Zoran Mikes: „Cred cu tărie că putem câștiga campionatul, nu vom ceda nimic nimănui”


Sepsi SIC a pierdut primul meci al finalei cu Universitatea Cluj, însă antrenorul formației din Sfântu Gheorghe este încrezător că fetele sale își vor reveni

Campioana României în exercițiu, Sepsi SIC Sfântu Gheorghe, a pierdut pe teren propriu primul meci al finalei LNBF sezonul 2016-2017, 64-66 în fața Universității Cluj. Cu toate acestea, antrenorul de pe banca lui Sepsi, Zoran Mikes, este convinsă că fetele sale vor reveni în serie și în cele din urmă vor pune mâna pe trofeu pentru al 2-lea an la rând. 

„Nu am reacționat așa cum trebuia în unele elemente importante ale planului nostru defensiv, iar în ofensivă pur și simplu nu am ales aruncările potrivite. Au avut de două ori parțiale de 12-0 sau 11-1 în acest meci, momente care trebuiau să mute jocul în partea noastră, dar din păcate ne-am pierdut concentrarea de foarte multe ori. 

Desigur, putem câștiga meciul al doilea, în primul nu am jucat cel mai bun baschet al nostru, dar totuși avem forța de a câștiga. Știm ce avem de făcut și cred că vom juca mai bine și vom executa mult mai bine pe ambele faze de joc ceea ce ne-am propus. 

În continuare văd în această serie că mai avem nevoie de 3 victorii pentru a câștiga campionatul, nu contează când și în câte meciuri. Cred cu tărie că putem câștiga campionatul, nu vom ceda nimic nimănui”, a declarat Mikes în exclusivitate pentru TotalBaschet

Meciul 2 al finalei dintre Sepsi SIC Sfântu Gheorghe și Universitatea Cluj se va juca în această seară, începând cu ora 19:00, fiind transmis din nou LIVE pe canalul de YouTube al celor de la Sepsi

*Foto: Mircea Roșca (sportpictures.eu)



Citește ultimele știri despre ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe
Vizualizează pagina personală a antrenorului Zoran Mikes
Află toate informațiile redactate despre confruntarea dintre ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe vs Universitatea Cluj-Napoca
Află toate informațiile redactate despre confruntarea dintre ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe vs Universitatea Cluj-Napoca

Radu Bărăian / 21 aprilie 2017 / 10:30


Galerie foto


Tihi SEPSI SIC CAMPIOANA
-3 
Sa nu mai acceptati arbitru din Cluj,la un meci in care este implicata echipa clujana !!Greselile putine pe care a facut Ciocan,au fost decisive! Cine stie ce fel de greseli au fost??? voite sau neatentie ???Fedaratia la fel,poate fi suspectata de orice !!Sa delege arbitrii neutrii !!! Hai SEPSI SIC !! Succes... veti castiga!! 
21 aprilie 2017 10:52
TDM Serus Tihike
0 
Ne-am speriat toti pe aici ca ai facut infarct ieri. La ce lot aveti, trebuia sa defilati. 
21 aprilie 2017 11:01
0 
Tihi, fără bâză, mai ai ceva să contești și în meciul de azi! Comisarul! Svetlana e fostă jucătoare a U Cluj! In contrapartidă, un arbitru de etnie maghiară! Pardon, si o arbitră! Asa veti avea dreptul legitim să puneti direct imnul secuiesc! 
21 aprilie 2017 12:13
Tihi SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
Lipsa de bun simti,si atat.... 
21 aprilie 2017 13:05
loki tihilica
1 
Scuze dude, dar nu reusesc sa inteleg: esti cu capul sau doar te faci? Sau amandoua. Ciocan nu e din Cluj, ti s-a spus deja asta de nenumarate ori. 
21 aprilie 2017 13:32
grasu @tihi
1 
Chir ne-am speriat cu totii pe aici ca ai disparut dupa meciul de aseara. Dar vad ca nu e asa, din pacate. Vezi ca domnul Ciocan nu prea are el buletin de Cluj, mai mult nici flotant si nici macar nu locuieste in judetul Cluj. Sper totusi ca incerci sa intelegi asta macar, altfel orice discutie e de prisos 
21 aprilie 2017 11:25
Tihi SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
Nu vorbi prostii...nu de acum am aparut pe presul baschetului! Doar citeste prezentarea din acest site al totalbaschetului ! Nu poti,iti trimit un PrintScreen
Ciocan Ciprian
Arbitru

Oraşul de provenienţă: Cluj-Napoca
Categoria: LNBM
Nr. total de meciuri oficiate: 210

