Vicecampioana României amendată de către Tribunalul Satu Mare


Clubul Sportiv Municipal din localitate se confruntă în continuare cu probleme judiciare

Clubul Sportiv Municipal Satu Mare a cucerit vineri, 27 aprilie, medaliile de argint în Liga Națională de Baschet feminin după ce a fost înfrântă de către ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe cu scorul de 3-1 la general. Este al 3-lea loc doi obținut de către gruparea sătmăreană după precedentele performanțe din anii 2011 si 2012.

Gruparea de pe malul Somesului a încheiat un sezon în care problemele de natură judiciară au fost la ordinea zilei. Conturile clubului s-au aflat în permanență blocate, în timp ce formația sătmăreană a fost executată silit pentru datorii ce au însumat aproximativ 40.000 de euro.

Tot în ziua în care fetele pregătite de Marius Dobă egalau performanța din 2011 si 2012, Tribunalul Satu Mare amenda clubul condus de Vasile Fogel cu suma de 400 de lei deoarece nu a îndeplinit o serie de obligații impuse de instranță. Mai exact, avocatul CSM Satu Mare a depus la dosarul cauzei o serie de documente ce nu erau traduse în limba română. Pe data de 9 martie, judecătorul cauzei a acordat timp clubului sătmărean să traducă documentele depuse, până pe 23 martie. Desi nu au respectat data limită, sătmărenii au fost păsuiți încă o lună de zile. CSM a ignorat în continuare obligațiile impuse de instanță, iar la termenul din 27 aprilie judecătorul a decis amendarea clubului cu suma de 400 de lei.

În cazul în CSM nu va respecta nici de această dată obligațiile impuse de instanță, clubul riscă sancțiuni suplimentare. 



Citește ultimele știri despre CSM Satu Mare

totalbaschet.ro / 28 April 2018 / 20:40


Galerie foto


7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
NU au reusit se depune actele solicitate de instanta, din cauza intocmirii si depunerii reclamatiilor impotriva SEPSI SIC la federatie.Nu era mai bine si mai corect,sa se ocupe de problemele lor judecatoresti-financiare decat sa apuce de incercari necinstite in vederea castigarii unui palmares si performante nemeritate !!  
03 May 2018 14:02
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
In instanta nu castigi ca la masa verde !!! 
03 May 2018 14:03

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!


Din aceeaşi categorie...
FCC ICIM Arad a mai luat o jucătoare sub 23 de ani
Rita Bartok va evolua în galben-albastru 
Zona Transferurilor 2018 - Liga Națională de Baschet Feminin
Toate mutările făcute de echipele din România în această pauză competițională 
Teodora Neagu va juca la FCC ICIM Arad în sezonul următor
Extrema de forță a fost jucătoarea U22 de bază pentru campioană în sezon trecut 
Flavia Ferenczi trece la Olimpia CSU Brașov
Formația de sub Tâmpa va fi a 5-a prim-divizionară din CV-ul jucătoarei de 27 de ani 
D’Lesha Lloyd este a 3-a stranieră transferată de CSM Satu Mare în această vară
Vicecampioana va avea în lot primele două marcatoare din precedenta ediție a LNBF 
A’Lexus Harrison își va începe cariera europeană în Liga Națională (VIDEO)
Americanca de 23 de ani va evolua pentru FCC ICIM Arad 
Pivot bosniac și fundaș american pentru Universitatea Cluj-Napoca
Aleksandra Begenisic și Rishonda Napier, primele straniere de la „U” pentru sezonul viitor 
Marta Fodor, noua achiziție de la FCC ICIM Arad
Extrema va fi din nou coechipieră cu Hadzovic și Ardelean 
Promise Amukamara a semnat cu CSM Satu Mare
O jucătoare de la Sepsi face pasul către vicecampioana României 
Miljana Dzombeta revine în Liga Națională
Fundașul din Bosnia va juca la FCC ICIM Arad 
0 
Superjucătoare! Anul trecut, la o echipă mică, a făcut minuni! Respect!  
click pt. Articol 14 August 2018 02:07
zodiac Poză
0 
Domnișoara din imaginea din stânga nu este Cenan Paula 🙂 
click pt. Articol 08 August 2018 20:34
laca1968 trancer
0 
Sunt obosit mosule! Nu mai pot! E mai rau ca in Somalia! 
click pt. Articol 01 August 2018 18:56
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
Federatie sa faca un campionat special cu streetbolul si sa lasa in pace liga nationala de baschet.Ce obligatie bizara!!Incet cu incetul tara ramane fara baschet din cauza unor prevederi bizare!!Vom pretesta urat de tot impotriva masurilor aberante si bizare !!
 
click pt. Articol 01 August 2018 18:15
0 
Anul trecut au dat 100000 de euro, s-a reușit o supraviețuire decentă. Președintele CJ a venit în tribuna la meciul câștigat cu Satu Mare, și-a făcut poze, a lăudat echipa dar a "uitat" să dea ce promisese înainte de începerea campionatului! Acum primăria face CSM, vedem ce va fi, da' eu nu văd un viitor bun.  
click pt. Articol 31 July 2018 23:40
trancer Laca!
0 
Ai legătură, baga! 
click pt. Articol 31 July 2018 22:25
un moldovean Alexandria
0 
Sa intelegem ca pseudoguvernantii nostri din jud. Teleorman, pastoriti de tatucul din Alexandria sunt atat de meschini si tampiti ca nu au putut asigura o finantare de 200000-300000 euro pt a mentine aceasta echipa ? Mare pacat ! Alexandria chiar devenise o pepiniera pt baschetul feminin masculin iar munca d-nului Piperea chiar producea .... 
click pt. Articol 31 July 2018 21:43
0 
Nu vad in lista echipelor masculine , nici Politehnica Iasi... 
click pt. Articol 31 July 2018 21:40
0 
ACSBT Alexandria e moartă... Penalizează strigoii!  
click pt. Articol 31 July 2018 21:37
0 
Multă baftă Alina, Alexandria îți rămâne datoare pentru titlurile de la CSS, în special jocurile cu NBS, i-ai băgat în depresie! Lume prea mică, la propriu și la figurat, în orașul ăsta de unde ai plecat, lasă să se distrugă o echipă ce a fost fanionul sportului teleormănean!  
click pt. Articol 29 July 2018 02:55