Liga I Masculin - Program şi Rezultate


Faza de calificare

Grupa 1

Etapa 1 (20.10.2017 - 22.10.2017)

CS Municipal Mediaș 83 - 75 ACS Târgu Jiu Info 20.10.2017 18:00
BC Timba 2 Timișoara 70 - 67 BC SCM Timişoara 2 Info 22.10.2017 12:30
CS Municipal Sighetu Marmației 77 - 49 CSM Oradea 2 Info 22.10.2017 14:00

Etapa 2 (29.10.2017 - 29.10.2017)

BC SCM Timişoara 2 83 - 60 CS Municipal Mediaș Info 28.10.2017 11:30
CSM Oradea 2 54 - 74 BC Timba 2 Timișoara Info 29.10.2017 11:00
ACS Târgu Jiu 53 - 61 CS Municipal Sighetu Marmației Info 29.10.2017 12:00

Etapa 3 (05.11.2017 - 05.11.2017)

ACS Târgu Jiu 87 - 43 CSM Oradea 2 Info 04.11.2017 11:30
CS Municipal Sighetu Marmației 85 - 74 BC SCM Timişoara 2 Info 04.11.2017 13:00
CS Municipal Mediaș 106 - 58 BC Timba 2 Timișoara Info 04.11.2017 15:00

Etapa 4 (12.11.2017 - 12.11.2017)

CSM Oradea 2 64 - 67 CS Municipal Mediaș Info 09.11.2017 14:15
BC SCM Timişoara 2 79 - 68 ACS Târgu Jiu Info 12.11.2017 00:00
BC Timba 2 Timișoara 34 - 74 CS Municipal Sighetu Marmației Info 08.12.2017 09:00

Etapa 5 (19.11.2017 - 19.11.2017)

CS Municipal Sighetu Marmației 88 - 94 CS Municipal Mediaș Info 18.11.2017 13:00
BC SCM Timişoara 2 69 - 62 CSM Oradea 2 Info 19.11.2017 13:00
ACS Târgu Jiu 88 - 56 BC Timba 2 Timișoara Info 19.11.2017 14:00

Etapa 6 (26.11.2017 - 26.11.2017)

CSM Oradea 2 59 - 80 CS Municipal Sighetu Marmației Info 23.11.2017 14:00
BC SCM Timişoara 2 66 - 83 BC Timba 2 Timișoara Info 27.11.2017 14:30
ACS Târgu Jiu 77 - 59 CS Municipal Mediaș Info 27.11.2017 18:00

Etapa 7 (03.12.2017 - 03.12.2017)

CS Municipal Sighetu Marmației 71 - 67 ACS Târgu Jiu Info 01.12.2017 13:30
CS Municipal Mediaș 66 - 60 BC SCM Timişoara 2 Info 02.12.2017 16:00
BC Timba 2 Timișoara 95 - 83 CSM Oradea 2 Info 03.12.2017 14:00

Etapa 8 (10.12.2017 - 10.12.2017)

BC SCM Timişoara 2 81 - 76 CS Municipal Sighetu Marmației Info 07.12.2017 09:30
BC Timba 2 Timișoara 80 - 64 CS Municipal Mediaș Info 11.12.2017 13:00
CSM Oradea 2 76 - 86 ACS Târgu Jiu Info 21.12.2017 10:30

Etapa 9 (17.12.2017 - 17.12.2017)

CS Municipal Mediaș 94 - 87 CSM Oradea 2 Info 14.12.2017 17:00
CS Municipal Sighetu Marmației 105 - 44 BC Timba 2 Timișoara Info 17.12.2017 13:00
ACS Târgu Jiu 91 - 57 BC SCM Timişoara 2 Info 17.12.2017 16:00

Etapa 10 (22.12.2017 - 22.12.2017)

BC Timba 2 Timișoara 75 - 62 ACS Târgu Jiu Info 22.12.2017 11:30
CSM Oradea 2 65 - 89 BC SCM Timişoara 2 Info 22.12.2017 14:00
CS Municipal Mediaș 74 - 94 CS Municipal Sighetu Marmației Info 22.12.2017 16:30

