CS Politehnica Iași


CS Politehnica Iași
Fondat în anul:
Culori:

Detalii echipă

Staff

Sala

Adresa: Str. Palat nr. 2, Iaşi
Preț bilete:
Știri
Cum va arăta Liga Națională de Baschet Masculin sezonul viitor
A fost adoptat sistemul cu grupe valorice în primele două faze 
CS Dinamo Bucureşti învinge pe CS Politehnica Iași
CS Dinamo Bucureşti învinge pe CS Politehnica Iași la o diferenţă de 22 puncte 
BC Timba Timişoara învinge pe CS Politehnica Iași
BC Timba Timişoara învinge pe CS Politehnica Iași la o diferenţă de 35 puncte 
Tayloe Taylor a reușit performanța stagiunii în înfrângerea clară cu SCM U Craiova
Americanul a depășit performanța reușită de fostul său coechipier, Andrija Bojic 
SCM Universitatea Craiova învinge pe CS Politehnica Iași
SCM Universitatea Craiova învinge pe CS Politehnica Iași la o diferenţă de 28 puncte 
CS Politehnica Iași se impune fără probleme în fața ultimei clasate
Moldovenii au dominat la aruncările de trei puncte 
CS Politehnica Iași învinge pe CS Dinamo Bucureşti
CS Politehnica Iași învinge pe CS Dinamo Bucureşti la o diferenţă de 20 puncte 
Două dueluri mâine, în grupa valorică 7-12 din LNBM
„Urşii”, misiune dificilă în Bănie, iar Iaşiul va primi vizita lui Dinamo 
Dan Ionescu: „Măcar Mureșul a avut decența să se retragă, nu ca alte echipe care și-au schimbat denumirea și au uitat de datorii”
Antrenorul Timbei Timișoara a trimis „săgeți” către cocitadina din Liga Națională 
Timba Timișoara se impune în fața Politehnicii Iași grație prestației din partea secundă
Moldovenii au condus cu 14 puncte în prima repriză, dar au marcat doar 4 puncte în ultimul sfert 
BC Timba Timişoara învinge pe CS Politehnica Iași
BC Timba Timişoara învinge pe CS Politehnica Iași la o diferenţă de 17 puncte 
Două meciuri se joacă marți în grupa valorică 7-12 din LNBM
SCM Universitatea Craiova va sta în această rundă 
Poli Iași a mers la Craiova fără staff tehnic
Rolul de antrenor și l-a asumat veteranul Constantin Amarghioalei 
SCM U Craiova, victorie lejeră cu Poli Iași
Elevii lui Hadar nu au avut emoții decât în primul sfert 
SCM Universitatea Craiova învinge pe CS Politehnica Iași
SCM Universitatea Craiova învinge pe CS Politehnica Iași la o diferenţă de 63 puncte 
Andrija Bojic a semnat cu campioana Macedoniei
Bojic a jucat nouă partide în acest sezon la Poli Iași 
Poli Iași mai rezistă cel puțin două meciuri
„Armăsarii” vor face deplasările de la Craiova și Timișoara 
Branko Jorovic și Andrija Bojic au părăsit-o pe CS Politehnica Iași
Clubul moldovean are mari probleme financiare 
„Grevă japoneză” făcută de străinii lui Poli Iași
Baschetbaliștii au fost la meciul cu Phoenix Galați, dar au refuzat să joace 
Career-high pentru Vladislav Solopa în deplasarea de la Galați
Florin Popa a fost aproape de un „ugly quadruple-double” 


Click aici pentru arhiva articolelor.
Locurile 17-21 - Grupa A
    Pct.
1 CS Agronomia București 4
2 CN „Aurel Vlaicu” București 4
3 Rapid București 3
4 ACS Târgu Jiu 3
5 CS Universitatea Cluj 1

Locurile 9-16 -  Locurile 9-12
    Pct.
1 CSO Voluntari 4
2 CSM Phoenix Galaţi 4
3 CS Municipal Mediaș 2
4 CSM Târgu Mureș 2

Locurile 9-16 -  Locurile 13-16
    Pct.
1 ABC Athletic Constanța 4
2 CS Municipal Sighetu Marmației 4
3 CSM Focșani 2
4 CSM VKSC Miercurea Ciuc 2

Locurile 9-16 -  Grupa 9-16
    Pct.
1 CSO Voluntari 4
2 CSM Târgu Mureș 4
3 CS Municipal Mediaș 4
4 CSM Phoenix Galaţi 4
5 ABC Athletic Constanța 2
6 CS Municipal Sighetu Marmației 2
7 CSM VKSC Miercurea Ciuc 2
8 CSM Focșani 2

Locurile 9-16 -  Locurile 9-10
    Pct.
1 CSO Voluntari 4
2 CSM Phoenix Galaţi 2

Locurile 9-16 - Locurile 11-12
    Pct.
1 CSM Târgu Mureș 4
2 CS Municipal Mediaș 2

Locurile 9-16 - Locurile 13-14
    Pct.
1 CS Municipal Sighetu Marmației 2
2 ABC Athletic Constanța 1

Locurile 9-16 - Locurile 15-16
    Pct.
1 CSM VKSC Miercurea Ciuc 4
2 CSM Focșani 2

