CS Dinamo Știința Bucureşti


CS Dinamo Știința Bucureşti
Fondat în anul: 1949
Culori:
   Alb - Roșu    Alb - Roșu

Detalii echipă

Adresa: Ştefan cel Mare 7-9, sector 2, Bucureşti
Telefon: 021 210 51 35
Fax: 021 210 51 35
Web: http://www.csdinamo.eu/

Staff

Președinte: Elisabeta Lipă
Manager: Liviu Puicu
Ofițer de presă: Dan Cîmpean
Doctor: Dan Opincaru

Sala

Sala Dinamo
Capacitate: 2538
Adresa: Șoseaua Ștefan cel Mare
Preț bilete: 0 RON
Știri
Final4. Tudor Costescu: ”Răbufnesc pur și simplu în anumite momente”
Tehnicianul dinamoviștilor s-a arătat mulțumit de repriza secundă a partidei 
Final4. Andrei Calenic: ”Am încercat să joc cât de agresiv am putut”
CS Dinamo Știința a fost aproape de o revenire spectaculoasă în finalul partidei 
Final4. BC CSU Sibiu, favorită certă în semifinala cu Dinamo Știința București
Cele două formații deschid acțiunea la Final Four-ul de la Cluj-Napoca  
Reminder Final Eight 2018: Thriller-ul din Sfântu Gheorghe, dintre CSU Sibiu și BC SCM Timișoara
Tudor Costescu era ca și acum antrenorul formației care i-a întâlnit pe galben-albaștri în primul tur al turneului final al Cupei României 
Final4. Andrei Calenic: ”Ne-am săturat să pierdem”
Jucătorul dinamoviștilor a vorbit despre calificările la limită ale echipei sale și adversarul din semifinalele Cupei României 
Coșul lui Willie Kemp de la mijlocul terenului cu care a calificat Dinamo în playoff
Americanul a înscris un buzzer-beater de la centrul terenului (Video) 
Ousmane Barro, după calificarea în playoff: „Este un dar de la Dumnezeu”
Dinamo s-a calificat în faza eliminatorie a campionatului după un coș de la centrul terenului pe sirenă 
Calificare în ultima secundă pentru Dinamo Știința în play-off-ul LNBM
CSA Steaua învinge, însă Willie Kemp trimite ambele echipe mai departe după o aruncare de la centrul terenului 
Justin Baker: „Vom da totul astăzi pe teren”
Căpitanul lui Dinamo anunță că echipa sa este pregătită de derbiul cu Steaua 
CSA Steaua București primește vizita rivalei CS Dinamo Știința București în derbiul Grupei Galbene
Cele două formații se află în luptă directă pentru calificarea în playoff-ul LNBM 
Clasamentul LNBM, înainte de ultima etapă a sezonului regulat
Tabloul complet al primei runde din playoff. Știm deja două dueluri 
Steaua, Dinamo și CSO Voluntari, luptă în trei pentru ultimele două locuri de playoff
Cum arată calculele, înainte de duelul din runda finală dintre Steaua și Dinamo 
Justin Baker, monster game în victoria contra celor de la CSM Mediaș
Jucătorul american a avut 6 reușite din afara semicercului 
Dinamo Știința se impune la Mediaș și își întărește poziția de playoff
Justin Baker a fost principalul artizan al victoriei alb-roșilor 
Final Four-ul Cupei României se va desfășura la Cluj-Napoca
Dinamo - Sibiu și Oradea - Cluj sunt cele două semifinale 
Dinamo Știința București se impune în fața celor de la CSM Phoenix Galați
Aruncările de la mare distanță au fost arma principală a bucureștenilor 
Grupa Galbenă: Dinamo Știința și CSA Steaua continuă lupta de la distanță pentru locurile de playoff
Cele două echipe vor întâlni Phoenix Galați și CSM Mediaș 
Marcu Badiu și Daniel Ioniță, contribuții importante în meciul care a calificat Dinamo Știința la Final 4
Tudor Costescu a jucat și cu patru tineri în același timp pe teren 
Justin Baker și Michael Deloach au condus Dinamo Știința spre victoria cu SCM Timișoara
Deloach a stabilit un nou record de pase decisive în această ediție a cupei 
Dinamo Știința București produce surpriza în sferturile cupei
Elevii lui Costescu s-au impus dramatic în fața lui SCM Timișoara  


Click aici pentru arhiva articolelor.
Faza turneelor finale - Turneu final promovare
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 6
2 CSU Ştiinţa Bucureşti 5
3 ABC Athletic Constanța 4
4 CN „Aurel Vlaicu” București 3

Faza turneelor finale - Turneu final sateliti
    Pct.
1 CS Dinamo București 2 6
2 BCMU CSM 2 Pitești 5
3 CSU Sibiu 2 4
4 BC Timba 2 Timișoara 3

Faza semifinala - Grupa I - A
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 24
2 CSU Ştiinţa Bucureşti 24
3 CN „Aurel Vlaicu” București 23
4 ABC Athletic Constanța 22
5 CS Municipal Ploiești 22
6 CSO Voluntari 22
7 CS Municipal Sighetu Marmației 17
8 CS Municipal Mediaș 14

Faza semifinala - Grupa II - B
    Pct.
1 Rapid București 14
2 ACS Târgu Jiu 12
3 CS Universitar Brașov 11
4 CS Agronomia București 10
5 CS Universitar Ploiești 7

Faza semifinala - Grupa III - C (Sateliti)
    Pct.
1 CSU Sibiu 2 11
2 BC Timba 2 Timișoara 7
3 BC Mureş Târgu Mureş 2 5
4 BC SCM Timişoara 2 4

Faza semifinala - Grupa IV - C (Sateliti)
    Pct.
1 BCMU CSM 2 Pitești 10
2 CS Dinamo București 2 9
3 Steaua CSM EximBank 2 București 8
4 CS Politehnica Iași 2 6

Faza de calificare - Grupa 1
    Pct.
1 CS Municipal Sighetu Marmației 18
2 CS Municipal Mediaș 16
3 BC Timba 2 Timișoara 16
4 ACS Târgu Jiu 15
5 BC SCM Timişoara 2 15
6 CSM Oradea 2 10

Faza de calificare - Grupa 2
    Pct.
1 CS Municipal Ploiești 17
2 CSO Voluntari 17
3 CSU Sibiu 2 15
4 BC Mureş Târgu Mureş 2 15
5 U BT Cluj-Napoca 2 14
6 CS Universitar Brașov 12

Faza de calificare - Grupa 3
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 23
2 CS Dinamo București 2 21
3 CSU Ştiinţa Bucureşti 20
4 CS Agronomia București 19
5 Steaua CSM EximBank 2 București 17
6 CS Universitar Ploiești 14
7 SCM U Craiova 2 12

Faza de calificare - Grupa 4
    Pct.
1 ABC Athletic Constanța 18
2 CN „Aurel Vlaicu” București 18
3 Rapid București 16
4 BCMU CSM 2 Pitești 14
5 CS Politehnica Iași 2 12
6 CS Phoenix Galați 2 12