Universitatea Cluj-Napoca învinge pe ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe


Universitatea Cluj-Napoca învinge pe ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe la o diferenţă de 2 puncte

Universitatea Cluj-Napoca învinge pe ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe cu scorul de 66-64 (12-12, 15-18, 19-12, 20-22)

De la Universitatea Cluj-Napoca s-au remarcat: Taneisha Harrison cu 17 puncte (3x3), 4 recuperări și 2 pase decisive, Brittany Janelle Denson cu 16 puncte, 14 recuperări și o pasă decisivă și Andra Mandache cu 15 puncte (1x3), 7 recuperări și o pasă decisivă.

De partea cealaltă s-au remarcat Tyaunna Dominique Marshall cu 19 puncte (2x3) și 3 recuperări, Chandra Harris cu 14 puncte, 10 recuperări și o pasă decisivă și Janeesha Jeffery cu 10 puncte (3x3), 3 recuperări și 5 pase decisive.

Statistica detaliată poate fi vizualizată aici

Revenim cu detalii!



Citește ultimele știri despre Universitatea Cluj-Napoca
Citește ultimele știri despre ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe

totalbaschet.ro / 20 April 2017 / 20:55



2 
Felicitari fetelor! antrenorilor! tuturor! maine bis! 
20 April 2017 20:56
5 
Hello, Tihiţă!!! :)) 
20 April 2017 21:01
4 
Acastigat echipa mai buna. Bravo lor. Echipa ta ce a castigat???
 
20 April 2017 22:15
laca1968 Chirita
0 
Scuze TBN, a fost pentru Chirita. 
20 April 2017 22:16
0 
Isi da pumni in c... 
20 April 2017 21:02
Tihi SEPSI SIC CAMPIOANA
1 
Chiar daca aduceti trei arbitrii din Cluj..chiar daca repetati inca o legitimare ilegala,tot nu veti castiga campionatul.Finala finalei se va juca tot in Sfantu Gheorghe.Ieri ati fost mai concentrati si mai ambitiosi,dar cam pana aici!!! Cu scorul de 1-1 se reia lupta la Cluj si atat. 
21 April 2017 11:08
ydesh_apu tensionat meci!
5 
Acel run de +6 de la sfarsit credeam ca rezolva meciul in favoarea gazdelor. Au avut si noroc cu un cos de 3 pct. Clujul a avut puterea sa revina. La fel, cu un cos norocos de 3 pct.  
20 April 2017 21:21
danb61 Tihi!!!
-1 
....hai,nu te lasa,fi barbat(a)!!!! 
20 April 2017 21:22
Greench Felicit
2 
Felicit echipa U Cluj au fost mai concentrate, sa vedem maine daca putem sa revenim, eu sper ca da.  
20 April 2017 21:28
u66 U cluj
0 
Bravo fetelor Ați arătat ca o echipa și ați gestionat perfect ultimele secunde. E bine totuși sa fi considerat outsider. 
20 April 2017 22:12
Vander Hai Sepsi!
2 
Azi n-a fost ziua noastra... In ultimele minute am pierdut luciditatea. Clujul a fost putin mai bun la final. Mâine e o altă zi, iar noi credem în fete. Hai Sepsi, voi sunteţi, și veţi rămâne Campioane!!! White & Green fotever!!! 
21 April 2017 01:23
tjl59 Unde este ...
-2 
... Tihi, domnilor? Nici un comentariu, nimic?! 
21 April 2017 08:31
Tihi SEPSI SIC CAMPIOANA
1 
Ce comentariu mai vrei ?? Sa repet,ca puteti sa aduceti si trei arbitrii din Cluj in frunte cu Ciocan,tot noi sintem mai buni.Vezi scorul general SEPSI SIC- Cluj 12-2 ! In rest finala continua,si vom adjudeca finala pe merit tot aici in Sfantu Gheorghe la ultimul meci!Vezi rezultatele si clasamentul din campionatul actual.Sintem mai bune si atat!Puteti lua si trofeul,tot sintem mai bune! 
21 April 2017 11:13
stef Tihike nu fi....
-1 
Ciocan din Cluj? În mod sigur sunt o mulțime de oameni cu numele de Ciocan în Cluj, dar nu au arbitrat ieri la Sfântu-Gheorghe. Meciul a fost câștigat de o echipă care a jucat cu mai multă dăruire și mai lucidă. Arbitrajul a fost decent, iar majoritatea greșelilor făcute de Ciocan au fost în favoarea lui Sepsi. Așa că Tihike nu fi.... 
21 April 2017 12:01
Tihi SEPSI SIC CAMPIOANA
1 
Citeste pe totalbaschet.ro ! Nu poti,iti trimit un printscreen:
Ciocan Ciprian
Arbitru

