Total Baschet, la ceas aniversar!


Împlinim 8 ani de existență

Vineri, 21 ianuarie 2011, va rămâne o zi specială pentru noi. Astăzi, 21 ianuarie 2019, proiectul Total Baschet împlinește 8 ani de existență, 8 ani în care am încercat să promovăm baschetul în România, 8 ani în care ne-am canalizat energia și atenția asupra sportului pe care îl iubim. Am avut parte atât momente frumoase cât și de zile mai puțin reușite, însă la final, după ce tragem linie, sper că în cei 8 ani ne-am ridicat așteptărilor voastre!

Pentru Total Baschet, 2019 înseamnă debutul unei noi provocări și anume mutarea într-o "arenă" nouă unde absolut totul rezonează cu baschet, inclusiv numele. Profit de acest moment pentru a vă ruga să ne transmiteți, printr-un comentariu la prezentul articol, ce așteptări aveți de la Total Baschet în 2019 și ce v-ar plăcea să urmăriți mai mult la noi pe site.

În final, doresc să mulțumesc tuturor celor care au susținut și au crezut în proiectul Total Baschet, Redacției cât și vouă, cititorilor, elemente fără de care Total Baschet nu ar fi atins borna 8!

La mulți, mulți ani!

Sabin Gherdan - Fondator Total Baschet



totalbaschet.ro / 21 January 2019 / 17:33


Galerie foto


0 
Salut! Stiu ca cer mult dar, poate poate :)

1. Livestream de meciuri care nu se difuzeaza la TV sau pe la FRB. Inclusiv meciurile din diviziile judetene.

2. Mai mult coverage despre campionatele pentru copii etc. (si de ce nu, livestream?!)

3. Poate organizati vreo cupa pentru cititorii TB... 
21 January 2019 17:56
sabin.gherdan @unbaschetbalisti
2 
Mulțumim de feedback!

1. E o idee bună ca toate meciurile să fie transmise livestream. Nu ar fi foarte greu de implementat. În schimb meciurile din diviziile județene nu cred că prezintă un interes.
2. E în plan să existe toate rezultatele, pe noua platformă, la juniori!
3. Cupa de baschet 5vs5? Streetball? În ce perioadă? :)  
21 January 2019 18:32
unbaschetbalist @sabin.gherdan
0 
1. Intradevar meciurile din diviziile judetene ar avea mai putini spectatori, dar ar crea un awereness.

3. Cred ca 3x3 ar fi cel mai interesant (si mai usor de organizat)...poate faceti si voi un poll.

Apropo am uitat sa mentionez: La Multi Ani! 
22 January 2019 09:02
TitiAcs Urare
0 
La Mulți Ani și la mulți cititori ! Masa și darurile, unde ? 🤗🍰🍾 
21 January 2019 18:15
0 
La Final Four-ul Cupei României :) Mulțumim de urări! 
21 January 2019 18:32
romeovura La multiii ani!
1 
Ar fi frumos să începeți o campanie pentru o ligă profesionistă și particulară. Și mulți ani cu prosperitate va doresc 
21 January 2019 18:20
sabin.gherdan @Romeovura
1 
Pentru ligă profesionistă/particulară trebuie să militeze cine are interes, de exemplu cluburile, dacă își doresc, noi nu avem nicio echipă înscrisă în campionat :) Mulțumim de urări! 
21 January 2019 18:37
RG3 Multumim!
1 
La multi ani!! 
21 January 2019 18:21
studentU felicitari
1 
Sugestii: 1. Notificari cand vin mesaje noi pe articole, gen FB 2. Livetext pe derby uri si posibilitate de chat, sa interactionam si pe parcursul meciurilor nu doar dupa 3. Mai multa grija la continutul articolelor si la editarea acestora. Sunteti destul se "mari" ca sa va puteti permite un proof reader. @Sabin Gherdan: Cred ca era frumos daca era semnat redactia TB, un astfel de proiect este un efort colectiv. Multi ani cu succese! 
21 January 2019 19:13
1 
Si era sa uit. Faceti ceva cu moderarea pe site care momentan este inexistenta. Nu aveti asa multe comentarii astfel incat editorii sa nu poata controla discutia. Sunt deja o gramada de troli intrati numai sa injure. Nu i ok deloc. 
21 January 2019 19:17
Shakall TotalBaschet si cititori
0 
La multi ani tuturor, deoarece unii fara altii nu ar exista acest fenomen numit TotalBaschet 
21 January 2019 20:27
0 
Joyeux anniversaire!  
21 January 2019 20:29
@lexCSU Total Baschet
0 
La multi ani !!!  
21 January 2019 23:12
mid53 Cu multumuri
0 
La Multi Ani! Tineti-o tot așa! 
22 January 2019 07:43
0 
La cât mai multe articole interesante și, dacă se poate, inițierea /implicarea în campanii de mediatizare a baschetului. La mulți ani! 
22 January 2019 08:35
trancer La mulți ani!
0 
Cu mulțumiri și respect pentru ceea ce faceti 
22 January 2019 09:53
0 
La multi ani, felicitari pt tot ce faceti ! Si cum v-am mai scris, despartiti odata grupa 1 valorica de celalalte, asa postarile vor fi mai numeroase, iar articolele dvs despre jocurile aferente vor putea fi citite pe o perioada mai mare de timp, samd  
22 January 2019 15:55

