Universitatea Cluj-Napoca învinge pe ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe


Universitatea Cluj-Napoca învinge pe ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe la o diferenţă de 2 puncte

Universitatea Cluj-Napoca învinge pe ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe cu scorul de 66-64 (12-12, 15-18, 19-12, 20-22)

De la Universitatea Cluj-Napoca s-au remarcat: Taneisha Harrison cu 17 puncte (3x3), 4 recuperări și 2 pase decisive, Brittany Janelle Denson cu 16 puncte, 14 recuperări și o pasă decisivă și Andra Mandache cu 15 puncte (1x3), 7 recuperări și o pasă decisivă.

De partea cealaltă s-au remarcat Tyaunna Dominique Marshall cu 19 puncte (2x3) și 3 recuperări, Chandra Harris cu 14 puncte, 10 recuperări și o pasă decisivă și Janeesha Jeffery cu 10 puncte (3x3), 3 recuperări și 5 pase decisive.

Statistica detaliată poate fi vizualizată aici

Revenim cu detalii!



Citește ultimele știri despre Universitatea Cluj-Napoca
Citește ultimele știri despre ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe

totalbaschet.ro / 20 aprilie 2017 / 20:55



2 
Felicitari fetelor! antrenorilor! tuturor! maine bis! 
20 aprilie 2017 20:56
5 
Hello, Tihiţă!!! :)) 
20 aprilie 2017 21:01
4 
Acastigat echipa mai buna. Bravo lor. Echipa ta ce a castigat???
 
20 aprilie 2017 22:15
laca1968 Chirita
0 
Scuze TBN, a fost pentru Chirita. 
20 aprilie 2017 22:16
0 
Isi da pumni in c... 
20 aprilie 2017 21:02
Tihi SEPSI SIC CAMPIOANA
1 
Chiar daca aduceti trei arbitrii din Cluj..chiar daca repetati inca o legitimare ilegala,tot nu veti castiga campionatul.Finala finalei se va juca tot in Sfantu Gheorghe.Ieri ati fost mai concentrati si mai ambitiosi,dar cam pana aici!!! Cu scorul de 1-1 se reia lupta la Cluj si atat. 
21 aprilie 2017 11:08
ydesh_apu tensionat meci!
5 
Acel run de +6 de la sfarsit credeam ca rezolva meciul in favoarea gazdelor. Au avut si noroc cu un cos de 3 pct. Clujul a avut puterea sa revina. La fel, cu un cos norocos de 3 pct.  
20 aprilie 2017 21:21
danb61 Tihi!!!
-1 
....hai,nu te lasa,fi barbat(a)!!!! 
20 aprilie 2017 21:22
Greench Felicit
2 
Felicit echipa U Cluj au fost mai concentrate, sa vedem maine daca putem sa revenim, eu sper ca da.  
20 aprilie 2017 21:28
u66 U cluj
0 
Bravo fetelor Ați arătat ca o echipa și ați gestionat perfect ultimele secunde. E bine totuși sa fi considerat outsider. 
20 aprilie 2017 22:12
Vander Hai Sepsi!
2 
Azi n-a fost ziua noastra... In ultimele minute am pierdut luciditatea. Clujul a fost putin mai bun la final. Mâine e o altă zi, iar noi credem în fete. Hai Sepsi, voi sunteţi, și veţi rămâne Campioane!!! White & Green fotever!!! 
21 aprilie 2017 01:23
tjl59 Unde este ...
-2 
... Tihi, domnilor? Nici un comentariu, nimic?! 
21 aprilie 2017 08:31
Tihi SEPSI SIC CAMPIOANA
1 
Ce comentariu mai vrei ?? Sa repet,ca puteti sa aduceti si trei arbitrii din Cluj in frunte cu Ciocan,tot noi sintem mai buni.Vezi scorul general SEPSI SIC- Cluj 12-2 ! In rest finala continua,si vom adjudeca finala pe merit tot aici in Sfantu Gheorghe la ultimul meci!Vezi rezultatele si clasamentul din campionatul actual.Sintem mai bune si atat!Puteti lua si trofeul,tot sintem mai bune! 
21 aprilie 2017 11:13
stef Tihike nu fi....
-1 
Ciocan din Cluj? În mod sigur sunt o mulțime de oameni cu numele de Ciocan în Cluj, dar nu au arbitrat ieri la Sfântu-Gheorghe. Meciul a fost câștigat de o echipă care a jucat cu mai multă dăruire și mai lucidă. Arbitrajul a fost decent, iar majoritatea greșelilor făcute de Ciocan au fost în favoarea lui Sepsi. Așa că Tihike nu fi.... 
21 aprilie 2017 12:01
Tihi SEPSI SIC CAMPIOANA
1 
Citeste pe totalbaschet.ro ! Nu poti,iti trimit un printscreen:
Ciocan Ciprian
Arbitru

Oraşul de provenienţă: Cluj-Napoca
Categoria: LNBM
Nr. total de meciuri oficiate: 210

 
21 aprilie 2017 13:14
stef Citește site-ul oficial
0 
Pe site-ul oficial al FRBaschet apare: Ciprian CIOCAN, Negresti Oas, 21 sep 1983. Repet situ-ul oficial al FRBaschet. Poate ne lămuresc redactorii de la Totalbaschet. 
21 aprilie 2017 13:34
Tihi SEPSI SIC CAMPIOANA
1 
Asa este...dar provenienta lui este Cluj.Este o alta mancare de peste,ca momentan are domiciliul in Negresti.Dar cine stie ??? Eu nu am gresit cu nimic ! 
21 aprilie 2017 14:03

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!


