BCM U FC Argeș Pitești


BCM U FC Argeș Pitești
Fondat în anul: 2006
Culori:
   Alb - Violet    Alb - Violet

Detalii echipă

Adresa: Bulevardul Petrochimistilor Nr. 29 Piteşti
Telefon: 0248615531
Fax: 0248615531
Mail: sportclubmunicipalpitesti@yahoo.com
Web: www.bcmu.fotbalclubarges.ro

Staff

Președinte: Dinu Gheorghe
Manager: Mihai Popescu
Director Executiv: Dragoș Șerban
Ofițer de presă: Lucian Călinescu
Doctor: Năstase Florin

Sala

Sala Sporturilor Trivale Sala Sporturilor Trivale
Capacitate: 2000
Adresa: B-dul Petrochimiştilor nr.29, Piteşti, Argeş;
Preț bilete: 5 RON
Știri
Goran Gajovic a semnat cu BCM U Pitești - Exclusiv
Muntenegreanul a negociat și rămânerea la SCM U Craiova 
Tudor Gheorghe rămâne jucătorul lui BCM U Pitești pentru încă un sezon
Al treilea nume confirmat de formația din Trivale pentru stagiunea viitoare 
Maksym Korniienko se desparte de BCMU FC Argeș Pitești
Ucraineanul se întoarce la Dnipro după șase ani 
BCM U Pitești a confirmat transferul lui Iuri Fraseniuc
Baschetbalistul în vârstă de 32 de ani revine în Trivale după 4 ani 
Iuri Fraseniuc continuă în LNBM alături de BCM U Pitești - Surse
Jucătorul cu dublă cetățenie revine la alb-violeți după 4 sezoane 
Maksim Sturanovic rămâne pentru încă un sezon la BCM U Pitești
Sârbul este primul jucător anunțat de argeșeni 
Mladen Jeremic, pe picior de plecare de la Pitești. Surse
Sârbul a petrecut doar un sezon în Trivale, după doi ani și jumătate la Timișoara 
SURSE. Maksim Sturanovic rămâne pentru încă un sezon la BCM U Pitești
Pivotul muntenegrean va bifa al doilea sezon în România 
Probleme salariale și la BCM U Pitești? UPDATE
Un jucător acuză că nu și-a primit banii pentru sezonul recent încheiat 
Florin Nini: „Voi continua la Pitești. Cu siguranță că putem și trebuie să facem mai mult”
Antrenorul lui BCM U FC Argeș a vorbit despre un potențial mai mare în acest sezon și greșeli care au afectat chimia 
BCM U FC Argeș Pitești obține locul 5 în LNBM după ce s-a impus în decisivul de la Timișoara
Decisivul pentru locul 5 a avut 15 schimbări de lider și 11 egalități 
Florin Nini: „Sper să avem parte de condițiile necesare”
Tehnicianul piteștenilor a prefațat meciul decisiv contra lui SCM Timișoara 
Maksim Sturanovic, nou record personal în LNBM
Pivotul a fost cel mai bun jucător în meciul doi al seriei pentru locul 5, câștigat de piteșteni 
BCM U FC Argeș Pitești câștigă acasă și trimite lupta pentru locul 5 în joc decisiv
Piteștenii au condus tot meciul cu SCM Timișoara după ce s-au distanțat încă din primul sfert 
SCM Timișoara se impune în primul meci din seria contra BCM U Pitești
Oaspeții au încheiat partida cu un procentaj dezastruos din afara semicercului 
Controversă între SCM Timișoara și BCM U Pitești față de ziua de disputare a meciului pentru locurile 5-6
Partida va avea loc la oră de matineu din cauza lipsei unui acord între echipe și a altor evenimente de la sală 
Mladen Jeremic, de neoprit din afara semicercului în meciul decisiv contra CSA Steaua
Alb-violeții s-au impus la o diferență de 15 puncte 
BCM U FC Argeș Pitești învinge pe CSA Steaua București
BCM U FC Argeș Pitești învinge pe CSA Steaua București la o diferenţă de 15 puncte 
Austin Chatman, eroul Stelei în partida câștigată cu BCM U Pitești
Americanul a marcat un buzzer-beater cu care mută în decisiv seria pentru locurile 5-8 
BCM U Pitești caută să închidă seria cu CSA Steaua
Argeșenii vin în Capitală pentru calificarea în seria pentru locurile 5-6 


Click aici pentru arhiva articolelor.
Locurile 17-21 - Grupa A
    Pct.
1 CS Agronomia București 7
2 Rapid București 7
3 ACS Târgu Jiu 6
4 CS Universitatea Cluj 5
5 CN „Aurel Vlaicu” București 5

