optulea meci consecutiv în double digits 
Emi Cățe, aproape de double-double în ultima partidă pentru CB Prat
Vlad Moldoveanu a jucat 25 de minute contra lui Darussafaka 
Euroligă: Olympiacos învinge Real Madrid după prelungiri, la întoarcerea lui Vasilis Spanoulis
Luka Doncic a reușit un nou career high, cu 33 de puncte (VIDEO) 
VIDEO. Meci nebun în Olanda între Groningen și Antwerp Giants
Gazdele de la Donar au câștigat în prelungiri meciul decisiv pentru calificarea mai departe în FIBA Europe Cup, ajungând astfel în grupa lui U-BT Cluj 
Zeljko Sakic: „Sperăm să fim chiar mai buni decât până acum”
Croatul a fost cel mai bun om al Clujului în victoria cu Lukoil Academic, reușind să termine în double-double 
Echipa lui Vlad Moldoveanu s-a calificat în următoarea etapă a FIBA Europe Cup
Demir Insaat a stabilit încă un adversar pentru U BT Cluj 
Programul celor de la U-BT Cluj în Grupa L din FIBA Europe Cup
Campionii României vor începe grupa cu un meci pe teren propriu înainte cu câteva zile de Crăciun 
U-Banca Transilvania și-a aflat adversarele din faza următoare a FIBA Europe Cup
Clujenii vor avea deplasări în țări precum Cipru, Olanda și Belgia 
Mihai Silvășan: „Ne dorim să câștigăm fiecare meci pe care îl jucăm și, de ce nu, să ajungem cât mai sus în competiție”
U-BT Cluj își află în curând toate adversarele din faza următoare a FIBA Europe Cup 
U-Banca Transilvania Cluj-Napoca, câștigătoarea Grupei E din FIBA Europe Cup
Campioana României a învins campioana Bulgariei în ultimul meci din grupă și merge mai departe de pe prima poziție 
ovidiu89 Nu-i de mirare:)
0 
Noi ne agitam pe aici cu românașii noștri dar aia ce sa mai zică? 
click pt. Articol 09 December 2017 11:06
ajax Arbitri euroliga
0 
Un arbitraj de toată jena, Ciulin e mic copil. Faulturi, tehnice, eliminari, toate-ntro directie. 
click pt. Articol 09 December 2017 09:46
pipzn @free62
0 
Nu trebuie sa fii decat spectator ca sa constati niste lucruri:
-Barro are cam 25% reusite in actiunile in care primeste mingea in post up. Iar de multe ori nu numai ca nu poate finaliza ci se si lasa cu minge pierduta.
-aseara, prin circulatia prea lenta si previzibila a mingii, blocajele pe semicerc (atat de multe incat am ramas cu senzatia ca asta s-a jucat tot meciul) nu au adus aproape niciun avantaj clar (=aruncare deschisa) jucatorului cu mingea. Tot 1 la 1 s-a rezolvat. Si nu a fost jucator (la nivel de pozitie, vorbesc), de la conducator de joc la pivot sa nu isi fi luat un capac. Pe "scheme" similare bulgarii au avut timp sa arunce si de cel putin 2 ori au marcat din afara semicercului, cu jucatorul nostru ramas in blocaj.
-atunci cand se tine mingea prea mult (si nici scheme care sa implice mai mult de 2 pase nu sunt), echipa adversa se poate aseza in aparare suficient de bine incat sa se ajunga din nou la 1 la 1. Si de aici poate sa rezulte orice.
-exista statistici accesibile tuturor in care se vad procentajele reale de la 3 si de la libere.

Asa cum stiti, sala polivalenta din Cluj are locuri peste tot in jurul terenului. Cei care ne mai spunem parerea aici este foarte posibil sa ocupam diverse locuri in aceasta sala. Citesc cu interes toate parerile (care si spun ceva despre meci nu doar etaleaza superioritatea sau provoca) pentru ca poate vin din mai multe unghiuri si iti ofera o perspectiva mai buna decat cea vazuta de la nivelul terenului sau de la 2 camere video cu amplasament fix.

Raman la parerea ca un joc bazat prea mult pe 1 la 1 comporta niste riscuri mai mari decat un joc colectiv bine inchegat daca vorbim de loturi comparabile. Altfel spus, intr-un numar mai mare de jocuri cred ca sunt sanse mai mari ca sa iasa invingatoare o echipa in care antrenorul e in stare sa faca schemele necesare pentru a le oferi jucatorilor aruncari libere decat una in care se depinde mereu de forma individuala. Din punctul meu de vedere Oradea a avut si are tipul de joc colectiv si il mai avea Galatiul in sezonul trecut (ca din ceea ce am vazut in meciul cu Sibiul se indreapta si ea spre stilul "american"). Ca si exemplu recent si international intre joc colectiv vs. (mai mult) individual, meciul de Euroliga CSKA Moscova vs. Besiktas. 
click pt. Articol 07 December 2017 09:57
TitiAcs iescelent
0 
hai să ne îmbătăm cu apă ! Amice, vezi că cifrele alea de pe sticluțele de apa minerală nu reprezintă gradele (adică tăria) ci volumul ! :))) 
click pt. Articol 07 December 2017 09:25
0 
La meciul cu Oradea am stat in spatele bancii, ce ati povestit voi atunci ii rupt din alt film! 
click pt. Articol 07 December 2017 08:40
0 
Tinand cont de program si ca mai ii mult pana departe eu zic ca echipa merge binisor! Nu poti sa dai tot intr-un meci si in urmatorul sa stai cu limba scoasa, sambata ai meci din nou cu Steaua..... sambata ai avut meci, deloc usor, cu Oradea..... si tine cont ca noi jucam cu aceeasi rotatie de baza meci de meci.....  
click pt. Articol 07 December 2017 08:39
0 
Buna asta, buna tare! 
click pt. Articol 07 December 2017 08:33
meea multumesc
0 
Felicitari jucatorilor echipei noastre pentru spectacolul care ni-l ofera, bucuria victoriilor ne ajuta sa trecem mai usor prin stresul zilnic! Felicitari antrenorilor acestui club care fac o treaba minunata! Felicitari conducerii care asigura linistea si stabilitatea financiara! Sa nu uitam ca sunt echipe cu traditie care sunt in situatii dificile! FELICITARI TUTUROR pentru rezultatele din toate competitiile!  
click pt. Articol 07 December 2017 07:49
free62 free62
0 
Mai experti si mai antrenori ca suporterii din Cluj si Oradea nu se exista pe toati judetele si muncipiile tarii. Asta ii mie-n milion dupa inflatia asta!

Veres, Achim, Rotaru, Perisic, Baldwin, Tenter, Bavcevic, Pintea, Silvasan...neste amatori, ce dracu... 
click pt. Articol 06 December 2017 23:51
studentU silva si echipa
0 
dupa circul de pe banca din meciul cu Oradea azi Silva a fost ingeras. Oare urmareste TB? 😃 Altfel, jocul colectiv da, scartaie, dar avem cateva individualitati de exceptie. In plus, cel mai bun joc il etalezi in compania celui mai tare adversar, nu? Ori in seara asta nu a fost cazul...numele adversarilor din faza a doua nu mi spun nimic. Stie careva mai multe? Haide U! 
click pt. Articol 06 December 2017 23:21