Universitatea Cluj-Napoca învinge pe ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe


Universitatea Cluj-Napoca învinge pe ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe la o diferenţă de 2 puncte

Universitatea Cluj-Napoca învinge pe ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe cu scorul de 66-64 (12-12, 15-18, 19-12, 20-22)

De la Universitatea Cluj-Napoca s-au remarcat: Taneisha Harrison cu 17 puncte (3x3), 4 recuperări și 2 pase decisive, Brittany Janelle Denson cu 16 puncte, 14 recuperări și o pasă decisivă și Andra Mandache cu 15 puncte (1x3), 7 recuperări și o pasă decisivă.

De partea cealaltă s-au remarcat Tyaunna Dominique Marshall cu 19 puncte (2x3) și 3 recuperări, Chandra Harris cu 14 puncte, 10 recuperări și o pasă decisivă și Janeesha Jeffery cu 10 puncte (3x3), 3 recuperări și 5 pase decisive.

Statistica detaliată poate fi vizualizată aici

Revenim cu detalii!



Citește ultimele știri despre Universitatea Cluj-Napoca
Citește ultimele știri despre ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe

totalbaschet.ro / 20 aprilie 2017 / 20:55



2 
Felicitari fetelor! antrenorilor! tuturor! maine bis! 
20 aprilie 2017 20:56
5 
Hello, Tihiţă!!! :)) 
20 aprilie 2017 21:01
4 
Acastigat echipa mai buna. Bravo lor. Echipa ta ce a castigat???
 
20 aprilie 2017 22:15
laca1968 Chirita
0 
Scuze TBN, a fost pentru Chirita. 
20 aprilie 2017 22:16
0 
Isi da pumni in c... 
20 aprilie 2017 21:02
Tihi SEPSI SIC CAMPIOANA
1 
Chiar daca aduceti trei arbitrii din Cluj..chiar daca repetati inca o legitimare ilegala,tot nu veti castiga campionatul.Finala finalei se va juca tot in Sfantu Gheorghe.Ieri ati fost mai concentrati si mai ambitiosi,dar cam pana aici!!! Cu scorul de 1-1 se reia lupta la Cluj si atat. 
21 aprilie 2017 11:08
ydesh_apu tensionat meci!
5 
Acel run de +6 de la sfarsit credeam ca rezolva meciul in favoarea gazdelor. Au avut si noroc cu un cos de 3 pct. Clujul a avut puterea sa revina. La fel, cu un cos norocos de 3 pct.  
20 aprilie 2017 21:21
danb61 Tihi!!!
-1 
....hai,nu te lasa,fi barbat(a)!!!! 
20 aprilie 2017 21:22
Greench Felicit
2 
Felicit echipa U Cluj au fost mai concentrate, sa vedem maine daca putem sa revenim, eu sper ca da.  
20 aprilie 2017 21:28
u66 U cluj
0 
Bravo fetelor Ați arătat ca o echipa și ați gestionat perfect ultimele secunde. E bine totuși sa fi considerat outsider. 
20 aprilie 2017 22:12
Vander Hai Sepsi!
2 
Azi n-a fost ziua noastra... In ultimele minute am pierdut luciditatea. Clujul a fost putin mai bun la final. Mâine e o altă zi, iar noi credem în fete. Hai Sepsi, voi sunteţi, și veţi rămâne Campioane!!! White & Green fotever!!! 
21 aprilie 2017 01:23
tjl59 Unde este ...
-2 
... Tihi, domnilor? Nici un comentariu, nimic?! 
21 aprilie 2017 08:31
Tihi SEPSI SIC CAMPIOANA
1 
Ce comentariu mai vrei ?? Sa repet,ca puteti sa aduceti si trei arbitrii din Cluj in frunte cu Ciocan,tot noi sintem mai buni.Vezi scorul general SEPSI SIC- Cluj 12-2 ! In rest finala continua,si vom adjudeca finala pe merit tot aici in Sfantu Gheorghe la ultimul meci!Vezi rezultatele si clasamentul din campionatul actual.Sintem mai bune si atat!Puteti lua si trofeul,tot sintem mai bune! 
21 aprilie 2017 11:13
stef Tihike nu fi....
-1 
Ciocan din Cluj? În mod sigur sunt o mulțime de oameni cu numele de Ciocan în Cluj, dar nu au arbitrat ieri la Sfântu-Gheorghe. Meciul a fost câștigat de o echipă care a jucat cu mai multă dăruire și mai lucidă. Arbitrajul a fost decent, iar majoritatea greșelilor făcute de Ciocan au fost în favoarea lui Sepsi. Așa că Tihike nu fi.... 
21 aprilie 2017 12:01
Tihi SEPSI SIC CAMPIOANA
1 
Citeste pe totalbaschet.ro ! Nu poti,iti trimit un printscreen:
Ciocan Ciprian
Arbitru

Oraşul de provenienţă: Cluj-Napoca
Categoria: LNBM
Nr. total de meciuri oficiate: 210

 
21 aprilie 2017 13:14
stef Citește site-ul oficial
0 
Pe site-ul oficial al FRBaschet apare: Ciprian CIOCAN, Negresti Oas, 21 sep 1983. Repet situ-ul oficial al FRBaschet. Poate ne lămuresc redactorii de la Totalbaschet. 
21 aprilie 2017 13:34
Tihi SEPSI SIC CAMPIOANA
1 
Asa este...dar provenienta lui este Cluj.Este o alta mancare de peste,ca momentan are domiciliul in Negresti.Dar cine stie ??? Eu nu am gresit cu nimic ! 
21 aprilie 2017 14:03

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!


