Liga Naţională de Baschet Masculin


Ultimele articole:
SCM Timișoara i-a găsit înlocuitor de la U-BT Cluj-Napoca lui Dragoș Diculescu
Anders Abu Teir a semnat cu bănățenii 
Daniel Ewing Jr., un alt jucător care nu va continua la BC CSU Sibiu
Clubul sibian a anunțat oficial despărțirea de jucătorul american 
BC Mureș a intrat oficial în faliment
Clubul avea datorii de 4,4 milioane de lei către baschetbaliști, parteneri și autorități. Document 
Iuri Fraseniuc continuă în LNBM alături de BCM U Pitești - Surse
Jucătorul cu dublă cetățenie revine la alb-violeți după 4 sezoane 
Troy Franklin Jr, noul fundaș al lui SCM Timișoara
Americanul a încheiat sezonul precedent în Bulgaria 
Alexandru Coconea rămâne la SCM Timișoara
Tânărul de 20 de ani a fost a doua opțiune pentru jucătorul U23 sezonul trecut la alb-violeți 
CSM CSU Oradea a anunțat despărțirea de Muhamed Pasalic
Fundașul bosniac a petrecut trei sezoane alături de ”leii roșii” 
Brandyn Curry, fost MVP al Olandei, este noul jucător al lui U-BT Cluj-Napoca
Baschetbalistul american a evoluat împotriva clujenilor în tricoul lui Donar Groningen 
Nikola Pesakovic rămâne la SCM Timișoara și în sezonul 2019-2020
Alți doi jucători sunt în negocieri avansate cu echipa bănățeană 
Skylar Spencer, prezent în echipa de Summer League a celor de la Denver Nuggets
Americanul a jucat pentru CSA Steaua în sezonul trecut al LNBM 
Kevin Hardy se desparte de BC CSU Sibiu
Jucătorul american a petrecut trei sezoane pe malul Cibinului 
CSU Sibiu a anunțat despărțirea de Dragoș Gheorghe
Tânărul baschetbalist nu mai este eligibil pentru regula U23 
CSM CSU Oradea și-a aflat adversarul din primul tur al Basketball Champions League
Campioana României va juca împotriva celor de la Falco Szombathely 
BCM U Pitești a confirmat transferul lui Iuri Fraseniuc
Baschetbalistul în vârstă de 32 de ani revine în Trivale după 4 ani 
Zona Transferurilor 2019 - Liga Națională de Baschet Masculin
Toate mutările făcute de echipele din România în această pauză competițională 
Sherwood Brown rămâne jucătorul lui SCM Timișoara
Americanul continuă în Banat 
BC CSU Sibiu a anunțat despărțirea de Monyea Pratt
Jucătorul american pleacă de la vicecampioana României după două sezoane 
Maksim Sturanovic rămâne pentru încă un sezon la BCM U Pitești
Sârbul este primul jucător anunțat de argeșeni 
Aaron Broussard este noul transfer al celor de la CSM CSU Oradea
Americanul este campion en-titre al Poloniei 
Simas Buterlevicius, primul nume nou de jucător străin anunțat de CSO Voluntari
Lituanianul este fost campion al țării sale în 2010 
Adam Mirkovic, primul nume nou din lotul celor de la SCM Timișoara
Cum l-a descris Dragan Petricevic pe baschetbalistul născut în Belgrad 
Jared Jordan, un nou jucător american care se alătură lui BC CSU Sibiu
Formația de pe Cibin este extrem de activă pe piața transferurilor 
BC CSU Sibiu a realizat transferul lui Robert David Stan
Tânărul jucător vine de la Phoenix Galați 
Florin Nini, Aco Todorov, Branko Cuic sau Eugen Ilie, printre antrenorii care participă la clinicul de antrenori din această săptămână de la Badalona
Nini, alături de Dragan Petricevic și Cristian Achim, au participat și la clinicul de la Belgrad (Foto) 
Barry Stewart este noul jucător al lui CSU Sibiu
Americanul are o carieră importantă în Europa, în Bundesliga, Belgia și Cipru 
Arturas Valeika rămâne la CSM CSU Oradea
Pivotul lituanian a câștigat ultimele două titluri naționale alături de bihoreni 
Sherwood Brown
Min. 33:39
P 30
PD 2
RT 12
Eff. 34

Locurile 17-21 - Grupa A
    Pct.
1 CS Agronomia București 7
2 Rapid București 7
3 ACS Târgu Jiu 6
4 CS Universitatea Cluj 5
5 CN „Aurel Vlaicu” București 5

