Juniori U18 Masculin


Ultimele articole:
Branko Cuic a ales lotul lărgit pentru Eurobasket U16 – divizia B
Tricolorii mici se pregătesc pentru competiția găzduită de Muntenegru 
Mihai Cârcoană și Marian Schmidt au efectuat un try-out la Basket Zaragoza
Cei doi sportivi s-au aflat într-o scurtă pauză din activitatea de la loturile naționale ale României 
Naționala masculină U18 a început pregătirile pentru Campionatul European de la Oradea
Hristu Șapera are 17 jucători sub comanda sa la startul pregătirilor 
Ștefan Grasu și Modibo Diaby, în primii 10 jucători din lume la categoria lor de vârstă
Cei doi baschetbaliști de la Dinamo Știința și U-BT Cluj apar în topul făcut de site-ul eurobasket.com 
Premii individuale turneul final U14 feminin: MVP - Mihaela Panait
Olimpia București a câștigat trofeul, după o finală câștigată cu Sportul Studențesc 
CS Otopeni a câștigat turneul final la U14 – Masculin, după finala cu U-BT Cluj-Napoca
Ilfovenii își dublează visteria medaliilor din acest sezon, după ce au câștigat și la U15 
CS Otopeni - U-BT Cluj-Napoca, finala campionatului masculin U14
Ultimul act va avea loc duminică (02.06), în Sala Sporturilor „Horia Demian”, din Cluj-Napoca 
U14 feminin: Trei echipe bucureștene și LPS Alba Iulia s-au calificat în semifinale
CS Olimpia și ACS Dan Dacian au fost pe primul loc în grupe la turneul care se dispută la Arena de Baschet 
Premiile individuale ale turneului final U16 feminin: Alexandra Cătălina Ion - MVP
Campioana ACS Champions București dă două fete din „Best Five” 
Turneul Final U16M: U-BT Cluj, campioană după ce a câștigat finala în fața Științei București
CSA Steaua a obținut locul 3, după ce a trecut în finala mică de LPS Focșani 
Naționala feminină U16 a început pregătirile pentru europeanul de la Sofia, divizia B
Mădălin Piperea este selecționerul acestui lot, care are în vedere și mondialul U17 de anul viitor 
Echipa națională U18 a României a început meciurile de verificare
Tricolorii se pregătesc pentru Campionatul European Divizia B 
Naționala U20 se află în cantonament la Sibiu
Care sunt cei 16 jucători convocați de Dan Fleșeriu 
Premii individuale turneul final U14 masculin: MVP – Sasha Son
CS Otopeni are 3 jucători în primul 5 al turneului, câștigat după o finală cu U-BT Cluj-Napoca 
CS Olimpia București, campioană la U14 - Feminin
Podiumul a fost ocupat de formații din capitală, cu Sportul Studențesc pe doi și ACS Dan Dacian pe trei 
Olimpia București și Sportul Studențesc, finalistele CN U14 feminin
LPS Alba Iulia și ACS Dan Dacian vor juca pentru bronz  
U14 masculin: U-BT Cluj, CS Otopeni, ACS Dan Dacian București și CSU Sibiu luptă pentru medalii
Ocupantele podiumului se decid în acest weekend la Cluj-Napoca 
MVP Turneul Final U16 – Masculin: Alexandru Turdean
U-BT Cluj a dat trei jucători în Best Five-ul competiției 
Turneu Final U16F: ACS Champions București, campioană după ce s-au impus în finală contra CSS Bega Timișoara
ACS Rookies Oradea a obținut locul 3 după victoria contra CSU Brașov 
Turneul final U16 Masculin se joacă în acest weekend, la BTarena
U-BT Cluj, Steaua, Știința București și LPS Focșani vor fi echipele participante 

Momentan nu există date pentru clasament.

Performeri
Nr. Crt. Jucător Medie
Nr. Crt. Jucător Medie
Nr. Crt. Jucător Medie