CS Rapid București


CS Rapid București
Fondat în anul:
Culori:
   Alb - Vişiniu    Alb - Vişiniu

Detalii echipă

Adresa: Dan Militaru
Telefon: 021-3170100
Pers. Contact: Calea Giuleşti Nr. 18 sector 6 Bucureşti
Fax: 021-3170100

Staff

Sala

Sala Rapid Sala Rapid
Capacitate: 800
Adresa: Calea Giulești, Nr. 18, Sector 6, București
Preț bilete:
Știri
ACS Sepsi SIC poate reuși al doilea event, după cel din 2016
Echipele din Târgoviște, Arad și București au mai câștigat cele două trofee interne în același an 
Liga 1 feminin, la jumătatea fazei semifinale
CSM Târgoviște are o singură înfrângere, iar două formații urmează cu câte două  
Programul fazei semifinale din Liga 1 de baschet feminin
14 meciuri au deja rezultatul cunoscut din faza de calificare 
Liga 1 feminin: Agronomia București, singura cu parcurs perfect în faza de calificare
În faza semifinală se iau rezultatele directe dintre echipele cu drept de promovare 
T.F. Liga 1 F – Rapid București este prima promovată în Liga Națională
Elevele lui Dan Militaru au învins pe CSU LPS Alba Iulia la o diferență de 9 puncte 
T.F. Liga 1 F – CS Rapid se impune în fața celor de la CS Agronomia
Baschetbalistele de la Rapid au făcut un sfert trei excepțional 
T.F. Liga I Feminin - Rapid, Alba Iulia, Timișoara și Agronomia încep lupta pentru promovarea în LNBF
Turneul Final se joacă de astăzi, 2 iunie, până duminică, 4 iunie, în Sala „Constantin Jude” din Timișoara 
Agronomia Bucuresti, lider in Liga 1 feminină de baschet cu patru etape rămase de disputat
Gruparea din Capitală a strâns sapte victorii si o singură înfrângere în faza semifinală. 
Un nou sezon, un nou val de incertitudini în Liga Națională de Baschet feminin
Două echipe nu au achitat taxa de înscriere la FRB, iar o a 3-a nu știe dacă va mai continua în prima ligă. 
ANALIZĂ. Sezonul 2015-2016 al Ligii Naționale de Baschet Feminin, dominat de haos și probleme financiare
ACS Sepsi SIC a întrerupt dominația de 19 ani a echipelor din Târgoviște și Arad 
BCM Danzio Timișoara s-a implus în deplasarea de pe terenul Rapidului
Gruparea de pe Bega s-a revanșat după eșecul suferit acasă 
Evoluție impresionantă pentru Florina Diaconu în partida cu BCM Danzio Timișoara
Componenta Rapidului a fost cea mai bună marcatoare a întâlnirii 
Rapid București produce surpriza și se impune la Timișoara în fața celor de la Danzio
Trupa feroviară a câștigat disputa la o diferență de 4 puncte 
CSU Alba Iulia administrează o nouă înfrângere severă Rapidului
Ardelencele au învins în meciul de la București la o diferență de 60 de puncte 
Rapid București primește vizita echipei CSU Alba Iulia
Meciul are loc astăzi, de la ora 15 
Clubul Rapid, amendat de către FRB după incidentele de la partida cu Sepsi SIC
În urmă cu o săptămână, suporterii rapidiști s-au luat la bătaie  
Federația Română de Baschet este în pericol de a sancționa clubul Rapid București
Aproximativ 400 de suporteri ultrași ai clubului de fotbal Rapid au fost prezenți la partida cu Sepsi SIC de sâmbătă dupămasă 
BCM Danzio Timișoara trece fără probleme de Rapid București
Una dintre cele două nou-venite la gruparea bănățeană, Renata Szmutku, a evoluat în această partidă 
BCM Danzio Timișoara se duelează pe teren propriu cu Rapid București
Partida va lua startul astăzi, începând cu ora 15 
Rapidul primește vizita Phoenix-ului
Echipa gălățeană are prima șansă și vrea să termine pe locul V 


Click aici pentru arhiva articolelor.
Playoff - Finala mică
    Pct.
1 Olimpia CSU Braşov 2
2 Universitatea Cluj-Napoca 1

Playoff - Locurile 5-6
    Pct.
1 CS SCM Timisoara 2
2 CST BC Alexandria 1

Playoff - Locurile 5-8
    Pct.
1 CST BC Alexandria 4
2 CS SCM Timisoara 4
3 CSU Alba Iulia 2
4 FCC ICIM Arad 2

Playoff - Locurile 7-8
    Pct.
1 FCC ICIM Arad 4
2 CSU Alba Iulia 2

Playoff - Semifinale
    Pct.
1 CSM Satu Mare 4
2 ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe 2
3 Olimpia CSU Braşov 2
4 Universitatea Cluj-Napoca 1

Playoff - Sferturi de finală
    Pct.
1 CSM Satu Mare 5
2 Universitatea Cluj-Napoca 4
3 Olimpia CSU Braşov 4
4 ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe 4
5 CS SCM Timisoara 4
6 FCC ICIM Arad 2
7 CST BC Alexandria 2
8 CSU Alba Iulia 2

Faza a II-a (Turnee) - Grupa 1-5
    Pct.
1 ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe 39
2 CSM Satu Mare 33
3 Olimpia CSU Braşov 31
4 Universitatea Cluj-Napoca 29
5 CST BC Alexandria 29

Faza a II-a (Turnee) - Grupa 6-9
    Pct.
1 FCC ICIM Arad 30
2 CS SCM Timisoara 27
3 CSU Alba Iulia 25
4 UPM BC Sirius Tîrgu Mureș 20

Sezon Regulat - Primul Esalon
    Pct.
1 ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe 31
2 CSM Satu Mare 27
3 Olimpia CSU Braşov 25
4 CST BC Alexandria 24
5 Universitatea Cluj-Napoca 24
6 FCC ICIM Arad 24
7 CS SCM Timisoara 22
8 CSU Alba Iulia 21
9 UPM BC Sirius Tîrgu Mureș 17
10 Phoenix Galaţi 0