 
21 aprilie 2017 13:09
stef FRBaschet
-1 
Pe site-ul oficial al FRBaschet apare: Ciprian CIOCAN, Negresti Oas, 21 sep 1983. Repet situ-ul oficial al FRBaschet. Poate ne lămuresc redactorii de la Totalbaschet. 
21 aprilie 2017 13:32
loki tihilica
0 
Ai venit pe "presul baschetului" cu pluta. De doi-trei ani maxim. Si degeaba, pe de-asupra. 
21 aprilie 2017 13:35
Tihi SEPSI SIC CAMPIOANA
1 
Eu cand jucam baschet nici nu erai nascut leatule ! 
21 aprilie 2017 13:52
Fisherman SEPSI SIC ...CAMPIOANA
0 
Din pacate, demonstrezi ca esti la nivelul ”presului” in baschet ... Cand te documentezi serios, faci niste cercetari mai amanuntite ... Ciocan este clujean exact asa cum tu esti,”descendentul” poporului ”fino-ugric” !!! ... Astept sa vad ce mai comentezi dupa meciul de azi, cu arbitrii Csender, Bukuresti si ”Stan si Bran” ... Oare care dintre astia te mai fura si azi ? Oare, cine face delegarile arbitrilor in campionatul romanesc ?! Tu stii ? ... Numai daca stii, vei afla de ce poate SEPSI SIC sa fie campioana sau ... vicecampioana ! 
21 aprilie 2017 14:01
grasu @tihi
0 
Nu prea pare din comentariile tale de pe aici sa fi fost jucator de baschet. Ti-am explicat frumos cum sta treaba cu Ciocan. Maxim daca o fi fost pe la vreo facultate prin Cluj dar cam atat. Deci hai sa ne mai informam putin si apoi eu zic sa reiei comentariile la fiecare articol. Succes! 
21 aprilie 2017 14:02
stef Tihike
2 
Au mai scris mulți înaintea mea că Ciocan nu este din Cluj și dacă ai văzut meciul trebuie să accepți că greșelile făcute de Ciocan au fost majoritatea în favoarea lui Sepsi. Noroc că până la urmă nu au influiențat rezultatul! Per total arbitrajul a fost decent. Ce este mai important pentru „U” este că joacă numai cu 4 străine și că în condițiile astea au câștigat impotriva unei echipe cu un lot teoretic mai valoros și cu o bancă mai lungă. Morala: Pe teren nu joacă banii și meciurile pot fi câștigate de echipele care joacă și cu inima. Acesta este spiritul lui „U” și eu unul sunt mândru de aceste fete. Haide „U”! 
21 aprilie 2017 11:32
laca1968 Hai Sepsi
1 
A fost un arbitraj destul de corect. Fetele insa n-au fost pe masura asteptarilor. Au fost niste adormite. Jos palaria fata de Chucky Jeffery si Harris. Domnul Mikes in schimb a fost prea linistit pe banca, lucru care nu il caracterizeaza deloc. Poate pute ceva la mijloc. Sper da ma insel. Puteti dovedi contrariul in urmatoarele partide. 
21 aprilie 2017 11:37
0 
Se poate vedea meciul din nou, dacă da sper că tot pe linkul de ieri 
21 aprilie 2017 12:03
Tihi SEPSI SIC CAMPIOANA
-3 
Fisherman habar nu ai ce vorbesti: Csender nu este unguroaica...Ciocan este clujan (vezi si la totalbaschet)...nu sint descendentul poporului fino-ugric...SEPSI SIC este in elita nationala datorita jocurilor pe teren si nu datorita aranjamentelor cu delegarile sau cu legitimarile.De acest ultim lucru sa intrebati pe Petricevic ! 
21 aprilie 2017 14:14
0 
@Tihică, toti oamenii au dreptul să fie proști, important e să nu abuzeze de acest drept. Biata A. Csender, cum o băgăm noi în horă, păi ea e o veritabilă dacă după nume... Bă băiatule, sau fată, ce-oi fi! Păi și așa sunteţi în declin demografic, dacă și restul secuilor gândesc despre vreun Istvan că nu-i ungur înseamnă că în 40 de ani vom avea doar plăcuţe în română în HarCov! Ce îţi mai place să fii Gică Contra... Da' aici esti doar încasator de serviciu! 
21 aprilie 2017 16:10

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!


