U BT Cluj-Napoca învinge pe Steaua CSM EximBank


U BT Cluj-Napoca învinge pe Steaua CSM EximBank la o diferenţă de 2 puncte

U BT Cluj-Napoca învinge pe Steaua CSM EximBank cu scorul de 87-85 (26-21, 21-17, 21-25, 19-22)

De la U BT Cluj-Napoca s-au remarcat: Ousmane Barro cu 27 puncte, 13 recuperări și o pasă decisivă, Kyndall Dykes cu 22 puncte (1x3) și 2 pase decisive și Vlad Moldoveanu cu 14 puncte (2x3), 5 recuperări și 3 pase decisive.

De partea cealaltă s-au remarcat Marius Runkauskas cu 18 puncte (2x3), o recuperare și 4 pase decisive, Morris Sharaud Curry cu 14 puncte (1x3) și 10 pase decisive și Catalin Lucian Baciu cu 13 puncte și o recuperare.

Statistica detaliată poate fi vizualizată aici

Revenim cu detalii!



Citește ultimele știri despre CSM Steaua EximBank
Citește ultimele știri despre U BT Cluj-Napoca

totalbaschet.ro / 19 May 2017 / 21:39



studentU cine a inteles ceva
1 
din meciul asta sa faca bine sa explice. 
19 May 2017 21:55
KBSC2430 studentU
0 
In ce sens? La ce te referi? 
19 May 2017 21:58
studentU la ce s a jucat
3 
aparari varza cel putin in primele 2sf, atacuri in marea majoritate rezolvate pe solutii individuale, a parut ca va castiga cine are 1 pct in plus la final. Adica in ritmul asta fiecare dintre urmatoarele meciuri paote fi castigat tot asa la limita de oricare dintre echipe. La ce a aratat steaua azi mi as dori o finala mai mult gandita decat fugita...sper ca are sens 
19 May 2017 22:03
-13 
19 May 2017 22:05
studentU du te prietene la somniq
0 
Cu campeoni in suflet nu povestim 
19 May 2017 22:09
3 
Ii greu cand de pe 1 mergi pe 4 da lasa frustrarea. 
19 May 2017 22:14
lublaj pt tsc ala din Oradea
1 
cine-i mamitzica lui papushelu? Sere sau achim? frustrare maxima!!!!
 
19 May 2017 22:15
-15 
19 May 2017 22:19
vass bela tsc-1980
1 
Pro primo : de dat chiar ca nu s-au dat sanctiuni contra stelei pt protestele repetate . Pro secundo : Pacat de atmosfera faina creata la Cluj si de oradeni, ca strica totul cate un destept cum este acest asa zis suporter , care nu se ridica mai mult decat nivelul unor copite paradite ...  
19 May 2017 22:29
-3 
E lejer din fata tv-ului:) doar pe alea le-ai vazut? Bombe, avioane, elicoptere... 
19 May 2017 22:21
tarb Ovidel
-2 
Ovidel vezi ca-i tarziu mami ,tb sa faci nani. 
19 May 2017 22:36
ovidiu89 Sigur ca da acum
0 
Te Invit la o bere! Dar stai ca tu te-ai uitat la nora pentru mama sau mama mea gătește mai bine. Somnic pufos sa ai si toate bune! 
19 May 2017 22:52
1 
Lasa.e ok.te inteleg.cand pierzi decisivul la cluj si primul meci la sibiu frustrarea e maxima. 
19 May 2017 23:48
vass bela Bine c-am castigat !
4 
Bine c-am castigat, dar jocul scartaie, ceva nu merge cum ar trebui . Kuti din nou temator, dar ce sa spunem despre Adamovic care la doua incercari de 3 pct n-a nimerit nici panoul ?! Sau ratarile lui Vlad ? Inclusiv Max l-a imitat pe Filip . Nereusitele astea pot avea o singura cauza, pregatirea psihologica proasta, de asta bietul Kuti nu se regaseste, iar titularii cu mari realizari de 3 pct in campionat, arunca cu mana tremuranda neatingang nici macar panoul !!! Noroc ca nici Steaua n-a facut un meci mare, dar ei oricum au stat mai bine cu psihicul, daca la fel vom continua, numai o minune ne poate face campioni ! 
19 May 2017 22:22
0 
Poti sa arunci de la 3 pct daca aruncarile respective sunt fortate 
20 May 2017 11:37
0 
ai dreptate cu copitele! dar sunt ale celor de pa banca stelei care nu au luat tehnic! deci pentru voi e turca! 
19 May 2017 22:33
4 
Stie careva de ce s-a dus direct la cabine dupa meci si nu a ramas pe parchet? 
19 May 2017 22:37
pipzn Meci
5 
Felicitari ambelor echipe pentru efort si lui "U" pentru o victorie muncita dar totusi meritata.

Miza meciului si-a pus amprenta, mai ales la inceput. (Rar se intampla sa vezi un jucator de talia lui Dykes sa fie singur sub inel si sa rateze). La acest nivel lipsa de concentrare (pasa aiurea Barro pentru contraatac, pasa aiurea Adamovic, "invitarea" reciproca la recuperare - un jucator stelist a scos mingea dintre 3 jucatori clujeni) te poate costa in final scump.