Din aceeaşi categorie...
Mai multe echipe din campionatul feminin, aproape de participarea în CEWL
Olimpia Brașov este prima formație care și-a manifestat public intenția de a evolua în întrecerea continentală 
Comisia de disciplină a FRB va analiza declarația presedintelui CSM Satu Mare
Vasile Fogel a făcut aluzii cu privire la modul în care este decisă campioana României. 
CSM Satu Mare si-a făcut cunoscut o parte din lotul pentru sezonul 2017/2018
Vasile Fogel spune că a luat trei jucătoare de la Universitatea Cluj-Napoca. 
Vasile Fogel: "Nu putem garanta titlu deoarece în baschet esti la mâna a trei fluiere"
Presedintele CSM Satu Mare afirmă că impresarul clubului alături de antrenorul Marius Dobă i-au garantat finala campionatului. 
Zona Transferurilor 2017 - Liga Națională de Baschet Feminin
Toate mişcările de trupe din LNBF din intersezon, la zi 
Rapid București și Agronomia București nu doresc să evolueze în LNBF
Trupa feroviară a obținut promovarea pe teren la turneul final de la Timișoara 
CSM Târgoviște a primit dreptul de a evolua în următorul sezon al Ligii Naționale
Echipa dâmbovițeană nu va putea efectua în continuare transferuri de jucătoare care nu au fost legitimate în campionatul intern 
Mihai Coldea este noul antrenor al celor de la SCM Timișoara
Acesta a făcut parte din staff-ul lui Dragan Petricevic la Universitatea Cluj 
Florin Nini, noul președinte al Colegiului Central al Antrenorilor
Această funcție a fost ocupată de Dan Calancea 
Annemarie Părău, Ancuța Stoenescu, Andreea Huțanu și Tunde Killin continuă la Sepsi SIC
Annemarie Părău rămâne căpitanul echipei din Sf. Gheorghe 
0 
Nu trebuie decât să te uiți la fața ăstuia, doar vreo două articole anterioare, să vezi că exprimă doar "regrete eterne"! Când unii vor înțelege că "gura bate c.u.r.u'"? Ce ușor vorbește de mii de euro... Cetățenii din Satu Mare, care zilnic se înghesuie pe doar 2 poduri peste Someșul ce traversează orașul, știu cum promite ăsta miile? Dacă, precum Berbecali, le-ar da din buzunarele lui ar fi de scuzat da' la un CSM... Și ne mai supărăm că statul nu susține sportul, ăsta e un exemplu, contraexemplu, ce ridică mingea la fileu pentru edilii ce refuză susținerea sportului! Ce nume, comparativ cu încrucisarea berbecului cu capra, Vasile cu Fogel, îmi lipseste în tastatură um-laut-ul.... 
click pt. Articol 20 iunie 2017 23:58
0 
@TB, Tavic e bosniacă! 
click pt. Articol 20 iunie 2017 17:13
0 
A fost transferata de Sepsi? 
click pt. Articol 20 iunie 2017 11:09
kiwi71 Intrebare
0 
Am o intrebare. Teodora Neagu nu face parte din zona tranferurilor? Sau nu este considerata "un transfer" pentru campioana Romaniei, ACS Sepsi Sic Sfantu-Gheorghe ? 
click pt. Articol 18 iunie 2017 14:41
0 
Nici Politehnica Iasi nu are buget pentru Liga Nationala...decat sa se inscrie in prima divizie mai bine ar evolua in Liga 1 pana se mai indulcesc gandurile conducerii primariei fata de aceasta echipa... 
click pt. Articol 16 iunie 2017 20:41
raress23 Mult succes
0 
Si bafta. 
click pt. Articol 16 iunie 2017 17:27
0 
Au bani, pot sa ia pe Murphy, Jeffery, Arnold, Coker, Poole ce au jucat constant din 2014 in LNBF. Green a semnat in Mexic si nu cred ca vor mai reusi sa primeasca, daca doreste sa revina, green-card-ul! 
click pt. Articol 14 iunie 2017 13:17
TBN csm
0 
Echipa a fost acceptata in urmatorul sezon de LNBF, dar va avea un lot si mai subtire. 
click pt. Articol 14 iunie 2017 12:17
Cristian Chirita Probabilitate...
0 
Pariu că va avea un post căldut, lipsit de obiective la federație? Nu e fraier să meargă la Timba! Iar la SCM probabil că nu vor ei! 
click pt. Articol 13 iunie 2017 13:50
u66 Dragan
0 
Probabil va merge la Timba sau Poli Tim. Sigur revine în baschetul masculin dar am rămas cu un gust amar în ceea ce privește baschetul feminin. Dar cine știe, poate rămâne Meda și ar fi o buna oportunitate pentru el. 
click pt. Articol 13 iunie 2017 12:25