Universitatea Cluj-Napoca învinge pe ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe


Universitatea Cluj-Napoca învinge pe ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe la o diferenţă de 2 puncte

Universitatea Cluj-Napoca învinge pe ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe cu scorul de 66-64 (12-12, 15-18, 19-12, 20-22)

De la Universitatea Cluj-Napoca s-au remarcat: Taneisha Harrison cu 17 puncte (3x3), 4 recuperări și 2 pase decisive, Brittany Janelle Denson cu 16 puncte, 14 recuperări și o pasă decisivă și Andra Mandache cu 15 puncte (1x3), 7 recuperări și o pasă decisivă.

De partea cealaltă s-au remarcat Tyaunna Dominique Marshall cu 19 puncte (2x3) și 3 recuperări, Chandra Harris cu 14 puncte, 10 recuperări și o pasă decisivă și Janeesha Jeffery cu 10 puncte (3x3), 3 recuperări și 5 pase decisive.

Statistica detaliată poate fi vizualizată aici

Revenim cu detalii!



Citește ultimele știri despre Universitatea Cluj-Napoca
Citește ultimele știri despre ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe

totalbaschet.ro / 20 aprilie 2017 / 20:55



2 
Felicitari fetelor! antrenorilor! tuturor! maine bis! 
20 aprilie 2017 20:56
5 
Hello, Tihiţă!!! :)) 
20 aprilie 2017 21:01
4 
Acastigat echipa mai buna. Bravo lor. Echipa ta ce a castigat???
 
20 aprilie 2017 22:15
laca1968 Chirita
0 
Scuze TBN, a fost pentru Chirita. 
20 aprilie 2017 22:16
0 
Isi da pumni in c... 
20 aprilie 2017 21:02
Tihi SEPSI SIC CAMPIOANA
1 
Chiar daca aduceti trei arbitrii din Cluj..chiar daca repetati inca o legitimare ilegala,tot nu veti castiga campionatul.Finala finalei se va juca tot in Sfantu Gheorghe.Ieri ati fost mai concentrati si mai ambitiosi,dar cam pana aici!!! Cu scorul de 1-1 se reia lupta la Cluj si atat. 
21 aprilie 2017 11:08
ydesh_apu tensionat meci!
5 
Acel run de +6 de la sfarsit credeam ca rezolva meciul in favoarea gazdelor. Au avut si noroc cu un cos de 3 pct. Clujul a avut puterea sa revina. La fel, cu un cos norocos de 3 pct.  
20 aprilie 2017 21:21
danb61 Tihi!!!
-1 
....hai,nu te lasa,fi barbat(a)!!!! 
20 aprilie 2017 21:22
Greench Felicit
2 
Felicit echipa U Cluj au fost mai concentrate, sa vedem maine daca putem sa revenim, eu sper ca da.  
20 aprilie 2017 21:28
u66 U cluj
0 
Bravo fetelor Ați arătat ca o echipa și ați gestionat perfect ultimele secunde. E bine totuși sa fi considerat outsider. 
20 aprilie 2017 22:12
Vander Hai Sepsi!
2 
Azi n-a fost ziua noastra... In ultimele minute am pierdut luciditatea. Clujul a fost putin mai bun la final. Mâine e o altă zi, iar noi credem în fete. Hai Sepsi, voi sunteţi, și veţi rămâne Campioane!!! White & Green fotever!!! 
21 aprilie 2017 01:23
tjl59 Unde este ...
-2 
... Tihi, domnilor? Nici un comentariu, nimic?! 
21 aprilie 2017 08:31
Tihi SEPSI SIC CAMPIOANA
1 
Ce comentariu mai vrei ?? Sa repet,ca puteti sa aduceti si trei arbitrii din Cluj in frunte cu Ciocan,tot noi sintem mai buni.Vezi scorul general SEPSI SIC- Cluj 12-2 ! In rest finala continua,si vom adjudeca finala pe merit tot aici in Sfantu Gheorghe la ultimul meci!Vezi rezultatele si clasamentul din campionatul actual.Sintem mai bune si atat!Puteti lua si trofeul,tot sintem mai bune! 
21 aprilie 2017 11:13
stef Tihike nu fi....
-1 
Ciocan din Cluj? În mod sigur sunt o mulțime de oameni cu numele de Ciocan în Cluj, dar nu au arbitrat ieri la Sfântu-Gheorghe. Meciul a fost câștigat de o echipă care a jucat cu mai multă dăruire și mai lucidă. Arbitrajul a fost decent, iar majoritatea greșelilor făcute de Ciocan au fost în favoarea lui Sepsi. Așa că Tihike nu fi.... 
21 aprilie 2017 12:01
Tihi SEPSI SIC CAMPIOANA
1 
Citeste pe totalbaschet.ro ! Nu poti,iti trimit un printscreen:
Ciocan Ciprian
Arbitru

Oraşul de provenienţă: Cluj-Napoca
Categoria: LNBM
Nr. total de meciuri oficiate: 210

 
21 aprilie 2017 13:14
stef Citește site-ul oficial
0 
Pe site-ul oficial al FRBaschet apare: Ciprian CIOCAN, Negresti Oas, 21 sep 1983. Repet situ-ul oficial al FRBaschet. Poate ne lămuresc redactorii de la Totalbaschet. 
21 aprilie 2017 13:34
Tihi SEPSI SIC CAMPIOANA
1 
Asa este...dar provenienta lui este Cluj.Este o alta mancare de peste,ca momentan are domiciliul in Negresti.Dar cine stie ??? Eu nu am gresit cu nimic ! 
21 aprilie 2017 14:03

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!


