CS Municipal Mediaș


CS Municipal Mediaș
Fondat în anul: 2017
Culori:

Detalii echipă

Staff

Sala

Sala Sporturilor Mediaş Sala Sporturilor Mediaş
Capacitate: 461
Adresa: str. Lotrului, FN, Mediaş
Preț bilete:
Știri
CSM Târgu Mureș învinge pe CS Municipal Mediaș
CSM Târgu Mureș învinge pe CS Municipal Mediaș la o diferenţă de 25 puncte 
Athletic Constanța câștigă primul meci în Grupa Galbenă, chiar în ultima etapă
Constanțenii au învins pe teren propriu pe CSM Mediaș 
Dinamo Știința se impune la Mediaș și își întărește poziția de playoff
Justin Baker a fost principalul artizan al victoriei alb-roșilor 
CSA Steaua București s-a impus ușor în fața lui CSM Mediaș
Formația antrenată de Sașa Ocokoljic continuă lupta pentru playoff-ul LNBM 
CSA Steaua București învinge pe CS Municipal Mediaș
CSA Steaua București învinge pe CS Municipal Mediaș la o diferenţă de 24 puncte 
Grupa Galbenă: Dinamo Știința și CSA Steaua continuă lupta de la distanță pentru locurile de playoff
Cele două echipe vor întâlni Phoenix Galați și CSM Mediaș 
CSM Phoenix CSU Galați, victorie la pas cu CSM Mediaș
Moldovenii bifează al 3-lea succes în Grupa Galbenă 
CSO Voluntari - CS Știința Dinamo București, capul de afiș al acestei etape în Grupa Galbenă
Trei formații se luptă pentru cele două locuri care asigură calificarea în playoff-ul Ligii Naționale 
CSO Voluntari a avut viață grea la Mediaș
Ilfovenii au câștigat la 8 puncte partida de pe Târnava Mare 
Andrei Iliescu a debutat la CSM Mediaș
Tânărul sportiv român s-a despărțit de SCM U Craiova, după ce a jucat mai puțin de 5 minute în actualul sezon pentru olteni 
Mihai Popa: „Nu este posibil să începi așa un meci”
În ciuda primei victorii din Grupa Galbenă, antrenorul lui CSM Mediaș a fost nemulțumit de modul în care elevii săi au început partida 
CSM Mediaș obține primul succes în Grupa Galbenă
Formația de pe Târnava Mare s-a impus în duelul cu Athletic Constanța 
Duel între echipele fără victorie în faza a doua a campionatului
CSM Mediaș primește vizita lui Athletic Constanța 
Victorie fără probleme pentru SCM U Craiova în Cupa României
Oltenii au dominat partida în totalitate 
SCM U Craiova caută să își ia revanșa în fața lui CSM Mediaș
Partida va stabili ultima formație calificată în sferturile Cupei României 
Dinamo Știința București a obținut o victorie clară în partida cu CSM Mediaș
Formația pregătită de Tudor Costescu este lidera Grupei Galbene 
Grupa Galbenă. Declarații Mihai Popa și Titus Nicoară înainte de meci cu Dinamo Știința București
Medieșenii merg în Capitală după victoria din cupă cu Craiova 
Grupa Galbenă: Dinamo Știința primește vizita celor de la CSM Mediaș
Dinamoviștii sunt neînvinși în faza a doua, ardelenii vin după o victorie impresionantă în Cupa României 
Titus Nicoară, cea mai bună performanță a sezonului
Sportivul român și-a purtat echipa spre victorie în partida de cupă cu SCM U Craiova 
Titus Nicoară: „Cred că este cel mai bun meci din acest sezon, ca imagine, pentru orașul Mediaș a amintit de meciurile din trecut”
Internaționalul român a fost omul meciului cu SCM U Craiova din Cupa României 


Click aici pentru arhiva articolelor.
Locurile 17-21 - Grupa A
    Pct.
1 CS Agronomia București 7
2 Rapid București 7
3 ACS Târgu Jiu 6
4 CS Universitatea Cluj 5
5 CN „Aurel Vlaicu” București 5

Locurile 9-16 -  Locurile 9-12
    Pct.
1 CSO Voluntari 4
2 CSM Phoenix Galaţi 4
3 CS Municipal Mediaș 2
4 CSM Târgu Mureș 2

Locurile 9-16 -  Locurile 13-16
    Pct.
1 ABC Athletic Constanța 4
2 CS Municipal Sighetu Marmației 4
3 CSM Focșani 2
4 CSM VKSC Miercurea Ciuc 2

Locurile 9-16 -  Grupa 9-16
    Pct.
1 CSO Voluntari 4
2 CSM Târgu Mureș 4
3 CS Municipal Mediaș 4
4 CSM Phoenix Galaţi 4
5 ABC Athletic Constanța 2
6 CS Municipal Sighetu Marmației 2
7 CSM VKSC Miercurea Ciuc 2
8 CSM Focșani 2

Locurile 9-16 -  Locurile 9-10
    Pct.
1 CSO Voluntari 4
2 CSM Phoenix Galaţi 2

Locurile 9-16 - Locurile 11-12
    Pct.
1 CSM Târgu Mureș 4
2 CS Municipal Mediaș 2

Locurile 9-16 - Locurile 13-14
    Pct.
1 CS Municipal Sighetu Marmației 2
2 ABC Athletic Constanța 1

Locurile 9-16 - Locurile 15-16
    Pct.
1 CSM VKSC Miercurea Ciuc 4
2 CSM Focșani 2

