U BT Cluj-Napoca învinge pe Steaua CSM EximBank


U BT Cluj-Napoca învinge pe Steaua CSM EximBank la o diferenţă de 2 puncte

U BT Cluj-Napoca învinge pe Steaua CSM EximBank cu scorul de 87-85 (26-21, 21-17, 21-25, 19-22)

De la U BT Cluj-Napoca s-au remarcat: Ousmane Barro cu 27 puncte, 13 recuperări și o pasă decisivă, Kyndall Dykes cu 22 puncte (1x3) și 2 pase decisive și Vlad Moldoveanu cu 14 puncte (2x3), 5 recuperări și 3 pase decisive.

De partea cealaltă s-au remarcat Marius Runkauskas cu 18 puncte (2x3), o recuperare și 4 pase decisive, Morris Sharaud Curry cu 14 puncte (1x3) și 10 pase decisive și Catalin Lucian Baciu cu 13 puncte și o recuperare.

Statistica detaliată poate fi vizualizată aici

Revenim cu detalii!



Citește ultimele știri despre Steaua CSM EximBank
Citește ultimele știri despre U BT Cluj-Napoca

totalbaschet.ro / 19 mai 2017 / 21:39



studentU cine a inteles ceva
1 
din meciul asta sa faca bine sa explice. 
19 mai 2017 21:55
KBSC2430 studentU
0 
In ce sens? La ce te referi? 
19 mai 2017 21:58
studentU la ce s a jucat
3 
aparari varza cel putin in primele 2sf, atacuri in marea majoritate rezolvate pe solutii individuale, a parut ca va castiga cine are 1 pct in plus la final. Adica in ritmul asta fiecare dintre urmatoarele meciuri paote fi castigat tot asa la limita de oricare dintre echipe. La ce a aratat steaua azi mi as dori o finala mai mult gandita decat fugita...sper ca are sens 
19 mai 2017 22:03
-13 
19 mai 2017 22:05
studentU du te prietene la somniq
0 
Cu campeoni in suflet nu povestim 
19 mai 2017 22:09
3 
Ii greu cand de pe 1 mergi pe 4 da lasa frustrarea. 
19 mai 2017 22:14
lublaj pt tsc ala din Oradea
1 
cine-i mamitzica lui papushelu? Sere sau achim? frustrare maxima!!!!
 
19 mai 2017 22:15
-15 
19 mai 2017 22:19
vass bela tsc-1980
1 
Pro primo : de dat chiar ca nu s-au dat sanctiuni contra stelei pt protestele repetate . Pro secundo : Pacat de atmosfera faina creata la Cluj si de oradeni, ca strica totul cate un destept cum este acest asa zis suporter , care nu se ridica mai mult decat nivelul unor copite paradite ...  
19 mai 2017 22:29
-3 
E lejer din fata tv-ului:) doar pe alea le-ai vazut? Bombe, avioane, elicoptere... 
19 mai 2017 22:21
tarb Ovidel
-2 
Ovidel vezi ca-i tarziu mami ,tb sa faci nani. 
19 mai 2017 22:36
ovidiu89 Sigur ca da acum
0 
Te Invit la o bere! Dar stai ca tu te-ai uitat la nora pentru mama sau mama mea gătește mai bine. Somnic pufos sa ai si toate bune! 
19 mai 2017 22:52
1 
Lasa.e ok.te inteleg.cand pierzi decisivul la cluj si primul meci la sibiu frustrarea e maxima. 
19 mai 2017 23:48
vass bela Bine c-am castigat !
4 
Bine c-am castigat, dar jocul scartaie, ceva nu merge cum ar trebui . Kuti din nou temator, dar ce sa spunem despre Adamovic care la doua incercari de 3 pct n-a nimerit nici panoul ?! Sau ratarile lui Vlad ? Inclusiv Max l-a imitat pe Filip . Nereusitele astea pot avea o singura cauza, pregatirea psihologica proasta, de asta bietul Kuti nu se regaseste, iar titularii cu mari realizari de 3 pct in campionat, arunca cu mana tremuranda neatingang nici macar panoul !!! Noroc ca nici Steaua n-a facut un meci mare, dar ei oricum au stat mai bine cu psihicul, daca la fel vom continua, numai o minune ne poate face campioni ! 
19 mai 2017 22:22
0 
Poti sa arunci de la 3 pct daca aruncarile respective sunt fortate 
20 mai 2017 11:37
0 
ai dreptate cu copitele! dar sunt ale celor de pa banca stelei care nu au luat tehnic! deci pentru voi e turca! 
19 mai 2017 22:33
4 
Stie careva de ce s-a dus direct la cabine dupa meci si nu a ramas pe parchet? 
19 mai 2017 22:37
pipzn Meci
5 
Felicitari ambelor echipe pentru efort si lui "U" pentru o victorie muncita dar totusi meritata.