Din aceeaşi categorie...
CSM Satu Mare continuă seria victoriilor în campionat
Sătmărencele au trecut acasă de BC Sirius Târgu Mureș după ce și-au adjudecat toate sferturile 
CSM Satu Mare învinge pe UPM BC Sirius Tîrgu Mureș
CSM Satu Mare învinge pe UPM BC Sirius Tîrgu Mureș la o diferenţă de 29 puncte 
”U” Cluj-Napoca primește vizita celor de la Phoenix Galați
Trupa de pe Dunăre nu s-a mai impus de cinci meciuri în confruntările directe 
CS SCM Timișoara vs. FCC ICIM Arad, duelul ultimelor două clasate din LNBF
Ambele echipe sunt în căutarea primei victorii din campionat 
CSM Satu Mare primește vizita celor de la UPM BC Sirius Târgu Mureș
A fost un ecart de 10 puncte în ambele întâlniri de până acum 
CSU Alba Iulia trece de Olimpia Brașov în deplasare
Învingătoarea s-a decis în ultimele două minute ale confruntării 
CSU Alba Iulia învinge pe Olimpia CSU Braşov
CSU Alba Iulia învinge pe Olimpia CSU Braşov la o diferenţă de 3 puncte 
Dan Calancea: „Nu este posibil ca turneele de U18 să se suprapună cu etapele de Campionat Naţional. Tinerele jucătoare riscă accidentări grave”
Olimpia Brașov nu se va putea baza în următoarea perioadă pe Iulia Brezoi, jucătoarea U22 utilizată cel mai mult în startul LNBF 
Cu conturile blocate CSM Satu Mare a plătit salariile dintr-un cont al trezoreriei destinat religiei
Conducerea clubului sătmărean eludează legea pentru a nu-si plăti datoriile stabilite prin sentințe judecătoresti. 
Olimpia Brașov și CSU Alba Iulia deschid miercuri etapa a 4-a din LNBF
Cele două formații se vor întâlni și joi, în Liga Europei Centrale 
7vezer Frauda
0 
Satu Mare facand invarteli financiare,merita sa fie exclus din campionat.Ce ar fi ca toate entitatile care ajung in imposibilitate de plata,sa faca ilegalitati finaciare??? Unde este antifrauda,ANAF-ul,care amendeaza pe toate societatile mici,pentru o greseala de virgula?? Unde este DNA,care se autosesizeaza pentru niste fleacuri,care ulterior sint achitate,si inchide ochii in fata jocurilor ilegale financiare ! 
click pt. Articol 19 octombrie 2017 15:47
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
Ce problema financiara...Clujul care bate in piept,ca este a doua capitala a tarii,sa nu aibe bani?? V-ati retras sa nu va faceti de ras...accidentari sint si la SEPSI SIC,si totusi participa daca s-au inscris...In sport este necesar sa ai si caracter !!Nu este fair play ca Petricevic si stabul sa fie peciovici ! 
click pt. Articol 15 octombrie 2017 09:24
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
Bravo fetelor...ati fost minunate...ati castigat pe merit,chiar cu o echipa accidentata,fara trei piese de baza...FELICITARI !! 
click pt. Articol 15 octombrie 2017 09:17
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
Bravo fetelor...Felicitari.Ati jucat bine in pofida oboselii! Sinteti minunate ! Gratulálunk! 
click pt. Articol 14 octombrie 2017 18:40
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
TINETI-VA TARE...SINTETI MAI BUNE SI VETI CASTIGA!! SUCCES!! 
click pt. Articol 14 octombrie 2017 16:21
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
Haideti fetelor...SUCCES !! 
click pt. Articol 14 octombrie 2017 16:19
laca1968 Hai SEPSI!!!
0 
Mult succes! 
click pt. Articol 11 octombrie 2017 14:14
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
Bine ai pus problema laca !Cei care ne trimit in Mongolia,nu stiu,ca acolo exista civilizatie mai superioara decat in Tiganiada ! Chirita in viata lui nu a gustat o omenie mai convingatoare ca in secuime,unde oamenii sint si civilizati,si ordonati,si ospitalieri,si inteligenti,si cu bun simti...aerul emana o umanitate desevarsita si nu selectiva, plin de respect si fair play! 
click pt. Articol 09 octombrie 2017 18:08
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
Felicitam echipa campioana!! Sinteti superioare indiferent de componenta echipei...Succes in cupele europene !Pentru stabul technic: atentie la arbitraj,ca ne vor crea clipe grele pe tot parcursul campionatului arbitrii comandati si trimisi cu obligatii speciale !!Sa nu permiteti de la inceput,sa ne fure!! 
click pt. Articol 09 octombrie 2017 17:53
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
FELICITARI FETELOR !!Ati fost de aur,ati luptat exemplar !!
Succes in cupele europene !! 
click pt. Articol 09 octombrie 2017 17:46