CS Agronomia București


CS Agronomia București
Fondat în anul:
Culori:

Detalii echipă

Staff

Sala

Adresa: Bucuresti, sector 1, Bd. Marasti, nr. 59
Preț bilete:
Știri
CSM Târgu Mureș a obținut locul 9 la prima participare în LNBF
Ruxandra Chiș a reușit un triple-double în ultima zi de la turneul doi, care a stabilit locurile 9-13 
Rapid și Agronomia s-au impus în meciurile care au deschis grupa pentru locurile 9-13 din LNBF
CSM Târgu Mureș începe astăzi jocurile de la primul turneu, pe care îl găzduiește 
LNBF: Programul primului turneu pentru locurile 9-13
Sala Sporturilor din Târgu Mureș găzduiește partidele de astăzi până sâmbătă 
Agronomia București a oprit seria de 14 înfrângeri cu victoria de acasă cu ACS KSE Târgu Secuiesc
Covăsnencele au jucat fără principala lor armă ofensivă 
CSM Târgu Mureș învinge pe CS Agronomia București
CSM Târgu Mureș învinge pe CS Agronomia București la o diferenţă de 5 puncte 
CSM Alexandria a obținut cu Agronomia a 3-a victorie în campionat, prima din Grupa Galbenă
Teleormănencele au făcut din nou diferența cu reușitele de la distanță, la fel ca la precedentele succese 
CSM Alexandria învinge pe CS Agronomia București
CSM Alexandria învinge pe CS Agronomia București la o diferenţă de 6 puncte 
Florina Stănici (Diaconu), aproape de triple-double în victoria cu Agronomia
Matei a fost în double-double pentru Rapid, iar Chițanu a înscris 20 de puncte pentru gazde 
Rapid București câștigă pe terenul concitadinei Agronomia în etapa a 3-a din Grupa Galbenă
Alb-vișiniile profită de înfrângerea liderului și se mențin în cursa pentru ultimul loc de play-off 
CS Universitatea CSM Oradea învinge pe CS Agronomia București
CS Universitatea CSM Oradea învinge pe CS Agronomia București la o diferenţă de 6 puncte 
CSM Târgu Mureș încheie cu un succes pe terenul Agronomiei grupa B din LNBF
Mureșencele egalează Rapidul cu 19 puncte, iar Agronomia termină prima fază pe ultima poziție 
CSM Târgu Mureș învinge pe CS Agronomia București
CSM Târgu Mureș învinge pe CS Agronomia București la o diferenţă de 22 puncte 
ACS KSE Târgu Secuiesc câștigă acasă cu Agronomia și oprește seria de înfrângeri
Gazdele s-au distanțat după un prim sfert echilibrat și au condus și la 24 de puncte 
Phoenix Știința Constanța, la prima victorie sub 10 puncte diferență în grupa valorică B
Constănțencele s-au distanțat din primul sfert, dar Agronomia a reușit să echilibreze jocul  
CS Phoenix Știința Constanța învinge pe CS Agronomia București
CS Phoenix Știința Constanța învinge pe CS Agronomia București la o diferenţă de 7 puncte 
Rapid București și-a luat revanșa pentru înfrângerea din tur cu Agronomia
Florina Stănici (Diaconu) a condus formația feroviară spre a 6-a victorie în grupa valorică B 
CS Rapid București învinge pe CS Agronomia București
CS Rapid București învinge pe CS Agronomia București la o diferenţă de 14 puncte 
CSM Alexandria își trece în cont a doua victorie în campionat, acasă cu Agronomia București
Teleormănencele au făcut diferența cu reușitele de la distanță, la fel ca la primul succes în grupa B  
CSM Alexandria învinge pe CS Agronomia București
CSM Alexandria învinge pe CS Agronomia București la o diferenţă de 7 puncte 
Alexandra Chițanu: „Suntem o echipă tânără și avem mult de muncă. De multe ori experiența face diferența”
Coșghetera Agronomiei București ne-a vorbit despre evoluția echipei sale în prima parte a campionatului 


Click aici pentru arhiva articolelor.
Playoff -  Sferturi de finală
  MC
CSM Satu Mare 3
Universitatea Cluj-Napoca 0
 
FCC ICIM Arad 3
CSM Târgoviște 0
 
CS Universitatea CSM Oradea 0
ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe 3
 
Olimpia CSU Braşov 3
CS Phoenix Știința Constanța 1

Playoff -  Semifinale
  MC
Olimpia CSU Braşov 0
CSM Satu Mare 3
 
FCC ICIM Arad 0
ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe 3

Playoff - Finala
  MC
CSM Satu Mare 2
ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe 3

Playoff - Finala mică
  MC
Olimpia CSU Braşov 0
FCC ICIM Arad 2

Playoff - Locurile 5-8
  MC
CS Universitatea CSM Oradea 0
CSM Târgoviște 2
 
Universitatea Cluj-Napoca 2
CS Phoenix Știința Constanța 0

Playoff - Locurile 5-6
  MC
Universitatea Cluj-Napoca 0
CSM Târgoviște 2

Playoff - Locurile 7-8
  MC
CS Universitatea CSM Oradea 0
CS Phoenix Știința Constanța 2

Playoff - Locurile 9-13
  MC
CS Rapid București 3
CS Agronomia București 2
 
ACS KSE Târgu Secuiesc 1
CSM Târgu Mureș 3
 
CS Agronomia București 2
CSM Târgu Mureș 3
 
CS Rapid București 3
CSM Alexandria 1
 
CSM Târgu Mureș 3
CSM Alexandria 1

Faza a II-a - Grupa roșie
    Pct.
1 ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe 41
2 CSM Satu Mare 38
3 Olimpia CSU Braşov 32
4 FCC ICIM Arad 31
5 CSM Târgoviște 31
6 CS Phoenix Știința Constanța 26
7 Universitatea Cluj-Napoca 26

Faza a II-a - Grupa galbenă
    Pct.
1 CSM Târgu Mureș 36
2 CS Universitatea CSM Oradea 32
3 CS Rapid București 31
4 CSM Alexandria 28
5 CS Agronomia București 28
6 ACS KSE Târgu Secuiesc 27

Faza I - Grupa A
    Pct.
1 ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe 18
2 CSM Satu Mare 17
3 Olimpia CSU Braşov 15
4 FCC ICIM Arad 14
5 CSM Târgoviște 14
6 Universitatea Cluj-Napoca 10

Faza I - Grupa B
    Pct.
1 CS Phoenix Știința Constanța 22
2 CS Universitatea CSM Oradea 20
3 CS Rapid București 19
4 CSM Târgu Mureș 19
5 ACS KSE Târgu Secuiesc 16
6 CSM Alexandria 14
7 CS Agronomia București 14