Total Baschet, la ceas aniversar!


Împlinim 8 ani de existență

Vineri, 21 ianuarie 2011, va rămâne o zi specială pentru noi. Astăzi, 21 ianuarie 2019, proiectul Total Baschet împlinește 8 ani de existență, 8 ani în care am încercat să promovăm baschetul în România, 8 ani în care ne-am canalizat energia și atenția asupra sportului pe care îl iubim. Am avut parte atât momente frumoase cât și de zile mai puțin reușite, însă la final, după ce tragem linie, sper că în cei 8 ani ne-am ridicat așteptărilor voastre!

Pentru Total Baschet, 2019 înseamnă debutul unei noi provocări și anume mutarea într-o "arenă" nouă unde absolut totul rezonează cu baschet, inclusiv numele. Profit de acest moment pentru a vă ruga să ne transmiteți, printr-un comentariu la prezentul articol, ce așteptări aveți de la Total Baschet în 2019 și ce v-ar plăcea să urmăriți mai mult la noi pe site.

În final, doresc să mulțumesc tuturor celor care au susținut și au crezut în proiectul Total Baschet, Redacției cât și vouă, cititorilor, elemente fără de care Total Baschet nu ar fi atins borna 8!

La mulți, mulți ani!

Sabin Gherdan - Fondator Total Baschet



totalbaschet.ro / 21 January 2019 / 17:33


Galerie foto


0 
Salut! Stiu ca cer mult dar, poate poate :)

1. Livestream de meciuri care nu se difuzeaza la TV sau pe la FRB. Inclusiv meciurile din diviziile judetene.

2. Mai mult coverage despre campionatele pentru copii etc. (si de ce nu, livestream?!)

3. Poate organizati vreo cupa pentru cititorii TB... 
21 January 2019 17:56
sabin.gherdan @unbaschetbalisti
2 
Mulțumim de feedback!

1. E o idee bună ca toate meciurile să fie transmise livestream. Nu ar fi foarte greu de implementat. În schimb meciurile din diviziile județene nu cred că prezintă un interes.
2. E în plan să existe toate rezultatele, pe noua platformă, la juniori!
3. Cupa de baschet 5vs5? Streetball? În ce perioadă? :)  
21 January 2019 18:32
unbaschetbalist @sabin.gherdan
0 
1. Intradevar meciurile din diviziile judetene ar avea mai putini spectatori, dar ar crea un awereness.

3. Cred ca 3x3 ar fi cel mai interesant (si mai usor de organizat)...poate faceti si voi un poll.

Apropo am uitat sa mentionez: La Multi Ani! 
22 January 2019 09:02
TitiAcs Urare
0 
La Mulți Ani și la mulți cititori ! Masa și darurile, unde ? 🤗🍰🍾 
21 January 2019 18:15
0 
La Final Four-ul Cupei României :) Mulțumim de urări! 
21 January 2019 18:32
romeovura La multiii ani!
1 
Ar fi frumos să începeți o campanie pentru o ligă profesionistă și particulară. Și mulți ani cu prosperitate va doresc 
21 January 2019 18:20
sabin.gherdan @Romeovura
1 
Pentru ligă profesionistă/particulară trebuie să militeze cine are interes, de exemplu cluburile, dacă își doresc, noi nu avem nicio echipă înscrisă în campionat :) Mulțumim de urări! 
21 January 2019 18:37
RG3 Multumim!
1 
La multi ani!! 
21 January 2019 18:21
studentU felicitari
1 
Sugestii: 1. Notificari cand vin mesaje noi pe articole, gen FB 2. Livetext pe derby uri si posibilitate de chat, sa interactionam si pe parcursul meciurilor nu doar dupa 3. Mai multa grija la continutul articolelor si la editarea acestora. Sunteti destul se "mari" ca sa va puteti permite un proof reader. @Sabin Gherdan: Cred ca era frumos daca era semnat redactia TB, un astfel de proiect este un efort colectiv. Multi ani cu succese! 
21 January 2019 19:13
1 
Si era sa uit. Faceti ceva cu moderarea pe site care momentan este inexistenta. Nu aveti asa multe comentarii astfel incat editorii sa nu poata controla discutia. Sunt deja o gramada de troli intrati numai sa injure. Nu i ok deloc. 
21 January 2019 19:17
Shakall TotalBaschet si cititori
0 
La multi ani tuturor, deoarece unii fara altii nu ar exista acest fenomen numit TotalBaschet 
21 January 2019 20:27
0 
Joyeux anniversaire!  
21 January 2019 20:29
@lexCSU Total Baschet
0 
La multi ani !!!  
21 January 2019 23:12
mid53 Cu multumuri
0 
La Multi Ani! Tineti-o tot așa! 
22 January 2019 07:43
0 
La cât mai multe articole interesante și, dacă se poate, inițierea /implicarea în campanii de mediatizare a baschetului. La mulți ani! 
22 January 2019 08:35
trancer La mulți ani!
0 
Cu mulțumiri și respect pentru ceea ce faceti 
22 January 2019 09:53
0 
La multi ani, felicitari pt tot ce faceti ! Si cum v-am mai scris, despartiti odata grupa 1 valorica de celalalte, asa postarile vor fi mai numeroase, iar articolele dvs despre jocurile aferente vor putea fi citite pe o perioada mai mare de timp, samd  
22 January 2019 15:55

