Arhivă articole echipă

ACS Sepsi SIC a transferat o fostă campioană europeană
Kristina Topuzovic va evolua sub comanda lui Zoran Mikes
ACS Sepsi SIC obține o victorie categorică la Constanța și revine pe primul loc
Echilibrul s-a rupt după prima pauză, gazdele marcând în sferturile 2, 3 și 4 mai puțin decât în primul
ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe învinge pe CS Phoenix Știința Constanța
ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe învinge pe CS Phoenix Știința Constanța la o diferenţă de 40 puncte
Phoenix Știința Constanța și ACS Sepsi SIC deschid miercuri etapa a 9-a din Grupa Roșie a LNBF
Campioana are cu 10 puncte mai mult ca formația de la malul mării în clasamentul primei grupe valorice
Sepsi Sfântu Gheorghe a egalat Phoenix Constanța cu 3 turnee câștigate în faza de calificare a CR 3x3
Alb-verzile s-au impus în turneul 8 după o finală câștigată la un punct cu FCC ICIM Arad
Annemarie Gödri-Părău: „O româncă bună va avea minute și statistică bună indiferent de regula impusă în sezonul respectiv”
Căpitanul lui ACS Sepsi SIC ne-a vorbit despre prima parte a acestui sezon
Sepsi SIC Sfântu Gheorghe a rămas singura echipă românească prezentă în Top 100 Eurobasket
De exemplu, în urmă cu aproximativ 3 ani țara noastră era reprezentată în ierarhiile eurobasket.com de 4 echipe feminine și 1 masculină
Zoran Mikes: „Satu Mare a arătat mai multă dorință de victorie în ultimele 5 minute”
ACS Sepsi SIC a pierdut la Satu Mare primul meci din acest campionat, cu repriza secundă dominată de gazde
CSM Satu Mare obține prima victorie stagională cu ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe
Campioana suferă prima înfrângere în campionat după seria de 15 succese
CSM Satu Mare învinge pe ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe
CSM Satu Mare învinge pe ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe la o diferenţă de 25 puncte
CSM Satu Mare primește vizita campioanei în ultimul meci din turul Grupei Roșii
ACS Sepsi SIC a câștigat ambele dueluri directe din acest sezon, ultimul fiind cel mai echilibrat