CS Cuza Sport Brăila


CS Cuza Sport Brăila
Fondat în anul: 2007
Culori:
   Alb-Negru    Alb-Negru

Detalii echipă

Pers. Contact: Mircea Totolici
Web: http://www.cuzasport.ro/

Staff

Sala

Adresa:
Preț bilete:
Știri
Ultimii supraviețuitori de la BC Mureș luptă acum la promovarea în LNBM
Borșa, Stăncuț, Engi și Gîrbea au fost semnați de echipele cu pretenții din Liga 1 
Viscolul dă peste cap baschetul din România
Mai multe meciuri au fost amânate de FRB 
Întăriri pentru promovare la Brăila și Mediaș
Doi jucători din LNBM fac pasul câtre Liga Întâi 
Liga 1 masculin: Faza de calificare s-a încheiat fără echipe neînvinse
Sateliții au pus destule probleme echipelor cu drept de promovare 
Cuza Sport Brăila face instrucție cu CSU Ploiești
127-59 a fost scorul final 
Liga I: „Bufnițele din Regie” au trecut de „Pirații din Brăila”
Știința București a trecut clar de Cuza Sport Brăila 
T.F. Liga 1 M: Politehnica Iasi afirmă că a pierdut acordul de joc al sportivului Alexandru Dudu
Eugen Poenaru, comisarul partidei dintre Iasi si Vlaicu respectiv Ioan Constantin, comisarul organizator al evenimentului, oferă explicații pe marginea subiectului. 
T.F. Liga 1 M: Aurel Vlaicu si Cuza Sport Brăila au depus memoriu împotriva Politehnicii Iasi
CCCLT s-a întrunit miercuri într-o sedință pentru a soluționa cele două memorii. 
T.F. Liga 1 M – CN „Aurel Vlaicu” câștigă la 16 puncte meciul cu CS Cuza Brăila
Bucureștenii se duelează mâine cu BC Timba 
T.F. Liga 1 M – BC Timba câștigă meciul cu CS Cuza Sport Brăila
Timișorenii au făcut un prim pas pentru promovarea în Liga Națională 
T.F. Liga I Masculin - Lupta pentru promovarea în LNBM începe azi la București
DigiSport va transmite cele 6 confruntări din acest weekend care vor decide cele două promovate în primul eșalon baschetbalistic al țării 
Turneul Final de promovare în LNBM, în direct pe DigiSport
Toate cele 6 partide din cadrul ultimei faze a Ligii 1 de Baschet Masculin vor fi în direct la TV 
Liga 1 Masculin - Rapid învinge surprinzător Brăila, iar Iași trece acasă de CN „Aurel Vlaicu”
Faza semifinală din eșalonul secund programează în weekend ultimele 3 întâlniri înainte de Turneul Final 
ACTUALIZARE. Cuza Sport Brăila a dat lovitura în lupta pentru promovare: l-a legitimat pe Mihai Silvășan!
Transferul a fost confirmat de către actualul antrenor principal al ”U” BT Cluj-Napoca. Acesta va evolua pentru brăileni doar la Turneul Final. 
Liga 1 Masculin - Timba Timișoara se impune în fața celor de la Cuza Sport Brăila și revine în fruntea clasamentului
Brăilenii erau singurii din faza semifinală cu un singur eșec la activ înaintea acestui meci 
Liga 1M - Cuza Sport Brăila câștigă la Miercurea Ciuc și face pași importanți spre Turneul Final
Brăilenii au doar un eșec în clasamentul fazei semifinale și țintesc promovarea în Liga Națională 
Liga 1 Masculin. Cuza Sport Brăila se impune pe terenul Universității Cluj-Napoca
Brăilenii au un parcurs fără greșeală în faza semifinală. 
Baschetbalistul sârb Nemanja Petrovic, la Cuza Sport Brăila
Echipa de pe Dunăre a făcut cel de-al cincelea transfer și se pregătește pentru semifinalul Ligii I 
Patru transferuri importante reușite de Cuza Sport Brăila
Baschetbaliștii echipei de pe Dunăre se pregătesc pentru semifinalul Ligii I 


Click aici pentru arhiva articolelor.
Faza semifinala - Grupa I - A
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 24
2 CSU Ştiinţa Bucureşti 24
3 CN „Aurel Vlaicu” București 23
4 ABC Athletic Constanța 22
5 CS Municipal Ploiești 22
6 CSO Voluntari București 22
7 CS Municipal Sighetu Marmației 17
8 CS Municipal Mediaș 14

Faza semifinala - Grupa II - B
    Pct.
1 Rapid București 14
2 ACS Târgu Jiu 12
3 CS Universitar Brașov 11
4 ACS 4 Sports Agronomia București 10
5 CS Universitar Ploiești 7

Faza semifinala - Grupa III - C (Sateliti)
    Pct.
1 CSU Sibiu 2 11
2 BC Timba 2 Timișoara 7
3 BC Mureş Târgu Mureş 2 5
4 BC SCM Timişoara 2 4

Faza semifinala - Grupa IV - C (Sateliti)
    Pct.
1 BCMU CSM 2 Pitești 10
2 CS Dinamo București 2 9
3 Steaua CSM EximBank 2 București 8
4 CS Politehnica Iași 2 6

Faza de calificare - Grupa 1
    Pct.
1 CS Municipal Sighetu Marmației 18
2 CS Municipal Mediaș 16
3 BC Timba 2 Timișoara 16
4 ACS Târgu Jiu 15
5 BC SCM Timişoara 2 15
6 CSM Oradea 2 10

Faza de calificare - Grupa 2
    Pct.
1 CS Municipal Ploiești 17
2 CSO Voluntari București 17
3 CSU Sibiu 2 15
4 BC Mureş Târgu Mureş 2 15
5 U BT Cluj-Napoca 2 14
6 CS Universitar Brașov 12

Faza de calificare - Grupa 3
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 23
2 CS Dinamo București 2 21
3 CSU Ştiinţa Bucureşti 20
4 ACS 4 Sports Agronomia București 19
5 Steaua CSM EximBank 2 București 17
6 CS Universitar Ploiești 14
7 SCM U Craiova 2 12

Faza de calificare - Grupa 4
    Pct.
1 ABC Athletic Constanța 18
2 CN „Aurel Vlaicu” București 18
3 Rapid București 16
4 BCMU CSM 2 Pitești 14
5 CS Politehnica Iași 2 12
6 CS Phoenix Galați 2 12