Adresa: Str. Parcul Sportiv Municipal, Nr. 4
Preț bilete: 10 RON
Știri
Controlul permanent al jocului, cheia succesului pentru BC Mureș
Elevii lui Barnabas Szaszgaspar au știut din start pentru ce luptă, iar șansele date adversarului de a se afirma în joc au fost puține
Barnabas Szaszgaspar: „Ne vom da sufletul pe teren să câștigăm meciul decisiv”
Tehnicianul Mureșului a subliniat faptul că meciul de astăzi a fost câștigat la capitolul recuperărilor, cea mai puternică armă a sibienilor
BC Mureș și CSU Sibiu își vor disputa calificarea în semifinale în meci decisiv
Baschetbaliștii mureșeni și-au adjudecat meciul 4 cu Sibiul și au egalat astfel seria la general
ACTUALIZARE FOTO. Aproximativ 150 de suporteri sibieni au rămas în afara Sălii Sporturilor din Târgu Mures la începutul partidei
Oficialii mureseni au anunțat că nu mai sunt bilete disponibile.
George Trif: „Trebuie să venim cu ceva nou, să-i surprindem și să ducem meciul decisiv la Sibiu”
BC Mureș își joacă astăzi menținerea în lupta pentru semifinale
Lupta pentru ultimul loc din semifinalele LNBM continuă azi la Târgu Mureș
Meciul 4 dintre BC Mureș și CSU Sibiu se joacă în această seară
Străinii Mureșului au dus greul în meciul 3 cu CSU Sibiu
Cei 5 în frunte cu Reed și Martinic au marcat 77 de puncte din totalul de 87 al echipei
Barnabas Szaszgaspar: „Am făcut niște greșeli, toți, de la mic la mare, care aici în play-off te costă”
BC Mureș a cedat meciul 3 din seria cu CSU Sibiu, iar sâmbătă are nevoie de victorie pentru a rămâne în lupta pentru semifinale
CSU Sibiu câștigă primul meci de la Târgu Mureș și este la o victorie distanță de semifinale
Băieții pregătiți de Dan Fleșeriu și-au adjudecat meciul 3 al seriei la capătul unei reprize de prelungiri
BC CSU Sibiu învinge pe BC Mureș Târgu Mureș
BC CSU Sibiu învinge pe BC Mureș Târgu Mureș la o diferenţă de 2 puncte
Barnabas Szaszgaspar: „Cred că sibienii s-au trezit la realitate, au crezut că va fi mai ușor, iar acum ne așteaptă două jocuri infernale”
Antrenorul Mureșului cere din nou mai mult respect din partea arbitrilor, iar fazele să fie judecate cu aceeași unitate de măsură
BC Mureș și CSU Sibiu reîncep lupta pentru calificarea în semifinale
Seria dintre cele două formații ardelene este singura rămasă în sferturile de finală, scorul la general fiind 1-1
Radovan Markovic: „Am arătat că și noi avem calitate și am jucat mult mai bine astăzi”
BC Mureș a câștigat meciul secund al seriei cu BC CSU Sibiu. Venit de pe bancă, Rade și-a ajutat echipa cu 12 puncte, inclusiv un four-point-play
BC Mureș egalează seria cu BC CSU Sibiu
Vicecampioana a câștigat lupta la recuperare și a obținut o victorie clară
BC Mureș Târgu Mureș învinge pe BC CSU Sibiu
BC Mureș Târgu Mureș învinge pe BC CSU Sibiu la o diferenţă de 21 puncte
Dalibor Djapa ar putea evolua în partida a doua cu CSU Sibiu
BC Mureș a suferit la recuperarea ofensivă în primul meci din playoff fără pivotul sârb
Szaszgaspar Barnabas: „Nu pot să nu remarc lipsa de respect a arbitrilor”