Grupa 2

Etapa 1 (21.10.2017 - 26.10.2017)

CSO Voluntari 60 - 72 CS Municipal Ploiești Info 21.10.2017 14:30
CS Universitar Brașov 62 - 72 CSU Sibiu 2 Info 22.10.2017 18:00
BC Mureş Târgu Mureş 2 80 - 84 U BT Cluj-Napoca 2 Info 26.10.2017 14:30

Etapa 2 (29.10.2017 - 29.10.2017)

CS Municipal Ploiești 78 - 76 BC Mureş Târgu Mureş 2 Info 28.10.2017 15:00
CSU Sibiu 2 62 - 86 CSO Voluntari Info 29.10.2017 11:00
U BT Cluj-Napoca 2 86 - 69 CS Universitar Brașov Info 29.10.2017 15:00

Etapa 3 (05.11.2017 - 05.11.2017)

CSO Voluntari 94 - 63 CS Universitar Brașov Info 04.11.2017 14:30
CS Municipal Ploiești 74 - 72 U BT Cluj-Napoca 2 Info 05.11.2017 12:00
BC Mureş Târgu Mureş 2 83 - 64 CSU Sibiu 2 Info 05.11.2017 12:15

Etapa 4 (12.11.2017 - 12.11.2017)

CS Universitar Brașov 74 - 87 BC Mureş Târgu Mureş 2 Info 12.11.2017 14:00
CSU Sibiu 2 76 - 94 CS Municipal Ploiești Info 12.11.2017 14:30
U BT Cluj-Napoca 2 68 - 78 CSO Voluntari Info 17.11.2017 12:00

Etapa 5 (19.11.2017 - 19.11.2017)

CS Universitar Brașov 89 - 78 CS Municipal Ploiești Info 13.11.2017 17:00
BC Mureş Târgu Mureş 2 89 - 59 CSO Voluntari Info 18.11.2017 10:00
CSU Sibiu 2 89 - 87 U BT Cluj-Napoca 2 Info 19.11.2017 13:00

Etapa 6 (26.11.2017 - 26.11.2017)

U BT Cluj-Napoca 2 61 - 75 BC Mureş Târgu Mureş 2 Info 22.11.2017 14:30
CS Municipal Ploiești 88 - 83 CSO Voluntari Info 24.11.2017 19:30
CSU Sibiu 2 91 - 76 CS Universitar Brașov Info 27.11.2017 12:00

Etapa 7 (03.12.2017 - 03.12.2017)

CSO Voluntari 91 - 67 CSU Sibiu 2 Info 01.12.2017 14:00
CS Universitar Brașov 84 - 79 U BT Cluj-Napoca 2 Info 03.12.2017 00:00
BC Mureş Târgu Mureş 2 67 - 80 CS Municipal Ploiești Info 13.12.2017 10:00

Etapa 8 (10.12.2017 - 10.12.2017)

CSU Sibiu 2 110 - 81 BC Mureş Târgu Mureş 2 Info 10.12.2017 12:20
CS Universitar Brașov 34 - 64 CSO Voluntari Info 11.12.2017 10:30
U BT Cluj-Napoca 2 87 - 83 CS Municipal Ploiești Info 12.12.2017 13:00

Etapa 9 (17.12.2017 - 17.12.2017)

CSO Voluntari 78 - 62 U BT Cluj-Napoca 2 Info 15.12.2017 14:00
CS Municipal Ploiești 96 - 110 CSU Sibiu 2 Info 17.12.2017 00:00
BC Mureş Târgu Mureş 2 82 - 70 CS Universitar Brașov Info 17.12.2017 12:00

Etapa 10 (22.12.2017 - 22.12.2017)

CS Municipal Ploiești 87 - 60 CS Universitar Brașov Info 18.12.2017 18:00
U BT Cluj-Napoca 2 94 - 62 CSU Sibiu 2 Info 22.12.2017 12:00
CSO Voluntari 75 - 58 BC Mureş Târgu Mureş 2 Info 22.12.2017 15:00

