Titus Nicoară: „Cred că este cel mai bun meci din acest sezon, ca imagine, pentru orașul Mediaș a amintit de meciurile din trecut”


Internaționalul român a fost omul meciului cu SCM U Craiova din Cupa României

CSM Mediaș a obținut o victorie mare în fața lui SCM U Craiova, în prima manșă din optimile Cupei României. Cu un Titus Nicoară în mare formă, echipa de pe Târnava Mare s-a impus cu scorul de 88-86. Internaționalul român a oferit la finalul partidei o declarație pe pagina de facebook Baschet Mediaș, în care a vorbit despre cum echipa lui a obținut acest succes:

„Am început foarte bine meciul. Am reușit câteva aruncări care probabil că ne-au dat încredere. După cum a continuat meciul, chiar am crezut că putem obține victoria. Craiova este o echipă foarte bună. Au jucat foarte bine anul acesta, au un antrenor cu experiență, jucători consacrați în campionatul nostru dar noi am crezut în șansa noastră. Probabil că la început ne-au luat puțin de sus. După este foarte greu să intri în meci. Noi am reușit câteva coșuri grele în momentele importante și așa am reușit să ne menținem până la final.”

Titus a vorbit și despre șansale de calificare și despre ce a însemnat Cupa României pentru CSM Mediaș în acest sezon:

„Pentru noi Cupa României a fost un bonus. Am câștigat cu Voluntari de la minus 16 în ultima secundă, acum am făcut un meci mare cu Craiova. Cred că este cel mai bun meci din acest sezon, ca imagine, pentru orașul Mediaș cred că a amintit de meciurile din trecut. Normal că returul va fi foarte greu. Nu pot să spun că avem șanse la calificare. Mergem să jucăm și vedem ce va fi.”

Partida retur din Cupa României dintre SCM U Craiova și CSM Mediaș se va desfășura la mijlocul săptămânii viitoare în Bănie.

foto: Baschet Mediaș (facebook)



Citește ultimele știri despre CS Municipal Mediaș
Vizualizează pagina personală a jucătorului Titus Nicoară
Află toate informațiile redactate despre confruntarea dintre CS Municipal Mediaș vs SCM Universitatea Craiova

Bogdan Isailă / 06 February 2019 / 21:55


Galerie foto


highflyer era fain sa stim
0 
--care a fost performanta statistica a lui titus, nu doar ca a fost omul meciului
-- sa fi vazut niste highlights
-- eventual sa stim daca titus a venit dupa o accidentare, si atunci performanta e si mai notabila,
-- mediile statistice ale sezonului pentru acest jucator

#numazic 
07 February 2019 09:00
gyke Nu e foarte greu
0 
25 pct 10 reb 6 as 1 to 38 eficiență, double-double, season high. Și 5 din 5 de la 3 pct, probabil performanță unică în cariera lui.  
07 February 2019 09:25
highflyer pai nu e
0 
dar eu as fi scris toate datele acestea in articol :)) 
07 February 2019 10:00

