CS Municipal Sighetu Marmației


CS Municipal Sighetu Marmației
Fondat în anul: 2017
Culori:

Detalii echipă

Staff

Președinte: George Opriș

Sala

Adresa: Sighetu Marmatiei
Preț bilete:
Știri
CSM Focșani organizează în acest weekend prima ediție a turneului internațional „Mircea Petrișor”
La această competiție va participa și Etoile Sportive du Sahel, echipa antrenată de Dragan Petricevic 
CSM Sighetu Marmației, victorie neașteptată cu CSM Târgu Mureș
Elevii lui Kosztelnik au oferit surpriza în Grupa Albastră 
Grupa Albastră: CSM Sighetu Marmației câștigă pe teren propriu cu ACS Târgu Jiu
Allan Thomas a fost din nou omul meciului pentru sighețeni 
Emil Kosztelnik: „Pentru noi a fost îmbucurător că am jucat cu o echipă de un asemenea calibru”
SCM Timișoara a eliminat CSM Sighetu Marmației în turul trei din Cupa României 
SCM Timișoara nu a dat nicio sansă celor de la Sighetu Marmației
Bănățenii s-au impus clar și în returul din turul 3 al Cupei României 
SCM Timișoara dispută mâine returul cu Sighet din Cupa României
Bănățenii au câștigat partida tur din Maramureș la 27 de puncte diferență și sunt ca și calificați în sferturile de finală 
Grupa Albastră: Recital de puncte marcate între CSM VKSC Miercurea Ciuc și CS Municipal Sighetu Marmației
Acesta este oficial meciul cu cele mai multe puncte marcate în sezonul 2018-2019 din LNBM 
SCM Timișoara câștigă fără probleme la Sighetu Marmației
Tinerii maramureșeni au rezistat doar o jumătate de meci 
SCM Timișoara învinge pe CS Municipal Sighetu Marmației
SCM Timișoara învinge pe CS Municipal Sighetu Marmației la o diferenţă de 27 puncte 
Emil Kosztelnik: „Sperăm să facem față acestei forțe a baschetului românesc”
Antrenorul celor de la Sighet a prefațat dubla manșă din Cupa României cu SCM Timișoara (VIDEO) 
SCM Timișoara debutează în Cupa României cu un meci în deplasare la Sighet
Bănățenii au disputat semifinala anul trecut, iar acum încearcă să ajungă în sferturi cu o dublă în fața celor de la CSM Sighetu Marmației 
CS Municipal Sighetu Marmației învinge pe CSM Focșani
CS Municipal Sighetu Marmației învinge pe CSM Focșani la o diferenţă de 30 puncte 
Rapid București învinge pe CS Municipal Sighetu Marmației
Rapid București învinge pe CS Municipal Sighetu Marmației la o diferenţă de 4 puncte 
CS Municipal Sighetu Marmației învinge pe Rapid București
CS Municipal Sighetu Marmației învinge pe Rapid București la o diferenţă de 39 puncte 
CS Municipal Sighetu Marmației învinge pe CN „Aurel Vlaicu” București
CS Municipal Sighetu Marmației învinge pe CN „Aurel Vlaicu” București la o diferenţă de 21 puncte 
CS Municipal Sighetu Marmației învinge pe CSM VKSC Miercurea Ciuc
CS Municipal Sighetu Marmației învinge pe CSM VKSC Miercurea Ciuc la o diferenţă de 11 puncte 
ACS Târgu Jiu învinge pe CS Municipal Sighetu Marmației
ACS Târgu Jiu învinge pe CS Municipal Sighetu Marmației la o diferenţă de 4 puncte 
CS Municipal Sighetu Marmației învinge pe CSM Focșani
CS Municipal Sighetu Marmației învinge pe CSM Focșani la o diferenţă de 3 puncte 
CSM Phoenix Galaţi învinge pe CS Municipal Sighetu Marmației
CSM Phoenix Galaţi învinge pe CS Municipal Sighetu Marmației la o diferenţă de 25 puncte 
CSM Târgu Mureș învinge pe CS Municipal Sighetu Marmației
CSM Târgu Mureș învinge pe CS Municipal Sighetu Marmației la o diferenţă de 27 puncte 


Click aici pentru arhiva articolelor.
Faza turneelor finale - Turneu final promovare
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 6
2 CSU Ştiinţa Bucureşti 5
3 ABC Athletic Constanța 4
4 CN „Aurel Vlaicu” București 3

Faza turneelor finale - Turneu final sateliti
    Pct.
1 CS Dinamo București 2 6
2 BCMU CSM 2 Pitești 5
3 CSU Sibiu 2 4
4 BC Timba 2 Timișoara 3

Faza semifinala - Grupa I - A
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 24
2 CSU Ştiinţa Bucureşti 24
3 CN „Aurel Vlaicu” București 23
4 ABC Athletic Constanța 22
5 CS Municipal Ploiești 22
6 CSO Voluntari 22
7 CS Municipal Sighetu Marmației 17
8 CS Municipal Mediaș 14

Faza semifinala - Grupa II - B
    Pct.
1 Rapid București 14
2 ACS Târgu Jiu 12
3 CS Universitar Brașov 11
4 CS Agronomia București 10
5 CS Universitar Ploiești 7

Faza semifinala - Grupa III - C (Sateliti)
    Pct.
1 CSU Sibiu 2 11
2 BC Timba 2 Timișoara 7
3 BC Mureş Târgu Mureş 2 5
4 BC SCM Timişoara 2 4

Faza semifinala - Grupa IV - C (Sateliti)
    Pct.
1 BCMU CSM 2 Pitești 10
2 CS Dinamo București 2 9
3 Steaua CSM EximBank 2 București 8
4 CS Politehnica Iași 2 6

Faza de calificare - Grupa 1
    Pct.
1 CS Municipal Sighetu Marmației 18
2 CS Municipal Mediaș 16
3 BC Timba 2 Timișoara 16
4 ACS Târgu Jiu 15
5 BC SCM Timişoara 2 15
6 CSM Oradea 2 10

Faza de calificare - Grupa 2
    Pct.
1 CS Municipal Ploiești 17
2 CSO Voluntari 17
3 CSU Sibiu 2 15
4 BC Mureş Târgu Mureş 2 15
5 U BT Cluj-Napoca 2 14
6 CS Universitar Brașov 12

Faza de calificare - Grupa 3
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 23
2 CS Dinamo București 2 21
3 CSU Ştiinţa Bucureşti 20
4 CS Agronomia București 19
5 Steaua CSM EximBank 2 București 17
6 CS Universitar Ploiești 14
7 SCM U Craiova 2 12

Faza de calificare - Grupa 4
    Pct.
1 ABC Athletic Constanța 18
2 CN „Aurel Vlaicu” București 18
3 Rapid București 16
4 BCMU CSM 2 Pitești 14
5 CS Politehnica Iași 2 12
6 CS Phoenix Galați 2 12