Grupa 3

Etapa 1 (22.10.2017 - 23.10.2017)

CS Universitar Ploiești 52 - 119 CS Dinamo București 2 Info 22.10.2017 00:00
CS Agronomia București 69 - 77 CS Cuza Sport Brăila Info 22.10.2017 16:00
SCM U Craiova 2 68 - 88 CSU Ştiinţa Bucureşti Info 23.10.2017 14:30

Etapa 2 (29.10.2017 - 29.10.2017)

Steaua CSM EximBank 2 București 67 - 65 CSU Ştiinţa Bucureşti Info 29.10.2017 13:00
CS Cuza Sport Brăila 133 - 41 SCM U Craiova 2 Info 29.10.2017 16:30
CS Dinamo București 2 65 - 54 CS Agronomia București Info 30.10.2017 14:00

Etapa 3 (05.11.2017 - 05.11.2017)

CS Universitar Ploiești 75 - 120 Steaua CSM EximBank 2 București Info 04.11.2017 19:45
CSU Ştiinţa Bucureşti 84 - 63 CS Cuza Sport Brăila Info 05.11.2017 17:30
CS Dinamo București 2 95 - 64 SCM U Craiova 2 Info 06.11.2017 17:00

Etapa 4 (08.11.2017 - 08.11.2017)

Steaua CSM EximBank 2 București 76 - 78 CS Cuza Sport Brăila Info 08.11.2017 14:00
CSU Ştiinţa Bucureşti 81 - 63 CS Dinamo București 2 Info 08.11.2017 18:00
CS Agronomia București 87 - 27 CS Universitar Ploiești Info 08.11.2017 18:30

Etapa 5 (12.11.2017 - 12.11.2017)

CS Cuza Sport Brăila 94 - 91 CS Dinamo București 2 Info 12.11.2017 00:00
CS Agronomia București 78 - 70 Steaua CSM EximBank 2 București Info 12.11.2017 17:30
SCM U Craiova 2 47 - 83 CS Universitar Ploiești Info 02.12.2017 15:00

Etapa 6 (15.11.2017 - 15.11.2017)

CS Universitar Ploiești 54 - 125 CSU Ştiinţa Bucureşti Info 12.11.2017 17:00
Steaua CSM EximBank 2 București 78 - 88 CS Dinamo București 2 Info 15.11.2017 17:00
CS Agronomia București 90 - 46 SCM U Craiova 2 Info 16.11.2017 18:30

Etapa 7 (19.11.2017 - 19.11.2017)

SCM U Craiova 2 39 - 106 Steaua CSM EximBank 2 București Info 18.11.2017 14:00
CS Cuza Sport Brăila 127 - 59 CS Universitar Ploiești Info 19.11.2017 16:00
CSU Ştiinţa Bucureşti 66 - 73 CS Agronomia București Info 19.11.2017 17:30

Etapa 8 (26.11.2017 - 26.11.2017)

CS Dinamo București 2 119 - 55 CS Universitar Ploiești Info 27.11.2017 12:00
CSU Ştiinţa Bucureşti 123 - 48 SCM U Craiova 2 Info 27.11.2017 14:30
CS Cuza Sport Brăila 93 - 63 CS Agronomia București Info 28.11.2017 17:30

Etapa 9 (03.12.2017 - 03.12.2017)

SCM U Craiova 2 52 - 101 CS Cuza Sport Brăila Info 03.12.2017 13:00
CSU Ştiinţa Bucureşti 81 - 60 Steaua CSM EximBank 2 București Info 03.12.2017 17:00
CS Agronomia București 72 - 89 CS Dinamo București 2 Info 04.12.2017 19:00

Etapa 10 (10.12.2017 - 10.12.2017)

Steaua CSM EximBank 2 București 109 - 66 CS Universitar Ploiești Info 10.12.2017 12:00
CS Cuza Sport Brăila 83 - 82 CSU Ştiinţa Bucureşti Info 10.12.2017 17:30
SCM U Craiova 2 63 - 110 CS Dinamo București 2 Info 11.12.2017 13:00

