Națională

Naționala feminină a României a terminat pe locul 8 la competiția europeană U18 - Divizia B
Tinerele „acvile” au suferit două înfrângeri dure în competiția pentru locurile 5-8
România suferă un nou eșec la Campionatul European Divizia B
Cehia a învins categoric trupa antrenată de Dan Fleșeriu
România U18 feminin, înfrângere cu Portugalia și va juca pentru locul 7 în ultima zi
Tricolorele au fost conduse tot meciul de iberice, având multe mingi pierdute
Debut cu stângul pentru România la Campionatul European U20 masculin Divizia B
„Vulturii” au fost învinși de Bulgaria în primul joc din Portugalia
România pierde cu Suedia în sferturi și va juca pentru locurile 5-8 la europeanul U18 feminin, Divizia B
Tricolorele au avut procentaje mai bune din acțiune, dar diferența s-a făcut la recuperări și libere
România învinge Irlanda și se califică în sferturile europeanului U18 feminin, Divizia B
Tricolorele au condus aproape tot meciul și au obținut un ecart suficient și pentru o departajare în trei
România a terminat pe locul 11 Universiada de Vară de la Napoli
Tricolorele au învins Slovacia la 15 puncte în ultimul meci
România încheie miercuri dimineață Universiada cu duelul pentru locul 11 cu Slovacia
Statele Unite și Australia vor lupta pentru aur la feminin, iar Japonia și Portugalia dispută finala mică
Tricolorele U18, învinse de Slovacia în penultimul meci din grupă la Campionatul European, Divizia B
România a jucat din minutul șase fără Laura Vaida, cea mai eficientă jucătoare
Dan Fleșeriu a ales lotul de 12 jucători pentru Campionatul European U20 Divizia B
Competiția începe pe 12 iulie în Portugalia
România U18 feminin reia meciurile la european contra Slovaciei, după ziua de pauză
Tricolorele ocupă locul 3 în grupă după primele trei runde, după Grecia și Irlanda
Debut victorios pentru România la europeanul U18 feminin, Divizia B
Tricolorele au învins la 15 puncte gazda Macedonia de Nord în prima zi a turneului de la Skopje
România obține cu Argentina prima victorie la Universiada de Vară de la Napoli
Tricolorele vor juca cu Ucraina în primul tur pentru locurile 9-16
România, încă o înfrângere dură la Universiada de la Napoli
„Acvilele” au pierdut la scor în fața Portugaliei
Lotul naționalei feminine U18 pentru europeanul de la Skopje care începe vineri
România întâlnește gazda competiției în prima zi
România a început cu o prestație modestă în atac Universiada de Vară de la Napoli
Tricolorele au fost conduse tot meciul de Rusia, care a câștigat la 28 de puncte
România debutează miercuri în concursul de baschet feminin de la a 30-a ediție a Universiadei de Vară
Rusia este primul adversar al tricolorelor în competiția găzduită de Napoli
Echipa națională U18 a României a început meciurile de verificare
Tricolorii se pregătesc pentru Campionatul European Divizia B
Campioana NBA a semnat un baschetbalist care a fost la un pas să joace pentru naționala României. Exclusiv
Matt Thomas face pasul de la câștigătoarea EuroCup la Toronto Raptors
Naționala feminină de 3x3 se califică la Campionatul European, iar cea masculină nu
Tricolorele au reușit în ultimul meci cu Spania victoria de care aveau nevoie
Ancuța Stoenescu: „Luptăm pentru a ne atinge scopul final, calificarea la Jocurile Olimpice”
Naționalele de 3x3 ale României joacă în weekend la Constanța în calificările pentru Campionatul European
Lotul de 16 cu care România va aborda meciurile din faza a 3-a din precalificările FIBA EuroBasket 2021
Tudor Costescu a restrâns lista după ce inițial s-au anunțat 23 de nume
Naționala universitară a României pierde și al doilea amical cu Ungaria
Tricolorele au avut o evoluție mai bună în meciul de marți, reducând numărul mingilor pierdute față de primul
Lotul lărgit al României U18 feminin, prima națională care joacă la europenele de juniori în această vară
Elevele lui Nedeljko Lazic își încep participarea la competiție contra gazdei, în 5 iulie
Înfrângere în primul amical pentru naționala feminină care se pregătește de Universiadă
Tricolorele au pierdut luni la Târgoviște în fața Ungaria, cu care joacă și astăzi