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
CSM CSU Oradea s-a întărit cu Nikola Markovic
Pivotul sârb vine de la campioana Poloniei, Anwil Wlocklawek 
Val de litigii împortiva Sport Club Municipal Timișoara
Jeremic, Drăgușin, Mijajilovic, Păun și Popescu au acționat recent clubul bănățean în judecată 
Zavier Turner: „Mi-ar plăcea să joc în România”
Sportivul american a marcat 35 de puncte în duelul cu U-BT Cluj-Napoca 
Mihai Silvășan: „Am încercat să fim profesioniști și să ne facem treaba”
U-BT Cluj-Napoca a câștigat pe teren propriu amicalul cu Overseas Basketball Combine 
Daniel Ewing a efectuat primul antrenament cu CSU Sibiu
Americanul a participat și la o ședință foto în tricoul sibienilor (Galerie foto) 
Anton Rotaru, MVP-ul turneului de U16, a debutat la seniori în această seară
Jucătorul lui U-BT Cluj-Napoca a avut o prestație excelentă, marcând 11 puncte 
U-BT Cluj-Napoca s-a impus în fața lui Overseas Basketball Combine la o diferență de 14 puncte
Mihai Silvășan s-a bazat o mare parte din joc pe juniorii clubului 
Stanimir Marinov ar putea rata restul sezonului
Informația a fost oferită chiar de antrenorul Mihai Silvasan 
CSM CSU Oradea va disputa o partidă amicală în weekend
DEAC Debrecen vine la Oradea, sâmbătă, 23 februarie 2019 
SCM Timișoara, cu conturile poprite până la achitarea sumei de 151.000 euro
Foștii jucători ai BC Timișoara, Nikolov, Shiloh, Low și Milosevic, au blocat conturile întregului club bănățean 
tsc_1980 Csm Oradea
0 
Poate te razgandesti
https://www.youtube.com/watch?v=4dYziGx2BI8 
click pt. Articol 20 February 2019 14:30
0 
dupa stats, 7 puncte si 3 recuperari. mai ales la recuperari.  
click pt. Articol 20 February 2019 14:27
tsc_1980 Victoras1
0 
De ce Pare slabut? Ca nu are 150 de kg? Ca vine din scoala sarbeasca, dupa 5 ani petrecuti la Steaua Rosie? Te-ai gandit mult pana sa deschizi gura, nu?  
click pt. Articol 20 February 2019 14:25
0 
Pare slabut, probabil nu a fost nimeni cu adevarat bun liber in perioada asta. 
click pt. Articol 20 February 2019 14:21
pipzn @gyke
0 
Cred ca mai util ar fi fost un meci de pregatire cu o echipa in adevaratul sens al cuvantului, chiar Mediasul/Voluntari/Dinamo/Galati/echipa secundara a clublui. Da, pentru o echipa ce joaca de 2 saptamani impreuna poate ar fi fost in regula pentru un meci de presezon dar nu cred ca pentru ce are nevoie acum Sibiul/Clujul/Craiova/Oradea/Timisoara/Pitesti etc. In meciul de aseara Rasic a aruncat cat si cum a vrut, pana si tinerii de 16-21 ani au gasit culoare de patrundere, Calnicenko a ajuns sa puncteze de langa inel in acest meci aproape la fel de mult ca in toate meciurile din acest sezon la un loc. De partea cealalata jucatorul lor cu 35 puncte nu cred ca ar avea aceasta ocazie intr-un meci oficial pentru ca niciun antrenor european nu cred ca ar accepta ca el sa tina mingea atat de mult. Iar la partea cu fizicul, era sa se accidenteze la contactul cu... Muresan, care nici macar nu si-a dat seama bine despre ce e vorba. Nici nu vreau sa ma gandesc ce se va intampla cu el daca nimereste in Cooper, Falker sau intre cei doi. Cei care vor sa imi spuna de Bobby Dixon de la Fener ar fi bine sa vada si cat efort fac oamenii lor mari ca sa-i faca loc si in ce conditii chiar patrunde. Aseara, unele patrunderi ale fundasului de 1,75 mi s-au parut mai degraba pe modul "suicide".
Ma intreb cum poate fi un astfel de meci mai bun decat un antrenament chiar cu echipa a doua a clubului mai ales daca aceasta din urma stie schemele. Insa decat nimic...
Altfel ce sa spun, poate la Sibiu vor juca altceva.
 