Etapa 11 (13.12.2017 - 13.12.2017)

CS Cuza Sport Brăila 77 - 53 Steaua CSM EximBank 2 București Info 13.12.2017 17:30
CS Universitar Ploiești 55 - 108 CS Agronomia București Info 13.12.2017 20:00
CS Dinamo București 2 78 - 73 CSU Ştiinţa Bucureşti Info 14.12.2017 18:30

Etapa 12 (17.12.2017 - 17.12.2017)

CS Dinamo București 2 70 - 78 CS Cuza Sport Brăila Info 16.12.2017 14:00
Steaua CSM EximBank 2 București 67 - 73 CS Agronomia București Info 17.12.2017 17:00
CS Universitar Ploiești 112 - 53 SCM U Craiova 2 Info 21.12.2017 20:00

Etapa 13 (20.12.2017 - 20.12.2017)

CSU Ştiinţa Bucureşti 134 - 40 CS Universitar Ploiești Info 16.12.2017 14:30
SCM U Craiova 2 55 - 107 CS Agronomia București Info 18.12.2017 11:00
CS Dinamo București 2 77 - 69 Steaua CSM EximBank 2 București Info 23.12.2017 12:00

Etapa 14 (22.12.2017 - 22.12.2017)

CS Universitar Ploiești 65 - 111 CS Cuza Sport Brăila Info 19.12.2017 20:00
Steaua CSM EximBank 2 București 116 - 52 SCM U Craiova 2 Info 22.12.2017 13:00
CS Agronomia București 51 - 59 CSU Ştiinţa Bucureşti Info 22.12.2017 19:00

Grupa 4

Etapa 1 (22.10.2017 - 18.11.2017)

ABC Athletic Constanța 96 - 64 BCMU CSM 2 Pitești Info 22.10.2017 15:00
Rapid București 67 - 75 CN „Aurel Vlaicu” București Info 26.10.2017 19:30
CS Phoenix Galați 2 91 - 80 CS Politehnica Iași 2 Info 18.11.2017 13:00

Etapa 2 (29.10.2017 - 29.10.2017)

CN „Aurel Vlaicu” București 86 - 92 ABC Athletic Constanța Info 30.10.2017 16:30
BCMU CSM 2 Pitești 93 - 68 CS Phoenix Galați 2 Info 12.11.2017 11:00
Rapid București 90 - 61 CS Politehnica Iași 2 Info 20.11.2017 00:00

Etapa 3 (05.11.2017 - 05.11.2017)

CS Phoenix Galați 2 74 - 96 CN „Aurel Vlaicu” București Info 05.11.2017 12:30
BCMU CSM 2 Pitești 93 - 90 CS Politehnica Iași 2 Info 05.11.2017 13:30
ABC Athletic Constanța 88 - 84 Rapid București Info 05.11.2017 16:00

Etapa 4 (12.11.2017 - 12.11.2017)

CS Politehnica Iași 2 64 - 99 ABC Athletic Constanța Info 12.11.2017 12:00
CN „Aurel Vlaicu” București 102 - 58 BCMU CSM 2 Pitești Info 12.11.2017 17:00
Rapid București 80 - 53 CS Phoenix Galați 2 Info 13.11.2017 15:30

Etapa 5 (19.11.2017 - 19.11.2017)

CN „Aurel Vlaicu” București 111 - 64 CS Politehnica Iași 2 Info 19.11.2017 13:30
BCMU CSM 2 Pitești 61 - 80 Rapid București Info 19.11.2017 15:00
CS Phoenix Galați 2 65 - 89 ABC Athletic Constanța Info 25.11.2017 00:00

Etapa 7 (03.12.2017 - 03.12.2017)

CS Phoenix Galați 2 84 - 98 BCMU CSM 2 Pitești Info 21.11.2017 13:30
CS Politehnica Iași 2 68 - 80 Rapid București Info 02.12.2017 11:00
ABC Athletic Constanța 69 - 74 CN „Aurel Vlaicu” București Info 02.12.2017 15:00

