CSM Phoenix Galaţi


CSM Phoenix Galaţi
Fondat în anul: 2001
Culori:
   alb-roșu    alb-roșu

Detalii echipă

Adresa: Str. Laminoriștilor, NR. 1, BL. T5, AP. 40
Telefon: +40 723/488865
Pers. Contact: Florin Nini
Mail: sportmanagementgroup@yahoo.com
Web: http://www.phoenixgalati.ro

Staff

Manager: Alex Stanciu
Ofițer de presă: Cătălin Rădulescu

Sala

Sala Sporturilor Dunărea Sala Sporturilor Dunărea
Capacitate: 1500
Adresa: strada Stadionului nr. 1-7, Galati
Preț bilete:
Știri
Dinamo Știința București se impune în fața celor de la CSM Phoenix Galați
Aruncările de la mare distanță au fost arma principală a bucureștenilor 
Grupa Galbenă: Dinamo Știința și CSA Steaua continuă lupta de la distanță pentru locurile de playoff
Cele două echipe vor întâlni Phoenix Galați și CSM Mediaș 
CSM Phoenix CSU Galați, victorie la pas cu CSM Mediaș
Moldovenii bifează al 3-lea succes în Grupa Galbenă 
CSO Voluntari - CS Știința Dinamo București, capul de afiș al acestei etape în Grupa Galbenă
Trei formații se luptă pentru cele două locuri care asigură calificarea în playoff-ul Ligii Naționale 
Steaua București a trecut categoric de CSM Phoenix CSU Galați
Militarii nu-și mai permit pași greșiți în lupta pentru playoff 
CSO Voluntari, victorie clară pe terenul lui Phoenix Galați
Ilfovenii nu au dat nicio șansă formației de pe malul Dunării 
Grupa Galbenă. Victorie pentru CSM Phoenix CSU Galați la Constanța
Moldovenii au câștigat grație un sfert patru excelent 
Grupa Galbenă. ABC Athletic Constanța primește vizita celor de la Phoenix Galați
Dobrogenii caută prima victorie în faza a doua a sezonului regulat 
Dinamo Știința, victorie clară pe malul Dunării
Elevii lui Tudor Costescu au trecut de Phoenix Galați, în etapa a treia din Grupa Galbenă 
Grupa Galbenă: Dinamo joacă în etapa a 3-a la Galați cu Phoenix
Dinamoviștii au mare nevoie de victorie în Sala „Dunărea” pentru a rămâne lângă rivalii de la Steaua 
CSM Phoenix Galaţi învinge pe CS Municipal Mediaș
CSM Phoenix Galaţi învinge pe CS Municipal Mediaș la o diferenţă de 12 puncte 
CSA Steaua a învins fără probleme pe terenul lui Phoenix Galați
Andrei Mandache a fost cel mai bun marcator la debutul Stelei în Grupa Galbenă 
CSA Steaua București învinge pe CSM Phoenix Galaţi
CSA Steaua București învinge pe CSM Phoenix Galaţi la o diferenţă de 24 puncte 
CSM Phoenix CSU Galați a efectuat două transferuri
Echipa de la Dunăre se întărește pentru prezența în Grupa Galbenă 
CSM Phoenix Galaţi este câștigătoarea grupei valorice C din LNBM
Gălățenii au terminat la egalitate de puncte cu CSM Târgu Mureș, fiind avantajați de meciurile directe 
CSM Phoenix Galaţi învinge pe ACS Târgu Jiu
CSM Phoenix Galaţi învinge pe ACS Târgu Jiu la o diferenţă de 10 puncte 
CSM Phoenix Galaţi învinge pe CS Universitatea Cluj
CSM Phoenix Galaţi învinge pe CS Universitatea Cluj la o diferenţă de 54 puncte 
CSM Phoenix Galaţi învinge pe CSM Focșani
CSM Phoenix Galaţi învinge pe CSM Focșani la o diferenţă de 16 puncte 
CSM Phoenix Galaţi învinge pe CS Agronomia București
CSM Phoenix Galaţi învinge pe CS Agronomia București la o diferenţă de 25 puncte 
CS Phoenix Galați, îngropat în litigii și datorii către foștii sportivi și agenți
Florin Nini datorează salarii fostelor jucătoare și remunerație de intermediere firmei administrate de Petru Eleș, managerul Peac-Pecs 


