CS SCM Timisoara


CS SCM Timisoara
Fondat în anul:
Culori:
   Alb-Violet    Alb-Violet

Detalii echipă

Adresa: Aleea FC Ripensia, nr. 7, Timișoara
Telefon: 0748965996
Pers. Contact: Sabrina Duţu
Mail: office@bc-tm.ro
Web: www.scmtimisoara.ro

Staff

Președinte: Ilie Trițoiu
Manager: Sabrina Duţu
Ofițer de presă: Adrian Schindarli

Sala

Sala "Constantin Jude" Sala "Constantin Jude"
Capacitate: 2200
Adresa: Aleea F.C. Ripensia, Nr. 11, Timişoara, Timiş;
Preț bilete:
Știri
Radu Țoancă: „Lucrurile sunt complicate la echipa de baschet pentru sezonul 2018-2019”
SCM Timișoara ar putea avea probleme în înscrierea echipelor în Liga Națională și a atacat decizia BAT 
Harrison și Lloyd, coechipiere în Australia
Jucătoarea care a evoluat pentru SCM Timișoara și-a făcut deja debutul la noua sa echipă 
Mihai Coldea: „Am înțeles că se dorește continuitate. Ne dorim un sezon viitor, cel puțin, mai bun ca anul ăsta”
SCM Timișoara a încheiat pe locul 5 la primul sezon în LNBF 
SCM Timișoara încheie sezonul pe locul 5
Bănățencele au câștigat cu 2-0 seria cu ACSBT Alexandria 
CS SCM Timisoara învinge pe CST BC Alexandria
CS SCM Timisoara învinge pe CST BC Alexandria la o diferenţă de 27 puncte 
SCM Timișoara primește duminică vizita Alexandriei, în al doilea meci pentru locul 5
O victorie a gazdelor încheie seria și sezonul pentru cele două echipe 
Romina Filip, triple-double la Alexandria
Alte două timișorence au fost în double-double în victoria SCM-ului în fața unei echipe fără straniere 
Succes scontat pentru SCM Timișoara în primul meci pentru locul 5
Gazdele de la Alexandria au folosit multe jucătoare de 16 ani după ce au rămas fără straniere 
CS SCM Timisoara învinge pe CST BC Alexandria
CS SCM Timisoara învinge pe CST BC Alexandria la o diferenţă de 34 puncte 
CSBT Alexandria și SCM Timișoara își dispută locul 5
Bănățencele pornesc cu prima șansă după ce adversarele au rămas fără straniere 
Programul complet al turului 3 din play-off-ul LNBF
Finala mare va începe în 20 aprilie 
SCM Timișoara a trecut de FCC ICIM Arad cu 2-0 și va juca pentru locul 5
Oaspeții au avut două tehnice pentru proteste 
CS SCM Timisoara învinge pe FCC ICIM Arad
CS SCM Timisoara învinge pe FCC ICIM Arad la o diferenţă de 13 puncte 
SCM Timișoara și FCC ICIM Arad, la a 7-a întâlnire în acest sezon
Alb-violetele conduc cu 1-0 după victoria de la Arad 
Monika Brosovszky: „N-am mai pățit, de când joc baschet, să nu marci nici un punct”
SCM Timișoara s-a impus la Arad deși nu a înscris deloc în sfertul 3 
SCM Timișoara preia conducerea în seria cu FCC ICIM Arad după succesul din deplasare
Gazdele și-au adjudecat sfertul trei cu 18-0, dar nu au putut remonta tot handicapul de la pauza mare 
CS SCM Timisoara învinge pe FCC ICIM Arad
CS SCM Timisoara învinge pe FCC ICIM Arad la o diferenţă de 8 puncte 
FCC ICIM Arad și SCM Timișoara deschid joi meciurile pentru locurile 5-8
Va fi a 6-a întâlnire între cele două echipe în acest sezon 
CSM Satu Mare obține ultimul bilet pentru semifinalele LNBF
Sătmărencele s-au impus la 10 puncte în decisivul cu SCM Timișoara  
CSM Satu Mare învinge pe CS SCM Timisoara
CSM Satu Mare învinge pe CS SCM Timisoara la o diferenţă de 10 puncte 


Click aici pentru arhiva articolelor.
Playoff - Finala
    Pct.
1 ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe 7
2 CSM Satu Mare 5

Playoff - Finala mică
    Pct.
1 Olimpia CSU Braşov 4
2 Universitatea Cluj-Napoca 2

Playoff - Locurile 5-6
    Pct.
1 CS SCM Timisoara 4
2 CST BC Alexandria 2

Playoff - Locurile 5-8
    Pct.
1 CST BC Alexandria 4
2 CS SCM Timisoara 4
3 CSU Alba Iulia 2
4 FCC ICIM Arad 2

Playoff - Locurile 7-8
    Pct.
1 FCC ICIM Arad 4
2 CSU Alba Iulia 2

Playoff - Semifinale
    Pct.
1 CSM Satu Mare 4
2 ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe 2
3 Olimpia CSU Braşov 2
4 Universitatea Cluj-Napoca 1

Playoff - Sferturi de finală
    Pct.
1 CSM Satu Mare 5
2 Universitatea Cluj-Napoca 4
3 Olimpia CSU Braşov 4
4 ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe 4
5 CS SCM Timisoara 4
6 FCC ICIM Arad 2
7 CST BC Alexandria 2
8 CSU Alba Iulia 2

Faza a II-a (Turnee) - Grupa 1-5
    Pct.
1 ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe 39
2 CSM Satu Mare 33
3 Olimpia CSU Braşov 31
4 Universitatea Cluj-Napoca 29
5 CST BC Alexandria 29

Faza a II-a (Turnee) - Grupa 6-9
    Pct.
1 FCC ICIM Arad 30
2 CS SCM Timisoara 27
3 CSU Alba Iulia 25
4 UPM BC Sirius Tîrgu Mureș 20

Sezon Regulat - Primul Esalon
    Pct.
1 ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe 31
2 CSM Satu Mare 27
3 Olimpia CSU Braşov 25
4 CST BC Alexandria 24
5 Universitatea Cluj-Napoca 24
6 FCC ICIM Arad 24
7 CS SCM Timisoara 22
8 CSU Alba Iulia 21
9 UPM BC Sirius Tîrgu Mureș 17
10 Phoenix Galaţi 0