Etapa 8 (10.12.2017 - 10.12.2017)

CS Politehnica Iași 2 111 - 50 BCMU CSM 2 Pitești Info 22.11.2017 00:00
CN „Aurel Vlaicu” București 90 - 74 CS Phoenix Galați 2 Info 10.12.2017 14:00
Rapid București 74 - 69 ABC Athletic Constanța Info 13.12.2017 18:00

Etapa 6 (26.11.2017 - 26.11.2017)

BCMU CSM 2 Pitești 65 - 105 ABC Athletic Constanța Info 26.11.2017 18:30
CS Politehnica Iași 2 102 - 47 CS Phoenix Galați 2 Info 27.11.2017 15:00
CN „Aurel Vlaicu” București 87 - 68 Rapid București Info 27.11.2017 16:30

Etapa 9 (17.12.2017 - 17.12.2017)

ABC Athletic Constanța 101 - 54 CS Politehnica Iași 2 Info 17.12.2017 14:00
CS Phoenix Galați 2 90 - 86 Rapid București Info 17.12.2017 15:00
BCMU CSM 2 Pitești 90 - 81 CN „Aurel Vlaicu” București Info 18.12.2017 13:00

Etapa 10 (22.12.2017 - 22.12.2017)

Rapid București 88 - 29 BCMU CSM 2 Pitești Info 20.12.2017 17:00
CS Politehnica Iași 2 85 - 87 CN „Aurel Vlaicu” București Info 22.12.2017 13:00
ABC Athletic Constanța 109 - 57 CS Phoenix Galați 2 Info 22.12.2017 17:00

Faza semifinala

Grupa I - A

Etapa 1 (21.01.2018 - 21.01.2018)

ABC Athletic Constanța 93 - 67 CS Municipal Ploiești Info 21.01.2018 15:00
CS Municipal Sighetu Marmației 79 - 87 CN „Aurel Vlaicu” București Info 22.01.2018 11:00
CS Municipal Mediaș 50 - 92 CSU Ştiinţa Bucureşti Info 22.01.2018 16:30
CSO Voluntari 79 - 67 CS Cuza Sport Brăila Info 04.03.2018 18:00

Etapa 2 (28.01.2018 - 28.01.2018)

CN „Aurel Vlaicu” București 62 - 92 CS Cuza Sport Brăila Info 27.01.2018 11:00
CS Municipal Sighetu Marmației 91 - 83 ABC Athletic Constanța Info 28.01.2018 12:30
CSU Ştiinţa Bucureşti 102 - 65 CSO Voluntari Info 28.01.2018 18:00
CS Municipal Ploiești 94 - 66 CS Municipal Mediaș Info 29.01.2018 17:00

Etapa 3 (04.02.2018 - 04.02.2018)

CS Municipal Mediaș 68 - 79 CS Municipal Sighetu Marmației Info 04.02.2018 00:00
CS Cuza Sport Brăila 89 - 78 CSU Ştiinţa Bucureşti Info 04.02.2018 17:00
ABC Athletic Constanța 75 - 81 CN „Aurel Vlaicu” București Info 04.02.2018 18:30
CSO Voluntari 71 - 76 CS Municipal Ploiești Info 05.02.2018 14:00

Etapa 4 (11.02.2018 - 11.02.2018)

ABC Athletic Constanța 79 - 60 CS Municipal Mediaș Info 11.02.2018 12:00
CN „Aurel Vlaicu” București 76 - 84 CSU Ştiinţa Bucureşti Info 11.02.2018 16:00
CS Municipal Sighetu Marmației 54 - 70 CSO Voluntari Info 12.02.2018 13:00
CS Municipal Ploiești 105 - 106 CS Cuza Sport Brăila Info 12.02.2018 19:00

Etapa 5 (18.02.2018 - 18.02.2018)