Miza meciului si-a pus amprenta, mai ales la inceput. (Rar se intampla sa vezi un jucator de talia lui Dykes sa fie singur sub inel si sa rateze). La acest nivel lipsa de concentrare (pasa aiurea Barro pentru contraatac, pasa aiurea Adamovic, "invitarea" reciproca la recuperare - un jucator stelist a scos mingea dintre 3 jucatori clujeni) te poate costa in final scump.

Steaua a jucat exact ce stie, a revenit mai motivata si dinamica dupa pauza si cred ca putea obtine victoria daca Malesevic nu ar fi fost scos practic din joc asa devreme de cele 3 greseli personale acumulate rapid (a trebuit sa joace mai putin si mai prudent decat in mod normal. Cand s-a putut manifesta a punctat eficient).

La Cluj se vede faptul ca a trebuit (si din pacate va trebui) sa joace (la fel ca ultimul meci de semifinala cu Oradea) altceva fata de tot ce a jucat in tot restul sezonului. Facand abstractie de jocul personal a lui Dykes, respectiv Adamovic (care nu ar trebui sa fie o surpriza pentru nimeni cu bune si mai putin bune), Kariniauskas si modul in care a combinat cu Barro a fost cheia succesului de azi. Pentru senzatia de joc "incropit" pe ultimii metri a fost in regula dar nu pot sa nu ma intreb daca va fi suficient sa castigam aceasta serie finala.

Frumos gestul cu tricourile de antrenament inscriptionate cu numele lui Rasic.
Frumoasa si atmosfera din sala pana la anumite manifestar a la galerie de fotbal.

Seria se joaca. 
20 mai 2017 00:34

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!


