CS Concordia Chiajna


CS Concordia Chiajna
Fondat în anul:
Culori:
   galben verde    galben verde

Detalii echipă

Adresa: Drumul Garii, Nr. 1-3, Com. Chiajna, Judetul Ilfov
Telefon: 021.436.15.36
Pers. Contact: Nicu Vasiliu
Fax: 021.436.15.36

Staff

Sala

Sala Sporturilor Chiajna Sala Sporturilor Chiajna
Capacitate: 2000
Adresa: Str. Drumul Gari, Nr. 1-3, Com. Chiajna, Judetul Ilfov
Preț bilete:
Știri
Farul Constanța, Concordia Chiajna și Știința București nu s-au înscris în LNBM
Termenul de înscriere în Liga Națională s-a prelungit cu 3 zile 
FOTO. BCM U Piteşti vs CS Concordia Chiajna, scor 82-72
Galerie foto a partidei din cadrul ultimei etape a Ligii Naţionale 
Ghiţă Balmuş, cel mai bun meci în culorile Chiajnei
El a fost cel mai productiv jucător în eşecul cu BCM U Piteşti 
Ciprian Mihai: "Am terminat sezonul cu capul sus"
Ilfovenii au cedat partida de la Piteşti 
Vlastimir Vukadinovic: "Cred că am surpins echipa gazdă în debutul sfertului al treilea"
Concordia Chiajna a terminat sezonul cu o înfrângere la 10 puncte 
BCM U Piteşti câştigă întâlnirea cu Concordia Chiajna şi termină sezonul pe poziţia a şasea
În play-off, BCM U o va întâlni pe BC Mureş 
Vlastimir Vukadinovic: "Ne va fi foarte greu"
Concordia Chiajna o va întâlni pe BCM U Piteşti 
Ghiţă Balmuş: "Ne dorim să facem un joc bun"
Fundaşul ilfovenilor vorbeşte despre duelul cu BCM U Piteşti 
Bogdan Stăncuţ: "Mici detalii au făcut ca echipa din Piteşti să nu fie mai sus în clasament"
În ultima etapă a sezonului regulat, ilfovenii se vor deplasa la Piteşti 
BCM U Piteşti se va duela cu CS Concordia Chiajna
Elevii lui Hristu Şapera pornesc cu prima şansă la câştigarea acestui joc 
Record de pase decisive pentru Ghiţă Balmuş
Concordia Chiajna a fost învinsă de CSM Oradea, scor 71-122 
Milos Petkovic, cel mai bun baschetbalist al Chiajnei în eşecul cu CSM Oradea
Concordia a fost învinsă cu scorul de 122-71 
CSM Oradea se impune clar la Chiajna
Bihorenii au reușit un sfert trei excelent  
Milos Petkovic: "Vom da tot ce avem mai bun pe teren"
Pivotul sârb a vorbit despre meciul cu CSM Oradea 
Andrei Petică: "Nu avem nimic de pierdut"
Ilfovenii se vor duela cu CSM Oradea 
CSM Oradea se deplasează la Chiajna pentru o victorie sigură
Aceasta este penultima partidă din sezonul regulat pentru cele două echipe  
Milos Petkovic, cel mai bun jucător al Chiajnei în meciul de la Mediaş
Ilfovenii au cedat jocul cu scorul de 95-84 
Bogdan Stăncuţ la cea mai bună prestaţie stagională
Concordia Chiajna a fost depăşită de Gaz Metan Mediaş 
Vlastimir Vukadinovic: ”Dacă mai erau câteva minute poate reușeam să facem ceva mai bun”
Concordia Chiajna a pierdut pe terenul Mediașului 
Mediașul domină prima repriză, însă trece cu emoții de Chiajna
Ilfovenii au recuperat un handicap considerabil 


Click aici pentru arhiva articolelor.
Locurile 17-21 - Grupa A
    Pct.
1 CS Agronomia București 7
2 Rapid București 7
3 ACS Târgu Jiu 6
4 CS Universitatea Cluj 5
5 CN „Aurel Vlaicu” București 5

Locurile 9-16 -  Locurile 9-12
    Pct.
1 CSO Voluntari 4
2 CSM Phoenix Galaţi 4
3 CS Municipal Mediaș 2
4 CSM Târgu Mureș 2

Locurile 9-16 -  Locurile 13-16
    Pct.
1 ABC Athletic Constanța 4
2 CS Municipal Sighetu Marmației 4
3 CSM Focșani 2
4 CSM VKSC Miercurea Ciuc 2

Locurile 9-16 -  Grupa 9-16
    Pct.
1 CSO Voluntari 4
2 CSM Târgu Mureș 4
3 CS Municipal Mediaș 4
4 CSM Phoenix Galaţi 4
5 ABC Athletic Constanța 2
6 CS Municipal Sighetu Marmației 2
7 CSM VKSC Miercurea Ciuc 2
8 CSM Focșani 2

Locurile 9-16 -  Locurile 9-10
    Pct.
1 CSO Voluntari 4
2 CSM Phoenix Galaţi 2

Locurile 9-16 - Locurile 11-12
    Pct.
1 CSM Târgu Mureș 4
2 CS Municipal Mediaș 2

Locurile 9-16 - Locurile 13-14
    Pct.
1 CS Municipal Sighetu Marmației 2
2 ABC Athletic Constanța 1

Locurile 9-16 - Locurile 15-16
    Pct.
1 CSM VKSC Miercurea Ciuc 4
2 CSM Focșani 2

