U Mobitelco Cluj conduce pe CSU Asesoft după 20 de minute de joc

Marius Petri

22.05.2014

U-BT Mobitelco Cluj este în avantaj la pauza meciului 3 al seriei semifinale cu CSU Asesoft Ploiești, disputat în Sala "Horia Demian". Gazdele conduc cu scorul de 41-29, după ce și-au adjudecat ambele sferturi desfășurate până acum cu 21-15, respectiv 20-14.

Cei mai buni marcatori ai primelor 20 de minute sunt Baciu și Hargrove pentru Mobitelco, ambii marcând câte 12 puncte, în vreme ce în tabăra oaspete Gerald Lee a contribuit cu 14 puncte.

Vom reveni cu mai multe detalii odată cu încheierea partidei.