CS Farul Constanţa


CS Farul Constanţa
Fondat în anul: 2000
Culori:
   Alb - Albastru    Alb - Albastru

Detalii echipă

Pers. Contact: Petrică Munteanu
Mail: petrica.munteanu@primaria-constanta.ro

Staff

Președinte: Petrică Munteanu

Sala

Sala Sporturilor Constanţa Sala Sporturilor Constanţa
Capacitate: 1500
Adresa: Bld.Tomis, Nr.102-104, Constanța, Jud. Constanța
Preț bilete: 0 RON
Știri
Petrică Munteanu: "Nu am, din toate socotelile mele, banii necesari să fac faţă în LNBM"
Oficialul constănţean vorbeşte despre situaţia de la Farul Constanţa. 
Farul Constanța, Concordia Chiajna și Știința București nu s-au înscris în LNBM
Termenul de înscriere în Liga Națională s-a prelungit cu 3 zile 
Petrică Munteanu: “Unii jucători nu au avut mai mult de două mâini stângi şi minuni în cap”
Președintele Farului vorbește despre sezonul recent încheiat și despre planurile de viitor. 
Isleam Șenai realizează cea mai bună prestație stagională
Experimentatul pivot a înscris 17 puncte în coșul lui "U"-BT Mobitelco 
Vladimir Mihai face cel mai bun joc al sezonului
Conducătorul de joc a totalizat 14 puncte la Cluj-Napoca 
Alexandru Olteanu: "Prezența noastră în viitoarea ediție de campionat este pusă sub semnul întrebării"
Lipsa suportului financiar ar putea afecta o nouă grupare din Liga Națională 
"U"-BT Mobitelco surclasează pe Farul Constanța
Scorul final al confruntării a fost 103-68 
Vladimir Mihai: ,,Tragem cât se poate de tare”
Baschetbalistul echipei CS Farul Constanţa a prefaţat ultimul meci din acest sezon 
Adrian Trandafir: ,,Ne dorim să jucăm cât mai bine”
Farul Constanţa se va confrunta cu ”U” BT Mobitelco în ultima etapă a sezonului regulat 
"U"-BT Mobitelco dă piept sâmbătă cu Farul Constanța
Disputa contează la ultima etapă a sezonului regulat 
Senai Isleam, cel mai bun baschetbalist de la Farul în eşecul cu Energia
Constănţenii au pierdut la 38 de puncte diferenţă partida cu oltenii 
Energia Rovinari administrează o nouă înfrângere Farului din Constanța
În urma acestui succes, oltenii și-au asigurat în proporție de 100% accederea în play-off 
Vladimir Mihai: "Luptăm să ieşim cu fruntea sus"
Baschetbalistul grupării Farul Constanţa vorbeşte despre meciul cu Energia Rovinari 
Adrian Trandafir: "Vreau să învăţăm ceva din meciurile cu echipele puternice"
Farul Constanţa dă piept cu Energia Rovinari în Arena de Baschet din Capitală 
Farul și Energia se întâlnesc în Arena de Baschet din Capitală
Victoria cu Farul îi asigură Energiei calificarea în play-off în proporție de 100% 
Cezar Stănescu, cel mai bun jucător al Farului contra celor de la CSM Oradea
Echipa de la malul mării a cedat pe terenul orădenilor 
CSM Oradea, victorie la pas împotriva Farului
Orădenii s-au impus la o diferență de 49 de puncte 
Adrian Trandafir: „Mă aștept la un meci frumos, fără accidentări”
Formația Farul Constanța joacă astăzi, de la ora 18:00, pe terenul celor de la CSM Oradea. 
CSM Oradea are o misiune ușoară în fața “lanternei roșii”
Orădenii primesc sâmbătă vizita celor de la Farul 
Primul double-double pentru Senai Isleam de la revenirea la Constanța
Pivotul de 2.17 metri a fost integralist în meciul cu Concordia Chiajna 


Click aici pentru arhiva articolelor.
Locurile 17-21 - Grupa A
    Pct.
1 CS Agronomia București 7
2 Rapid București 7
3 ACS Târgu Jiu 6
4 CS Universitatea Cluj 5
5 CN „Aurel Vlaicu” București 5

Locurile 9-16 -  Locurile 9-12
    Pct.
1 CSO Voluntari 4
2 CSM Phoenix Galaţi 4
3 CS Municipal Mediaș 2
4 CSM Târgu Mureș 2

