ACS Târgu Jiu


ACS Târgu Jiu
Fondat în anul:
Culori:

Detalii echipă

Staff

Sala

Sala Sporturilor Târgu-Jiu
Capacitate: 1500
Adresa: Bvd. Constantin Brancusi nr. 7, Târgu Jiu
Preț bilete:
Știri
ACS Târgu Jiu învinge pe CN „Aurel Vlaicu” București
ACS Târgu Jiu învinge pe CN „Aurel Vlaicu” București la o diferenţă de 13 puncte 
ACS Târgu Jiu învinge pe Rapid București
ACS Târgu Jiu învinge pe Rapid București la o diferenţă de 3 puncte 
Încă un “monster game” pentru Kevin Allen
Americanul a înscris coșul decisiv în victoria la limită contra CSM VSKC Miercurea Ciuc 
ACS Târgu Jiu învinge pe CSM VKSC Miercurea Ciuc
ACS Târgu Jiu învinge pe CSM VKSC Miercurea Ciuc la o diferenţă de 2 puncte 
CSM Phoenix Galaţi învinge pe ACS Târgu Jiu
CSM Phoenix Galaţi învinge pe ACS Târgu Jiu la o diferenţă de 5 puncte 
CSM Focșani învinge pe ACS Târgu Jiu
CSM Focșani învinge pe ACS Târgu Jiu la o diferenţă de 3 puncte 
ACS Târgu Jiu învinge pe CS Agronomia București
ACS Târgu Jiu învinge pe CS Agronomia București la o diferenţă de 18 puncte 
CS Municipal Sighetu Marmației învinge pe ACS Târgu Jiu
CS Municipal Sighetu Marmației învinge pe ACS Târgu Jiu la o diferenţă de 12 puncte 
CSM Târgu Mureș învinge pe ACS Târgu Jiu
CSM Târgu Mureș învinge pe ACS Târgu Jiu la o diferenţă de 40 puncte 
ACS Târgu Jiu învinge pe CS Universitatea Cluj
ACS Târgu Jiu învinge pe CS Universitatea Cluj la o diferenţă de 32 puncte 
CSM Mediaș obține calificarea, după ce a recuperat un deficit de 15 puncte în fața celor de la CSO Voluntari
CSM Sighetu Marmației, Athletic Constanța și CSM Târgu Mureș completează tabloul în turul 3 al Cupei României 
ABC Athletic Constanța învinge pe ACS Târgu Jiu
ABC Athletic Constanța învinge pe ACS Târgu Jiu la o diferenţă de 25 puncte 
Cupa României Masculin - Programul manșei secunde din turul 2
Meciurile retur pornesc de la diferențe între 3 și 30 de puncte 
ACS Târgu Jiu învinge pe CN „Aurel Vlaicu” București
ACS Târgu Jiu învinge pe CN „Aurel Vlaicu” București la o diferenţă de 20 puncte 
Athletic Constanța câștigă la limită meciul din Cupa României de pe terenul lui ACS Târgu Jiu
Rezultatele partidelor din runda a doua a Cupei României 
ABC Athletic Constanța învinge pe ACS Târgu Jiu
ABC Athletic Constanța învinge pe ACS Târgu Jiu la o diferenţă de 3 puncte 
Cupa României Masculin - Programul primei manșe din turul 2
Duelul dintre CSO Voluntari și CSM Mediaș este singurul care opune formații din grupa B  
Michael Hope, debut cu multe puncte marcate în LNBM
Aportul ofensiv al jucătorului american nu a fost suficient pentru a aduce primul succes al sezonului pentru Rapid București 
ACS Târgu Jiu învinge pe Rapid București
ACS Târgu Jiu învinge pe Rapid București la o diferenţă de 15 puncte 
ACS Târgu Jiu învinge pe CSM VKSC Miercurea Ciuc
ACS Târgu Jiu învinge pe CSM VKSC Miercurea Ciuc la o diferenţă de 23 puncte 


Click aici pentru arhiva articolelor.
Faza turneelor finale - Turneu final promovare
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 6
2 CSU Ştiinţa Bucureşti 5
3 ABC Athletic Constanța 4
4 CN „Aurel Vlaicu” București 3

Faza turneelor finale - Turneu final sateliti
    Pct.
1 CS Dinamo București 2 6
2 BCMU CSM 2 Pitești 5
3 CSU Sibiu 2 4
4 BC Timba 2 Timișoara 3

Faza semifinala - Grupa I - A
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 24
2 CSU Ştiinţa Bucureşti 24
3 CN „Aurel Vlaicu” București 23
4 ABC Athletic Constanța 22
5 CS Municipal Ploiești 22
6 CSO Voluntari 22
7 CS Municipal Sighetu Marmației 17
8 CS Municipal Mediaș 14

Faza semifinala - Grupa II - B
    Pct.
1 Rapid București 14
2 ACS Târgu Jiu 12
3 CS Universitar Brașov 11
4 CS Agronomia București 10
5 CS Universitar Ploiești 7

Faza semifinala - Grupa III - C (Sateliti)
    Pct.
1 CSU Sibiu 2 11
2 BC Timba 2 Timișoara 7
3 BC Mureş Târgu Mureş 2 5
4 BC SCM Timişoara 2 4

Faza semifinala - Grupa IV - C (Sateliti)
    Pct.
1 BCMU CSM 2 Pitești 10
2 CS Dinamo București 2 9
3 Steaua CSM EximBank 2 București 8
4 CS Politehnica Iași 2 6

Faza de calificare - Grupa 1
    Pct.
1 CS Municipal Sighetu Marmației 18
2 CS Municipal Mediaș 16
3 BC Timba 2 Timișoara 16
4 ACS Târgu Jiu 15
5 BC SCM Timişoara 2 15
6 CSM Oradea 2 10

Faza de calificare - Grupa 2
    Pct.
1 CS Municipal Ploiești 17
2 CSO Voluntari 17
3 CSU Sibiu 2 15
4 BC Mureş Târgu Mureş 2 15
5 U BT Cluj-Napoca 2 14
6 CS Universitar Brașov 12

Faza de calificare - Grupa 3
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 23
2 CS Dinamo București 2 21
3 CSU Ştiinţa Bucureşti 20
4 CS Agronomia București 19
5 Steaua CSM EximBank 2 București 17
6 CS Universitar Ploiești 14
7 SCM U Craiova 2 12

Faza de calificare - Grupa 4
    Pct.
1 ABC Athletic Constanța 18
2 CN „Aurel Vlaicu” București 18
3 Rapid București 16
4 BCMU CSM 2 Pitești 14
5 CS Politehnica Iași 2 12
6 CS Phoenix Galați 2 12