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
CSU Sibiu și-a prezentat trofeul Cupei României în Sala Transilvania (Video)
Fanii, jucătorii și oficialii formației sibiene își îndreaptă acum atenția spre câștigarea titlului 
LNBM: Programul primului tur din play-off
Lupta pentru semifinale începe miercuri și joi, cu trei partide televizate 
BC CSU Sibiu prezintă trofeul Cupei României în fața fanilor
Evenimentul va avea loc la Sala Transilvania din Sibiu 
Opinie. Cinci jucători pe care aș fi vrut să îi văd în competițiile individuale. Video
Motivul pentru care au lipsit mai multe nume importante din LNBM la dunk contest și concursul de 3 puncte 
Team Bobe câștigă All Star Game 2019 după un meci în care s-au marcat 213 puncte
Show-ul de lasere video, momentele amuzante și concursurile individuale spectaculoase au completat acest eveniment. Video 
Goran Gajovic: „Când eram mic idolul meu era Pedja Stojakovic”
Muntenegreanul a câștigat concursul de 3 puncte, după o finală dramatică cu Dragan Zekovic. Video 
Bobe Nicolescu a fost desemnat MVP-ul All-Star Game LNBM
„A fost o sărbătoare a baschetului”. Jucătorul Oradiei a explicat și ce va face cu banii câștigați 
Video. Kevin Hardy, campion la dunk contest: „A fost un sentiment grozav să am familia lângă mine”
Hardy a ajuns la al treilea concurs câștigat în România, după cele din 2016 și 2017 
Goran Gajovic a câștigat concursul de 3 puncte din cadrul LNBM All-Star Game
Jucătorul Craiovei a trecut în finală de Dragan Zekovic. Video 
O nouă sală polivalentă va fi construită la Pitești
Cum va arăta arena de 21 de milioane de euro. Video 
gyke ...
0 
E adevărat că o parte din contractele de sponsorizare probabil nu sunt semnate pe termene mai mari de 1 an sau 2, dar eu unul nu îmi fac mari probleme acum, mai ales după câștigarea cupei. Bugetul a crescut ușor și constant în ultimii ani și eu sunt convins că trendul se va menține.  
click pt. Articol 21 April 2019 15:36
trancer Sibiu
0 
Înainte de orice cred ca este bugetul, dacă nu ai ceva sigur, nu ai cum să-ți stabilești echipa și obiectivele pentru viitor. Iar aici, din păcate pentru fanii lor, Sibiul nu sta chiar confortabil. Sau nu stătea, cine știe, poate s-a mai îmbunătățit situatia. 
click pt. Articol 21 April 2019 14:52
0 
Sperăm și noi, doar că momentan sunt multe necunoscute. Cel mai important este să semneze rapid cât mai mulți dintre jucătorii actuali pentru sezonul viitor. Fără o echipă rodată, nu prea ai șanse să treci de tururile preliminare. În plus, ar fi păcat să nu beneficieze de propria muncă din acest sezon. Rămâne de văzut câte locuri va avea România în sezonul viitor și cum vor fi distribuite.  
click pt. Articol 21 April 2019 14:15
0 
Felicitări, sper să aveți parte de un traseu în cupelele europene cât mai lung și cu reușite . 
click pt. Articol 21 April 2019 12:09
ydesh_apu Bine organizat
0 
Mie mi-a placut. Poate prea lung pentru cei care nu mananca baschetul pe paine. Organizare buna, mai putin restrictia de a utiliza parcarea subterana. 
click pt. Articol 20 April 2019 15:39
@lexCSU Kevin
0 
Bravo Kevinut, desi nu a fost cea mai reusita demonstratie a ta, cu siguranta poti mai mult si ai aratat asta, te iertam pentru meciul facut aseara :)  
click pt. Articol 19 April 2019 23:05
0 
Cred ca se refera la faptul ca banii sunt alocati strict din punct de vedere politic, nepunand mai intai performantele sportive ale anumitor orase. Adica sunt echipe care merita mai mult ca altele sa aiba o sala mai mare si mai moderna datorita rezultatelor obtinute in timp(si a suporterilor, binenteles, ca pana la urma ei sunt adevaratii beneficiari), dar nu primesc pentru ca acele orase sunt conduse de alte partide fata de cel de la guvernare. 
click pt. Articol 19 April 2019 22:22
0 
Nu inteleg de unde provine frustrarea ta? Stadionul vostru nu a beneficiat de fonduri de la Guvern? Adica de la pitesteni, craioveni, sibieni si oradeni? Sau vedem doar intr-o singura directie ? 
click pt. Articol 19 April 2019 22:08
u66 U100
0 
Halal eveniment special ati pregatit fanilor uisti. Rusine in primul rand staffului echipei si apoi echipei de mercenari. 
click pt. Articol 19 April 2019 18:11
vass bela Felicitari ?!
0 
Jim, feliciti Pitestiul pt ca guvernul le face sala ?! Cum a zis north.finder, e o treaba pt adunat voturi, iar banii vin integral de la buget, adica si de la sibieni, oradeni, clujeni samd . Daca investitia era a autoritatilor locale,fie si partial, meritau intr-adevar felicitari, dar asa ... Sunt clujean, dar oare Oradea sau Sibiul n-ar merita si ei o sala de 5000 locuri, platiti de la buget ? Ba da, dar penalii cheltuiesc banii tarii numai in anumite zone, cu simpatii pesediste, iar cei care contribuie cel mai mult la bugetul tarii, sunt neglijati cu nerusinare !!! 
click pt. Articol 19 April 2019 17:23