Universitatea Cluj-Napoca învinge pe ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe


Universitatea Cluj-Napoca învinge pe ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe la o diferenţă de 2 puncte

Universitatea Cluj-Napoca învinge pe ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe cu scorul de 66-64 (12-12, 15-18, 19-12, 20-22)

De la Universitatea Cluj-Napoca s-au remarcat: Taneisha Harrison cu 17 puncte (3x3), 4 recuperări și 2 pase decisive, Brittany Janelle Denson cu 16 puncte, 14 recuperări și o pasă decisivă și Andra Mandache cu 15 puncte (1x3), 7 recuperări și o pasă decisivă.

De partea cealaltă s-au remarcat Tyaunna Dominique Marshall cu 19 puncte (2x3) și 3 recuperări, Chandra Harris cu 14 puncte, 10 recuperări și o pasă decisivă și Janeesha Jeffery cu 10 puncte (3x3), 3 recuperări și 5 pase decisive.

Statistica detaliată poate fi vizualizată aici

Revenim cu detalii!



Citește ultimele știri despre Universitatea Cluj-Napoca
Citește ultimele știri despre ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe

totalbaschet.ro / 20 April 2017 / 20:55



2 
Felicitari fetelor! antrenorilor! tuturor! maine bis! 
20 April 2017 20:56
5 
Hello, Tihiţă!!! :)) 
20 April 2017 21:01
4 
Acastigat echipa mai buna. Bravo lor. Echipa ta ce a castigat???
 
20 April 2017 22:15
laca1968 Chirita
0 
Scuze TBN, a fost pentru Chirita. 
20 April 2017 22:16
0 
Isi da pumni in c... 
20 April 2017 21:02
Tihi SEPSI SIC CAMPIOANA
1 
Chiar daca aduceti trei arbitrii din Cluj..chiar daca repetati inca o legitimare ilegala,tot nu veti castiga campionatul.Finala finalei se va juca tot in Sfantu Gheorghe.Ieri ati fost mai concentrati si mai ambitiosi,dar cam pana aici!!! Cu scorul de 1-1 se reia lupta la Cluj si atat. 
21 April 2017 11:08
ydesh_apu tensionat meci!
5 
Acel run de +6 de la sfarsit credeam ca rezolva meciul in favoarea gazdelor. Au avut si noroc cu un cos de 3 pct. Clujul a avut puterea sa revina. La fel, cu un cos norocos de 3 pct.  
20 April 2017 21:21
danb61 Tihi!!!
-1 
....hai,nu te lasa,fi barbat(a)!!!! 
20 April 2017 21:22
Greench Felicit
2 
Felicit echipa U Cluj au fost mai concentrate, sa vedem maine daca putem sa revenim, eu sper ca da.  
20 April 2017 21:28
u66 U cluj
0 
Bravo fetelor Ați arătat ca o echipa și ați gestionat perfect ultimele secunde. E bine totuși sa fi considerat outsider. 
20 April 2017 22:12
Vander Hai Sepsi!
2 
Azi n-a fost ziua noastra... In ultimele minute am pierdut luciditatea. Clujul a fost putin mai bun la final. Mâine e o altă zi, iar noi credem în fete. Hai Sepsi, voi sunteţi, și veţi rămâne Campioane!!! White & Green fotever!!! 
21 April 2017 01:23
tjl59 Unde este ...
-2 
... Tihi, domnilor? Nici un comentariu, nimic?! 
21 April 2017 08:31
Tihi SEPSI SIC CAMPIOANA
1 
Ce comentariu mai vrei ?? Sa repet,ca puteti sa aduceti si trei arbitrii din Cluj in frunte cu Ciocan,tot noi sintem mai buni.Vezi scorul general SEPSI SIC- Cluj 12-2 ! In rest finala continua,si vom adjudeca finala pe merit tot aici in Sfantu Gheorghe la ultimul meci!Vezi rezultatele si clasamentul din campionatul actual.Sintem mai bune si atat!Puteti lua si trofeul,tot sintem mai bune! 
21 April 2017 11:13
stef Tihike nu fi....
-1 
Ciocan din Cluj? În mod sigur sunt o mulțime de oameni cu numele de Ciocan în Cluj, dar nu au arbitrat ieri la Sfântu-Gheorghe. Meciul a fost câștigat de o echipă care a jucat cu mai multă dăruire și mai lucidă. Arbitrajul a fost decent, iar majoritatea greșelilor făcute de Ciocan au fost în favoarea lui Sepsi. Așa că Tihike nu fi.... 
21 April 2017 12:01
Tihi SEPSI SIC CAMPIOANA
1 
Citeste pe totalbaschet.ro ! Nu poti,iti trimit un printscreen:
Ciocan Ciprian
Arbitru

Oraşul de provenienţă: Cluj-Napoca
Categoria: LNBM
Nr. total de meciuri oficiate: 210

 
21 April 2017 13:14
stef Citește site-ul oficial
0 
Pe site-ul oficial al FRBaschet apare: Ciprian CIOCAN, Negresti Oas, 21 sep 1983. Repet situ-ul oficial al FRBaschet. Poate ne lămuresc redactorii de la Totalbaschet. 
21 April 2017 13:34
Tihi SEPSI SIC CAMPIOANA
1 
Asa este...dar provenienta lui este Cluj.Este o alta mancare de peste,ca momentan are domiciliul in Negresti.Dar cine stie ??? Eu nu am gresit cu nimic ! 
21 April 2017 14:03

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!