Din aceeaşi categorie...
SCM U Craiova a câștigat turneul amical pe care l-a găzduit
Oltenii au trecut în ultimul meci de Phoenix Galați 
Noi probleme financiare la BC Mureș
Autoritățile locale refuză să mai dea bani de la buget  
Un internațional moldovean la Phoenix Galați
Eugeniu Melnic a semnat cu gălățenii 
Jermaine Green: "Mi-am eutanasiat câinele pentru a juca la Iasi"
Sportivul american a oferit site-ului nostru o amplă declarație. 
Radu Paliciuc: „Să sperăm că joi ne vom prezenta și mai bine împotriva cehilor”
Căpitanul lui CSU Sibiu aseamănă jocul adversarilor din FIBA Europe Cup cu cel al cehilor de la KB Kosie 
Dan Fleșeriu: „Putem spera la un rezultat pozitiv”
CSU Sibiu joacă joi primul meci în FIBA Europe CUP 
SCM U Craiova a surclasat-o pe Dinamo
Victorie la peste 60 de puncte 
EXLCUSIV. Toma către Green: "Nu vei primi o licență medicală pentru a juca în România"
Câteva zile mai târziu sportivul a trecut testul medical la o clinică privată. Povestea incredibilă a modului în care Politehnica Iasi s-a debarasat de sportivul american. 
U-BT Cluj, proiect inspirat de la FC Barcelona
Parteneriat semnat cu echipa de fotbal Universitatea Cluj 
U-BT Cluj-Napoca, victorie în ultimul amical din presezon
Elevii lui Silvăşan au învins pe BC Mureş 
0 
Cum ai spus, esti ardelean! E bine că vouă v-a luat doar 12 ani să vă dumiriți de Funar, nenea ăla ce unea pe toți în Cluj! Tot e bine, noi pe aici încă vedem că PSD e bun! Bine, a contribuit și un clujean, prin atitudinea de slugă în fața chiorului, să creeze o imagine idilică lu' nenea Moustache! Vezi tu, să construiești la Cluj stadion și sală polivalentă în vreme ce altor amărâți le tai lefurile și pensiile nu e tocmai OK. Nota bene, să mai și falimentați societatea ce se ocupa de administrarea pleștii ce vă căzu pe cap! Dacă tu continui să te legi de ajutorul social, deși se subînțelege de la o poștă subliminalul peiorativ din postarea mea, înseamnă că am reușit să fac un om așezat să vitupereze aici, deși tot încearcă să întărească în mentalul celui ce citește contrariul, e ceva. Fii fericit, în galeriile de fotbal sunt doar academicieni, episoadele negative ce s-au întâmplat reprezintă doar scene dintr-o piesă ce risca să devină prea monotonă, ce mai tura-vura, e Rai în galeria de fotbal. În rest..  
click pt. Articol 21 septembrie 2017 23:55
icsabex @ erebus
0 
De la un arbitru de baschet am inteles ca nu se poate tine prezentarea in compania echipei Poli Iasi pentru ca sambata si duminica este o sedinta de incepere de sezon a arbitrilor.  
click pt. Articol 21 septembrie 2017 23:25
oreo rusine
0 
numai profesionalism nu e asta. sper sa plateasca acesti "conducatori". numai pt a se evita telenovela asta, un club care se respecta platea rapid ce trebuia si se evita tot ce s-a produs. Urat. 
click pt. Articol 21 septembrie 2017 22:08
un moldovean Americanii
0 
Vad ca multi sunt preocupati de faptul ca Dimano cu o echipa formata din romani, majoritatea foarte tineri nu vor face fata in campionat si vor scadea valoarea acestuia. Adevarat . Coloneleasa Iagar , preocupata de pensionare,nu a putut asigura buget echipei de baschet si existau 2 obtiuni : retragerea si inscrierea in Liga I sau acest demers : jucatori romani fara pretenti financiare grozave incercand sa se remarce.
Consider ca aceasta obtiune este cea buna si daca Dinamo va lansa 2 jucatori tineri in prima Liga demersul este justificat.
De ce nu luati atitudine cand sunt aduse PETARDE AMERICANE cu 1000-1500 dolari pe luna care joaca mult si bine pt ca cei care i-au adus nu vor sa recunoasca ca au gresit sau se face para-indarat. Acesti pseudo jucatori sunt mult mai nocivi decat tinerii jucatori romani care s-ar multumi cu minute pe parchet si 500-600 euro pe luna 
click pt. Articol 21 septembrie 2017 21:46
un moldovean Telenovela
0 
Deja cred ca se exagereaza cu acest caz si a devenit o telenovela. Lucrurile sunt simple. Au adus un american pe baza de youtube, are 37 de ani si nu mai poate si au decis sa-l trimita acasa. S-au prelevat de o clauza contractuala si o fac legal. Cinic dar regulamentar. Ce atata vaicareala ... 
click pt. Articol 21 septembrie 2017 21:32
erebus @dolphin
0 
Inteleg moivul pentru care este imbucurator pentru tine acest lucru, as imbratisa si eu ideea, însă consider ca o taiere a lor, a banilor publici, de la un sezon la altul duce la falimentul multora dintre cluburi. Ceea ce nu cred ca este telul niciunui suporter. Mai degrabă as vedea o trecere treptata la sponsorizarea exclusiva din bani privati a echipei, intr-un termen de 2-3 ani, o solutie mai viabila. Bineinteles e si treaba managementului echipei sa reuseasca sa strângă destui sponsori din mediul privat pentru a avea succes,dar asta e partea a doua. Cum BC Mures nu reuseste sa gazduieasca nici un meci amical cu Iasi programat pe ziua de maine din cauza incapatinarii presedintelui Beres L. ! Nu este normal sa lasi echipa fara firma de paza cu o zi înaintea prezentarii echipei, iar pe siteul oficial sa invoci motive subiective! Halal management! 
click pt. Articol 21 septembrie 2017 20:23
zzza1 serios?
0 
o sa se inghesuie multinationalele sa sponsorizeze echipe din romania in loc de tarile de origine.....3/4 din ele n-au buget pentru asa ceva si care au o sa dea banii pe chestii mai vizibile gen color run, maraton x, turneu de tenis y. Sportul romanesc se desfiinteaza fara bani publici. 
click pt. Articol 21 septembrie 2017 19:16
hony Scor Craiova -Galati
0 
Ati vazut scorul meciului dintre Craiova si Galati? Cred ca ar trebui sa-i spuna cineva lui Nini ca este o lipsa de respect inscrierea echipei lui in LNB. Va dati seama cat se vor chinui Oradea sau Timisoara sa bata drumul pana la Galati? Nu luati de bun ce am zis - am fost sarcastic. Referitor la exemplu bulgarilor, poate ca da, poate ca ar fi fost mai bine, dar nu sunt convins ca diferentele de scor ar fi fost cu mult mai mici,iar reactiile n-ar fi fost aceleasi...  
click pt. Articol 21 septembrie 2017 17:55
tzontzolino cum e incadrat
0 
E bagat la romani ca Solopa sau la straini? Pana la urma Moldova nu e Romania... 
click pt. Articol 21 septembrie 2017 17:00
dolphin Finally!
0 
În sfârșit se închide robinetul cu bani pt lipitorile astea! Nu o să avem sport curat în România până nu avem echitate. Încet încet se termină și mascarada asta...la unii mai repede (Otopeni, Tg Jiu, Mediaș) la alții mai slow... Oricum însă, o lege a sponsorizării este necesară! 
click pt. Articol 21 septembrie 2017 16:28