CSO Voluntari 66 - 71 ABC Athletic Constanța Info 17.02.2018 14:00
CS Municipal Mediaș 63 - 77 CN „Aurel Vlaicu” București Info 18.02.2018 14:00
CSU Ştiinţa Bucureşti 98 - 76 CS Municipal Ploiești Info 18.02.2018 19:00
CS Cuza Sport Brăila 77 - 48 CS Municipal Sighetu Marmației Info 23.03.2018 14:30

Etapa 6 (25.02.2018 - 25.02.2018)

CS Municipal Mediaș 59 - 78 CSO Voluntari Info 25.02.2018 00:00
ABC Athletic Constanța 77 - 70 CS Cuza Sport Brăila Info 25.02.2018 00:00
CS Municipal Sighetu Marmației 57 - 102 CSU Ştiinţa Bucureşti Info 25.02.2018 12:30
CN „Aurel Vlaicu” București 107 - 104 CS Municipal Ploiești Info 26.02.2018 16:30

Etapa 7 (04.03.2018 - 04.03.2018)

CS Cuza Sport Brăila 82 - 67 CS Municipal Mediaș Info 04.03.2018 00:00
CSU Ştiinţa Bucureşti 76 - 64 ABC Athletic Constanța Info 04.03.2018 17:30
CSO Voluntari 79 - 67 CN „Aurel Vlaicu” București Info 04.03.2018 18:00
CS Municipal Ploiești 76 - 73 CS Municipal Sighetu Marmației Info 23.04.2018 13:00

Etapa 8 (18.03.2018 - 18.03.2018)

CSU Ştiinţa Bucureşti 92 - 68 CS Municipal Mediaș Info 17.03.2018 14:30
CS Cuza Sport Brăila 80 - 76 CSO Voluntari Info 18.03.2018 00:00
CS Municipal Ploiești 102 - 90 ABC Athletic Constanța Info 18.03.2018 17:00
CN „Aurel Vlaicu” București 69 - 53 CS Municipal Sighetu Marmației Info 12.04.2018 12:30

Etapa 9 (25.03.2018 - 25.03.2018)

ABC Athletic Constanța 82 - 57 CS Municipal Sighetu Marmației Info 24.03.2018 12:00
CSO Voluntari 86 - 66 CSU Ştiinţa Bucureşti Info 24.03.2018 14:30
CS Municipal Mediaș 86 - 88 CS Municipal Ploiești Info 25.03.2018 17:00
CS Cuza Sport Brăila 97 - 99 CN „Aurel Vlaicu” București Info 26.03.2018 14:00

Etapa 10 (01.04.2018 - 01.04.2018)

CS Municipal Ploiești 72 - 65 CSO Voluntari Info 30.03.2018 19:30
CS Municipal Sighetu Marmației 76 - 71 CS Municipal Mediaș Info 31.03.2018 13:45
CN „Aurel Vlaicu” București 82 - 72 ABC Athletic Constanța Info 01.04.2018 14:00
CSU Ştiinţa Bucureşti 81 - 71 CS Cuza Sport Brăila Info 01.04.2018 16:30

Etapa 11 (06.04.2018 - 06.04.2018)

CSO Voluntari 79 - 65 CS Municipal Sighetu Marmației Info 04.04.2018 14:00
CS Municipal Mediaș 65 - 86 ABC Athletic Constanța Info 06.04.2018 00:00
CS Cuza Sport Brăila 92 - 59 CS Municipal Ploiești Info 06.04.2018 16:00
CSU Ştiinţa Bucureşti 90 - 70 CN „Aurel Vlaicu” București Info 06.04.2018 16:30

Etapa 12 (15.04.2018 - 15.04.2018)

ABC Athletic Constanța 74 - 71 CSO Voluntari Info 14.04.2018 16:00
CS Municipal Sighetu Marmației 63 - 98 CS Cuza Sport Brăila Info 15.04.2018 13:15
CS Municipal Ploiești 81 - 68 CSU Ştiinţa Bucureşti Info 16.04.2018 19:30
CN „Aurel Vlaicu” București 81 - 58 CS Municipal Mediaș Info 18.04.2018 16:30