Locurile 9-16 -  Locurile 9-12
    Pct.
1 CSO Voluntari 4
2 CSM Phoenix Galaţi 4
3 CS Municipal Mediaș 2
4 CSM Târgu Mureș 2

Locurile 9-16 -  Locurile 13-16
    Pct.
1 ABC Athletic Constanța 4
2 CS Municipal Sighetu Marmației 4
3 CSM Focșani 2
4 CSM VKSC Miercurea Ciuc 2

Locurile 9-16 -  Grupa 9-16
    Pct.
1 CSO Voluntari 4
2 CSM Târgu Mureș 4
3 CS Municipal Mediaș 4
4 CSM Phoenix Galaţi 4
5 ABC Athletic Constanța 2
6 CS Municipal Sighetu Marmației 2
7 CSM VKSC Miercurea Ciuc 2
8 CSM Focșani 2

Locurile 9-16 -  Locurile 9-10
    Pct.
1 CSO Voluntari 4
2 CSM Phoenix Galaţi 2

Locurile 9-16 - Locurile 11-12
    Pct.
1 CSM Târgu Mureș 4
2 CS Municipal Mediaș 2

Locurile 9-16 - Locurile 13-14
    Pct.
1 CS Municipal Sighetu Marmației 2
2 ABC Athletic Constanța 1

Locurile 9-16 - Locurile 15-16
    Pct.
1 CSM VKSC Miercurea Ciuc 4
2 CSM Focșani 2

Playoff -  Sferturi de finală
  MC
BCM U FC Argeș Pitești 0
CSM CSU Oradea 3
 
SCM Timișoara 2
SCM Universitatea Craiova 3
 
CSA Steaua București 0
U BT Cluj-Napoca 3
 
BC CSU Sibiu 3
CS Dinamo Știința Bucureşti 1

Playoff -  Semifinale
  MC
BC CSU Sibiu 3
SCM Universitatea Craiova 1
 
CSM CSU Oradea 3
U BT Cluj-Napoca 1

Playoff -  Finala
  MC
CSM CSU Oradea 3
BC CSU Sibiu 1

Playoff -  Finala mica
  MC
SCM Universitatea Craiova 0
U BT Cluj-Napoca 2

Playoff -  Locurile 5-8
  MC
BCM U FC Argeș Pitești 2
CSA Steaua București 1
 
SCM Timișoara 2
CS Dinamo Știința Bucureşti 0

Playoff -  Locurile 5-6
  MC
SCM Timișoara 1
BCM U FC Argeș Pitești 1

Playoff - Locurile 7-8
  MC
CSA Steaua București 2
CS Dinamo Știința Bucureşti 0

Faza a II-a -  Grupa Roșie
    Pct.
1 BC CSU Sibiu 42
2 U BT Cluj-Napoca 41
3 CSM CSU Oradea 39
4 SCM Universitatea Craiova 36
5 SCM Timișoara 34
6 BCM U FC Argeș Pitești 34

Faza a II-a -  Grupa Galbenă
    Pct.
1 CSA Steaua București 18
2 CS Dinamo Știința Bucureşti 18
3 CSO Voluntari 18
4 CSM Phoenix Galaţi 14
5 CS Municipal Mediaș 11
6 ABC Athletic Constanța 11

Faza a II-a - Grupa Albastră
    Pct.
1 CSM Târgu Mureș 54
2 CS Municipal Sighetu Marmației 46
3 CSM Focșani 45
4 ACS Târgu Jiu 41
5 CSM VKSC Miercurea Ciuc 40
6 Rapid București 39

Faza a II-a - Grupa Verde
    Pct.
1 CS Agronomia București 31
2 CS Universitatea Cluj 27
3 CN „Aurel Vlaicu” București 26

Faza I - Grupa A
    Pct.
1 BC CSU Sibiu 25
2 U BT Cluj-Napoca 25
3 SCM Universitatea Craiova 24
4 CSM CSU Oradea 23
5 BCM U FC Argeș Pitești 20
6 SCM Timișoara 19
7 CSA Steaua București 18
8 CS Dinamo Știința Bucureşti 13

Faza I - Grupa B
    Pct.
1 CSO Voluntari 22
2 CS Municipal Mediaș 19
3 ABC Athletic Constanța 18
4 CS Cuza Sport Brăila 11

Faza I - Grupa C
    Pct.
1 CSM Phoenix Galaţi 35
2 CSM Târgu Mureș 35
3 CS Municipal Sighetu Marmației 31
4 CSM Focșani 29
5 ACS Târgu Jiu 29
6 Rapid București 26
7 CSM VKSC Miercurea Ciuc 25
8 CS Agronomia București 22
9 CS Universitatea Cluj 19
10 CN „Aurel Vlaicu” București 19