U BT Cluj-Napoca învinge pe BCM U FC Argeș Pitești


U BT Cluj-Napoca învinge pe BCM U FC Argeș Pitești la o diferenţă de 3 puncte

U BT Cluj-Napoca învinge pe BCM U FC Argeș Pitești cu scorul de 83-80 (22-20, 18-18, 22-25, 21-17)

De la U BT Cluj-Napoca s-au remarcat: Aleksandar Rasic cu 23 puncte (5x3), 3 recuperări și 2 pase decisive, Tony Bernard Easley Jr cu 11 puncte, 2 recuperări și 2 pase decisive și Kyndall Dykes cu 10 puncte, 5 recuperări și 3 pase decisive.

De partea cealaltă s-au remarcat Mladen Jeremic cu 21 puncte (3x3), 2 recuperări și o pasă decisivă, Maksym Korniienko cu 19 puncte (2x3), 12 recuperări și 3 pase decisive și Tony Cal Bishop Jr cu 15 puncte (1x3), 7 recuperări și 3 pase decisive.

Statistica detaliată poate fi vizualizată aici

Revenim cu detalii!



Citește ultimele știri despre BCM U FC Argeș Pitești
Citește ultimele știri despre U BT Cluj-Napoca

totalbaschet.ro / 05 December 2018 / 20:34



adu Meci bun, pacat de infrangere :))
0 
Sa ai cei mai buni jucatori si sa nu faci fata in prima liga mi se pare ceva SF 
05 December 2018 21:02
trancer Pitești Cluj
0 
Asta e diferența între Cluj și celelalte echipe (mai puțin Oradea): jucătorii care pot decide meciul. Dacă nu e Dykes, e Rasic, cu acelasi rezultat favorabil. Piteștiul nu are echipa rea, dar mai mult de lupta pentru locurile 3-5 alături de Craiova și Sibiu nu cred că va putea. 
06 December 2018 09:41

