CSŞ Giurgiu


CSŞ Giurgiu
Fondat în anul: 2003
Culori:
   Alb - Negru    Alb - Negru

Detalii echipă

Adresa: Str. Uzinei, 8, Giurgiu,
Telefon: 0730505516
Pers. Contact: Alin Guţă
Mail: as.baschet@yahoo.ro

Staff

Președinte: Smaranda Iliescu
Manager: Alin Guţă
Ofițer de presă: Dan Dobre
Doctor: Ioana Ştefureac

Sala

Sala Sporturilor "Chauncey Hardy"
Capacitate: 300
Adresa: Giurgiu
Preț bilete: 0 RON
Știri
Smaranda Iliescu: "Politicul a desfiinţat echipa de baschet din Giurgiu"
Adrian Vătcunescu şi Daniel Bivolaru au reînviat baschetul la malul Dunării. 
Chris Terrell va avea drept secund un fost jucător de la Giurgiu
Chris Terrell și Zoran Milovic vor conduce de pe bancă pe Halifax Rainmen în stagiunea următoare 
Un fost jucător de la Giurgiu apelează la o strângere de fonduri ca să ajungă la noua echipă
Chris Ware a semnat cu o grupare din Portugalia, însă nu are posibilitatea să își procure biletul de avion către Europa 
Dan Fleșeriu, noul antrenor de la CSȘ Giurgiu?
Tehnicianul a antrenat în ultimele 5 sezoane pe CSM Satu Mare 
Chris Terrell: "Nu mi-am primit restanțele salariale"
Fostul antrenor al lui CSȘ Giurgiu vine cu o soluție ce ar putea ajuta campionatul să progreseze. Totodată, americanul crede că valoarea campionatului nu poate să crească fără stabilitate financiară 
Întorsătură 180 de grade în cazul Giurgiu. CSȘ-ul continuă în Liga Națională
Veste excepțională pentru suporterii baschetului giurgiuvean 
EXCLUSIV. CSȘ Giurgiu s-a retras din Liga Națională
Giurgiuvenii au întâmpinat mari probleme financiare ce nu le-a permis să formeze un buget pentru viitorul sezon 
CSŞ Giurgiu respiră!
Echipa de pe malul Dunării s-ar putea bucura din nou de sprijinul autorităţilor locale. 
Perry Petty s-a înțeles cu campioana din Belarus
Fostul jucător al lui CSȘ Giurgiu își continuă aventura europeană 
Perry Petty a semnat cu Trotamundos, în Venezuela
Americanul a fost cel mai bun marcator al Ligii Naționale 
Alin Guță: "Nu am trimis nimic oficial către Federație. Căutăm sponsori pentru sezonul următor"
Managerul giurgiuvean a vorbit despre situația echipei sale 
Cătălin Vlaicu: "Ar fi păcat ca echipa să dispară după câte eforturi s-au făcut"
Baschetbalistul în vârstă de 28 de ani este liber de contract  
O ultimă prestație la înălțime din partea lui Perry Petty
Fundașul a încheiat sezonul cu medii de 20.9 puncte, 6.4 recuperări și 4.8 pase decisive 
Cătălin Vlaicu încheie spectaculos un sezon reușit din punct de vedere individual
Pivotul CSȘ-ului a avut 36 la eficiență în ultimul joc cu Dinamo 
Giurgiu a câștigat Meciul 3 al seriei cu Dinamo
Echipa de la Dunăre s-a salvat de la retrogradare 
Iulian Corneanu: "Trebuie să terminăm în picioare orice ar fi"
Corneanu a fost unul dintre cei mai buni giurgiuveni în primele încleștări cu Dinamo 
CSȘ Giurgiu poate încheia miercuri seria cu Dinamo București
Giurgiuvenii au 2-0 la general și se află la o victorie distanță de a termina sezonul  
Chris Ware: "Ne impunem ca o familie și asta arată ce fel de club este CSȘ Giurgiu"
Pivotul de peste ocean a fost aproape de un triple-double, cu cele 11 puncte, 15 recuperări și 7 pase decisive 
Primul double-double stagional pentru Chris Ware
Ware a fost unul dintre cei mai constanți oameni ai lui Chris Terrell în ultimele încleștări 
CSȘ se impune din nou în fața lui Dinamo
Giurgiuvenii mai au nevoie de o victorie pentru a termina sezonul  


Click aici pentru arhiva articolelor.
Locurile 17-21 - Grupa A
    Pct.
1 CS Agronomia București 7
2 Rapid București 7
3 ACS Târgu Jiu 6
4 CS Universitatea Cluj 5
5 CN „Aurel Vlaicu” București 5

