Liga I Masculin - Clasament


Faza turneelor finale - Turneu final promovare

Clasament General

                                                 Puncte MJ MC MP F          C         
#1 CS Cuza Sport Brăila 6 3 3 0 0 281 - 228
#2 CSU Ştiinţa Bucureşti 5 3 2 1 0 232 - 233
#3 ABC Athletic Constanța 4 3 1 2 0 222 - 240
#4 CN „Aurel Vlaicu” București 3 3 0 3 0 252 - 286

Clasament Acasa

                                                 Puncte MJ MC MP F          C         
1 CS Cuza Sport Brăila 4 2 2 0 0 178 - 136
2 CSU Ştiinţa Bucureşti 2 1 1 0 0 101 - 93
3 CN „Aurel Vlaicu” București 2 2 0 2 0 159 - 185
4 ABC Athletic Constanța 1 1 0 1 0 63 - 72

Clasament Deplasare

                                                 Puncte MJ MC MP F          C         
1 CSU Ştiinţa Bucureşti 3 2 1 1 0 131 - 140
2 ABC Athletic Constanța 3 2 1 1 0 159 - 168
3 CS Cuza Sport Brăila 2 1 1 0 0 103 - 92
4 CN „Aurel Vlaicu” București 1 1 0 1 0 93 - 101

Faza turneelor finale - Turneu final sateliti

Clasament General

                                                 Puncte MJ MC MP F          C         
#1 CS Dinamo București 2 6 3 3 0 0 287 - 242
#2 BCMU CSM 2 Pitești 5 3 2 1 0 274 - 241
#3 CSU Sibiu 2 4 3 1 2 0 255 - 270
#4 BC Timba 2 Timișoara 3 3 0 3 0 251 - 314

Clasament Acasa

                                                 Puncte MJ MC MP F          C         
1 CS Dinamo București 2 2 1 1 0 0 82 - 72
2 BCMU CSM 2 Pitești 2 1 1 0 0 115 - 77
3 CSU Sibiu 2 2 2 0 2 0 164 - 184
4 BC Timba 2 Timișoara 2 2 0 2 0 174 - 199

Clasament Deplasare

                                                 Puncte MJ MC MP F          C         
1 CS Dinamo București 2 4 2 2 0 0 205 - 170
2 BCMU CSM 2 Pitești 3 2 1 1 0 159 - 164
3 CSU Sibiu 2 2 1 1 0 0 91 - 86
4 BC Timba 2 Timișoara 1 1 0 1 0 77 - 115

Faza semifinala - Grupa I - A

Clasament General

                                                 Puncte MJ MC MP F          C         
#1 CS Cuza Sport Brăila 24 14 10 4 0 1223 - 1044
#2 CSU Ştiinţa Bucureşti 24 14 10 4 0 1203 - 1012
#3 CN „Aurel Vlaicu” București 23 14 9 5 0 1130 - 1120
#4 ABC Athletic Constanța 22 14 8 6 0 1116 - 1058
#5 CS Municipal Ploiești 22 14 8 6 0 1189 - 1191
#6 CSO Voluntari 22 14 8 6 0 1049 - 974
#7 CS Municipal Sighetu Marmației 17 14 3 11 0 933 - 1149
#8 CS Municipal Mediaș 14 14 0 14 0 907 - 1202

Clasament Acasa

                                                 Puncte MJ MC MP F          C         
1 CSU Ştiinţa Bucureşti 14 7 7 0 0 640 - 488
2 CS Cuza Sport Brăila 13 7 6 1 0 614 - 512
3 ABC Athletic Constanța 13 7 6 1 0 565 - 479
4 CS Municipal Ploiești 12 7 5 2 0 633 - 580
5 CSO Voluntari 12 7 5 2 0 553 - 473
6 CN „Aurel Vlaicu” București 11 7 4 3 0 537 - 534
7 CS Municipal Sighetu Marmației 9 7 2 5 0 484 - 597
8 CS Municipal Mediaș 7 7 0 7 0 456 - 605

Clasament Deplasare

                                                 Puncte MJ MC MP F          C         
1 CN „Aurel Vlaicu” București 12 7 5 2 0 593 - 586
2 CS Cuza Sport Brăila 11 7 4 3 0 609 - 532
3 CSU Ştiinţa Bucureşti 10 7 3 4 0 563 - 524
4 CS Municipal Ploiești 10 7 3 4 0 556 - 611
5 CSO Voluntari 10 7 3 4 0 496 - 501
6 ABC Athletic Constanța 9 7 2 5 0 551 - 579
7 CS Municipal Sighetu Marmației 8 7 1 6 0 449 - 552
8 CS Municipal Mediaș 7 7 0 7 0 451 - 597

Faza semifinala - Grupa II - B

Clasament General

                                                 Puncte MJ MC MP F          C         
#1 Rapid București 14 8 6 2 0 561 - 440
#2 ACS Târgu Jiu 12 7 5 2 0 512 - 406
#3 CS Universitar Brașov 11 8 3 5 0 511 - 583
#4 CS Agronomia București 10 6 4 2 0 416 - 398
#5 CS Universitar Ploiești 7 7 0 7 0 366 - 539