Locurile 9-16 -  Locurile 9-12
    Pct.
1 CSO Voluntari 4
2 CSM Phoenix Galaţi 4
3 CS Municipal Mediaș 2
4 CSM Târgu Mureș 2

Locurile 9-16 -  Locurile 13-16
    Pct.
1 ABC Athletic Constanța 4
2 CS Municipal Sighetu Marmației 4
3 CSM Focșani 2
4 CSM VKSC Miercurea Ciuc 2

Locurile 9-16 -  Grupa 9-16
    Pct.
1 CSO Voluntari 4
2 CSM Târgu Mureș 4
3 CS Municipal Mediaș 4
4 CSM Phoenix Galaţi 4
5 ABC Athletic Constanța 2
6 CS Municipal Sighetu Marmației 2
7 CSM VKSC Miercurea Ciuc 2
8 CSM Focșani 2

Locurile 9-16 -  Locurile 9-10
    Pct.
1 CSO Voluntari 4
2 CSM Phoenix Galaţi 2

Locurile 9-16 - Locurile 11-12
    Pct.
1 CSM Târgu Mureș 4
2 CS Municipal Mediaș 2

Locurile 9-16 - Locurile 13-14
    Pct.
1 CS Municipal Sighetu Marmației 2
2 ABC Athletic Constanța 1

Locurile 9-16 - Locurile 15-16
    Pct.
1 CSM VKSC Miercurea Ciuc 4
2 CSM Focșani 2

Playoff -  Sferturi de finală
  MC
BCM U FC Argeș Pitești 0
CSM CSU Oradea 3
 
SCM Timișoara 2
SCM Universitatea Craiova 3
 
CSA Steaua București 0
U BT Cluj-Napoca 3
 
BC CSU Sibiu 3
CS Dinamo Știința Bucureşti 1

Playoff -  Semifinale
  MC
BC CSU Sibiu 3
SCM Universitatea Craiova 1
 
CSM CSU Oradea 3
U BT Cluj-Napoca 1

Playoff -  Finala
  MC
CSM CSU Oradea 3
BC CSU Sibiu 1

Playoff -  Finala mica
  MC
SCM Universitatea Craiova 0
U BT Cluj-Napoca 2

Playoff -  Locurile 5-8
  MC
BCM U FC Argeș Pitești 2
CSA Steaua București 1
 
SCM Timișoara 2
CS Dinamo Știința Bucureşti 0

Playoff -  Locurile 5-6
  MC
SCM Timișoara 1
BCM U FC Argeș Pitești 1

Playoff - Locurile 7-8
  MC
CSA Steaua București 2
CS Dinamo Știința Bucureşti 0

Faza a II-a -  Grupa Roșie
    Pct.
1 BC CSU Sibiu 42
2 U BT Cluj-Napoca 41
3 CSM CSU Oradea 39
4 SCM Universitatea Craiova 36
5 SCM Timișoara 34
6 BCM U FC Argeș Pitești 34

Faza a II-a -  Grupa Galbenă
    Pct.
1 CSA Steaua București 18
2 CS Dinamo Știința Bucureşti 18
3 CSO Voluntari 18
4 CSM Phoenix Galaţi 14
5 CS Municipal Mediaș 11
6 ABC Athletic Constanța 11

Faza a II-a - Grupa Albastră
    Pct.
1 CSM Târgu Mureș 54
2 CS Municipal Sighetu Marmației 46
3 CSM Focșani 45
4 ACS Târgu Jiu 41
5 CSM VKSC Miercurea Ciuc 40
6 Rapid București 39

Faza a II-a - Grupa Verde
    Pct.
1 CS Agronomia București 31
2 CS Universitatea Cluj 27
3 CN „Aurel Vlaicu” București 26

Faza I - Grupa A
    Pct.
1 BC CSU Sibiu 25
2 U BT Cluj-Napoca 25
3 SCM Universitatea Craiova 24
4 CSM CSU Oradea 23
5 BCM U FC Argeș Pitești 20
6 SCM Timișoara 19
7 CSA Steaua București 18
8 CS Dinamo Știința Bucureşti 13

Faza I - Grupa B
    Pct.
1 CSO Voluntari 22
2 CS Municipal Mediaș 19
3 ABC Athletic Constanța 18
4 CS Cuza Sport Brăila 11

Faza I - Grupa C
    Pct.
1 CSM Phoenix Galaţi 35
2 CSM Târgu Mureș 35
3 CS Municipal Sighetu Marmației 31
4 CSM Focșani 29
5 ACS Târgu Jiu 29
6 Rapid București 26
7 CSM VKSC Miercurea Ciuc 25
8 CS Agronomia București 22
9 CS Universitatea Cluj 19
10 CN „Aurel Vlaicu” București 19