BC Timba Timişoara


BC Timba Timişoara
Fondat în anul: 2006
Culori:
   Galben - Negru    Galben - Negru

Detalii echipă

Telefon: 0722/220933
Pers. Contact: Sebastian Răducanu
Mail: contact@bctimba.ro
Web: http://www.bctimba.ro

Staff

Președinte: Mircea Murărescu
Manager: Sebastian Răducanu
Director Executiv: Relu Novac
Ofițer de presă: Lucian Ursuleţu
Doctor: Radu Bagiu

Sala

Sala "Constantin Jude" Sala "Constantin Jude"
Capacitate: 2200
Adresa: Aleea F.C. Ripensia, Nr. 11, Timişoara, Timiş;
Preț bilete:
Știri
BC Timba Timişoara învinge pe CS Dinamo Bucureşti
BC Timba Timişoara învinge pe CS Dinamo Bucureşti la o diferenţă de 9 puncte 
Victorie ușoară pentru SCMU Craiova în fața Timbei
Oltenii au condus tot meciul și au fost aproape să egaleze recordul stagional de triple 
SCM Universitatea Craiova învinge pe BC Timba Timişoara
SCM Universitatea Craiova învinge pe BC Timba Timişoara la o diferenţă de 53 puncte 
BC Timba Timişoara învinge pe CS Politehnica Iași
BC Timba Timişoara învinge pe CS Politehnica Iași la o diferenţă de 35 puncte 
Dan Ionescu: „Phoenix a dovedit încă o dată că este o echipă mai bună decât noi”
Timba Timișoara a suferit a 4-a înfrângere cu gălățenii în acest sezon 
Succes clar pentru Phoenix Galați pe terenul Timbei
Gălățenii au avut un ecart maxim de 26 de puncte la Timișoara 
CS Phoenix Galaţi învinge pe BC Timba Timişoara
CS Phoenix Galaţi învinge pe BC Timba Timişoara la o diferenţă de 19 puncte 
CS Dinamo Bucureşti reuşeşte a doua victorie stagională
BC Timba nu a reuşit să conserve avantajul dinaintea ultimului sfert 
CS Dinamo Bucureşti învinge pe BC Timba Timişoara
CS Dinamo Bucureşti învinge pe BC Timba Timişoara la o diferenţă de 3 puncte 
SCM Universitatea Craiova învinge pe BC Timba Timişoara
SCM Universitatea Craiova învinge pe BC Timba Timişoara la o diferenţă de 20 puncte 
Două dueluri mâine, în grupa valorică 7-12 din LNBM
„Urşii”, misiune dificilă în Bănie, iar Iaşiul va primi vizita lui Dinamo 
Dan Ionescu: „Măcar Mureșul a avut decența să se retragă, nu ca alte echipe care și-au schimbat denumirea și au uitat de datorii”
Antrenorul Timbei Timișoara a trimis „săgeți” către cocitadina din Liga Națională 
Timba Timișoara se impune în fața Politehnicii Iași grație prestației din partea secundă
Moldovenii au condus cu 14 puncte în prima repriză, dar au marcat doar 4 puncte în ultimul sfert 
BC Timba Timişoara învinge pe CS Politehnica Iași
BC Timba Timişoara învinge pe CS Politehnica Iași la o diferenţă de 17 puncte 
Două meciuri se joacă marți în grupa valorică 7-12 din LNBM
SCM Universitatea Craiova va sta în această rundă 
Phoenix Galați s-a impus în fața celor de la Timba Timișoara
Formația de la malul Dunării a câștigat la 10 puncte diferență 
CS Phoenix Galaţi învinge pe BC Timba Timişoara
CS Phoenix Galaţi învinge pe BC Timba Timişoara la o diferenţă de 10 puncte 
BCM U Pitești victorie categorică împotriva celor de la BC Timba Timișoara
Concurs de aruncări de la 3 puncte în Trivale 
BCM U FC Argeș Pitești învinge pe BC Timba Timişoara
BCM U FC Argeș Pitești învinge pe BC Timba Timişoara la o diferenţă de 17 puncte 
BCM U Pitești și Timba Timișoara joacă ultimul meci din prima fază a sezonului regulat LNBM
BC Timba Timișoara se află în fața celui de-al treilea meci disputat în decursul a 7 zile 


Click aici pentru arhiva articolelor.
Faza semifinala - Grupa I - A
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 24
2 CSU Ştiinţa Bucureşti 24
3 CN „Aurel Vlaicu” București 23
4 ABC Athletic Constanța 22
5 CS Municipal Ploiești 22
6 CSO Voluntari București 22
7 CS Municipal Sighetu Marmației 17
8 CS Municipal Mediaș 14

Faza semifinala - Grupa II - B
    Pct.
1 Rapid București 14
2 ACS Târgu Jiu 12
3 CS Universitar Brașov 11
4 ACS 4 Sports Agronomia București 10
5 CS Universitar Ploiești 7

Faza semifinala - Grupa III - C (Sateliti)
    Pct.
1 CSU Sibiu 2 11
2 BC Timba 2 Timișoara 7
3 BC Mureş Târgu Mureş 2 5
4 BC SCM Timişoara 2 4

Faza semifinala - Grupa IV - C (Sateliti)
    Pct.
1 BCMU CSM 2 Pitești 10
2 CS Dinamo București 2 9
3 Steaua CSM EximBank 2 București 8
4 CS Politehnica Iași 2 6

Faza de calificare - Grupa 1
    Pct.
1 CS Municipal Sighetu Marmației 18
2 CS Municipal Mediaș 16
3 BC Timba 2 Timișoara 16
4 ACS Târgu Jiu 15
5 BC SCM Timişoara 2 15
6 CSM Oradea 2 10

Faza de calificare - Grupa 2
    Pct.
1 CS Municipal Ploiești 17
2 CSO Voluntari București 17
3 CSU Sibiu 2 15
4 BC Mureş Târgu Mureş 2 15
5 U BT Cluj-Napoca 2 14
6 CS Universitar Brașov 12

Faza de calificare - Grupa 3
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 23
2 CS Dinamo București 2 21
3 CSU Ştiinţa Bucureşti 20
4 ACS 4 Sports Agronomia București 19
5 Steaua CSM EximBank 2 București 17
6 CS Universitar Ploiești 14
7 SCM U Craiova 2 12

Faza de calificare - Grupa 4
    Pct.
1 ABC Athletic Constanța 18
2 CN „Aurel Vlaicu” București 18
3 Rapid București 16
4 BCMU CSM 2 Pitești 14
5 CS Politehnica Iași 2 12
6 CS Phoenix Galați 2 12