Universitatea Cluj-Napoca învinge pe ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe


Universitatea Cluj-Napoca învinge pe ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe la o diferenţă de 2 puncte

Universitatea Cluj-Napoca învinge pe ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe cu scorul de 66-64 (12-12, 15-18, 19-12, 20-22)

De la Universitatea Cluj-Napoca s-au remarcat: Taneisha Harrison cu 17 puncte (3x3), 4 recuperări și 2 pase decisive, Brittany Janelle Denson cu 16 puncte, 14 recuperări și o pasă decisivă și Andra Mandache cu 15 puncte (1x3), 7 recuperări și o pasă decisivă.

De partea cealaltă s-au remarcat Tyaunna Dominique Marshall cu 19 puncte (2x3) și 3 recuperări, Chandra Harris cu 14 puncte, 10 recuperări și o pasă decisivă și Janeesha Jeffery cu 10 puncte (3x3), 3 recuperări și 5 pase decisive.

Statistica detaliată poate fi vizualizată aici

Revenim cu detalii!



Citește ultimele știri despre Universitatea Cluj-Napoca
Citește ultimele știri despre ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe

totalbaschet.ro / 20 aprilie 2017 / 20:55



2 
Felicitari fetelor! antrenorilor! tuturor! maine bis! 
20 aprilie 2017 20:56
5 
Hello, Tihiţă!!! :)) 
20 aprilie 2017 21:01
4 
Acastigat echipa mai buna. Bravo lor. Echipa ta ce a castigat???
 
20 aprilie 2017 22:15
laca1968 Chirita
0 
Scuze TBN, a fost pentru Chirita. 
20 aprilie 2017 22:16
0 
Isi da pumni in c... 
20 aprilie 2017 21:02
Tihi SEPSI SIC CAMPIOANA
1 
Chiar daca aduceti trei arbitrii din Cluj..chiar daca repetati inca o legitimare ilegala,tot nu veti castiga campionatul.Finala finalei se va juca tot in Sfantu Gheorghe.Ieri ati fost mai concentrati si mai ambitiosi,dar cam pana aici!!! Cu scorul de 1-1 se reia lupta la Cluj si atat. 
21 aprilie 2017 11:08
ydesh_apu tensionat meci!
5 
Acel run de +6 de la sfarsit credeam ca rezolva meciul in favoarea gazdelor. Au avut si noroc cu un cos de 3 pct. Clujul a avut puterea sa revina. La fel, cu un cos norocos de 3 pct.  
20 aprilie 2017 21:21
danb61 Tihi!!!
-1 
....hai,nu te lasa,fi barbat(a)!!!! 
20 aprilie 2017 21:22
Greench Felicit
2 
Felicit echipa U Cluj au fost mai concentrate, sa vedem maine daca putem sa revenim, eu sper ca da.  
20 aprilie 2017 21:28
u66 U cluj
0 
Bravo fetelor Ați arătat ca o echipa și ați gestionat perfect ultimele secunde. E bine totuși sa fi considerat outsider. 
20 aprilie 2017 22:12
Vander Hai Sepsi!
2 
Azi n-a fost ziua noastra... In ultimele minute am pierdut luciditatea. Clujul a fost putin mai bun la final. Mâine e o altă zi, iar noi credem în fete. Hai Sepsi, voi sunteţi, și veţi rămâne Campioane!!! White & Green fotever!!! 
21 aprilie 2017 01:23
tjl59 Unde este ...
-2 
... Tihi, domnilor? Nici un comentariu, nimic?! 
21 aprilie 2017 08:31
Tihi SEPSI SIC CAMPIOANA
1 
Ce comentariu mai vrei ?? Sa repet,ca puteti sa aduceti si trei arbitrii din Cluj in frunte cu Ciocan,tot noi sintem mai buni.Vezi scorul general SEPSI SIC- Cluj 12-2 ! In rest finala continua,si vom adjudeca finala pe merit tot aici in Sfantu Gheorghe la ultimul meci!Vezi rezultatele si clasamentul din campionatul actual.Sintem mai bune si atat!Puteti lua si trofeul,tot sintem mai bune! 
21 aprilie 2017 11:13
stef Tihike nu fi....
-1 
Ciocan din Cluj? În mod sigur sunt o mulțime de oameni cu numele de Ciocan în Cluj, dar nu au arbitrat ieri la Sfântu-Gheorghe. Meciul a fost câștigat de o echipă care a jucat cu mai multă dăruire și mai lucidă. Arbitrajul a fost decent, iar majoritatea greșelilor făcute de Ciocan au fost în favoarea lui Sepsi. Așa că Tihike nu fi.... 
21 aprilie 2017 12:01
Tihi SEPSI SIC CAMPIOANA
1 
Citeste pe totalbaschet.ro ! Nu poti,iti trimit un printscreen:
Ciocan Ciprian
Arbitru

Oraşul de provenienţă: Cluj-Napoca
Categoria: LNBM
Nr. total de meciuri oficiate: 210

 
21 aprilie 2017 13:14
stef Citește site-ul oficial
0 
Pe site-ul oficial al FRBaschet apare: Ciprian CIOCAN, Negresti Oas, 21 sep 1983. Repet situ-ul oficial al FRBaschet. Poate ne lămuresc redactorii de la Totalbaschet. 
21 aprilie 2017 13:34
Tihi SEPSI SIC CAMPIOANA
1 
Asa este...dar provenienta lui este Cluj.Este o alta mancare de peste,ca momentan are domiciliul in Negresti.Dar cine stie ??? Eu nu am gresit cu nimic ! 
21 aprilie 2017 14:03

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!