Locurile 9-16 -  Locurile 9-12
    Pct.
1 CSO Voluntari 4
2 CSM Phoenix Galaţi 4
3 CS Municipal Mediaș 2
4 CSM Târgu Mureș 2

Locurile 9-16 -  Locurile 13-16
    Pct.
1 ABC Athletic Constanța 4
2 CS Municipal Sighetu Marmației 4
3 CSM Focșani 2
4 CSM VKSC Miercurea Ciuc 2

Locurile 9-16 -  Grupa 9-16
    Pct.
1 CSO Voluntari 4
2 CSM Târgu Mureș 4
3 CS Municipal Mediaș 4
4 CSM Phoenix Galaţi 4
5 ABC Athletic Constanța 2
6 CS Municipal Sighetu Marmației 2
7 CSM VKSC Miercurea Ciuc 2
8 CSM Focșani 2

Locurile 9-16 -  Locurile 9-10
    Pct.
1 CSO Voluntari 4
2 CSM Phoenix Galaţi 2

Locurile 9-16 - Locurile 11-12
    Pct.
1 CSM Târgu Mureș 4
2 CS Municipal Mediaș 2

Locurile 9-16 - Locurile 13-14
    Pct.
1 CS Municipal Sighetu Marmației 2
2 ABC Athletic Constanța 1

Locurile 9-16 - Locurile 15-16
    Pct.
1 CSM VKSC Miercurea Ciuc 4
2 CSM Focșani 2

Playoff -  Sferturi de finală
  MC
BCM U FC Argeș Pitești 0
CSM CSU Oradea 3
 
SCM Timișoara 2
SCM Universitatea Craiova 3
 
CSA Steaua București 0
U BT Cluj-Napoca 3
 
BC CSU Sibiu 3
CS Dinamo Știința Bucureşti 1

Playoff -  Semifinale
  MC
BC CSU Sibiu 3
SCM Universitatea Craiova 1
 
CSM CSU Oradea 3
U BT Cluj-Napoca 1

Playoff -  Finala
  MC
CSM CSU Oradea 3
BC CSU Sibiu 1

Playoff -  Finala mica
  MC
SCM Universitatea Craiova 0
U BT Cluj-Napoca 2

Playoff -  Locurile 5-8
  MC
BCM U FC Argeș Pitești 2
CSA Steaua București 1
 
SCM Timișoara 2
CS Dinamo Știința Bucureşti 0

Playoff -  Locurile 5-6
  MC
SCM Timișoara 1
BCM U FC Argeș Pitești 1

Playoff - Locurile 7-8
  MC
CSA Steaua București 2
CS Dinamo Știința Bucureşti 0

Faza a II-a -  Grupa Roșie
    Pct.
1 BC CSU Sibiu 42
2 U BT Cluj-Napoca 41
3 CSM CSU Oradea 39
4 SCM Universitatea Craiova 36
5 SCM Timișoara 34
6 BCM U FC Argeș Pitești 34

Faza a II-a -  Grupa Galbenă
    Pct.
1 CSA Steaua București 18
2 CS Dinamo Știința Bucureşti 18
3 CSO Voluntari 18
4 CSM Phoenix Galaţi 14
5 CS Municipal Mediaș 11
6 ABC Athletic Constanța 11

Faza a II-a - Grupa Albastră
    Pct.
1 CSM Târgu Mureș 54
2 CS Municipal Sighetu Marmației 46
3 CSM Focșani 45
4 ACS Târgu Jiu 41
5 CSM VKSC Miercurea Ciuc 40
6 Rapid București 39

Faza a II-a - Grupa Verde
    Pct.
1 CS Agronomia București 31
2 CS Universitatea Cluj 27
3 CN „Aurel Vlaicu” București 26

Faza I - Grupa A
    Pct.
1 BC CSU Sibiu 25
2 U BT Cluj-Napoca 25
3 SCM Universitatea Craiova 24
4 CSM CSU Oradea 23
5 BCM U FC Argeș Pitești 20
6 SCM Timișoara 19
7 CSA Steaua București 18
8 CS Dinamo Știința Bucureşti 13

Faza I - Grupa B
    Pct.
1 CSO Voluntari 22
2 CS Municipal Mediaș 19
3 ABC Athletic Constanța 18
4 CS Cuza Sport Brăila 11

Faza I - Grupa C
    Pct.
1 CSM Phoenix Galaţi 35
2 CSM Târgu Mureș 35
3 CS Municipal Sighetu Marmației 31
4 CSM Focșani 29
5 ACS Târgu Jiu 29
6 Rapid București 26
7 CSM VKSC Miercurea Ciuc 25
8 CS Agronomia București 22
9 CS Universitatea Cluj 19
10 CN „Aurel Vlaicu” București 19