Click aici pentru arhiva articolelor.
Locurile 17-21 - Grupa A
    Pct.
1 CS Agronomia București 4
2 CN „Aurel Vlaicu” București 4
3 Rapid București 3
4 ACS Târgu Jiu 3
5 CS Universitatea Cluj 1

Locurile 9-16 -  Locurile 9-12
    Pct.
1 CSO Voluntari 4
2 CSM Phoenix Galaţi 4
3 CS Municipal Mediaș 2
4 CSM Târgu Mureș 2

Locurile 9-16 -  Locurile 13-16
    Pct.
1 ABC Athletic Constanța 4
2 CS Municipal Sighetu Marmației 4
3 CSM Focșani 2
4 CSM VKSC Miercurea Ciuc 2

Locurile 9-16 -  Grupa 9-16
    Pct.
1 CSO Voluntari 4
2 CSM Târgu Mureș 4
3 CS Municipal Mediaș 4
4 CSM Phoenix Galaţi 4
5 ABC Athletic Constanța 2
6 CS Municipal Sighetu Marmației 2
7 CSM VKSC Miercurea Ciuc 2
8 CSM Focșani 2

Locurile 9-16 -  Locurile 9-10
    Pct.
1 CSO Voluntari 4
2 CSM Phoenix Galaţi 2

Locurile 9-16 - Locurile 11-12
    Pct.
1 CSM Târgu Mureș 4
2 CS Municipal Mediaș 2

Locurile 9-16 - Locurile 13-14
    Pct.
1 CS Municipal Sighetu Marmației 2
2 ABC Athletic Constanța 1

Locurile 9-16 - Locurile 15-16
    Pct.
1 CSM VKSC Miercurea Ciuc 4
2 CSM Focșani 2

Playoff -  Sferturi de finală
  MC
BCM U FC Argeș Pitești 0
CSM CSU Oradea 3
 
SCM Timișoara 2
SCM Universitatea Craiova 3
 
CSA Steaua București 0
U BT Cluj-Napoca 3
 
BC CSU Sibiu 3
CS Dinamo Știința Bucureşti 1

Playoff -  Semifinale
  MC
BC CSU Sibiu 3
SCM Universitatea Craiova 1
 
CSM CSU Oradea 3
U BT Cluj-Napoca 1

Playoff -  Locurile 5-8
  MC
BCM U FC Argeș Pitești 2
CSA Steaua București 1
 
SCM Timișoara 2
CS Dinamo Știința Bucureşti 0

Playoff -  Locurile 5-6
  MC
SCM Timișoara 1
BCM U FC Argeș Pitești 0

Playoff - Locurile 7-8
  MC
CSA Steaua București 1
CS Dinamo Știința Bucureşti 0

Faza a II-a -  Grupa Roșie
    Pct.
1 BC CSU Sibiu 42
2 U BT Cluj-Napoca 41
3 CSM CSU Oradea 39
4 SCM Universitatea Craiova 36
5 SCM Timișoara 34
6 BCM U FC Argeș Pitești 34

Faza a II-a -  Grupa Galbenă
    Pct.
1 CSA Steaua București 18
2 CS Dinamo Știința Bucureşti 18
3 CSO Voluntari 18
4 CSM Phoenix Galaţi 14
5 CS Municipal Mediaș 11
6 ABC Athletic Constanța 11

Faza a II-a - Grupa Albastră
    Pct.
1 CSM Târgu Mureș 54
2 CS Municipal Sighetu Marmației 46
3 CSM Focșani 45
4 ACS Târgu Jiu 41
5 CSM VKSC Miercurea Ciuc 40
6 Rapid București 39