Din aceeaşi categorie...
CSM Satu Mare continuă seria victoriilor în campionat
Sătmărencele au trecut acasă de BC Sirius Târgu Mureș după ce și-au adjudecat toate sferturile 
CSM Satu Mare învinge pe UPM BC Sirius Tîrgu Mureș
CSM Satu Mare învinge pe UPM BC Sirius Tîrgu Mureș la o diferenţă de 29 puncte 
”U” Cluj-Napoca primește vizita celor de la Phoenix Galați
Trupa de pe Dunăre nu s-a mai impus de cinci meciuri în confruntările directe 
CS SCM Timișoara vs. FCC ICIM Arad, duelul ultimelor două clasate din LNBF
Ambele echipe sunt în căutarea primei victorii din campionat 
CSM Satu Mare primește vizita celor de la UPM BC Sirius Târgu Mureș
A fost un ecart de 10 puncte în ambele întâlniri de până acum 
CSU Alba Iulia trece de Olimpia Brașov în deplasare
Învingătoarea s-a decis în ultimele două minute ale confruntării 
CSU Alba Iulia învinge pe Olimpia CSU Braşov
CSU Alba Iulia învinge pe Olimpia CSU Braşov la o diferenţă de 3 puncte 
Dan Calancea: „Nu este posibil ca turneele de U18 să se suprapună cu etapele de Campionat Naţional. Tinerele jucătoare riscă accidentări grave”
Olimpia Brașov nu se va putea baza în următoarea perioadă pe Iulia Brezoi, jucătoarea U22 utilizată cel mai mult în startul LNBF 
Cu conturile blocate CSM Satu Mare a plătit salariile dintr-un cont al trezoreriei destinat religiei
Conducerea clubului sătmărean eludează legea pentru a nu-si plăti datoriile stabilite prin sentințe judecătoresti. 
Olimpia Brașov și CSU Alba Iulia deschid miercuri etapa a 4-a din LNBF
Cele două formații se vor întâlni și joi, în Liga Europei Centrale 
7vezer Frauda
0 
Satu Mare facand invarteli financiare,merita sa fie exclus din campionat.Ce ar fi ca toate entitatile care ajung in imposibilitate de plata,sa faca ilegalitati finaciare??? Unde este antifrauda,ANAF-ul,care amendeaza pe toate societatile mici,pentru o greseala de virgula?? Unde este DNA,care se autosesizeaza pentru niste fleacuri,care ulterior sint achitate,si inchide ochii in fata jocurilor ilegale financiare ! 
click pt. Articol 19 octombrie 2017 15:47
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
Ce problema financiara...Clujul care bate in piept,ca este a doua capitala a tarii,sa nu aibe bani?? V-ati retras sa nu va faceti de ras...accidentari sint si la SEPSI SIC,si totusi participa daca s-au inscris...In sport este necesar sa ai si caracter !!Nu este fair play ca Petricevic si stabul sa fie peciovici ! 
click pt. Articol 15 octombrie 2017 09:24
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
Bravo fetelor...ati fost minunate...ati castigat pe merit,chiar cu o echipa accidentata,fara trei piese de baza...FELICITARI !! 
click pt. Articol 15 octombrie 2017 09:17
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
Bravo fetelor...Felicitari.Ati jucat bine in pofida oboselii! Sinteti minunate ! Gratulálunk! 
click pt. Articol 14 octombrie 2017 18:40
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
TINETI-VA TARE...SINTETI MAI BUNE SI VETI CASTIGA!! SUCCES!! 
click pt. Articol 14 octombrie 2017 16:21
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
Haideti fetelor...SUCCES !! 
click pt. Articol 14 octombrie 2017 16:19
laca1968 Hai SEPSI!!!
0 
Mult succes! 
click pt. Articol 11 octombrie 2017 14:14
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
Bine ai pus problema laca !Cei care ne trimit in Mongolia,nu stiu,ca acolo exista civilizatie mai superioara decat in Tiganiada ! Chirita in viata lui nu a gustat o omenie mai convingatoare ca in secuime,unde oamenii sint si civilizati,si ordonati,si ospitalieri,si inteligenti,si cu bun simti...aerul emana o umanitate desevarsita si nu selectiva, plin de respect si fair play! 
click pt. Articol 09 octombrie 2017 18:08
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
Felicitam echipa campioana!! Sinteti superioare indiferent de componenta echipei...Succes in cupele europene !Pentru stabul technic: atentie la arbitraj,ca ne vor crea clipe grele pe tot parcursul campionatului arbitrii comandati si trimisi cu obligatii speciale !!Sa nu permiteti de la inceput,sa ne fure!! 
click pt. Articol 09 octombrie 2017 17:53
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
FELICITARI FETELOR !!Ati fost de aur,ati luptat exemplar !!
Succes in cupele europene !! 
click pt. Articol 09 octombrie 2017 17:46