BC CSU Sibiu


BC CSU Sibiu
Fondat în anul: 1971
Culori:
   Galben - Albastru    Galben - Albastru

Detalii echipă

Adresa: Str. Rennes nr. 2, Sibiu, Judeţul Sibiu
Telefon: +40 269217850
Pers. Contact: Horaţiu Floca
Fax: +40 269217850
Mail: csusibiu@csusibiu.ro
Web: http://www.csusibiu.ro

Staff

Președinte: Horațiu Floca
Manager: Ionuț Georgescu
Ofițer de presă: Gabriela Vișan
Doctor: Alexandru Muresanu

Sala

Sala Transilvania Sala Transilvania
Capacitate: 3000
Adresa: Str. Octavian Goga nr. 1, Sibiu, Jud. Sibiu
Preț bilete: 10 RON
Știri
Dan Fleşeriu și Cristi Achim, live studio pe totalbaschet
Cei doi antrenori vor vorbi înainte de debutul finalei LNBM 
Când se joacă finala LNBM dintre CSU Sibiu și CSM CSU Oradea
Programul ultimului act al Ligii Naționale 
Ce se întâmpla în baschetul mondial când BC CSU Sibiu juca ultima finală de campionat
Formația de pe Cibin a câștigat titlul național în 1999, la ultima prezență în finală 
Daniel Ewing, nelămurit cu selecția pentru All-NBA Teams
Conducătorul de joc al lui CSU Sibiu l-ar fi preferat pe Russell Westbrook în locul lui Kyrie Irving 
CSU Sibiu și CSM CSU Oradea invită suporterii la fair-play, înaintea finalei Ligii Naționale de Baschet Masculin
Mesajul comun postat de cele două cluburi pe site-urile oficiale: „În FINAL(Ă) câștigă FAIR PLAY-ul” 
Ionuț Georgescu, prima reacție după ce a fost suspendat trei meciuri de către Comisia de Disciplină
Managerul lui CSU Sibiu a vorbit după calificarea obținută de galben-albaștri în finala LNBM 
Dan Fleșeriu: „Am suferit mult în sferturi și semifinale, două echipe extrem de arțăgoase care ne-au pus multe probleme”. Video
CSU Sibiu a reușit prima calificare în finala Ligii Naționale de Baschet Masculin, după 20 de ani 
BC CSU Sibiu este în finala Ligii Naționale de Baschet Masculin
Sibienii au tranșat calificarea cu o victorie în meciul 4 din Bănie 
Ionuț Georgescu a fost suspendat trei etape după incidentele de la Craiova
Oficialul lui BC CSU Sibiu nu va putea să mai stea pe banca tehnică 
Dan Fleșeriu: „Pe finalul jocului au fost mult faze în care am fi fost îndreptățiți să primim faulturi”
Antrenorul Sibiului a anunțat și că echipa sa are trei accidentați după meciul 3 cu Craiova. Video 
Arbitrii, acuzați că au viciat rezultatul la meciul 3 dintre SCM U Craiova și CSU Sibiu
Deciziile care i-au enervat pe oficialii Sibiului. Video 
SCM U Craiova supraviețuiește în semifinală cu BC CSU Sibiu
Oltenii au câștigat meciul 3 după un final tensionat 
Dan Fleșeriu: „Vom face tot ceea ce depinde de noi să nu ajungem la meciul 5”
CSU Sibiu vine în Bănie cu avantajul celor două meciuri câștigate acasă 
CSU Sibiu caută în Bănie calificarea în finala Ligii Naționale de Baschet Masculin
Ardelenii au dominat în cele două meciuri jucate la Sala Transilvania în compania lui SCM U Craiova 
LNBM – Programul meciurilor 3 și 4 din semifinale
Toate jocurile din penultimul act din această săptămână vor fi televizate 
Dan Fleșeriu: „Am reușit 40 de minute de apărare bună”
Antrenorul sibienilor este sigur că adversarii vor avea o altă prestație la Craiova 
CSU Sibiu, victorie autoritară în meciul 2 cu SCM U Craiova
„Galben-albaștrii” au dominat de la un capăt la altul partida contra oltenilor 
Dan Fleșeriu, victima unui body check din partea lui Iuri Fraseniuc. Video
Antrenorul sibienilor, lăudat că a scos „fault în atac” la baschetbalistul oaspeților 
Dan Fleșeriu: „Am irosit destul de multă energie, nu sunt convins că și ei au făcut-o și ne va aștepta un meci 2 mai greu”
BC CSU Sibiu a deschis cu victorie seria din semifinale cu SCM U Craiova  
BC CSU Sibiu o învinge pe SCM U Craiova în primul meci al semifinalelor Ligii Naționale
Elevii lui Dan Fleșeriu au tranșat partida în sfertul al treilea, câștigat la 20 de puncte 