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
CSU Sibiu și-a prezentat trofeul Cupei României în Sala Transilvania (Video)
Fanii, jucătorii și oficialii formației sibiene își îndreaptă acum atenția spre câștigarea titlului 
Editorial. Dan Fleșeriu și lungul său drum până la intrarea în istoria baschetului sibian
Formația de pe Cibin a câștigat primul trofeu după 20 de ani 
Final4. Aport important adus pentru BC CSU Sibiu de jucătorii români în finala cu CSM CSU Oradea
Mirel Dragoste și Lucas Tohătan au marcat împreună 20 de puncte 
Final4. Lucas Tohătan: ”Suntem încrezători că putem câștiga și campionatul”
Fundașul sibienilor a avut o prestație bună în finala Cupei României contra CSM Oradea 
Final4. Kevin Hardy: „Cred că diferența a fost făcută de efortul extra pe care l-am dat”
BC CSU Sibiu a obținut primul trofeu în ultimii 20 de ani după o victorie cu CSM CSU Oradea 
Final4. Giordan Watson: „Trebuie să ne recăpătăm concentrarea, energia și foamea de rezultate”
Fundașul lui CSM CSU Oradea a vorbit despre finala Cupei României 
Final4. Cristian Achim, după a patra finală de Cupă pierdută: „Bat un record”
Antrenorul lui CSM CSU Oradea a explicat motivele înfrângerii din finala Cupei României 
Kevin Hardy, MVP-ul finalei Cupei României
Fundașul american a fost decisiv în sfertul patru, când CSM CSU Oradea reușise să egaleze 
Final4. Dan Fleșeriu: „Echipa care a avut <<sânge>> mai puternic a câștigat”
Antrenorul Sibiului a oferit o conferință de presă emoționantă după câștigarea finalei Cupei României 
Cupa României a ajuns în premieră la CSU Sibiu
Pentru CSM CSU Oradea a fost a patra înfrângere în ultimul act al Cupei 
RG Haios
0 
Mi-a placut siguranta cu are a zis ca bat in finala la 20 de puncte.  
click pt. Articol 21 April 2019 12:59
ydesh_apu Te contrazic
0 
Pentru o finala disputata intre 2 echipe care sunt straine orasului, au fost multi. Ai putea sa enumeri alt oras in care, in aceleasi conditii si imprejurari ar fi venit mai multi? Daca, da, spune unde, argumenteaza si iti dau dreptate. 
click pt. Articol 20 April 2019 15:36
0 
O finala desfasurata intre echipele care au meritat-o si castigata de jucatorii care dpdv individual, si-au dorit-o mai mult. 
click pt. Articol 20 April 2019 15:30
0 
Trebuia cineva sa castige. Acum are si Achim echipa tare. Markovic nu a dat totul pana acum, dar imi pare ca-i prieste stilul metodic a lui Achim. Daca intra Barnette in joc ... nu va mai fi la fel. Sa se reacomodeze numai. Dar eu astept mai mult de la Zekovic. Omul asta, cand juca la Steaua era Rasik-ul lor ca sa zic asa. Cosuri de la 7-8 m, 20 de puncte pe meci, 2.10m, greseli putine ... Daca stie Achim cum sa-l mobilizeze, el va avea un rol important in castigarea campionatului. Parerea mea. 
click pt. Articol 20 April 2019 15:28
mid53 trofee
0 
Trofeele fac istoria....să ne bucurăm de acest trofeu, așa cum numai noi stim sa o facem! Felicitări echipei ,conducătorilor ,pt aceasta mare izbîndă!!! Suntem minerii de voi!!! 
click pt. Articol 20 April 2019 11:48
netgamero @ts_cata - esti prea subiectiv
0 
Galeria Sibiului nu a strigat "Hotii', ci: "Toci", "Radu Musoaie" si "Titi Mitea", apoi: "Va vom iubi mereu" - este un ritual facut la fiecare final de meci, atat acasa cat si in deplasare. Faza cu aratatul degetului mijlociu ai inventat-o, asa ceva nu s-a intamplat. Arbitrajul a fost pro-oradea tot meciul, ca si in meciurile din campionat - nu e ceva nou, cel putin 10 puncte au fost cadou pentru bihoreni. Daca vei revedea meciul (se va da in relaure) vei vedea ca am dreptate. 
click pt. Articol 19 April 2019 19:13
0 
Omul e simpatic și are simțul umorului, de asta l-am provocat. 
click pt. Articol 19 April 2019 16:28
raz @mailman
0 
e înca la bere , "sărbătorește" 
click pt. Articol 19 April 2019 16:16
trancer @Allentm - tu ești roman?
0 
Nu înțeleg ce legătură are comentariu tău cu baschetul și cu subiectul de fata, dar dacă insiști, incearcă sa traduci în românește ce vrei sa știi de la mine 
click pt. Articol 19 April 2019 14:43
gyke Băi frate
0 
Dar din ce caverne ale frustrării apăreți toți?  
click pt. Articol 19 April 2019 14:20