Victorie pentru Olimpia CSU Brașov în primul meci al finalei mici

Meciul secund este programat duminică, 23 aprilie

Olimpia CSU Brașov s-a impus pe terenul celor de la CSM Târgoviște, scor 59-53, în primul meci al finalei mici.

Confruntarea a început cu echipa oaspete la conducerea partidei, elevele lui Dan Calancea adjudecându-și actul inaugural cu scorul de 25-20. În sfertul secund, echipa de sub Tâmpa s-a distanțat pe tabela de marcaj intrând la cabine cu un avantaj de 11 puncte, scor 41-30.

După revenirea de la cabine jocul a fost unul foarte echilibrat, gazdele reușind să reducă un singur punct din handicap, scor 42-52. Ultimul act al confruntării a fost adjudecat de fetele lui Cătălin Tănase, însă echipa câștigătoare a fost Olimpia CSU Brașov.

Cea mai bună marcatoare a gazdelor a fost Monique Coker cu 19 puncte la care a mai adăugat 14 recuperări și 4 pase decisive. Prorche Poole a terminat partida cu 17 puncte, 6 recuperări și 2 pase decisive.

De partea cealaltă, Michaela Houser a reușit 20 de puncte, 7 recuperări și 4 pase decisive. Kristina Higgins a terminat în double-double cu 12 puncte, 18 recuperări și o pasă decisivă.

Citește ultimele știri despre CSM Târgoviște
Citește ultimele știri despre Olimpia CSU Braşov
Află toate informațiile redactate despre confruntarea dintre CSM Târgoviște vs Olimpia CSU Braşov

Silviu Isailă / 19 April 2017 / 19:37

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
LNBF – Etapa XVI – MVP: Tyaunna Marshall
Americanca a stabilit un nou record stagional de capace și a fost cea mai eficientă jucătoare a etapei
Mihai Coldea: „S-a văzut atitudine, hotărâre și cred că apărarea noastră și-a spus cuvântul”
CS SCM Timișoara a câștigat cu 77-68 meciul de acasă cu CSU Alba Iulia
Călin Voicu: „Au fost alte greșeli mult mai mari decât folosirea din partea mea a 5 jucătoare străine, care n-a fost intenționată”
Managerul de la CSBT a explicat absența lui Mădălin Piperea la meciul de la Arad
Universitatea Cluj-Napoca învinge pe UPM BC Sirius Tîrgu Mureș
Universitatea Cluj-Napoca învinge pe UPM BC Sirius Tîrgu Mureș la o diferenţă de 14 puncte
ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe învinge pe Olimpia CSU Braşov
ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe învinge pe Olimpia CSU Braşov la o diferenţă de 37 puncte
fadgyas arpad minciunã
0
Declarația asta ar fi fost bine înainte de meci sã ziceți şi la cei 10-15 suporteri venite de la brasov sã nu mai vine cã meciul este nunai un antrenament cu publicul. Dar cred cã la nici un meci de acasã no sã aveți mai mult de maxim 200 de spectatori cã numai cu Sepsi puteți sã mobilizați.
click pt. Articol 21 January 2018 16:10
laca1968 Bla bla bla
0
Cel mai mare comentator! Antrenament cu public pt urmatoarele meciuri ? In primul rand n- o sa aveti public pt ca n-o sa jucati cu Sepsi. Cu caderea nervoasa a lui Handford in ultimul sfert cand a lovit-o intentionat pe Kilin? Sa nu vorbim de Irimia. Ce sa spun? Fain antrenament. Cel putin la baschet ati primit o lectie pe care n-o veti uita curand.
click pt. Articol 21 January 2018 13:20
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0
U s-a chinuit si cu ultima clasata!Ce face Petricevic ,altminteri avand un lot foarte bun ?
click pt. Articol 21 January 2018 09:23
0
BASCHETUL COVASNEAN MERITA UN ALL STAR GAME!! Cred ca federatia este deranjata de faptul,ca dominam baschetul feminin!! Ori anuleaza supercupa,ori All Star gamul.Este o hatarare necugetata si neserioasa!!
click pt. Articol 21 January 2018 09:19
0
BRAVO FETELOR! SINTETI CELE MAI BUNE DIN TARA !!
click pt. Articol 21 January 2018 09:15
0
SINTETI MINUNATE !! FELICITARI!
click pt. Articol 21 January 2018 09:14
laca1968 Jaj, jaj, jaj
0
Domnul Gabriel Irimia nu prea are loc la baschet, mai degraba la K1. Arbitri se prefaceau ca ploua de n ori.
click pt. Articol 20 January 2018 21:31
laca1968 Amanda
0
Vedeti baieti? Acum cateva luni ati huiduit-o, ati zis ca nu este femeie. Acuma va place de ea nu? Il mai ajuta si pe mult iubitul vostru anrenor da invete baschet.
click pt. Articol 18 January 2018 18:28
laca1968 Bravo Adrienne
0
Diferenta este ca Webb joaca 20 de minute pe meci iar Bartee 40. Webb arunca in 10 minute cat alte jucatoate in 30-40.
click pt. Articol 14 January 2018 18:18
0
Adrienne este una dintre cele mai bune jucatoare de baschet din Romania.Finalizeaza fara concurenta!!Bravo Adrienne,esti una dintre bazele solide a echipei SEPSI SIC !!
click pt. Articol 14 January 2018 11:10