Oraşul de provenienţă: Cluj-Napoca
Categoria: LNBM
Nr. total de meciuri oficiate: 210

 
21 April 2017 13:14
stef Citește site-ul oficial
0 
Pe site-ul oficial al FRBaschet apare: Ciprian CIOCAN, Negresti Oas, 21 sep 1983. Repet situ-ul oficial al FRBaschet. Poate ne lămuresc redactorii de la Totalbaschet. 
21 April 2017 13:34
Tihi SEPSI SIC CAMPIOANA
1 
Asa este...dar provenienta lui este Cluj.Este o alta mancare de peste,ca momentan are domiciliul in Negresti.Dar cine stie ??? Eu nu am gresit cu nimic ! 
21 April 2017 14:03

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!


Din aceeaşi categorie...
Andreea Huțanu: „Dorința o să fie și mai mare, doar pentru că jucăm cu Satu Mare și știm foarte bine ce s-a întâmplat în Cupă”
ACS Sepsi SIC găzduiește primele două meciuri ale finalei LNBF cu CSM Satu Mare 
Andrea Olah: „Sunt foarte fericită că am reușit să ajungem din nou în finală după 6 ani”
Jucătoarea din Satu Mare a evoluat pentru CSM și la precedentele două finale de campionat 
Olimpia CSU Brașov câștigă primul meci din finala mică
Alb-albastrele au condus pe toată durata partidei 
Olimpia CSU Braşov învinge pe Universitatea Cluj-Napoca
Olimpia CSU Braşov învinge pe Universitatea Cluj-Napoca la o diferenţă de 16 puncte 
Arbitrii primelor două meciuri din finala campionatului feminin
Ultimul act debutează vineri la Sepsi Arena 
Campioana găzduiește primele două meciuri ale finalei LNBF
CSM Satu Mare are o singură victorie cu Sepsi, în 2013 
Succes scontat pentru SCM Timișoara în primul meci pentru locul 5
Gazdele de la Alexandria au folosit multe jucătoare de 16 ani după ce au rămas fără straniere 
ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe acționată în judecată de o fostă jucătoare pentru 50.000 USD
Conform covăsnenilor, în spatele procesului s-ar afla Sergiu Gherdan, impresarul care a negociat contractul sportivei 
ACS Sepsi SIC poate reuși al doilea event, după cel din 2016
Echipele din Târgoviște, Arad și București au mai câștigat cele două trofee interne în același an 
CS SCM Timisoara învinge pe CST BC Alexandria
CS SCM Timisoara învinge pe CST BC Alexandria la o diferenţă de 34 puncte 
0 
 
click pt. Articol 19 April 2018 20:56
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
VETI VEDEA,CA AM DREPTATE!!! 
click pt. Articol 19 April 2018 20:16
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
SPER CA HARRIS SA AIBE BUN SIMT SI SA NU APARE IN SALA ARENEI DIN SFANTU GHEORGHE.CE ATITUDINE DE SPORTIV...CE NESERIOZITATE DIN PARTEA UNUI OM NECINSTIT CA ACEST CAUTATOR DE BANI SI PRESTIGIU FARA O MUNCA DEPUSA !! RUSINE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 
click pt. Articol 19 April 2018 20:13
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
SUCCES SECUIENCELOR !! HAI SEPSI SIC !! 
click pt. Articol 19 April 2018 20:06
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
SUCCES FETELOR.HAI SEPSI SIC !!! 
click pt. Articol 19 April 2018 20:05
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
ACEST SCOR AM PREZIS INCA DE SAPTAMANA TRECUTA...numai ca ultrasii clujeni nu au crezut,ca U Cluj este o echipa mediocra...de locul 4 !! 
click pt. Articol 19 April 2018 20:03
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
Ai putea fi un bun supervizor gramatical,care gaseste nod in papura,dar din pacate iti lipseste cel mai important element:creierul!Sportul nu este gramatica ci o competitie. Unul castiga celalalt pierde.Universitatea Kolozsvár pierde si cu Brasovul,dar te linmistesc:veti ocupa totusi locul 4 !! 
click pt. Articol 17 April 2018 17:39
raress23 Invata gramatica mai intai
0 
Dupa vb 
click pt. Articol 13 April 2018 21:50
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
Vreau sa remarc ca esti foarte inteligent !!Eu am scris o constatare dupa doua jocuri facute cu SEPSI SIC,unde U a fost aproape lipsit,si am facut o predictie tot pe baza celor vazute>Brasovul este o echipa mai buna ca U,ca atare sper sa castige !!  
click pt. Articol 13 April 2018 18:41
raress23 Hai sictir
0 
Un mare idiot