Etapa 13 (22.04.2018 - 22.04.2018)

CSO Voluntari 93 - 61 CS Municipal Mediaș Info 20.04.2018 14:00
CS Cuza Sport Brăila 97 - 85 ABC Athletic Constanța Info 21.04.2018 17:00
CSU Ştiinţa Bucureşti 101 - 74 CS Municipal Sighetu Marmației Info 22.04.2018 16:00
CS Municipal Ploiești 103 - 112 CN „Aurel Vlaicu” București Info 22.04.2018 20:00

Etapa 14 (29.04.2018 - 29.04.2018)

CS Municipal Sighetu Marmației 64 - 86 CS Municipal Ploiești Info 26.04.2018 13:00
CN „Aurel Vlaicu” București 60 - 71 CSO Voluntari Info 27.04.2018 15:00
ABC Athletic Constanța 85 - 73 CSU Ştiinţa Bucureşti Info 27.04.2018 19:00
CS Municipal Mediaș 65 - 105 CS Cuza Sport Brăila Info 28.04.2018 12:00

Grupa II - B

Etapa 3 (11.02.2018 - 11.02.2018)

CS Universitar Ploiești 57 - 76 ACS Târgu Jiu Info 27.01.2018 20:00
CS Agronomia București 67 - 64 Rapid București Info 12.02.2018 19:45

Etapa 1 (28.01.2018 - 28.01.2018)

Rapid București 77 - 56 CS Universitar Brașov Info 28.01.2018 11:00
CS Agronomia București 75 - 57 CS Universitar Ploiești Info 28.01.2018 16:00

Etapa 2 (04.02.2018 - 04.02.2018)

CS Universitar Brașov 57 - 76 CS Agronomia București Info 05.02.2018 14:00
ACS Târgu Jiu 74 - 64 Rapid București Info 04.03.2018 14:00

Etapa 4 (18.02.2018 - 18.02.2018)

CS Universitar Brașov 78 - 68 CS Universitar Ploiești Info 18.02.2018 12:00
ACS Târgu Jiu 87 - 76 CS Agronomia București Info 18.02.2018 18:30

Etapa 5 (25.02.2018 - 25.02.2018)

CS Universitar Brașov 66 - 61 ACS Târgu Jiu Info 25.02.2018 00:00
CS Universitar Ploiești 41 - 78 Rapid București Info 25.02.2018 19:30

Etapa 6 (18.03.2018 - 18.03.2018)

CS Universitar Brașov 60 - 77 Rapid București Info 18.03.2018 00:00
CS Universitar Ploiești - CS Agronomia București Info 18.03.2018 00:00

Etapa 7 (25.03.2018 - 25.03.2018)

Rapid București 67 - 49 ACS Târgu Jiu Info 24.03.2018 12:30
CS Agronomia București 78 - 70 CS Universitar Brașov Info 28.03.2018 18:30

Etapa 8 (01.04.2018 - 01.04.2018)

Rapid București 63 - 44 CS Agronomia București Info 01.04.2018 00:00
ACS Târgu Jiu 78 - 35 CS Universitar Ploiești Info 02.04.2018 16:00

Etapa 9 (15.04.2018 - 15.04.2018)

CS Agronomia București - ACS Târgu Jiu Info 15.04.2018 15:30
CS Universitar Ploiești 59 - 83 CS Universitar Brașov Info 15.04.2018 17:30

Etapa 10 (22.04.2018 - 22.04.2018)

Rapid București 71 - 49 CS Universitar Ploiești Info 20.04.2018 19:10
ACS Târgu Jiu 87 - 41 CS Universitar Brașov Info 24.04.2018 14:00

Grupa III - C (Sateliti)

Etapa 1 (04.02.2018 - 04.02.2018)

BC Timba 2 Timișoara 63 - 84 BC Mureş Târgu Mureş 2 Info 01.02.2018 12:00
BC SCM Timişoara 2 72 - 93 CSU Sibiu 2 Info 05.03.2018 11:00

