Vicecampioana României amendată de către Tribunalul Satu Mare


Clubul Sportiv Municipal din localitate se confruntă în continuare cu probleme judiciare

Clubul Sportiv Municipal Satu Mare a cucerit vineri, 27 aprilie, medaliile de argint în Liga Națională de Baschet feminin după ce a fost înfrântă de către ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe cu scorul de 3-1 la general. Este al 3-lea loc doi obținut de către gruparea sătmăreană după precedentele performanțe din anii 2011 si 2012.

Gruparea de pe malul Somesului a încheiat un sezon în care problemele de natură judiciară au fost la ordinea zilei. Conturile clubului s-au aflat în permanență blocate, în timp ce formația sătmăreană a fost executată silit pentru datorii ce au însumat aproximativ 40.000 de euro.

Tot în ziua în care fetele pregătite de Marius Dobă egalau performanța din 2011 si 2012, Tribunalul Satu Mare amenda clubul condus de Vasile Fogel cu suma de 400 de lei deoarece nu a îndeplinit o serie de obligații impuse de instranță. Mai exact, avocatul CSM Satu Mare a depus la dosarul cauzei o serie de documente ce nu erau traduse în limba română. Pe data de 9 martie, judecătorul cauzei a acordat timp clubului sătmărean să traducă documentele depuse, până pe 23 martie. Desi nu au respectat data limită, sătmărenii au fost păsuiți încă o lună de zile. CSM a ignorat în continuare obligațiile impuse de instanță, iar la termenul din 27 aprilie judecătorul a decis amendarea clubului cu suma de 400 de lei.

În cazul în CSM nu va respecta nici de această dată obligațiile impuse de instanță, clubul riscă sancțiuni suplimentare. 



Citește ultimele știri despre CSM Satu Mare

totalbaschet.ro / 28 April 2018 / 20:40


Galerie foto


7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
NU au reusit se depune actele solicitate de instanta, din cauza intocmirii si depunerii reclamatiilor impotriva SEPSI SIC la federatie.Nu era mai bine si mai corect,sa se ocupe de problemele lor judecatoresti-financiare decat sa apuce de incercari necinstite in vederea castigarii unui palmares si performante nemeritate !!  
03 May 2018 14:02
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
In instanta nu castigi ca la masa verde !!! 
03 May 2018 14:03

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!


Din aceeaşi categorie...
Condițiile de eligibilitate pentru următoarea ediție a Ligii Naționale
Sunt criterii economice, de infrastructură și de participare în alte competiții  
Formatul nou al LNBF a fost aprobat
Competiția va începe în 6 octombrie și se va încheia în luna mai 
Analiză. Câte românce au jucat în acest sezon de LNBF
Din sezonul viitor echipele sunt obligate să folosească două românce pe parcursul întregului meci 
EXCLUSIV. Schimbări majore la nivel de LNBF
Sezonul următor vom avea două românce în permanență pe parchet 
Schimbări importante în Liga Națională de Baschet Feminin
Ce s-a propus la ședința președinților de cluburi 
Zoran Mikes rămâne la ACS Sepsi SIC pentru încă 4 ani
„Mă atrage că au intenția să țină clubul la un nivel ridicat. Încep să mă simt ca un cetățean din Sfântu Gheorghe” 
Nathalie Fontaine nu va continua la ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe în sezonul viitor
Suedeza va juca în prima ligă din Franţa  
CSU Alba Iulia si Bogdan Duma, cercetați de procurorii din Alba Iulia
La baza anchetei penale stă nerespectarea, de către conducerea clubului, a unei hotărâri judecătoresti pronunțate de Tribunalul Bucuresti 
CSM Satu Mare va conta și în sezonul viitor pe căpitanul Andra Mandache
Alte două jucătoare vor continua la viecampioană 
megan tipic romanesc
0 
gest tipic romanesc. va mai primi un pinguin de la noi :)
 
click pt. Articol 16 May 2018 16:07
studentU eu zic sa le puna
0 
sa joace doua meciuri pe zi, sa fie suporteru mancator de cips fericit. Vai de noi... 
click pt. Articol 15 May 2018 23:06
Vander Suporterii nu mai conteaza?
0 
Federația a cam uitat că sportul e mai agreabil și mai spectaculos cu public și suporteri... Cu ziua de pauză între meciurile din play off sunt dezavantajați clar suporterii oaspeților... Poate că așteptăm cam mult de la oamenii responsabili de astfel de decizii... vor un campionat fără public, fani... liga casei... De televizările (inexistente) ce să mai vorbim???  
click pt. Articol 15 May 2018 22:24
laca1968 Raios?
0 
Acele mercenare, cum zici tu Kirita stie tot, sunt la noi de ani de zile, iar banii vin din impozitul nostru al secuilor. Iar banii , din care ar trebui facute drumuri si investitii se duc la teleormaneni ca tine unde 9 din 10 sunt asistati sociali, iar acel 1 este la guvern. Ia zi cine sta pe la carciuma? 
click pt. Articol 12 May 2018 07:08
trancer Secuiule
0 
Dragan vine la voi doar sa va întoarcă spatele la cantecelul vostru :) 
click pt. Articol 11 May 2018 23:10
Cristian Chirita Capra râioasă tine coada sus
0 
Auzi măh? Da' în afară de circ vă mai dau și vouă, în Covasna, ceva? CJ ul și Primăria bagă bani în echipa asta ca să plătească mercenare care la prima oferta mai mare vă lasă cu ochii în soare, nu aveți o singură jucatoare din Sf. Gheorghe. Stai, vă mai vând iluzii cu Ungaria mare. Atât, drumurile sunt praf, economie ioc, blabla... Noroc că vă controlați mai bine la băutură ca altfel erați ca vasluienii.  
click pt. Articol 11 May 2018 21:58
studentU Dragan
0 
E un domn. N ar lua locul de munca nimanui. Nici macar tie...😈 
click pt. Articol 11 May 2018 21:48
laca1968 Multumim Zoran!
0 
Vai de voi adversare! Si eu care credeam ca vine Petricevici la echipa.... Am glumit. Poate sa stearga podeaua. 
click pt. Articol 11 May 2018 19:37
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
DENSON SI SOLOPOVA JUCATOARE DE NIVELUL LUI SEPSI SIC !! 
click pt. Articol 05 May 2018 15:58
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
JUCATOARELE BUNE VOR VENI LA SEPSI SIC !!! 
click pt. Articol 05 May 2018 15:57