click pt. Articol 20 February 2019 14:07
0 
Eu nu am așteptări mari, mi-am pierdut 5 minute prin biografiile lor și sunt lămurit. Pe de altă parte, nu văd de ce să nu fie un meci de pregătire ok... decât un antrenament normal (și nouă ne lipsesc 2 jucători), sigur va fi mai bun. Noi încercăm și integrarea lui Ewing așa că meciul ăsta, plus cele 2 cu Voluntari vin foarte bine.  
click pt. Articol 20 February 2019 12:41
pipzn Meci
0 
Ultra amical. Atat de amical incat nici nu au aprins toate luminile in sala. Pe de alta parte eu cred ca au fost sensibil mai mult de 500 spectatori.

Si eu am remarcat pe cei doi jucatori mentionati in articolul de mai sus. Atat doar ca nu ii vad ca jucatori de liga 1 nici macar la noi. Conducatorul de joc e mult prea fragil. Poate in baschetul 3x3/street cu multe spatii si cel mult un adversar de depasit. Altfel in cel mai bun caz iese sifonat. Pivotul s-a miscat destul de bine, are si ceva aruncare de afara dar cam atat.

Apoi, sa nu uitam ca echipa asta s-a reunit de vreo 2 saptamani, daca am inteles bine. Si e de apreciat efortul pe care il fac, am inteles ca pe banii lor.

De partea cealalta, U a jucat si cu juniori de 16 ani. Mi-a placut increderea aratata de acestia, Rotaru a avut la un moment dat 3/3 din afara (de fapt asa a inceput), nu am inteles de ce Rasic a cam strigat la ei (pentru ca s-a intamplat nu numai in cazul jucatorului remarcat de studentU). Adica mi s-a parut normal sa ii indrume pentru ca daca el nu are viziune in joc nu stiu cine, insa nu in acest mod.

Concluzie: nu poate fi considerat un meci de pregatire real, aviz si sibienilor, echipa mare e decimata, exact ce mai lipsea. 
click pt. Articol 20 February 2019 11:00
gyke Just for you
0 
La 8-10 ani blocajele sunt interzise, spre exemplu, ca multe alte chestii (vezi apărarea în zonă). Dar da, mai este foarte mult de lucru.  
click pt. Articol 20 February 2019 10:57
trt Rasic!
0 
Adevarat,a fost foarte vocal! E si normal.Ajungi sa te antrenezi cu echipa mare si nu stii sa faci un blocaj,nu stii sa stai in pozitie de aparare...Juniorii au FOARTE MULT DE LUCRU,daca isi doresc performanta e musai sa fie MULT mai implicati individual. Individualizarea,imbunatatirea abilitatilor depinde doar de ei.Rasic,are MARE DREPTATE zic eu.La 16-18 ani este destul de tarziu sa dezvolti niste lucruri care trebuiau facute la 8-10 ani. Haide "U"! 
click pt. Articol 20 February 2019 10:43
Stefan Cj Marinov
0 
Si daca vin altii pana se integreaza in "chimia" echipei ... Parerea mea este sa nu ne facem iluzii. Dar pentru asta putem merge la sala sa-i sustinem. Indiferent de rezultate. 
click pt. Articol 20 February 2019 10:17