CSU Asesoft Ploiești


CSU Asesoft Ploiești
Fondat în anul: 1998
Culori:
   Alb - Albastru    Alb - Albastru

Detalii echipă

Adresa: Mihai Bravu, nr 10, Judetul Prahova
Telefon: 0729/880424
Pers. Contact: Ionut Georgescu
Fax: 0244.52.45.61
Mail: ionut@csuasesoft.ro
Web: http://www.csuasesoft.ro

Staff

Președinte: Ionuţ Georgescu
Manager: Alexandru Iacobescu
Ofițer de presă: Bogdan Chitic
Doctor: Mihai Postu

Sala

Sala Olimpia
Capacitate: 3500
Adresa: Ploieşti
Preț bilete: 0 RON
Știri
Sebastian Ghiță: „Clubul de baschet nu-mi aparține și nici nu mi-a aparținut”
Ghiță a fost trimis în judecată pentru două infracțiuni 
Fără Supercupa României la masculin
BC Mureș a fost implicată în ambele finale 
Grecia – Michalis Pelekanos revine la Aris Salonic
Elenul a evoluat în stagiunea precedentă la CSU Ploiești 
Jonte Flowers va evolua în Italia
Campion al României cu Asesoft Ploiești, americanul va juca în Serie B pentru Eternedile Bologna 
Sezonul 2015/2016 va debuta cu SuperCupa României
Evenimentul, organizat la nivel de LNBM și LNBF, va avea loc la mijlocul lunii septembrie 
Alexandru Iacobescu nu s-a prezentat la DNA Ploiești
Publicațile centrale susțin că acesta ar fi părăsit țara 
Campioana României, CSU Asesoft Ploiești, se îndreaptă spre liga secundă
Foarte probabil, formația ploieșteană va juca în Liga I în sezonul 2015/2016 
CSU Asesoft Ploiești nu va participa și în stagiunea viitoare a EuroCup
Formația prahoveană nu s-a înscris în cursa pentru un nou wild card 
CSU Asesoft Ploiești nu s-a desființat!
Fuziunea cu Steaua CSM EximBank București nu mai este de actualitate 
INEDIT. Ionuț Georgescu: „Am trecut peste toate câștigând acest campionat nu cu baschetbaliști...ci cu oameni!”
Un amplu material despre retrospectiva CSU Asesoft Ploiești, retrăită alături de președintele Ionuț Georgescu 
Marius Runkauskas a semnat cu Lietuvos Rytas
Lituanianul părăsește România după numai un sezon 
EXCLUSIV. Ionuț Georgescu vorbește despre situația de la CSU Ploiești într-un amplu interviu
Materialul va putea fi lecturat luni, la ora 21:00 
Virgil Stănescu: „E departe această fuziune”
Președintele Stelei București nu a oferit prea multe detalii, însă nu a negat posibilitatea unei colaborări cu Asesoft 
Sfârșitul supremației pentru CSU Asesoft Ploiești?
În cei 12 ani de succes, visteria prahovenilor cuprinde 11 titluri de campioni ai României, 6 Cupe ale României și o cupă FIBA Europe. 
VIDEO. Dado Arnautovic a fost comemorat la Ploiești
Conducerea clubului a inițiat o petiție pentru ca sala „Olimpia” să poarte numele fostului jucător și tehnician 
Jonte Flowers: „Perioada petrecută în România va rămâne un punct de reper în cariera mea”
Americanul va decide după vacanță unde își va continua cariera 
Vladimir Arnautovic s-a stins din viață în cursul acestei dimineți (30.05)
Antrenorul lui CSU Asesoft Ploiești a cedat lupta cu viața într-o clinică din Belgrad 
FOTO. CSU Asesoft Ploiești, campioană națională pentru a 11-a oară
O galerie foto a Meciului 3 din finala LNBM dintre BC Mureș și CSU Asesoft Ploiești 
Premiile Eurobasket la finalul sezonului din Liga Națională
Campionii de la CSU Asesoft Ploiești au dat printre alții MVP-ul finalei, jucătorul anulului, respectiv antrenorul anului 
Comparație statistică între CSU Asesoft Ploiești și BC Mureș după finala LNBM 2015
CSU Asesoft Ploiești a dominat clar la procentajele aruncărilor din acțiune 


Click aici pentru arhiva articolelor.
Locurile 17-21 - Grupa A
    Pct.
1 CS Agronomia București 7
2 Rapid București 7
3 ACS Târgu Jiu 6
4 CS Universitatea Cluj 5
5 CN „Aurel Vlaicu” București 5

