BCMU CSM 2 Pitești


BCMU CSM 2 Pitești
Fondat în anul:
Culori:
   Alb - Violet    Alb - Violet

Detalii echipă

Adresa: Str. Gării Nr. 7 Piteşti
Telefon: +4 024 8212450
Pers. Contact: Şerban Gheorghe
Fax: +4 024 8212450
Mail: bcmus_pitesti@yahoo.com
Web: http://www.scmpitesti.ro

Staff

Sala

Sala Sporturilor Trivale Sala Sporturilor Trivale
Capacitate: 2000
Adresa: B-dul Petrochimiştilor nr.29, Piteşti, Argeş;
Preț bilete:
Știri
Performanță pentru Alin Zaharie: 38 de puncte și eficiență de 56 unități
Jucătorul lui BCM U Pitești a terminat în double-double partida cu Magic Sibiu 
BCM 2 Pitești rupe tiparul Seriei C
Piteștenii au învins pe CSU Galați, prima victorie a unei echipe din pluton în fața primelor 2 clasate 
FOTO. BCM U 2 Piteşti vs CSU Galaţi, scor 93-68
Galerie foto a meciului din cadrul Ligii I la Baschet masculin 
BC Time, o nouă victorie în Liga 1
Bucureștenii au învins echipa satelit a lui BCM U Pitești 
Politehnica Iaşi învinge la Piteşti
Scorul final a fost 91-99 
Fă reclamă firmei tale pe pagina echipei de baschet din oraș!
Topul echipelor în funcție de numărul de accesări al paginilor TotalBaschet.ro 


Click aici pentru arhiva articolelor.
Faza semifinala - Grupa I - A
    Pct.
1 CSU Ştiinţa Bucureşti 18
2 CS Cuza Sport Brăila 15
3 ABC Athletic Constanța 15
4 CN „Aurel Vlaicu” București 15
5 CSO Voluntari București 13
6 CS Municipal Ploiești 12
7 CS Municipal Sighetu Marmației 9
8 CS Municipal Mediaș 8

Faza semifinala - Grupa II - B
    Pct.
1 Rapid București 12
2 ACS 4 Sports Agronomia București 10
3 ACS Târgu Jiu 8
4 CS Universitar Brașov 8
5 CS Universitar Ploiești 4

Faza semifinala - Grupa III - C (Sateliti)
    Pct.
1 CSU Sibiu 2 9
2 BC Timba 2 Timișoara 6
3 BC Mureş Târgu Mureş 2 5
4 BC SCM Timişoara 2 4

Faza semifinala - Grupa IV - C (Sateliti)
    Pct.
1 BCMU CSM 2 Pitești 9
2 CS Dinamo București 2 7
3 Steaua CSM EximBank 2 București 6
4 CS Politehnica Iași 2 5

Faza de calificare - Grupa 1
    Pct.
1 CS Municipal Sighetu Marmației 18
2 CS Municipal Mediaș 16
3 BC Timba 2 Timișoara 16
4 ACS Târgu Jiu 15
5 BC SCM Timişoara 2 15
6 CSM Oradea 2 10

Faza de calificare - Grupa 2
    Pct.
1 CS Municipal Ploiești 17
2 CSO Voluntari București 17
3 CSU Sibiu 2 15
4 BC Mureş Târgu Mureş 2 15
5 U BT Cluj-Napoca 2 14
6 CS Universitar Brașov 12

Faza de calificare - Grupa 3
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 23
2 CS Dinamo București 2 21
3 CSU Ştiinţa Bucureşti 20
4 ACS 4 Sports Agronomia București 19
5 Steaua CSM EximBank 2 București 17
6 CS Universitar Ploiești 14
7 SCM U Craiova 2 12

Faza de calificare - Grupa 4
    Pct.
1 ABC Athletic Constanța 18
2 CN „Aurel Vlaicu” București 18
3 Rapid București 16
4 BCMU CSM 2 Pitești 14
5 CS Politehnica Iași 2 12
6 CS Phoenix Galați 2 12