Vicecampioana României amendată de către Tribunalul Satu Mare


Clubul Sportiv Municipal din localitate se confruntă în continuare cu probleme judiciare

Clubul Sportiv Municipal Satu Mare a cucerit vineri, 27 aprilie, medaliile de argint în Liga Națională de Baschet feminin după ce a fost înfrântă de către ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe cu scorul de 3-1 la general. Este al 3-lea loc doi obținut de către gruparea sătmăreană după precedentele performanțe din anii 2011 si 2012.

Gruparea de pe malul Somesului a încheiat un sezon în care problemele de natură judiciară au fost la ordinea zilei. Conturile clubului s-au aflat în permanență blocate, în timp ce formația sătmăreană a fost executată silit pentru datorii ce au însumat aproximativ 40.000 de euro.

Tot în ziua în care fetele pregătite de Marius Dobă egalau performanța din 2011 si 2012, Tribunalul Satu Mare amenda clubul condus de Vasile Fogel cu suma de 400 de lei deoarece nu a îndeplinit o serie de obligații impuse de instranță. Mai exact, avocatul CSM Satu Mare a depus la dosarul cauzei o serie de documente ce nu erau traduse în limba română. Pe data de 9 martie, judecătorul cauzei a acordat timp clubului sătmărean să traducă documentele depuse, până pe 23 martie. Desi nu au respectat data limită, sătmărenii au fost păsuiți încă o lună de zile. CSM a ignorat în continuare obligațiile impuse de instanță, iar la termenul din 27 aprilie judecătorul a decis amendarea clubului cu suma de 400 de lei.

În cazul în CSM nu va respecta nici de această dată obligațiile impuse de instanță, clubul riscă sancțiuni suplimentare. 



Citește ultimele știri despre CSM Satu Mare

totalbaschet.ro / 28 April 2018 / 20:40


Galerie foto


7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
NU au reusit se depune actele solicitate de instanta, din cauza intocmirii si depunerii reclamatiilor impotriva SEPSI SIC la federatie.Nu era mai bine si mai corect,sa se ocupe de problemele lor judecatoresti-financiare decat sa apuce de incercari necinstite in vederea castigarii unui palmares si performante nemeritate !!  
03 May 2018 14:02
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
In instanta nu castigi ca la masa verde !!! 
03 May 2018 14:03

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!


Din aceeaşi categorie...
Miljan Medvedj: „În sfârșit a venit prima victorie. A reintrat și Harrison și imediat s-a văzut și pe tabela de marcaj”
FCC ICIM Arad a obținut prima victorie în campionat sub comanda lui Miljan Medvedj 
FCC ICIM Arad obține prima victorie din această ediție de campionat, în duelul cu CSM Târgoviște
Galben-albastrele au condus pe toată durata partidei, având un plus de 10% la reușitele din acțiune 
Consiliul Director FRB a decis depunctarea mai multor echipe pentru că nu au respectat criteriul prezenței în Liga Națională de 3x3
Sepsi Sfântu Gheoghe și trei echipe din Liga Națională de Baschet Masculin vor suferi sancțiuni disciplinare (Surse) 
FCC ICIM Arad învinge pe CSM Târgoviște
FCC ICIM Arad învinge pe CSM Târgoviște la o diferenţă de 13 puncte 
Duelul dintre FCC ICIM Arad și CSM Târgoviște revine în LNBF după un sezon de pauză
Ambele echipe sunt în căutarea primei victorii în această ediție de campionat 
Kristina Higgins a reușit 3 double-doubles în primele 3 meciuri din noua ediție a LNBF
Pesovic, Mobley și Pfirman au fost și ele în double-double la toate partidele pe care le-au jucat în acest campionat 
Arlesia Morse a egalat la Satu Mare numărul maxim de puncte înscrise într-un meci din actuala ediție a LNBF
Și Florina Stănici (Diaconu) a îmbunătățit recordul grupei B, dar echipele lor nu au profitat și au pierdut 
Alina Podar a îmbunătățit recordul stagional de puncte marcate de o jucătoare U23 în LNBF
Trei tinere au înscris 45 din cele 57 de puncte ale Olimpiei CSU Brașov la înfrângerea clară cu campioana 
Octavian Boian: „Ne este un pic mai greu în primele 2 sferturi deoarece junioarele pe care le avem sunt mai puţin experimentate”
CSM Satu Mare s-a impus acasă cu „U” Cluj, la primul meci cu Octavian Boian principal 
ACS Sepsi SIC obține o nouă victorie clară pe propriul teren, în fața Olimpiei CSU Brașov
Campioana le-a provocat prima înfrângere din campionat brașovencelor, lipsite de aportul lui Pesovic 
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA !
0 
Bravo SEPSI SIC !! Sinteti cele mai bune,meritati pe deplin felicitarile noastre !!Succes in cupele europene !! 
click pt. Articol 21 October 2018 09:23
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA !
0 
Felicitari fetelor...sinteti extraordinare !! 
click pt. Articol 21 October 2018 09:22
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA !
0 
Victoria nu a fost o surpriza....Brasovul este tot atat de buna cu Satu Mare.Flavia nu trebuia alungata ,ea fiind o jucatoare pe nivelul oricarei alte jucatoare de la Satu Mare.Doba a dat un autogol prin alungarea Flaviei. Adevarul este,echipa Satu M ar merita un antrenor mai bun ca Doba !!!  
click pt. Articol 14 October 2018 14:20
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA !
0 
Felicitari si succes in cupele europene !! 
click pt. Articol 14 October 2018 14:15
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA !
0 
Bravo fetelor....succes in continuare.Sa nu va lasati,sinteti cele mai bune si in acest campionat !! 
click pt. Articol 14 October 2018 14:14
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA !
0 
fELICITARI SI SUCCES IN CONTINUARE !! 
click pt. Articol 14 October 2018 14:12
0 
Foarte buna jucatoare! Un castig pentru orice echipa. 
click pt. Articol 07 October 2018 17:28
sorin felicitari
0 
Bravo,Ancuta! 
click pt. Articol 07 October 2018 12:38
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA !
0 
Mult noroc la SEPSI SIC !! Asteptam cosuri multe !! 
click pt. Articol 07 October 2018 10:55
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA !
0 
DIN PUNCTUL NOSTRU DE VEDERE TÜNDE A JUCAT FOARTE BINE.Nu a fost prezenta in joc nici in atac,nici in aparare.Cu ce va putea ajuta echipa damboviteana am vazut in arena secuieasca.La Sfantu Gheorghe ea a facut scoala de baschet la nivel inalt !! 
click pt. Articol 07 October 2018 10:54