Playoff -  Sferturi de finală
  MC
BCM U FC Argeș Pitești 0
CSM CSU Oradea 3
 
SCM Timișoara 2
SCM Universitatea Craiova 3
 
CSA Steaua București 0
U BT Cluj-Napoca 3
 
BC CSU Sibiu 3
CS Dinamo Știința Bucureşti 1

Playoff -  Semifinale
  MC
BC CSU Sibiu 3
SCM Universitatea Craiova 1
 
CSM CSU Oradea 3
U BT Cluj-Napoca 1

Playoff -  Finala
  MC
CSM CSU Oradea 3
BC CSU Sibiu 1

Playoff -  Finala mica
  MC
SCM Universitatea Craiova 0
U BT Cluj-Napoca 2

Playoff -  Locurile 5-8
  MC
BCM U FC Argeș Pitești 2
CSA Steaua București 1
 
SCM Timișoara 2
CS Dinamo Știința Bucureşti 0

Playoff -  Locurile 5-6
  MC
SCM Timișoara 1
BCM U FC Argeș Pitești 1

Playoff - Locurile 7-8
  MC
CSA Steaua București 2
CS Dinamo Știința Bucureşti 0

Faza a II-a -  Grupa Roșie
    Pct.
1 BC CSU Sibiu 42
2 U BT Cluj-Napoca 41
3 CSM CSU Oradea 39
4 SCM Universitatea Craiova 36
5 SCM Timișoara 34
6 BCM U FC Argeș Pitești 34

Faza a II-a -  Grupa Galbenă
    Pct.
1 CSA Steaua București 18
2 CS Dinamo Știința Bucureşti 18
3 CSO Voluntari 18
4 CSM Phoenix Galaţi 14
5 CS Municipal Mediaș 11
6 ABC Athletic Constanța 11

Faza a II-a - Grupa Albastră
    Pct.
1 CSM Târgu Mureș 54
2 CS Municipal Sighetu Marmației 46
3 CSM Focșani 45
4 ACS Târgu Jiu 41
5 CSM VKSC Miercurea Ciuc 40
6 Rapid București 39

Faza a II-a - Grupa Verde
    Pct.
1 CS Agronomia București 31
2 CS Universitatea Cluj 27
3 CN „Aurel Vlaicu” București 26

Faza I - Grupa A
    Pct.
1 BC CSU Sibiu 25
2 U BT Cluj-Napoca 25
3 SCM Universitatea Craiova 24
4 CSM CSU Oradea 23
5 BCM U FC Argeș Pitești 20
6 SCM Timișoara 19
7 CSA Steaua București 18
8 CS Dinamo Știința Bucureşti 13

Faza I - Grupa B
    Pct.
1 CSO Voluntari 22
2 CS Municipal Mediaș 19
3 ABC Athletic Constanța 18
4 CS Cuza Sport Brăila 11

Faza I - Grupa C
    Pct.
1 CSM Phoenix Galaţi 35
2 CSM Târgu Mureș 35
3 CS Municipal Sighetu Marmației 31
4 CSM Focșani 29
5 ACS Târgu Jiu 29
6 Rapid București 26
7 CSM VKSC Miercurea Ciuc 25
8 CS Agronomia București 22
9 CS Universitatea Cluj 19
10 CN „Aurel Vlaicu” București 19

Faza turneelor finale - Turneu final promovare
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 6
2 CSU Ştiinţa Bucureşti 5
3 ABC Athletic Constanța 4
4 CN „Aurel Vlaicu” București 3

Faza turneelor finale - Turneu final sateliti
    Pct.
1 CS Dinamo București 2 6
2 BCMU CSM 2 Pitești 5
3 CSU Sibiu 2 4
4 BC Timba 2 Timișoara 3

Faza semifinala - Grupa I - A
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 24
2 CSU Ştiinţa Bucureşti 24
3 CN „Aurel Vlaicu” București 23
4 ABC Athletic Constanța 22
5 CS Municipal Ploiești 22
6 CSO Voluntari 22
7 CS Municipal Sighetu Marmației 17
8 CS Municipal Mediaș 14

Faza semifinala - Grupa II - B
    Pct.
1 Rapid București 14
2 ACS Târgu Jiu 12
3 CS Universitar Brașov 11
4 CS Agronomia București 10
5 CS Universitar Ploiești 7

Faza semifinala - Grupa III - C (Sateliti)
    Pct.
1 CSU Sibiu 2 11
2 BC Timba 2 Timișoara 7
3 BC Mureş Târgu Mureş 2 5
4 BC SCM Timişoara 2 4

Faza semifinala - Grupa IV - C (Sateliti)
    Pct.
1 BCMU CSM 2 Pitești 10
2 CS Dinamo București 2 9
3 Steaua CSM EximBank 2 București 8
4 CS Politehnica Iași 2 6

Faza de calificare - Grupa 1
    Pct.
1 CS Municipal Sighetu Marmației 18
2 CS Municipal Mediaș 16
3 BC Timba 2 Timișoara 16
4 ACS Târgu Jiu 15
5 BC SCM Timişoara 2 15
6 CSM Oradea 2 10

Faza de calificare - Grupa 2
    Pct.
1 CS Municipal Ploiești 17
2 CSO Voluntari 17
3 CSU Sibiu 2 15
4 BC Mureş Târgu Mureş 2 15
5 U BT Cluj-Napoca 2 14
6 CS Universitar Brașov 12

Faza de calificare - Grupa 3
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 23
2 CS Dinamo București 2 21
3 CSU Ştiinţa Bucureşti 20
4 CS Agronomia București 19
5 Steaua CSM EximBank 2 București 17
6 CS Universitar Ploiești 14
7 SCM U Craiova 2 12

Faza de calificare - Grupa 4
    Pct.
1 ABC Athletic Constanța 18
2 CN „Aurel Vlaicu” București 18
3 Rapid București 16
4 BCMU CSM 2 Pitești 14
5 CS Politehnica Iași 2 12
6 CS Phoenix Galați 2 12