Din aceeaşi categorie...
Dan Calancea: „Voi fi nevoit să-mi prezint demisia dacă se continuă această degringoladă la Sala Sporturilor”
Olimpia Brașov ar putea juca la Sfântu Gheorghe meciul cu Alexandria din cauza programului de la sală 
„Donează 1 leu pentru spital”, invitația fetelor de la FCC ICIM Arad
Baschetbalistele participă la o campanie umanitară pentru reabilitarea unei secții pentru copii 
FRB a anunțat regulile de organizare a meciurilor în zilele de doliu național
Vor fi momente de reculegere în memoria Regelui Mihai I la partidele din următoarele trei zile 
EXCLUSIV. Olena Samburska va juca la Universitatea Cluj
Ucraineanca a început sezonul în Ungaria 
LNBF – Etapa IX – MVP: Promise Amukamara
Fundașul a avut 90% la aruncările din acțiune în victoria care a dus CSBT Alexandria pe locul 2 
Primul succes în deplasare pentru FCC ICIM Arad, la Târgu Mureș
Duelul ultimelor clasate a fost strâns, cu un ecart maxim de 8 puncte 
FCC ICIM Arad învinge pe UPM BC Sirius Tîrgu Mureș
FCC ICIM Arad învinge pe UPM BC Sirius Tîrgu Mureș la o diferenţă de 4 puncte 
Olimpia Brașov, victorie cu SCM Timișoara după un final strâns
Gazdele au făcut diferența din spațiul de trei secunde și de la linia de fault 
Olimpia CSU Braşov învinge pe CS SCM Timisoara
Olimpia CSU Braşov învinge pe CS SCM Timisoara la o diferenţă de 2 puncte 
Duelul ultimelor clasate încheie turul sezonului regulat al LNBF
FCC ICIM Arad s-a impus în toate meciurile disputate cu Sirius Târgu Mureș 
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
Gest nobil...Bravo ARAD! Un gest asemenator a facut si SEPSI SIC,dupa meciul fantastic cu OLIMPIAKOS PIREU,CASTIGAT CU 59-55 DE SECUIENCE !! 
click pt. Articol 15 December 2017 09:07
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
trt-Se vede clar si convingator ca ai ruptura de constinta si scurt circuit de identitate,ne vorbind de alte maladii,pe care deducem din textul tau !!! 
click pt. Articol 11 December 2017 12:46
trt hahaha...
0 
Daca ati sti folosi calculatorul v-ati fi dat seama ca v-am urat succes...Dar no ce sa faci URA asta va ineaca gandirea,din pacate.Sunteti penibili!Aaaa sa nu uit,exista Google translate daca altfel nu stiti citi.Viszontlátásra.Am scris foarte corect pentru ca stiu sa folosesc limba maghiara binisor,deoarece sunt nascut intr-o familie mixta nu imi uit originile dar imi IUBESC tara in care traiesc!Voi din pacate,in fine... 
click pt. Articol 10 December 2017 22:24
laca1968 trt !!!
0 
ULTIM AVERTISEMENT. LA URMATOAREA ABATERE BAN. 
click pt. Articol 10 December 2017 18:46
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
Nu a fost meci slab,mai degraba una sinusoidala...exista si explicatii...dar sa remarcam faptul,ca a fost un meci EFICIENT contra teamului Petricevic !!! FELICITARI!! 
click pt. Articol 10 December 2017 13:48
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
Noi sintem oameni seriosi atat in viata zilnica cat si pe terenul de sport!! Nu jignim pe nimeni cu crixcraxuri si ganduri murdare !! SUCCES SEPSI SIC CU OLIMPIAKOS PIREU !! trt = ? 
click pt. Articol 10 December 2017 13:43
trt Bafta !
0 
Bidnii khuvid ikh surguuliin demjigchid toglogchid maani bidniig busad baguudad üldeej, ta nart zövkhön sain bair suuritai khokkyei toglodog. Tiimees ... bagiig üzeerei, busad khümüüst zövlögöö ögdöggüi. ürgeljlüül! 
click pt. Articol 10 December 2017 12:55
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
Bravo fetelor ! FELICITARI! Ati demonstrat inca odata,ca sinteti mai valoroase pe terenul de baschet ca echipa clujeana.Zoran Mikes conduce detasat ostilitatiile cu Petricevic,care si la acest meci a avut de discutat continuu cu madame Csender Mónika.Spectatorii au fost de nota zece,Thomson la adversare a fost primita cu aplauze puternice si ovatii,minute in sir a fost strigata numele ei atat la inceputul cat si la sfarsitul jocului!! Ultrasii clujeni ar putea invata din acest gest !!  
click pt. Articol 10 December 2017 09:34
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
Bravo fetelor ! FELICITARI! Ati demonstrat inca odata,ca sinteti mai valoroase pe terenul de baschet ca echipa clujeana.Zoran Mikes conduce detasat ostilitatiile cu Petricevici,care si la acest meci a avut de discutat continuu cu madame Csender Mónika.Spectatorii au fost de nota zece,Thomson la adversare a fost primita cu aplauze puternice si ovatii,minute in sir a fost strigata numele ei atat la inceputul cat si la sfarsitul jocului!! Ultrasii clujeni ar putea invata din acest gest !! 
click pt. Articol 10 December 2017 09:33
laca1968 Meci slab!
0 
Meci slab, arbitraj aiurea. Nici nepotii lui Iancu n-au coborat din munti. No asta e, spectacolul ramane pentru joi. Bafta fetelor! 
click pt. Articol 09 December 2017 21:43