ABC Athletic Constanța


ABC Athletic Constanța
Fondat în anul:
Culori:
   Galben-Negru    Galben-Negru

Detalii echipă

Adresa: Str. Cpt. Dobrilă Eugeniu, nr. 15, Constanța
Telefon: 0765 468 592
Pers. Contact: Andrei Talpeş

Staff

Sala

Sala Sporturilor Constanţa Sala Sporturilor Constanţa
Capacitate: 1500
Adresa: Bld.Tomis, Nr.102-104, Constanța, Jud. Constanța
Preț bilete:
Știri
ABC Athletic Constanța învinge pe ACS Târgu Jiu
ABC Athletic Constanța învinge pe ACS Târgu Jiu la o diferenţă de 3 puncte 
Cupa României Masculin - Programul primei manșe din turul 2
Duelul dintre CSO Voluntari și CSM Mediaș este singurul care opune formații din grupa B  
CSM Mediaș, debut cu victorie în Liga Națională de Baschet Masculin
Echipa de pe Târnava Mare a câștigat duelul de pe terenul lui ABC Athletic Constanța 
CS Municipal Mediaș învinge pe ABC Athletic Constanța
CS Municipal Mediaș învinge pe ABC Athletic Constanța la o diferenţă de 6 puncte 
ABC Athletic Constanța joacă cu CSM Mediaș în etapa a 2-a din LNBM
Primul meci al anului pe malul Mării Negre din Liga Națională de Baschet Masculin  
CSO Voluntari, victorie clară în meciul cu Athletic Constanța
Ilfovenii s-au impus la debutul celor două echipe grupa valorică B 
CSO Voluntari învinge pe ABC Athletic Constanța
CSO Voluntari învinge pe ABC Athletic Constanța la o diferenţă de 27 puncte 
Primul duel Mâinea vs Mâinea, în Liga Națională de Baschet Masculin
Cristi joacă la CSO Voluntari, Dani la Athletic Constanța 
CSO Voluntari întâlnește pe teren propriu pe ABC Athletic Constanța în prima etapă a LNBM 2018-2019
Cele două formații fac parte din grupa valorică B  
ABC Athletic Constanța învinge pe Rapid București
ABC Athletic Constanța învinge pe Rapid București la o diferenţă de 24 puncte 
ABC Athletic Constanța și ACS Târgu Jiu, victorii clare pe teren propriu în prima manșă din Cupa României
Adversarele celor două echipe au fost Rapid București și CN Aurel Vlaicu 
ABC Athletic Constanța învinge pe Rapid București
ABC Athletic Constanța învinge pe Rapid București la o diferenţă de 32 puncte 
ABC Athletic Constanța învinge pe Rapid București
ABC Athletic Constanța învinge pe Rapid București la o diferenţă de 32 puncte 
Simona Halep, mesaj de susținere pentru Athletic Constanța (Video)
Echipa antrenată de Alexandru Oltean debutează în Cupa României cu Rapid București 
Victorie pentru BC CSU Sibiu în amicalul de la București cu Athletic Constanța
Astăzi sibienii se vor duela cu SCM U Craiova, echipă care a trecut de naționala României 
Conducător de joc american pentru BC Athletic Constanța
Formația de la malul Mării Negre a transferat al 4-lea jucător străin 
Alin Andrieș a semnat BC Athletic Constanța
Formația de la malul Mării Negre a fost extrem de activă în ultimele zile pe piața transferurilor 
Samuel Wasswa Berkelund a fost transferat de ABC Athletic Constanța
Anunțul transferului jucătorului suedez a fost făcut de agenția care-l reprezintă 
Jeremi Booth pleacă de la BC Athletic Constanța pentru a juca în Franța
Jucătorul american s-a înțeles cu Etoile Sportive Prisse Macon 
Turneu final LN 3x3 masculin: programul și loturile celor 12 echipe
Întrecerea băieților începe sâmbătă de la ora 10:40 și finala se va disputa duminică, de la ora 21 


Click aici pentru arhiva articolelor.
Faza turneelor finale - Turneu final promovare
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 6
2 CSU Ştiinţa Bucureşti 5
3 ABC Athletic Constanța 4
4 CN „Aurel Vlaicu” București 3

Faza turneelor finale - Turneu final sateliti
    Pct.
1 CS Dinamo București 2 6
2 BCMU CSM 2 Pitești 5
3 CSU Sibiu 2 4
4 BC Timba 2 Timișoara 3

Faza semifinala - Grupa I - A
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 24
2 CSU Ştiinţa Bucureşti 24
3 CN „Aurel Vlaicu” București 23
4 ABC Athletic Constanța 22
5 CS Municipal Ploiești 22
6 CSO Voluntari 22
7 CS Municipal Sighetu Marmației 17
8 CS Municipal Mediaș 14

Faza semifinala - Grupa II - B
    Pct.
1 Rapid București 14
2 ACS Târgu Jiu 12
3 CS Universitar Brașov 11
4 CS Agronomia București 10
5 CS Universitar Ploiești 7

Faza semifinala - Grupa III - C (Sateliti)
    Pct.
1 CSU Sibiu 2 11
2 BC Timba 2 Timișoara 7
3 BC Mureş Târgu Mureş 2 5
4 BC SCM Timişoara 2 4

Faza semifinala - Grupa IV - C (Sateliti)
    Pct.
1 BCMU CSM 2 Pitești 10
2 CS Dinamo București 2 9
3 Steaua CSM EximBank 2 București 8
4 CS Politehnica Iași 2 6

Faza de calificare - Grupa 1
    Pct.
1 CS Municipal Sighetu Marmației 18
2 CS Municipal Mediaș 16
3 BC Timba 2 Timișoara 16
4 ACS Târgu Jiu 15
5 BC SCM Timişoara 2 15
6 CSM Oradea 2 10

Faza de calificare - Grupa 2
    Pct.
1 CS Municipal Ploiești 17
2 CSO Voluntari 17
3 CSU Sibiu 2 15
4 BC Mureş Târgu Mureş 2 15
5 U BT Cluj-Napoca 2 14
6 CS Universitar Brașov 12

Faza de calificare - Grupa 3
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 23
2 CS Dinamo București 2 21
3 CSU Ştiinţa Bucureşti 20
4 CS Agronomia București 19
5 Steaua CSM EximBank 2 București 17
6 CS Universitar Ploiești 14
7 SCM U Craiova 2 12

Faza de calificare - Grupa 4
    Pct.
1 ABC Athletic Constanța 18
2 CN „Aurel Vlaicu” București 18
3 Rapid București 16
4 BCMU CSM 2 Pitești 14
5 CS Politehnica Iași 2 12
6 CS Phoenix Galați 2 12