Din aceeaşi categorie...
Acuze grave la CSM Târgoviste: "Iugulescu spune că semnătura sa de pe contractul cu Dikeoulakos a fost falsificată"
Conform presei din Târgoviste, Iugulescu este reprezentat în actualul proces de avocatul-impresar Sergiu Gherdan, fostul jurist al CSM Târgoviste în perioada în care Iugulescu era presedinte. 
SURSE. Andra Mandache și Taneisha Harrison trec la CSM Satu Mare
Cele două sportive au evoluat în ediția trecută a LNBF la Universitatea Cluj 
Ciprian Prisăcaru: "Indiferent de interesele unora ca această echipă să se chinuie, să dispară, vom continua în Liga Națională"
CSM Târgoviste anunță că va participa în ediția 2017/2018 a Ligii Naționale de Baschet feminin. 
CSM Târgoviste, interzisă la transferuri si înaintea sezonului 2017/2018
Tribunalul Dâmbovița judecă procesul dintre Dikeoulakos si CSM Tărgoviste, în cadrul căruia a intervenit si fostul presedinte, Ciprian Iugulescu. 
Marcel Urban: „La Timișoara s-a deschis punga larg, datorită modului în care sunt construiți”
Președintele Univ. Goldiș ICIM Arad a vorbit despre adversarul din Cupa României 
LNBF – Programul competițional al sezonului 2017-2018
CSM Târgoviște va primi vizita campioanei ACS Sepsi SIC în cea de-a doua etapă 
EXCLUSIV. CSU Alba Iulia, în pericol de a nu putea participa în ediția 17/18 a LNBF
Conform regulamentelor în vigoare, formația din Cetatea Unirii nu are dreptul de a promova în prima ligă feminină de baschet. 
Vladimir Ivankovic, noul antrenor al CSU Alba Iulia
Croatul are o vastă experiență în antrenorat 
EuroCup Women. ACS Sepsi SIC si-a cunoscut adversarii
Tragerea la sorti a avut loc în urmă cu câteva minute. 
ACS Sepsi SIC și-a definitivat lotul pentru noul sezon competițional
Echipa din Sf. Gheorghe va reprezenta România în EuroCup Women 
7vezer SEPSI SIC campioana!!
0 
Da a aparut un mongol,dar nu un tigan !!! 
click pt. Articol 17 iulie 2017 13:46
7vezer SEPSI SIC campioana!!
0 
Leatule: noi jucam baschet si avem rezultate....nu ne ocupm de nimicuri ca tine ! 
click pt. Articol 16 iulie 2017 12:29
TBN Mongol nou
0 
Vad ca a aparut alt mongol pe aici. Esti binevenit... macar aici pe site. 
click pt. Articol 16 iulie 2017 10:30
7vezer SEPSI SIC campioana!!
0 
BINE AI VENIT RUZICA !! SUCCES SI FELICITARI PENTRU ALEGEREA FACUTA ! 
click pt. Articol 15 iulie 2017 11:00
7vezer SEPSI SIC campioana!!
0 
SUCCES SEPSI SIC ! SINTETI CELE MAI BUNE ! 
click pt. Articol 15 iulie 2017 10:59
7vezer SEPSI SIC campioana!!
0 
SUCCES IN COMPETITIILE INTERNATIONALE!!  
click pt. Articol 15 iulie 2017 10:59
7vezer SEPSI SIC campioana!!
0 
Succes SEPSI SIC !!  
click pt. Articol 15 iulie 2017 10:58
7vezer Etnia mare
0 
Da este o etnie foarte mare: au 16 premii NOBEL...acum organizeaza intr-un mod excelent si de invidiat campionatul mondial FINA...au cam de patru ori mai multe succese internationale si de rasunet in sport ca Romania...au o istorie de peste 1000 de ani si 98 de ani...si pot sa continui dar nu are rost !  
click pt. Articol 15 iulie 2017 10:54
7vezer SEPSI SIC NOUA CAMPIOANA
0 
Prost mai esti! 
click pt. Articol 08 iulie 2017 13:32
7vezer SEPSI SIC NOUA CAMPIOANA
0 
Prost mai esti ! 
click pt. Articol 08 iulie 2017 13:30