CN „Aurel Vlaicu” București


CN „Aurel Vlaicu” București
Fondat în anul:
Culori:

Detalii echipă

Staff

Sala

Adresa: Bucureşti
Preț bilete:
Știri
CSM Focșani învinge pe CN „Aurel Vlaicu” București
CSM Focșani învinge pe CN „Aurel Vlaicu” București la o diferenţă de 19 puncte 
Agronomia învinge CN Aurel Vlaicu în derby-ul tinereții din Urna Valorică C
Meciul a fost animat și de efervescența celor doi antrenori, Milan Sokic și Cristian Teodorescu 
CS Agronomia București învinge pe CN „Aurel Vlaicu” București
CS Agronomia București învinge pe CN „Aurel Vlaicu” București la o diferenţă de 10 puncte 
CS Agronomia București învinge pe CN „Aurel Vlaicu” București
CS Agronomia București învinge pe CN „Aurel Vlaicu” București la o diferenţă de 10 puncte 
ACS Târgu Jiu învinge pe CN „Aurel Vlaicu” București
ACS Târgu Jiu învinge pe CN „Aurel Vlaicu” București la o diferenţă de 26 puncte 
ABC Athletic Constanța și ACS Târgu Jiu, victorii clare pe teren propriu în prima manșă din Cupa României
Adversarele celor două echipe au fost Rapid București și CN Aurel Vlaicu 
ACS Târgu Jiu învinge pe CN „Aurel Vlaicu” București
ACS Târgu Jiu învinge pe CN „Aurel Vlaicu” București la o diferenţă de 28 puncte 
ACS Târgu Jiu învinge pe CN „Aurel Vlaicu” București
ACS Târgu Jiu învinge pe CN „Aurel Vlaicu” București la o diferenţă de 28 puncte 
ACS Târgu Jiu primește vizita CN Aurel Vlaicu în primul tur al Cupei României
Primul duel se va juca în Sala Sporturilor din Târgu Jiu 
Liga 1 masculin. Cuza Sport Brăila a câștigat turneul final
Gazdele s-au impus în decsivul cu Știința București, iar Athletic Constanța a încheiat pe 3 
Liga 1 masculin. Știința București și Cuza Sport Brăila s-au impus și în a doua zi la turneul final
Cele două se întâlnesc astăzi în ultimul meci 
Cum va arăta Liga Națională de Baschet Masculin sezonul viitor
A fost adoptat sistemul cu grupe valorice în primele două faze 
Liga 1 masculin: Faza de calificare s-a încheiat fără echipe neînvinse
Sateliții au pus destule probleme echipelor cu drept de promovare 
Curtea de Apel Bucuresti a amânat pronunțarea în dosarul promovării Politehnicii Iasi
Pe 13 octombrie vom afla dacă Politehnica Iasi are dreptul de a participa în Liga Națională de Baschet masculin. 
EXCLUSIV. Politehnica Iasi ar putea pierde dreptul de a evolua în Liga Națională de Baschet Masculin
CN Aurel Vlaicu a acționat în instanța Federația Română de Baschet si pe clubul iesean. Pronunțarea a fost amânată pentru vineri, 6 octombrie. 
T.F. Liga 1 M: Politehnica Iasi afirmă că a pierdut acordul de joc al sportivului Alexandru Dudu
Eugen Poenaru, comisarul partidei dintre Iasi si Vlaicu respectiv Ioan Constantin, comisarul organizator al evenimentului, oferă explicații pe marginea subiectului. 
T.F. Liga 1 M: Aurel Vlaicu si Cuza Sport Brăila au depus memoriu împotriva Politehnicii Iasi
CCCLT s-a întrunit miercuri într-o sedință pentru a soluționa cele două memorii. 
T.F. Liga 1 M: Record de libere pentru Timba în meciul cu Aurel Vlaicu
Timișorenii au câștigat turneul final de promovare în Liga Națională 
T.F. Liga 1 M: "Monster game" pentru Louis Craft
Pivotul Colegiului Național Aurel Vlaicu a avut un indice al eficienței de +45 


Click aici pentru arhiva articolelor.
Faza turneelor finale - Turneu final promovare
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 6
2 CSU Ştiinţa Bucureşti 5
3 ABC Athletic Constanța 4
4 CN „Aurel Vlaicu” București 3

Faza turneelor finale - Turneu final sateliti
    Pct.
1 CS Dinamo București 2 6
2 BCMU CSM 2 Pitești 5
3 CSU Sibiu 2 4
4 BC Timba 2 Timișoara 3

Faza semifinala - Grupa I - A
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 24
2 CSU Ştiinţa Bucureşti 24
3 CN „Aurel Vlaicu” București 23
4 ABC Athletic Constanța 22
5 CS Municipal Ploiești 22
6 CSO Voluntari 22
7 CS Municipal Sighetu Marmației 17
8 CS Municipal Mediaș 14

Faza semifinala - Grupa II - B
    Pct.
1 Rapid București 14
2 ACS Târgu Jiu 12
3 CS Universitar Brașov 11
4 CS Agronomia București 10
5 CS Universitar Ploiești 7

Faza semifinala - Grupa III - C (Sateliti)
    Pct.
1 CSU Sibiu 2 11
2 BC Timba 2 Timișoara 7
3 BC Mureş Târgu Mureş 2 5
4 BC SCM Timişoara 2 4

Faza semifinala - Grupa IV - C (Sateliti)
    Pct.
1 BCMU CSM 2 Pitești 10
2 CS Dinamo București 2 9
3 Steaua CSM EximBank 2 București 8
4 CS Politehnica Iași 2 6

Faza de calificare - Grupa 1
    Pct.
1 CS Municipal Sighetu Marmației 18
2 CS Municipal Mediaș 16
3 BC Timba 2 Timișoara 16
4 ACS Târgu Jiu 15
5 BC SCM Timişoara 2 15
6 CSM Oradea 2 10

Faza de calificare - Grupa 2
    Pct.
1 CS Municipal Ploiești 17
2 CSO Voluntari 17
3 CSU Sibiu 2 15
4 BC Mureş Târgu Mureş 2 15
5 U BT Cluj-Napoca 2 14
6 CS Universitar Brașov 12

Faza de calificare - Grupa 3
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 23
2 CS Dinamo București 2 21
3 CSU Ştiinţa Bucureşti 20
4 CS Agronomia București 19
5 Steaua CSM EximBank 2 București 17
6 CS Universitar Ploiești 14
7 SCM U Craiova 2 12

Faza de calificare - Grupa 4
    Pct.
1 ABC Athletic Constanța 18
2 CN „Aurel Vlaicu” București 18
3 Rapid București 16
4 BCMU CSM 2 Pitești 14
5 CS Politehnica Iași 2 12
6 CS Phoenix Galați 2 12