BC LMK Sepsi Sfântu Gheorghe


BC LMK Sepsi Sfântu Gheorghe
Fondat în anul:
Culori:
   Verde - Alb    Verde - Alb

Detalii echipă

Adresa: Str. Kos Karoly Nr 1, Sf Gheorghe
Telefon: 0723/379355
Pers. Contact: Pal Maria
Fax: 0267/352852
Mail: sepsibasket@yahoo.com
Web: http://www.sepsibc.ro/

Staff

Sala

Sala "Kati Szabo" Sala "Kati Szabo"
Capacitate: 976
Adresa: Sfântu Gheorghe
Preț bilete:
Știri
Finala LNBF are din nou nevoie de joc decisiv după patru ani
ACS Sepsi SIC a pierdut ultima finală de 5 meciuri, iar CSM Satu Mare este la primul decisiv în ultimul act 
Sepsi Sfântu Gheorghe a câștigat prima manșă contra celor de la BCMTymes
Returul are loc astăzi tot la Sfântu Gheorghe 
ICIM Arad se impune la Sf. Gheorghe și rămâne lider
În primul sfert, gazdele au marcat doar 1 punct în timp ce au primit 16 
Fă reclamă firmei tale pe pagina echipei de baschet din oraș!
Topul echipelor în funcție de numărul de accesări al paginilor TotalBaschet.ro 


Click aici pentru arhiva articolelor.
Playoff -  Sferturi de finală
  MC
CSM Satu Mare 3
Universitatea Cluj-Napoca 0
 
FCC ICIM Arad 3
CSM Târgoviște 0
 
CS Universitatea CSM Oradea 0
ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe 3
 
Olimpia CSU Braşov 3
CS Phoenix Știința Constanța 1

Playoff -  Semifinale
  MC
Olimpia CSU Braşov 0
CSM Satu Mare 3
 
FCC ICIM Arad 0
ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe 3

Playoff - Finala
  MC
CSM Satu Mare 2
ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe 3

Playoff - Finala mică
  MC
Olimpia CSU Braşov 0
FCC ICIM Arad 2

Playoff - Locurile 5-8
  MC
CS Universitatea CSM Oradea 0
CSM Târgoviște 2
 
Universitatea Cluj-Napoca 2
CS Phoenix Știința Constanța 0

Playoff - Locurile 5-6
  MC
Universitatea Cluj-Napoca 0
CSM Târgoviște 2

Playoff - Locurile 7-8
  MC
CS Universitatea CSM Oradea 0
CS Phoenix Știința Constanța 2

Playoff - Locurile 9-13
  MC
CS Rapid București 3
CS Agronomia București 2
 
ACS KSE Târgu Secuiesc 1
CSM Târgu Mureș 3
 
CS Agronomia București 2
CSM Târgu Mureș 3
 
CS Rapid București 3
CSM Alexandria 1
 
CSM Târgu Mureș 3
CSM Alexandria 1

Faza a II-a - Grupa roșie
    Pct.
1 ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe 41
2 CSM Satu Mare 38
3 Olimpia CSU Braşov 32
4 FCC ICIM Arad 31
5 CSM Târgoviște 31
6 CS Phoenix Știința Constanța 26
7 Universitatea Cluj-Napoca 26

Faza a II-a - Grupa galbenă
    Pct.
1 CSM Târgu Mureș 36
2 CS Universitatea CSM Oradea 32
3 CS Rapid București 31
4 CSM Alexandria 28
5 CS Agronomia București 28
6 ACS KSE Târgu Secuiesc 27

Faza I - Grupa A
    Pct.
1 ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe 18
2 CSM Satu Mare 17
3 Olimpia CSU Braşov 15
4 FCC ICIM Arad 14
5 CSM Târgoviște 14
6 Universitatea Cluj-Napoca 10

Faza I - Grupa B
    Pct.
1 CS Phoenix Știința Constanța 22
2 CS Universitatea CSM Oradea 20
3 CS Rapid București 19
4 CSM Târgu Mureș 19
5 ACS KSE Târgu Secuiesc 16
6 CSM Alexandria 14
7 CS Agronomia București 14