Locurile 9-16 -  Locurile 13-16
    Pct.
1 ABC Athletic Constanța 4
2 CS Municipal Sighetu Marmației 4
3 CSM Focșani 2
4 CSM VKSC Miercurea Ciuc 2

Locurile 9-16 -  Grupa 9-16
    Pct.
1 CSO Voluntari 4
2 CSM Târgu Mureș 4
3 CS Municipal Mediaș 4
4 CSM Phoenix Galaţi 4
5 ABC Athletic Constanța 2
6 CS Municipal Sighetu Marmației 2
7 CSM VKSC Miercurea Ciuc 2
8 CSM Focșani 2

Locurile 9-16 -  Locurile 9-10
    Pct.
1 CSO Voluntari 4
2 CSM Phoenix Galaţi 2

Locurile 9-16 - Locurile 11-12
    Pct.
1 CSM Târgu Mureș 4
2 CS Municipal Mediaș 2

Locurile 9-16 - Locurile 13-14
    Pct.
1 CS Municipal Sighetu Marmației 2
2 ABC Athletic Constanța 1

Locurile 9-16 - Locurile 15-16
    Pct.
1 CSM VKSC Miercurea Ciuc 4
2 CSM Focșani 2

Playoff -  Sferturi de finală
  MC
BCM U FC Argeș Pitești 0
CSM CSU Oradea 3
 
SCM Timișoara 2
SCM Universitatea Craiova 3
 
CSA Steaua București 0
U BT Cluj-Napoca 3
 
BC CSU Sibiu 3
CS Dinamo Știința Bucureşti 1

Playoff -  Semifinale
  MC
BC CSU Sibiu 3
SCM Universitatea Craiova 1
 
CSM CSU Oradea 3
U BT Cluj-Napoca 1

Playoff -  Finala
  MC
CSM CSU Oradea 3
BC CSU Sibiu 1

Playoff -  Finala mica
  MC
SCM Universitatea Craiova 0
U BT Cluj-Napoca 2

Playoff -  Locurile 5-8
  MC
BCM U FC Argeș Pitești 2
CSA Steaua București 1
 
SCM Timișoara 2
CS Dinamo Știința Bucureşti 0

Playoff -  Locurile 5-6
  MC
SCM Timișoara 1
BCM U FC Argeș Pitești 1

Playoff - Locurile 7-8
  MC
CSA Steaua București 2
CS Dinamo Știința Bucureşti 0

Faza a II-a -  Grupa Roșie
    Pct.
1 BC CSU Sibiu 42
2 U BT Cluj-Napoca 41
3 CSM CSU Oradea 39
4 SCM Universitatea Craiova 36
5 SCM Timișoara 34
6 BCM U FC Argeș Pitești 34

Faza a II-a -  Grupa Galbenă
    Pct.
1 CSA Steaua București 18
2 CS Dinamo Știința Bucureşti 18
3 CSO Voluntari 18
4 CSM Phoenix Galaţi 14
5 CS Municipal Mediaș 11
6 ABC Athletic Constanța 11

Faza a II-a - Grupa Albastră
    Pct.
1 CSM Târgu Mureș 54
2 CS Municipal Sighetu Marmației 46
3 CSM Focșani 45
4 ACS Târgu Jiu 41
5 CSM VKSC Miercurea Ciuc 40
6 Rapid București 39

Faza a II-a - Grupa Verde
    Pct.
1 CS Agronomia București 31
2 CS Universitatea Cluj 27
3 CN „Aurel Vlaicu” București 26

Faza I - Grupa A
    Pct.
1 BC CSU Sibiu 25
2 U BT Cluj-Napoca 25
3 SCM Universitatea Craiova 24
4 CSM CSU Oradea 23
5 BCM U FC Argeș Pitești 20
6 SCM Timișoara 19
7 CSA Steaua București 18
8 CS Dinamo Știința Bucureşti 13

Faza I - Grupa B
    Pct.
1 CSO Voluntari 22
2 CS Municipal Mediaș 19
3 ABC Athletic Constanța 18
4 CS Cuza Sport Brăila 11

Faza I - Grupa C
    Pct.
1 CSM Phoenix Galaţi 35
2 CSM Târgu Mureș 35
3 CS Municipal Sighetu Marmației 31
4 CSM Focșani 29
5 ACS Târgu Jiu 29
6 Rapid București 26
7 CSM VKSC Miercurea Ciuc 25
8 CS Agronomia București 22
9 CS Universitatea Cluj 19
10 CN „Aurel Vlaicu” București 19