Locurile 9-16 -  Locurile 9-12
    Pct.
1 CSO Voluntari 4
2 CSM Phoenix Galaţi 4
3 CS Municipal Mediaș 2
4 CSM Târgu Mureș 2

Locurile 9-16 -  Locurile 13-16
    Pct.
1 ABC Athletic Constanța 4
2 CS Municipal Sighetu Marmației 4
3 CSM Focșani 2
4 CSM VKSC Miercurea Ciuc 2

Locurile 9-16 -  Grupa 9-16
    Pct.
1 CSO Voluntari 4
2 CSM Târgu Mureș 4
3 CS Municipal Mediaș 4
4 CSM Phoenix Galaţi 4
5 ABC Athletic Constanța 2
6 CS Municipal Sighetu Marmației 2
7 CSM VKSC Miercurea Ciuc 2
8 CSM Focșani 2

Locurile 9-16 -  Locurile 9-10
    Pct.
1 CSO Voluntari 4
2 CSM Phoenix Galaţi 2

Locurile 9-16 - Locurile 11-12
    Pct.
1 CSM Târgu Mureș 4
2 CS Municipal Mediaș 2

Locurile 9-16 - Locurile 13-14
    Pct.
1 CS Municipal Sighetu Marmației 2
2 ABC Athletic Constanța 1

Locurile 9-16 - Locurile 15-16
    Pct.
1 CSM VKSC Miercurea Ciuc 4
2 CSM Focșani 2

Playoff -  Sferturi de finală
  MC
BCM U FC Argeș Pitești 0
CSM CSU Oradea 3
 
SCM Timișoara 2
SCM Universitatea Craiova 3
 
CSA Steaua București 0
U BT Cluj-Napoca 3
 
BC CSU Sibiu 3
CS Dinamo Știința Bucureşti 1

Playoff -  Semifinale
  MC
BC CSU Sibiu 3
SCM Universitatea Craiova 1
 
CSM CSU Oradea 3
U BT Cluj-Napoca 1

Playoff -  Finala
  MC
CSM CSU Oradea 3
BC CSU Sibiu 1

Playoff -  Finala mica
  MC
SCM Universitatea Craiova 0
U BT Cluj-Napoca 2

Playoff -  Locurile 5-8
  MC
BCM U FC Argeș Pitești 2
CSA Steaua București 1
 
SCM Timișoara 2
CS Dinamo Știința Bucureşti 0

Playoff -  Locurile 5-6
  MC
SCM Timișoara 1
BCM U FC Argeș Pitești 1

Playoff - Locurile 7-8
  MC
CSA Steaua București 2
CS Dinamo Știința Bucureşti 0

Faza a II-a -  Grupa Roșie
    Pct.
1 BC CSU Sibiu 42
2 U BT Cluj-Napoca 41
3 CSM CSU Oradea 39
4 SCM Universitatea Craiova 36
5 SCM Timișoara 34
6 BCM U FC Argeș Pitești 34

Faza a II-a -  Grupa Galbenă
    Pct.
1 CSA Steaua București 18
2 CS Dinamo Știința Bucureşti 18
3 CSO Voluntari 18
4 CSM Phoenix Galaţi 14
5 CS Municipal Mediaș 11
6 ABC Athletic Constanța 11

Faza a II-a - Grupa Albastră
    Pct.
1 CSM Târgu Mureș 54
2 CS Municipal Sighetu Marmației 46
3 CSM Focșani 45
4 ACS Târgu Jiu 41
5 CSM VKSC Miercurea Ciuc 40
6 Rapid București 39

Faza a II-a - Grupa Verde
    Pct.
1 CS Agronomia București 31
2 CS Universitatea Cluj 27
3 CN „Aurel Vlaicu” București 26

Faza I - Grupa A
    Pct.
1 BC CSU Sibiu 25
2 U BT Cluj-Napoca 25
3 SCM Universitatea Craiova 24
4 CSM CSU Oradea 23
5 BCM U FC Argeș Pitești 20
6 SCM Timișoara 19
7 CSA Steaua București 18
8 CS Dinamo Știința Bucureşti 13

Faza I - Grupa B
    Pct.
1 CSO Voluntari 22
2 CS Municipal Mediaș 19
3 ABC Athletic Constanța 18
4 CS Cuza Sport Brăila 11

Faza I - Grupa C
    Pct.
1 CSM Phoenix Galaţi 35
2 CSM Târgu Mureș 35
3 CS Municipal Sighetu Marmației 31
4 CSM Focșani 29
5 ACS Târgu Jiu 29
6 Rapid București 26
7 CSM VKSC Miercurea Ciuc 25
8 CS Agronomia București 22
9 CS Universitatea Cluj 19
10 CN „Aurel Vlaicu” București 19