Clasament Acasa

                                                 Puncte MJ MC MP F          C         
1 Rapid București 8 4 4 0 0 278 - 198
2 ACS Târgu Jiu 8 4 4 0 0 326 - 216
3 CS Universitar Brașov 6 4 2 2 0 261 - 282
4 CS Agronomia București 6 3 3 0 0 220 - 191
5 CS Universitar Ploiești 3 3 0 3 0 157 - 237

Clasament Deplasare

                                                 Puncte MJ MC MP F          C         
1 Rapid București 6 4 2 2 0 283 - 242
2 CS Universitar Brașov 5 4 1 3 0 250 - 301
3 ACS Târgu Jiu 4 3 1 2 0 186 - 190
4 CS Agronomia București 4 3 1 2 0 196 - 207
5 CS Universitar Ploiești 4 4 0 4 0 209 - 302

Faza semifinala - Grupa III - C (Sateliti)

Clasament General

                                                 Puncte MJ MC MP F          C         
#1 CSU Sibiu 2 11 6 5 1 0 855 - 741
#2 BC Timba 2 Timișoara 7 5 2 3 0 556 - 706
#3 BC Mureş Târgu Mureş 2 5 3 2 1 0 544 - 530
#4 BC SCM Timişoara 2 4 4 0 4 0 539 - 583

Clasament Acasa

                                                 Puncte MJ MC MP F          C         
1 CSU Sibiu 2 6 3 3 0 0 300 - 539
2 BC Timba 2 Timișoara 4 3 1 2 0 180 - 521
3 BC Mureş Târgu Mureş 2 2 1 1 0 0 83 - 357
4 BC SCM Timişoara 2 2 2 0 2 0 138 - 442

Clasament Deplasare

                                                 Puncte MJ MC MP F          C         
1 CSU Sibiu 2 5 3 2 1 0 555 - 202
2 BC Timba 2 Timișoara 3 2 1 1 0 376 - 185
3 BC Mureş Târgu Mureş 2 3 2 1 1 0 461 - 173
4 BC SCM Timişoara 2 2 2 0 2 0 401 - 141

Faza semifinala - Grupa IV - C (Sateliti)

Clasament General

                                                 Puncte MJ MC MP F          C         
#1 BCMU CSM 2 Pitești 10 6 4 2 0 708 - 840
#2 CS Dinamo București 2 9 5 4 1 0 903 - 688
#3 Steaua CSM EximBank 2 București 8 6 2 4 0 916 - 787
#4 CS Politehnica Iași 2 6 5 1 4 0 649 - 777

Clasament Acasa

                                                 Puncte MJ MC MP F          C         
1 BCMU CSM 2 Pitești 6 3 3 0 0 280 - 576
2 CS Dinamo București 2 6 3 3 0 0 267 - 511
3 Steaua CSM EximBank 2 București 4 3 1 2 0 243 - 548
4 CS Politehnica Iași 2 3 2 1 1 0 185 - 482

Clasament Deplasare

                                                 Puncte MJ MC MP F          C         
1 BCMU CSM 2 Pitești 4 3 1 2 0 428 - 264
2 Steaua CSM EximBank 2 București 4 3 1 2 0 673 - 239
3 CS Dinamo București 2 3 2 1 1 0 636 - 177
4 CS Politehnica Iași 2 3 3 0 3 0 464 - 295

Faza de calificare - Grupa 1

Clasament General

                                                 Puncte MJ MC MP F          C         
#1 CS Municipal Sighetu Marmației 18 10 8 2 0 811 - 629
#2 CS Municipal Mediaș 16 10 6 4 0 767 - 766
#3 BC Timba 2 Timișoara 16 10 6 4 0 669 - 769
#4 ACS Târgu Jiu 15 10 5 5 0 754 - 660
#5 BC SCM Timişoara 2 15 10 5 5 0 725 - 726
#6 CSM Oradea 2 10 10 0 10 0 642 - 818

Clasament Acasa

                                                 Puncte MJ MC MP F          C         
1 CS Municipal Sighetu Marmației 9 5 4 1 0 426 - 328
2 CS Municipal Mediaș 9 5 4 1 0 423 - 374
3 ACS Târgu Jiu 9 5 4 1 0 396 - 276
4 BC Timba 2 Timișoara 9 5 4 1 0 354 - 350
5 BC SCM Timişoara 2 9 5 4 1 0 378 - 349
6 CSM Oradea 2 5 5 0 5 0 318 - 396

Clasament Deplasare

                                                 Puncte MJ MC MP F          C         
1 CS Municipal Sighetu Marmației 9 5 4 1 0 385 - 301
2 CS Municipal Mediaș 7 5 2 3 0 344 - 392
3 BC Timba 2 Timișoara 7 5 2 3 0 315 - 419
4 ACS Târgu Jiu 6 5 1 4 0 358 - 384
5 BC SCM Timişoara 2 6 5 1 4 0 347 - 377
6 CSM Oradea 2 5 5 0 5 0 324 - 422