Etapa 2 (18.02.2018 - 18.02.2018)

BC Mureş Târgu Mureş 2 - BC SCM Timişoara 2 Info 24.02.2018 00:00
CSU Sibiu 2 119 - 61 BC Timba 2 Timișoara Info 03.04.2018 12:00

Etapa 5 (15.04.2018 - 15.04.2018)

BC Timba 2 Timișoara 47 - 87 CSU Sibiu 2 Info 04.03.2018 15:30
BC SCM Timişoara 2 - BC Mureş Târgu Mureş 2 Info 15.04.2018 00:00

Etapa 4 (01.04.2018 - 01.04.2018)

BC Mureş Târgu Mureş 2 - BC Timba 2 Timișoara Info 01.04.2018 00:00
CSU Sibiu 2 71 - 54 BC SCM Timişoara 2 Info 01.04.2018 13:00

Grupa IV - C (Sateliti)

Etapa 1 (04.02.2018 - 04.02.2018)

CS Dinamo București 2 105 - 68 CS Politehnica Iași 2 Info 03.02.2018 18:00
Steaua CSM EximBank 2 București 68 - 79 BCMU CSM 2 Pitești Info 05.02.2018 13:30

Etapa 2 (18.02.2018 - 18.02.2018)

CS Politehnica Iași 2 74 - 119 Steaua CSM EximBank 2 București Info 18.02.2018 13:00
BCMU CSM 2 Pitești 99 - 76 CS Dinamo București 2 Info 19.02.2018 11:30

Etapa 4 (01.04.2018 - 01.04.2018)

CS Politehnica Iași 2 - CS Dinamo București 2 Info 01.04.2018 00:00
BCMU CSM 2 Pitești 88 - 76 Steaua CSM EximBank 2 București Info 01.04.2018 00:00

Etapa 5 (15.04.2018 - 15.04.2018)

CS Dinamo București 2 85 - 50 BCMU CSM 2 Pitești Info 14.04.2018 13:00
Steaua CSM EximBank 2 București 97 - 47 CS Politehnica Iași 2 Info 16.04.2018 14:00

Faza turneelor finale

Turneu final sateliti

Etapa 1 (22.05.2018 - 22.05.2018)

CSU Sibiu 2 82 - 97 CS Dinamo București 2 Info 22.05.2018 13:00
BCMU CSM 2 Pitești 115 - 77 BC Timba 2 Timișoara Info 22.05.2018 15:00

Etapa 2 (23.05.2018 - 23.05.2018)

CS Dinamo București 2 82 - 72 BCMU CSM 2 Pitești Info 23.05.2018 13:00
BC Timba 2 Timișoara 86 - 91 CSU Sibiu 2 Info 23.05.2018 15:00

Etapa 3 (24.05.2018 - 24.05.2018)

BC Timba 2 Timișoara 88 - 108 CS Dinamo București 2 Info 24.05.2018 11:00
CSU Sibiu 2 82 - 87 BCMU CSM 2 Pitești Info 24.05.2018 13:00

Turneu final promovare

Etapa 1 (27.05.2018 - 27.05.2018)

CSU Ştiinţa Bucureşti 101 - 93 CN „Aurel Vlaicu” București Info 27.05.2018 17:30
CS Cuza Sport Brăila 101 - 77 ABC Athletic Constanța Info 27.05.2018 20:00

Etapa 2 (28.05.2018 - 28.05.2018)

ABC Athletic Constanța 63 - 72 CSU Ştiinţa Bucureşti Info 28.05.2018 17:30
CN „Aurel Vlaicu” București 92 - 103 CS Cuza Sport Brăila Info 28.05.2018 20:00

Etapa 3 (29.05.2018 - 29.05.2018)

CN „Aurel Vlaicu” București 67 - 82 ABC Athletic Constanța Info 29.05.2018 17:30
CS Cuza Sport Brăila 77 - 59 CSU Ştiinţa Bucureşti Info 29.05.2018 20:00