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
CS Rapid București a întors meciul cu CSM Miercurea Ciuc și a câștigat după 2 reprize de overtime
Americanii celor două echipe au fost protagoniștii acestui duel, ambii bifând câte un double-double 
Vești proaste pentru SCM Timișoara. Tribunalul Timiș a recunoscut în România cele două hotărâri BAT
Clubul bănățean va trebui să achite peste 150.000 de euro către cei patru sportivi 
Zarko Djuric a fost cel mai eficient jucător al celor de la CSA Steau
Aportul sârbului nu a fost suficient pentru a bifa o victorie în Sala Polivalentă din Craiova 
Surse: Jonathan Person, pe făraș la BCM U Pitești?
Clubul din Trivale vrea să renunțe la serviciile internaționalului suedez 
Rapid București învinge pe CSM VKSC Miercurea Ciuc
Rapid București învinge pe CSM VKSC Miercurea Ciuc la o diferenţă de 2 puncte 
Goran Gajovic, omul meciului în victoria contra CSA Steaua
Muntenegreanul a fost cel mai eficient jucător al gazdelor 
SCM U Craiova câștigă meciul de pe teren propriu contra CSA Steaua
Oltenii și-au adjudecat partida la 9 puncte diferență, scor 75-66 
ACS Târgu Jiu învinge pe CN „Aurel Vlaicu” București
ACS Târgu Jiu învinge pe CN „Aurel Vlaicu” București la o diferenţă de 13 puncte 
Jahii Carson, noul transfer al lui BCM U Pitești, este vedetă pe youtube
Americanul este protagonistul mai multor clipuri spectaculoase pe internet (Video) 
Grupa valorică C. Victorii clare pentru CSM Târgu Mureș și CSM Phoenix Galați
Cele două formații au trecut de Agronomia București, respectiv CSM Sighetu Marmației 
gyke @romeovura
0 
Cateva intrebari care ma chinuie de cand am vazut comentariul:
1. V-ati uitat in clasament?
2. Ati remarcat ca Pitesti are 4 sau 5 victorii in minus fata de echipele de pe podium?
3. Stiti ca in Top6 echipele continua cu rezultatele obtinute in GVA?
4. Va aduceti aminte ca Oradea, Cluj sau Sibiu au fost in permanenta in top4 aproape in orice monet in ultimele 2-3 campionate?
5. Daca ati raspuns cu da la toate cele de mai sus, cum credeti ca se justifica "sansele mari" pe care le are Pitestiul de a urca "pe locurile 2-4 pana in play-off"?
sa nu fiu inteles gresit, Pitesiul are sanse sa urce mai sus de cat e acum, doar ca va fi extrem de greu daca judeci putin. S-a format o diferenta mare in clasament, iar deasupra sunt echipe foarte bune, peste care le va fi foarte dificil sa treaca; Clujul si cand joaca prost castiga (vezi ultimele meciuri); Oradea are un nivel de joc extrem de ridicat in acest moment; Sibiul si-a ridicat si el jocul in ultimele meciuri, iar acasa e extrem de greu de invins; Craiova si-a facut o echipa buna, cu antrenor meserias, iar reultatele o confirma.
In plus Pitesti are acum cativa jucatori accidentati, moralul e jos, suporterii incep sa carcoteasca.
Inca odata, au sansele lor, mai ales daca vor reusi sa lege rapid 2-3 victorii, doar ca e teribil de greu. 
click pt. Articol 13 December 2018 12:28
andrac Surse
0 
Ati mai avut niste surse cu Barro in vara, neadevarate. Eu nu cred ca e momentul bun in care sa se renunte la el pentru ca Bishop e accidentat. As vedea schimbarea doar daca Person e accidentat (nu a jucat ultimele meciuri). Sper sa nu fie cazul. 
click pt. Articol 13 December 2018 09:29
studentU circarii astia
0 
fara disciplina tactica de obicei nu se prea adapteaza la stilul de joc rigid din Europa. Sa vedem daca pe langa shemele de And1 executate in fata unor amatori din colegiu sau Grecia mai stie si ceva baschet. Cu patrunderi de genul asta mi l mananca baietii nostrii (decla noi din campionat) cu fulgi cu tot 😃 
click pt. Articol 12 December 2018 22:25
0 
Sper sa nu fie un PG scorer (gen Martinic, Laser), ci sa fie unul altruist, preocupat sa-si puna colegii in valoare. Nu cred este loc de inca un consumator de mingi pe langa Jeremic si Siriscevic. 
click pt. Articol 12 December 2018 21:42
romeovura transfer
0 
Pare un transfer reusit , si foarte spctaculos felicitari. Cred ca acuma aveti sanse mari la un loc 2-4 pana in play-off 
click pt. Articol 12 December 2018 20:30
adu La prima.vedere
0 
Asa pare la prima vedere dar s.ar putea sa fie peste media campionatului nostru.nu stiu ce jucatori sunt selectionati la u 19 usa,dar se pare ca a fost pe acolo.eu demult asteptam un jucator cu calitatile lui si nu credeam ca o sa vad.. 
click pt. Articol 12 December 2018 17:34
gyke Oare
0 
Koroivos a fost ultima clasată in campionatul Greciei, retrogradand anul trecut. În Grecia, echipele care contează, în afară de Pana și Oly, le numeri pe degetele unui tâmplar 😉, respectiv PAOK, AEK și poate Peristeri. Nivelul competițional nu e ceva wow. Dar, cum am zis, să-l vedem în teren, iar dacă se va dovedi un jucător foarte bun, voi fi primul care-și va recunoaște greșeala.  
click pt. Articol 12 December 2018 16:50
Renan Sa l vedem
0 
La treabă, aveam nevoie de un PG. Cred că Jeremic va fi pus in valoare mult mai bine. Person cred ca va pleca, mi e greu sa cred ca vom tine 7 jucatori straini in lot.Poate vom schimba si pe poziția 5. Până atunci, meciul de la Timișoara poate fi decisiv pentru top 6, trebuie pregătit foarte bine. 
click pt. Articol 12 December 2018 16:49
adu Bun transfer
0 
F interesant jucatorul.In administratia locala putem schimba ceva?ei au fost pe stadion la meciul fcsb.ului in loc sa vina la echipa lor de baschet. 
click pt. Articol 12 December 2018 16:48
0 
Sunt de acord. Cea mai evidenta miscare cred ca o sa fie inlocuirea lui Stamenkovic care primeste tot mai putine minute. In afara acestei inlocuiri, sincer nu cred ca o sa mai vedem alta schimbare. 
click pt. Articol 12 December 2018 14:52