Steaua a jucat exact ce stie, a revenit mai motivata si dinamica dupa pauza si cred ca putea obtine victoria daca Malesevic nu ar fi fost scos practic din joc asa devreme de cele 3 greseli personale acumulate rapid (a trebuit sa joace mai putin si mai prudent decat in mod normal. Cand s-a putut manifesta a punctat eficient).

La Cluj se vede faptul ca a trebuit (si din pacate va trebui) sa joace (la fel ca ultimul meci de semifinala cu Oradea) altceva fata de tot ce a jucat in tot restul sezonului. Facand abstractie de jocul personal a lui Dykes, respectiv Adamovic (care nu ar trebui sa fie o surpriza pentru nimeni cu bune si mai putin bune), Kariniauskas si modul in care a combinat cu Barro a fost cheia succesului de azi. Pentru senzatia de joc "incropit" pe ultimii metri a fost in regula dar nu pot sa nu ma intreb daca va fi suficient sa castigam aceasta serie finala.

Frumos gestul cu tricourile de antrenament inscriptionate cu numele lui Rasic.
Frumoasa si atmosfera din sala pana la anumite manifestar a la galerie de fotbal.

Seria se joaca. 
20 May 2017 00:34

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!


Din aceeaşi categorie...
CS Politehnica Iași învinge pe CS Phoenix Galaţi
CS Politehnica Iași învinge pe CS Phoenix Galaţi la o diferenţă de 8 puncte 
Armă secretă pentru Marcel Țenter și Branko Jorovic?
George Tsintsadze s-ar putea întoarce la Poli Iași în meciul cu Phoenix Galați 
Poli Iași va inaugura noul parchet din Copou, în compania lui Phoenix Galați
Cum arată noua sală din Iași (Video) 
Basti Ionescu și-a reziliat contractual cu CSM CSU Oradea
Conducătorul de joc se întoarce în orașul său natal Craiova 
Distanțele rutiere dau peste cap baschetul românesc
BC SCM Timișoara nu mai are avion de Iași. O echipă din Liga 1 și-a amânat meciul din etapa a V-a 
LNBM All-Star Game: Bobe Nicolescu a fost MVP-ul partidei. Echipa Nordului s-a impus la 3 puncte
Pasalic și Berculescu au câștigat probele individuale (Video) 
Pierdere importantă pentru CSM Steaua Eximbank
Iuri Fraseniuc va fi operat în cursul zilei de joi 
BC Mureș câștigă pe teren propriu duelul cu Poli Iași
Mureșenii au jucat chiar dacă au amenințat că nu se vor prezenta la meci 
BC Mureș Târgu Mureș învinge pe CS Politehnica Iași
BC Mureș Târgu Mureș învinge pe CS Politehnica Iași la o diferenţă de 6 puncte 
F8 M. Dan Fleșeriu: „Noi suntem într-un moment suficient de bun care ne permite să ne gândim la o victorie”
BC CSU Sibiu întâlnește pe BC SCM Timișoara în sferturile de finală ale Cupei României 
Chiper4325 fan baschet
0 
de ce nu sunteți corecți și nu scrieți adevărul? primăria iași din iunie a cerut aviz de la ministerul tiniretului și sportului (care este proprietarul sălii din iași), aviz pe care l-a primit abia pe 3 ianuarie!!! practic, primăria a făcut licitația, a adus parchetul și l-a montat într-o lună! MINISTERUL A AVUT NEVOIE DE 8 LUNI PENTRU A DA UN AVIZ, ADICĂ NIȘTE FOI! e normal? și după ce s-a montat parchetul, ministerul a trimis echipa în deplasare la mureș ca să organizeze un târg de nunți...  
click pt. Articol 18 February 2018 23:27
Geza Podu Roș
0 
Exact ! 
click pt. Articol 18 February 2018 11:24
Eduard Popa Multumesc
0 
Multumesc de corectari si completari. Seara faina!  
click pt. Articol 17 February 2018 19:00
Vandana 1 Solist
0 
Pronostic 1 solist. Dupa excesele de la Energia, Nini isi va arata inca o data caracterul. 
click pt. Articol 17 February 2018 16:13
Jordan12 Rectificare
0 
Deoarece am observat aceasta greseala in mai multe articole despre Politehnica Iasi, tin sa precizez ca doar stadionul de fotbal este in Copou, un cartier din Iasi. Echipa de fotbal, Politehnica Iasi se antreneaza si joaca meciurile de acasa in Copou.
Sala polivalenta, faimoasa cu parchetul si cu alte metehne, se afla in zona Palas Mall.
Va multumesc. 
click pt. Articol 17 February 2018 15:14
0 
Eduard Popa 
click pt. Articol 17 February 2018 13:58
0 
Bine ca am citit de noul parchet ca altfel nici nu stiam ca Silvasan a demisionat de la U si a ajuns la Iasi. 
click pt. Articol 17 February 2018 13:50
0 
Am vrut sa scriu acces. 
click pt. Articol 17 February 2018 13:43
0 
Ai perfecta dreptate. F8 s-a organizat in inima tarii, dar aibaccws nu mai cu elicoterul sau cu tancul. 
click pt. Articol 17 February 2018 13:43
0 
Daca suntem o tara de tampiti care nu este in stare sa faca autostrazi de la nord la sud si de la vest la est. Asa ne trebuie daca nu iesim la vot sau daca votam acest partid care incurajeaza nemunca si asistarea sociala. 
click pt. Articol 16 February 2018 09:14