Din aceeaşi categorie...
Porchia Green este noua jucătoare a celor de la CSM Satu Mare
În sezonul precedent aceasta a evoluat la CSM Târgoviște 
Anamaria Ciotir a semnat cu Univ. Goldiș ICIM Arad
Românca a evoluat în sezonul precedent la Politehnica Iași 
Phoenix Galați a transferat trei jucătoare din Statele Unite ale Americii
Mariah King, Aliyah Kilpatrick și Carolee Dillard vor juca pentru de la malurile Dunării 
Gabriela Irimia este noua jucătoare a celor de la CSBT Alexandria
Echipa din Teleorman a transferat și două straniere 
Prima „stranieră” la Galați
Internaționala bosniacă Miljana Dzombeta a semnat cu Phoenix 
Prima mutare la echipa de fete a lui Phoenix Galați
Internaționala Alexandra Maria Dumitrache și-a prelungit contractul cu Phoenix 
Dragan Petricevic se întoarce la Universitatea Cluj-Napoca!
Vicecampioana României s-a înscris în Liga Europei Centrale de Baschet. 
Romina Filip va evolua pentru SCM Timișoara
Tricolora a petrecut ultimele sezoane la Phoenix Galați 
Flavia Ferenczi a semnat cu Univ. Goldiș ICIM Arad
Echipa arădeană a început campania de transferuri cu o româncă 
CSM Târgoviște a început formarea lotului pentru stagiunea viitoare
Pe lângă mai multe jucătoare ce vor rămâne la echipă, Shanita Arnold reprezintă o noutate 
0 
Iar scrieți din burtă! Acum o luna o dădeați la Satu Mare! Sigur nu e aici, unde ziceți voi!  
click pt. Articol 16 august 2017 15:37
megan acum... laanu
0 
proiectUl din sezonUl trecUt denUmit "acUm", nU a avUt sorți de izbândă, deci se trece la proiectUl ”la anU” 
click pt. Articol 13 august 2017 11:25
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA !
0 
Nu cred ca joaca lui Petricevic este fair play...dar,cu sau fara Petricevic,Clujul inca nu este in stare sa castige un campionat cate vreme Zoran Mikes si elevele sale aduc anual o plusvaloare in technica si strategia baschetului !!!!! 
click pt. Articol 04 august 2017 17:27
smilu rezerva la fundas
0 
poate reusesti sa ai la echipa anul acesta si o rezerva la fundas.........pe Meda nu-l punem la socoteala..... 
click pt. Articol 03 august 2017 21:40
Oldtimer Posibil sponsor
0 
Deci : si lupta, si dai, transpiratii, sange, uite imnu' , nu e imnu' , ba pe-al nostru, ba pe-al lor, da-l incolo ca l-am scos de tot si-am castigat 3 pertzuri in plus de incalzire......si dai.....si lupta....vrem pe locu' unu...am luat numa' unu bis....uite ca plec..... jale, lacrimi......tot plec, la vecini....(c-acolo-i lozu' )...se "sparge" trupa....tulai !!!....lacrimi !!! jale !!!...disperare !!!...Dragu de Dragan, ioai !!! Hopa !.....sponsor nou (noi) in sat !....Hai Dragan draga! Am lozu-ti drag !....Lacrimi, bucurie, delir....Tulai draga, vine Dragan....iara lacrimi (de bucurie) ....iara sange (o sa transpire trupa ptr locu' unu...)... Draga Dragan welcome back.... Pe scurt, telenovela demna de Kanal D....si asa s-o terminat recent una block-buster... Poate "se baga" de sponsor Kanal D... P.S. oricum, o sa (re)apara Tihi sa explice cum e filmu' si cine-i, de facto, de jure.....de fragi si de mure....Campioana..... 
click pt. Articol 03 august 2017 20:27
laca1968 corect
0 
Si arbitri, ca de obicei, de partea lor. 
click pt. Articol 03 august 2017 17:56
3punkte money, novac ...
0 
altfel spus: Domnule antrenor, te bucuri ca au gasit diferenta de bani, care a lipsit, ca sa gasesti stiloul pentru a semna contractul... sau ai fost informat ca celelalte echipe din LNBF se vor da la o parte ca sa reusiti castigarea campionatului si a cupei?! 
click pt. Articol 03 august 2017 12:38
laca1968 bla bla bla
0 
bla bla bla Iar ati  
click pt. Articol 02 august 2017 20:18
0 
Targoviste nu are interdictie la transferuri cumva? sau nu conteaza. 
click pt. Articol 29 iulie 2017 17:31
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
Este corect !!! 
click pt. Articol 23 iulie 2017 14:23