Playoff -  Sferturi de finală
  MC
BCM U FC Argeș Pitești 0
CSM CSU Oradea 3
 
SCM Timișoara 2
SCM Universitatea Craiova 3
 
CSA Steaua București 0
U BT Cluj-Napoca 3
 
BC CSU Sibiu 3
CS Dinamo Știința Bucureşti 1

Playoff -  Semifinale
  MC
BC CSU Sibiu 3
SCM Universitatea Craiova 1
 
CSM CSU Oradea 3
U BT Cluj-Napoca 1

Playoff -  Finala
  MC
CSM CSU Oradea 3
BC CSU Sibiu 1

Playoff -  Finala mica
  MC
SCM Universitatea Craiova 0
U BT Cluj-Napoca 2

Playoff -  Locurile 5-8
  MC
BCM U FC Argeș Pitești 2
CSA Steaua București 1
 
SCM Timișoara 2
CS Dinamo Știința Bucureşti 0

Playoff -  Locurile 5-6
  MC
SCM Timișoara 1
BCM U FC Argeș Pitești 1

Playoff - Locurile 7-8
  MC
CSA Steaua București 2
CS Dinamo Știința Bucureşti 0

Faza a II-a -  Grupa Roșie
    Pct.
1 BC CSU Sibiu 42
2 U BT Cluj-Napoca 41
3 CSM CSU Oradea 39
4 SCM Universitatea Craiova 36
5 SCM Timișoara 34
6 BCM U FC Argeș Pitești 34

Faza a II-a -  Grupa Galbenă
    Pct.
1 CSA Steaua București 18
2 CS Dinamo Știința Bucureşti 18
3 CSO Voluntari 18
4 CSM Phoenix Galaţi 14
5 CS Municipal Mediaș 11
6 ABC Athletic Constanța 11

Faza a II-a - Grupa Albastră
    Pct.
1 CSM Târgu Mureș 54
2 CS Municipal Sighetu Marmației 46
3 CSM Focșani 45
4 ACS Târgu Jiu 41
5 CSM VKSC Miercurea Ciuc 40
6 Rapid București 39

Faza a II-a - Grupa Verde
    Pct.
1 CS Agronomia București 31
2 CS Universitatea Cluj 27
3 CN „Aurel Vlaicu” București 26

Faza I - Grupa A
    Pct.
1 BC CSU Sibiu 25
2 U BT Cluj-Napoca 25
3 SCM Universitatea Craiova 24
4 CSM CSU Oradea 23
5 BCM U FC Argeș Pitești 20
6 SCM Timișoara 19
7 CSA Steaua București 18
8 CS Dinamo Știința Bucureşti 13

Faza I - Grupa B
    Pct.
1 CSO Voluntari 22
2 CS Municipal Mediaș 19
3 ABC Athletic Constanța 18
4 CS Cuza Sport Brăila 11

Faza I - Grupa C
    Pct.
1 CSM Phoenix Galaţi 35
2 CSM Târgu Mureș 35
3 CS Municipal Sighetu Marmației 31
4 CSM Focșani 29
5 ACS Târgu Jiu 29
6 Rapid București 26
7 CSM VKSC Miercurea Ciuc 25
8 CS Agronomia București 22
9 CS Universitatea Cluj 19
10 CN „Aurel Vlaicu” București 19

Faza turneelor finale - Turneu final promovare
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 6
2 CSU Ştiinţa Bucureşti 5
3 ABC Athletic Constanța 4
4 CN „Aurel Vlaicu” București 3

Faza turneelor finale - Turneu final sateliti
    Pct.
1 CS Dinamo București 2 6
2 BCMU CSM 2 Pitești 5
3 CSU Sibiu 2 4
4 BC Timba 2 Timișoara 3

Faza semifinala - Grupa I - A
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 24
2 CSU Ştiinţa Bucureşti 24
3 CN „Aurel Vlaicu” București 23
4 ABC Athletic Constanța 22
5 CS Municipal Ploiești 22
6 CSO Voluntari 22
7 CS Municipal Sighetu Marmației 17
8 CS Municipal Mediaș 14

Faza semifinala - Grupa II - B
    Pct.
1 Rapid București 14
2 ACS Târgu Jiu 12
3 CS Universitar Brașov 11
4 CS Agronomia București 10
5 CS Universitar Ploiești 7

Faza semifinala - Grupa III - C (Sateliti)
    Pct.
1 CSU Sibiu 2 11
2 BC Timba 2 Timișoara 7
3 BC Mureş Târgu Mureş 2 5
4 BC SCM Timişoara 2 4

Faza semifinala - Grupa IV - C (Sateliti)
    Pct.
1 BCMU CSM 2 Pitești 10
2 CS Dinamo București 2 9
3 Steaua CSM EximBank 2 București 8
4 CS Politehnica Iași 2 6

Faza de calificare - Grupa 1
    Pct.
1 CS Municipal Sighetu Marmației 18
2 CS Municipal Mediaș 16
3 BC Timba 2 Timișoara 16
4 ACS Târgu Jiu 15
5 BC SCM Timişoara 2 15
6 CSM Oradea 2 10

Faza de calificare - Grupa 2
    Pct.
1 CS Municipal Ploiești 17
2 CSO Voluntari 17
3 CSU Sibiu 2 15
4 BC Mureş Târgu Mureş 2 15
5 U BT Cluj-Napoca 2 14
6 CS Universitar Brașov 12

Faza de calificare - Grupa 3
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 23
2 CS Dinamo București 2 21
3 CSU Ştiinţa Bucureşti 20
4 CS Agronomia București 19
5 Steaua CSM EximBank 2 București 17
6 CS Universitar Ploiești 14
7 SCM U Craiova 2 12

Faza de calificare - Grupa 4
    Pct.
1 ABC Athletic Constanța 18
2 CN „Aurel Vlaicu” București 18
3 Rapid București 16
4 BCMU CSM 2 Pitești 14
5 CS Politehnica Iași 2 12
6 CS Phoenix Galați 2 12