Faza a II-a - Grupa Verde
    Pct.
1 CS Agronomia București 31
2 CS Universitatea Cluj 27
3 CN „Aurel Vlaicu” București 26

Faza I - Grupa A
    Pct.
1 BC CSU Sibiu 25
2 U BT Cluj-Napoca 25
3 SCM Universitatea Craiova 24
4 CSM CSU Oradea 23
5 BCM U FC Argeș Pitești 20
6 SCM Timișoara 19
7 CSA Steaua București 18
8 CS Dinamo Știința Bucureşti 13

Faza I - Grupa B
    Pct.
1 CSO Voluntari 22
2 CS Municipal Mediaș 19
3 ABC Athletic Constanța 18
4 CS Cuza Sport Brăila 11

Faza I - Grupa C
    Pct.
1 CSM Phoenix Galaţi 35
2 CSM Târgu Mureș 35
3 CS Municipal Sighetu Marmației 31
4 CSM Focșani 29
5 ACS Târgu Jiu 29
6 Rapid București 26
7 CSM VKSC Miercurea Ciuc 25
8 CS Agronomia București 22
9 CS Universitatea Cluj 19
10 CN „Aurel Vlaicu” București 19

Faza turneelor finale - Turneu final promovare
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 6
2 CSU Ştiinţa Bucureşti 5
3 ABC Athletic Constanța 4
4 CN „Aurel Vlaicu” București 3

Faza turneelor finale - Turneu final sateliti
    Pct.
1 CS Dinamo București 2 6
2 BCMU CSM 2 Pitești 5
3 CSU Sibiu 2 4
4 BC Timba 2 Timișoara 3

Faza semifinala - Grupa I - A
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 24
2 CSU Ştiinţa Bucureşti 24
3 CN „Aurel Vlaicu” București 23
4 ABC Athletic Constanța 22
5 CS Municipal Ploiești 22
6 CSO Voluntari 22
7 CS Municipal Sighetu Marmației 17
8 CS Municipal Mediaș 14

Faza semifinala - Grupa II - B
    Pct.
1 Rapid București 14
2 ACS Târgu Jiu 12
3 CS Universitar Brașov 11
4 CS Agronomia București 10
5 CS Universitar Ploiești 7

Faza semifinala - Grupa III - C (Sateliti)
    Pct.
1 CSU Sibiu 2 11
2 BC Timba 2 Timișoara 7
3 BC Mureş Târgu Mureş 2 5
4 BC SCM Timişoara 2 4

Faza semifinala - Grupa IV - C (Sateliti)
    Pct.
1 BCMU CSM 2 Pitești 10
2 CS Dinamo București 2 9
3 Steaua CSM EximBank 2 București 8
4 CS Politehnica Iași 2 6

Faza de calificare - Grupa 1
    Pct.
1 CS Municipal Sighetu Marmației 18
2 CS Municipal Mediaș 16
3 BC Timba 2 Timișoara 16
4 ACS Târgu Jiu 15
5 BC SCM Timişoara 2 15
6 CSM Oradea 2 10

Faza de calificare - Grupa 2
    Pct.
1 CS Municipal Ploiești 17
2 CSO Voluntari 17
3 CSU Sibiu 2 15
4 BC Mureş Târgu Mureş 2 15
5 U BT Cluj-Napoca 2 14
6 CS Universitar Brașov 12

Faza de calificare - Grupa 3
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 23
2 CS Dinamo București 2 21
3 CSU Ştiinţa Bucureşti 20
4 CS Agronomia București 19
5 Steaua CSM EximBank 2 București 17
6 CS Universitar Ploiești 14
7 SCM U Craiova 2 12

Faza de calificare - Grupa 4
    Pct.
1 ABC Athletic Constanța 18
2 CN „Aurel Vlaicu” București 18
3 Rapid București 16
4 BCMU CSM 2 Pitești 14
5 CS Politehnica Iași 2 12
6 CS Phoenix Galați 2 12