Playoff -  Sferturi de finală
  MC
BCM U FC Argeș Pitești 0
CSM CSU Oradea 3
 
SCM Timișoara 2
SCM Universitatea Craiova 3
 
CSA Steaua București 0
U BT Cluj-Napoca 3
 
BC CSU Sibiu 3
CS Dinamo Știința Bucureşti 1

Playoff -  Semifinale
  MC
BC CSU Sibiu 3
SCM Universitatea Craiova 1
 
CSM CSU Oradea 3
U BT Cluj-Napoca 1

Playoff -  Locurile 5-8
  MC
BCM U FC Argeș Pitești 2
CSA Steaua București 1
 
SCM Timișoara 2
CS Dinamo Știința Bucureşti 0

Faza a II-a -  Grupa Roșie
    Pct.
1 BC CSU Sibiu 42
2 U BT Cluj-Napoca 41
3 CSM CSU Oradea 39
4 SCM Universitatea Craiova 36
5 SCM Timișoara 34
6 BCM U FC Argeș Pitești 34

Faza a II-a -  Grupa Galbenă
    Pct.
1 CSA Steaua București 18
2 CS Dinamo Știința Bucureşti 18
3 CSO Voluntari 18
4 CSM Phoenix Galaţi 14
5 CS Municipal Mediaș 11
6 ABC Athletic Constanța 11

Faza a II-a - Grupa Albastră
    Pct.
1 CSM Târgu Mureș 54
2 CS Municipal Sighetu Marmației 46
3 CSM Focșani 45
4 ACS Târgu Jiu 41
5 CSM VKSC Miercurea Ciuc 40
6 Rapid București 39

Faza a II-a - Grupa Verde
    Pct.
1 CS Agronomia București 31
2 CS Universitatea Cluj 27
3 CN „Aurel Vlaicu” București 26

Faza I - Grupa A
    Pct.
1 BC CSU Sibiu 25
2 U BT Cluj-Napoca 25
3 SCM Universitatea Craiova 24
4 CSM CSU Oradea 23
5 BCM U FC Argeș Pitești 20
6 SCM Timișoara 19
7 CSA Steaua București 18
8 CS Dinamo Știința Bucureşti 13

Faza I - Grupa B
    Pct.
1 CSO Voluntari 22
2 CS Municipal Mediaș 19
3 ABC Athletic Constanța 18
4 CS Cuza Sport Brăila 11

Faza I - Grupa C
    Pct.
1 CSM Phoenix Galaţi 35
2 CSM Târgu Mureș 35
3 CS Municipal Sighetu Marmației 31
4 CSM Focșani 29
5 ACS Târgu Jiu 29
6 Rapid București 26
7 CSM VKSC Miercurea Ciuc 25
8 CS Agronomia București 22
9 CS Universitatea Cluj 19
10 CN „Aurel Vlaicu” București 19

Faza turneelor finale - Turneu final promovare
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 6
2 CSU Ştiinţa Bucureşti 5
3 ABC Athletic Constanța 4
4 CN „Aurel Vlaicu” București 3

Faza turneelor finale - Turneu final sateliti
    Pct.
1 CS Dinamo București 2 6
2 BCMU CSM 2 Pitești 5
3 CSU Sibiu 2 4
4 BC Timba 2 Timișoara 3

Faza semifinala - Grupa I - A
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 24
2 CSU Ştiinţa Bucureşti 24
3 CN „Aurel Vlaicu” București 23
4 ABC Athletic Constanța 22
5 CS Municipal Ploiești 22
6 CSO Voluntari 22
7 CS Municipal Sighetu Marmației 17
8 CS Municipal Mediaș 14

Faza semifinala - Grupa II - B
    Pct.
1 Rapid București 14
2 ACS Târgu Jiu 12
3 CS Universitar Brașov 11
4 CS Agronomia București 10
5 CS Universitar Ploiești 7

Faza semifinala - Grupa III - C (Sateliti)
    Pct.
1 CSU Sibiu 2 11
2 BC Timba 2 Timișoara 7
3 BC Mureş Târgu Mureş 2 5
4 BC SCM Timişoara 2 4

Faza semifinala - Grupa IV - C (Sateliti)
    Pct.
1 BCMU CSM 2 Pitești 10
2 CS Dinamo București 2 9
3 Steaua CSM EximBank 2 București 8
4 CS Politehnica Iași 2 6

Faza de calificare - Grupa 1
    Pct.
1 CS Municipal Sighetu Marmației 18
2 CS Municipal Mediaș 16
3 BC Timba 2 Timișoara 16
4 ACS Târgu Jiu 15
5 BC SCM Timişoara 2 15
6 CSM Oradea 2 10

Faza de calificare - Grupa 2
    Pct.
1 CS Municipal Ploiești 17
2 CSO Voluntari 17
3 CSU Sibiu 2 15
4 BC Mureş Târgu Mureş 2 15
5 U BT Cluj-Napoca 2 14
6 CS Universitar Brașov 12

Faza de calificare - Grupa 3
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 23
2 CS Dinamo București 2 21
3 CSU Ştiinţa Bucureşti 20
4 CS Agronomia București 19
5 Steaua CSM EximBank 2 București 17
6 CS Universitar Ploiești 14
7 SCM U Craiova 2 12

Faza de calificare - Grupa 4
    Pct.
1 ABC Athletic Constanța 18
2 CN „Aurel Vlaicu” București 18
3 Rapid București 16
4 BCMU CSM 2 Pitești 14
5 CS Politehnica Iași 2 12
6 CS Phoenix Galați 2 12