Faza de calificare - Grupa 2

Clasament General

                                                 Puncte MJ MC MP F          C         
#1 CS Municipal Ploiești 17 10 7 3 0 830 - 780
#2 CSO Voluntari 17 10 7 3 0 768 - 663
#3 CSU Sibiu 2 15 10 5 5 0 803 - 850
#4 BC Mureş Târgu Mureş 2 15 10 5 5 0 778 - 755
#5 U BT Cluj-Napoca 2 14 10 4 6 0 780 - 772
#6 CS Universitar Brașov 12 10 2 8 0 681 - 820

Clasament Acasa

                                                 Puncte MJ MC MP F          C         
1 CS Municipal Ploiești 9 5 4 1 0 423 - 401
2 CSO Voluntari 9 5 4 1 0 398 - 322
3 CSU Sibiu 2 8 5 3 2 0 428 - 424
4 U BT Cluj-Napoca 2 8 5 3 2 0 396 - 367
5 BC Mureş Târgu Mureş 2 8 5 3 2 0 401 - 357
6 CS Universitar Brașov 7 5 2 3 0 343 - 380

Clasament Deplasare

                                                 Puncte MJ MC MP F          C         
1 CS Municipal Ploiești 8 5 3 2 0 407 - 379
2 CSO Voluntari 8 5 3 2 0 370 - 341
3 CSU Sibiu 2 7 5 2 3 0 375 - 426
4 BC Mureş Târgu Mureş 2 7 5 2 3 0 377 - 398
5 U BT Cluj-Napoca 2 6 5 1 4 0 384 - 405
6 CS Universitar Brașov 5 5 0 5 0 338 - 440

Faza de calificare - Grupa 3

Clasament General

                                                 Puncte MJ MC MP F          C         
#1 CS Cuza Sport Brăila 23 12 11 1 0 1115 - 805
#2 CS Dinamo București 2 21 12 9 3 0 1064 - 833
#3 CSU Ştiinţa Bucureşti 20 12 8 4 0 1061 - 748
#4 CS Agronomia București 19 12 7 5 0 925 - 769
#5 Steaua CSM EximBank 2 București 17 12 5 7 0 991 - 849
#6 CS Universitar Ploiești 14 12 2 10 0 743 - 1259
#7 SCM U Craiova 2 12 12 0 12 0 628 - 1264

Clasament Acasa

                                                 Puncte MJ MC MP F          C         
1 CS Cuza Sport Brăila 12 6 6 0 0 607 - 389
2 CS Dinamo București 2 11 6 5 1 0 504 - 393
3 CSU Ştiinţa Bucureşti 11 6 5 1 0 569 - 347
4 CS Agronomia București 9 6 3 3 0 447 - 368
5 Steaua CSM EximBank 2 București 9 6 3 3 0 513 - 422
6 CS Universitar Ploiești 7 6 1 5 0 413 - 636
7 SCM U Craiova 2 6 6 0 6 0 324 - 595

Clasament Deplasare

                                                 Puncte MJ MC MP F          C         
1 CS Cuza Sport Brăila 11 6 5 1 0 508 - 416
2 CS Dinamo București 2 10 6 4 2 0 560 - 440
3 CS Agronomia București 10 6 4 2 0 478 - 401
4 CSU Ştiinţa Bucureşti 9 6 3 3 0 492 - 401
5 Steaua CSM EximBank 2 București 8 6 2 4 0 478 - 427
6 CS Universitar Ploiești 7 6 1 5 0 330 - 623
7 SCM U Craiova 2 6 6 0 6 0 304 - 669

Faza de calificare - Grupa 4

Clasament General

                                                 Puncte MJ MC MP F          C         
#1 ABC Athletic Constanța 18 10 8 2 0 917 - 687
#2 CN „Aurel Vlaicu” București 18 10 8 2 0 889 - 741
#3 Rapid București 16 10 6 4 0 797 - 681
#4 BCMU CSM 2 Pitești 14 10 4 6 0 701 - 905
#5 CS Politehnica Iași 2 12 10 2 8 0 779 - 849
#6 CS Phoenix Galați 2 12 10 2 8 0 703 - 923

Clasament Acasa

                                                 Puncte MJ MC MP F          C         
1 ABC Athletic Constanța 9 5 4 1 0 463 - 333
2 Rapid București 9 5 4 1 0 399 - 287
3 CN „Aurel Vlaicu” București 9 5 4 1 0 476 - 356
4 BCMU CSM 2 Pitești 8 5 3 2 0 402 - 424
5 CS Politehnica Iași 2 7 5 2 3 0 430 - 363
6 CS Phoenix Galați 2 7 5 2 3 0 404 - 449

Clasament Deplasare

                                                 Puncte MJ MC MP F          C         
1 ABC Athletic Constanța 9 5 4 1 0 454 - 354
2 CN „Aurel Vlaicu” București 9 5 4 1 0 413 - 385
3 Rapid București 7 5 2 3 0 398 - 394
4 BCMU CSM 2 Pitești 6 5 1 4 0 299 - 481
5 CS Politehnica Iași 2 5 5 0 5 0 349 - 486
6 CS Phoenix Galați 2 5 5 0 5 0 299 - 474