Streetball

O campioană olimpică va juca baschet 3x3, noua disciplină olimpică, la Raiffeisen Bank Timișoara Streetball
Evenimentul are loc sâmbătă și duminică la Shopping City
BASCHET, VEDETE ȘI UN DUEL DE LA DISTANȚĂ TATĂ-FIU PENTRU TROFEE LA SUPERBET 3X3 CHALLENGE
Fetele din naționala de 3x3 au început drumul către Tokyo
Trei la trei cu oamenii mei în ParkLake Shopping Center
Noul sezon Sport Arena Streetball începe cu Superbet 3x3 Challenge și se joacă pe muzica lui Junkyard și Electric Brother
Înfrângeri pe linie pentru naționala masculină de 3x3 la Puerto Rico
„Vulturii” ratează astfel calificarea la Campionatul Mondial
Radu Paliciuc va conduce în acest weekend selecționata României de 3x3 la turneul de calificare din Puerto Rico
Internaționalul român va juca alături de Baris Aktas, Leonard Filip și Radu Petrescu
Athletic Constanța a câștigat prima Cupă a României 3x3 masculin
Virgil Stănescu a fost liderul formației dobrogene, care a trecut în finală de BCMU FCA CSM Pitești
Componenţa loturilor olimpice de 3x3 a fost aprobată de Consiliul Director al FRB
Ancuţa Stoenescu şi Radu Paliciuc sunt liderii celor două formaţii
CSM Satu Mare și FCC ICIM Arad s-au impus în turneele care au încheiat faza de calificare a CR 3x3
Sepsi Sfântu Gheorghe ocupă primul loc în clasamentul care va da ordinea capilor de serie la turneele din mai
Team USA s-a impus în Rising Stars și și-a luat revanșa pentru înfrângerile din ultimii doi ani
Kyle Kuzma, starul lui Los Angeles Lakers, a fost numit MVP-ul partidei (VIDEO)
Athletic Constanța și CSM CSU Oradea au câștigat primele turnee din Cupa României de 3X3
Dobrogenii au învins Dinamo în finala Estului, bihorenii au trecut de BCM U Pitești
Lacune mari la turneul 3x3 de la Mediaș
Turneul organizat de 3x3 România pe Târnava Mare a întâmpinat numeroase probleme
Sepsi Sfântu Gheorghe a egalat Phoenix Constanța cu 3 turnee câștigate în faza de calificare a CR 3x3
Alb-verzile s-au impus în turneul 8 după o finală câștigată la un punct cu FCC ICIM Arad
Sepsi Sfântu Gheorghe câștigă acasă turneul 7 din CR 3x3 feminin
Astăzi se dispută turneul 8, tot la Sepsi Arena
Componența echipelor și a grupelor turneului 7 din Cupa României 3x3 feminin
Primul turneu găzduit de Sepsi Arena se dispută astăzi, de la ora 16
Unde se dispută turneele Cupei României 3x3, masculin și feminin, din această lună
La băieți sunt doar patru turnee în faza de calificare, în zile consecutive, iar la fete vor fi turneele 7-10
Cupa României 3x3 masculin 2019 va debuta la mijlocul lunii februarie
Sunt prevăzute sancțiuni pentru echipele din LNBM care nu participă în CR și LN 3x3
CSM Satu Mare și Sepsi Sfântu Gheorghe au câștigat turneele 5 și 6 din Cupa României 3x3 feminin
Ultimele patru turnee din faza de calificare vor fi în februarie, iar câștigătoarele se decid în luna mai
Cupa României 3x3 feminin se reia în acest weekend cu turneele 5 și 6
Arena de Baschet găzduiește și ultimele două turnee din acest an
Phoenix Constanța ajunge la 3 victorii din 4 în turneele din Cupa României 3x3 feminin
Constănțencele au câștigat turneul 4 după o finală cu FCC ICIM Arad, cu același scor ca la turneul 1
CSM Satu Mare a câștigat turneul 3 din Cupa României 3x3 feminin după o finală cu Sepsi
Duminică se dispută ultimul turneu din seria de patru de la Arena de Baschet din acest final de săptămână
Phoenix Constanța s-a impus și în al doilea turneu al Cupei României 3x3 feminin
Constănțencele au trecut de CSM Târgoviște cu un punt în finală
CS Phoenix Constanța și-a adjudecat primul turneu din CR 3x3 feminin după o finală cu FCC ICIM Arad
A fost primul turneu din seria de patru care se dispută la Arena de Baschet în aceste zile
Prima ediție a Cupei României 3x3 feminin debutează cu patru turnee la Arena de Baschet în 15-18 noiembrie
Echipele din LNBF sunt obligate să participe în noua competiție cu care federația dorește să crească coeficientul pentru calificarea naționalei feminine de 3x3 la Jocurile Olimpice
Constanța Streetplay a dat startul calificărilor pentru Jocurile Olimpice la baschet 3x3. Jucătorii lui Hagi au făcut spectacol pe terenul de baschet
Deondre Ray de la BC Athletic Constanța a impresionat prin dunk-urile sale
Bătălia pentru Jocurile Olimpice începe la Constanța! Primul turneu de baschet 3x3 din sezonul pre-olimpic se joacă la City Park Mall
Punctele acumulate în clasamentul mondial între 1 noiembrie 2018 și 1 noiembrie 2019 contează pentru calificarea la Jocurile Olimpice