CS Dinamo Știința Bucureşti


CS Dinamo Știința Bucureşti
Fondat în anul: 1949
Culori:
   Alb - Roșu    Alb - Roșu

Detalii echipă

Adresa: Ştefan cel Mare 7-9, sector 2, Bucureşti
Telefon: 021 210 51 35
Fax: 021 210 51 35
Web: http://www.csdinamo.eu/

Staff

Președinte: Elisabeta Lipă
Manager: Liviu Puicu
Ofițer de presă: Dan Cîmpean
Doctor: Dan Opincaru

Sala

Sala Dinamo
Capacitate: 2538
Adresa: Șoseaua Ștefan cel Mare
Preț bilete: 0 RON
Știri
Tudor Costescu: „Sunt deranjat de faptul că nu am avut energie”
Antrenorul lui Dinamo și al naționalei României a abordat și subiectul românilor U23 
CSM CSU Oradea, victorie clară cu Dinamo Știința
Campioana nu a dat nicio șansă alb-roșilor 
CSM CSU Oradea învinge pe CS Dinamo Știința Bucureşti
CSM CSU Oradea învinge pe CS Dinamo Știința Bucureşti la o diferenţă de 16 puncte 
Michael Deloach: „Oradea nu se află în cea mai bună formă”
Veteranul lui Dinamo Știința a prefațat duelul cu campioana României 
CSM CSU Oradea primește vizita celor de la Dinamo Știința București
Pentru elevii lui Tudor Costescu este prima deplasare în acest sezon  
Djordje Kaplanovic a debutat pentru CS Dinamo Știința București
Transfer de ultimă oră pentru echipa din Ștefan cel Mare 
SCM U Craiova, victorie importantă pe terenul lui Dinamo Știința
Oltenii au fost în controlul partidei 30 de minute, dar au avut emoții pe final 
SCM Universitatea Craiova învinge pe CS Dinamo Știința Bucureşti
SCM Universitatea Craiova învinge pe CS Dinamo Știința Bucureşti la o diferenţă de 6 puncte 
Dinamo Știința – SCM U Craiova, duelul echipelor din urna valorică A care au doar jucători români U23
Cele două echipe se întâlnesc în primul meci al etapei a doua din LNBM 
Zoran Vrkic: „Încă mai avem mult de crescut ca echipă”
Ce spune croatul despre colegii săi mai tineri dar și despre Liga Națională din România 
Tudor Costescu: „Dacă am fi marcat 92 de puncte fără să primim 23 de puncte pe contraatac, poate altfel ar fi stat lucrurile”
Dinamo Știința București a pierdut meciul de pe teren propriu cu BC CSU Sibiu, scor 96-92 
Victorie cu mari emoții pentru BC CSU Sibiu pe terenul lui Dinamo Știința București
Finalul partidei din Ștefan Cel Mare a fost unul incediar 
BC CSU Sibiu învinge pe CS Dinamo Știința Bucureşti
BC CSU Sibiu învinge pe CS Dinamo Știința Bucureşti la o diferenţă de 4 puncte 
Daniel Ioniță: „Sunt încântat că mă antrenează selecționerul României”
Tânărul baschetbalist al lui Dinamo Știința a oferit un scurt interviu înaintea noului sezon al LNBM 
CSU Sibiu debutează în noul sezon pe terenul lui Dinamo Știința
Alb-roșii reprezintă enigma urnei A valorice din Liga Națională de Baschet Masculin 
CSA Steaua a reușit o victorie clară în fața celor de la Dinamo Știința
Roș-albaștrii s-au impus la 39 de puncte 
BCM U Pitești i-a învins pe cei de la Dinamo Știința București, în cadrul Memorialului George Ziguli
Cinci jucători ai pitestenilor au terminat partida în double-digits 
Michael Deloach a semnat cu CS Dinamo Știința București
Americanul a petrecut ultimele două sezoane în Italia 
Tudor Costescu este noul antrenor al celor de la Știința Dinamo
Costescu va fi ajutat de Paul Helcioiu și Ionuț Bâscoveanu 
SCM U Craiova a câştigat un meci amical cu Ştiinţa Dinamo
Am aflat mare parte din lotul misterioasei echipe bucureştene 


Click aici pentru arhiva articolelor.
Faza turneelor finale - Turneu final promovare
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 6
2 CSU Ştiinţa Bucureşti 5
3 ABC Athletic Constanța 4
4 CN „Aurel Vlaicu” București 3

Faza turneelor finale - Turneu final sateliti
    Pct.
1 CS Dinamo București 2 6
2 BCMU CSM 2 Pitești 5
3 CSU Sibiu 2 4
4 BC Timba 2 Timișoara 3

Faza semifinala - Grupa I - A
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 24
2 CSU Ştiinţa Bucureşti 24
3 CN „Aurel Vlaicu” București 23
4 ABC Athletic Constanța 22
5 CS Municipal Ploiești 22
6 CSO Voluntari 22
7 CS Municipal Sighetu Marmației 17
8 CS Municipal Mediaș 14

Faza semifinala - Grupa II - B
    Pct.
1 Rapid București 14
2 ACS Târgu Jiu 12
3 CS Universitar Brașov 11
4 CS Agronomia București 10
5 CS Universitar Ploiești 7

Faza semifinala - Grupa III - C (Sateliti)
    Pct.
1 CSU Sibiu 2 11
2 BC Timba 2 Timișoara 7
3 BC Mureş Târgu Mureş 2 5
4 BC SCM Timişoara 2 4

Faza semifinala - Grupa IV - C (Sateliti)
    Pct.
1 BCMU CSM 2 Pitești 10
2 CS Dinamo București 2 9
3 Steaua CSM EximBank 2 București 8
4 CS Politehnica Iași 2 6

Faza de calificare - Grupa 1
    Pct.
1 CS Municipal Sighetu Marmației 18
2 CS Municipal Mediaș 16
3 BC Timba 2 Timișoara 16
4 ACS Târgu Jiu 15
5 BC SCM Timişoara 2 15
6 CSM Oradea 2 10

Faza de calificare - Grupa 2
    Pct.
1 CS Municipal Ploiești 17
2 CSO Voluntari 17
3 CSU Sibiu 2 15
4 BC Mureş Târgu Mureş 2 15
5 U BT Cluj-Napoca 2 14
6 CS Universitar Brașov 12

Faza de calificare - Grupa 3
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 23
2 CS Dinamo București 2 21
3 CSU Ştiinţa Bucureşti 20
4 CS Agronomia București 19
5 Steaua CSM EximBank 2 București 17
6 CS Universitar Ploiești 14
7 SCM U Craiova 2 12

Faza de calificare - Grupa 4
    Pct.
1 ABC Athletic Constanța 18
2 CN „Aurel Vlaicu” București 18
3 Rapid București 16
4 BCMU CSM 2 Pitești 14
5 CS Politehnica Iași 2 12
6 CS Phoenix Galați 2 12