Click aici pentru arhiva articolelor.
Locurile 17-21 - Grupa A
    Pct.
1 CS Agronomia București 7
2 Rapid București 5
3 ACS Târgu Jiu 5
4 CN „Aurel Vlaicu” București 4
5 CS Universitatea Cluj 3

Locurile 9-16 -  Locurile 9-12
    Pct.
1 CSO Voluntari 4
2 CSM Phoenix Galaţi 4
3 CS Municipal Mediaș 2
4 CSM Târgu Mureș 2

Locurile 9-16 -  Locurile 13-16
    Pct.
1 ABC Athletic Constanța 4
2 CS Municipal Sighetu Marmației 4
3 CSM Focșani 2
4 CSM VKSC Miercurea Ciuc 2

Locurile 9-16 -  Grupa 9-16
    Pct.
1 CSO Voluntari 4
2 CSM Târgu Mureș 4
3 CS Municipal Mediaș 4
4 CSM Phoenix Galaţi 4
5 ABC Athletic Constanța 2
6 CS Municipal Sighetu Marmației 2
7 CSM VKSC Miercurea Ciuc 2
8 CSM Focșani 2

Locurile 9-16 -  Locurile 9-10
    Pct.
1 CSO Voluntari 4
2 CSM Phoenix Galaţi 2

Locurile 9-16 - Locurile 11-12
    Pct.
1 CSM Târgu Mureș 4
2 CS Municipal Mediaș 2

Locurile 9-16 - Locurile 13-14
    Pct.
1 CS Municipal Sighetu Marmației 2
2 ABC Athletic Constanța 1

Locurile 9-16 - Locurile 15-16
    Pct.
1 CSM VKSC Miercurea Ciuc 4
2 CSM Focșani 2

Playoff -  Sferturi de finală
  MC
BCM U FC Argeș Pitești 0
CSM CSU Oradea 3
 
SCM Timișoara 2
SCM Universitatea Craiova 3
 
CSA Steaua București 0
U BT Cluj-Napoca 3
 
BC CSU Sibiu 3
CS Dinamo Știința Bucureşti 1

Playoff -  Semifinale
  MC
BC CSU Sibiu 3
SCM Universitatea Craiova 1
 
CSM CSU Oradea 3
U BT Cluj-Napoca 1

Playoff -  Locurile 5-8
  MC
BCM U FC Argeș Pitești 2
CSA Steaua București 1
 
SCM Timișoara 2
CS Dinamo Știința Bucureşti 0

Playoff -  Locurile 5-6
  MC
SCM Timișoara 1
BCM U FC Argeș Pitești 0

Playoff - Locurile 7-8
  MC
CSA Steaua București 1
CS Dinamo Știința Bucureşti 0

Faza a II-a -  Grupa Roșie
    Pct.
1 BC CSU Sibiu 42
2 U BT Cluj-Napoca 41
3 CSM CSU Oradea 39
4 SCM Universitatea Craiova 36
5 SCM Timișoara 34
6 BCM U FC Argeș Pitești 34

Faza a II-a -  Grupa Galbenă
    Pct.
1 CSA Steaua București 18
2 CS Dinamo Știința Bucureşti 18
3 CSO Voluntari 18
4 CSM Phoenix Galaţi 14
5 CS Municipal Mediaș 11
6 ABC Athletic Constanța 11

Faza a II-a - Grupa Albastră
    Pct.
1 CSM Târgu Mureș 54
2 CS Municipal Sighetu Marmației 46
3 CSM Focșani 45
4 ACS Târgu Jiu 41
5 CSM VKSC Miercurea Ciuc 40
6 Rapid București 39

Faza a II-a - Grupa Verde
    Pct.
1 CS Agronomia București 31
2 CS Universitatea Cluj 27
3 CN „Aurel Vlaicu” București 26

Faza I - Grupa A
    Pct.
1 BC CSU Sibiu 25
2 U BT Cluj-Napoca 25
3 SCM Universitatea Craiova 24
4 CSM CSU Oradea 23
5 BCM U FC Argeș Pitești 20
6 SCM Timișoara 19
7 CSA Steaua București 18
8 CS Dinamo Știința Bucureşti 13

Faza I - Grupa B
    Pct.
1 CSO Voluntari 22
2 CS Municipal Mediaș 19
3 ABC Athletic Constanța 18
4 CS Cuza Sport Brăila 11

Faza I - Grupa C
    Pct.
1 CSM Phoenix Galaţi 35
2 CSM Târgu Mureș 35
3 CS Municipal Sighetu Marmației 31
4 CSM Focșani 29
5 ACS Târgu Jiu 29
6 Rapid București 26
7 CSM VKSC Miercurea Ciuc 25
8 CS Agronomia București 22
9 CS Universitatea Cluj 19
10 CN „Aurel Vlaicu” București 19