CSA Steaua București


CSA Steaua București
Fondat în anul: 1952
Culori:
   Roșu - Albastru    Roșu - Albastru

Detalii echipă

Adresa: Bulevardul Vasile Milea nr 5-7,Sector 6
Telefon: 0743.123.696
Pers. Contact: Mirela Oprea (mirelaoprea2012@yahoo.com)
Mail: contact@steauabaschet.ro
Web: http://www.steauabaschet.ro/

Staff

Ofițer de presă: Mirela Oprea
Doctor: Claudiu Ilina

Sala

Sala "Mihai Viteazu"
Capacitate: 300
Adresa: Bucureşti
Preț bilete:
Știri
CSA Steaua renunţă la un jucător
Croatul a disputat un singur meci pentru echipa militară 
Andrei Mandache: „Trebuie să rămânem cu picioarele pe pământ”
CSA Steaua a obținut o victorie pe terenul lui U-BT Cluj 
Sasha Ocokoljic: „Obiectivul nostru a fost să îi ținem sub 70 de puncte”
Antrenorul CSA Steaua a lăudat prestația defensivă a echipei sale în victoria cu U-BT Cluj 
CSA Steaua București a reușit cea de-a doua victorie consecutivă pe terenul lui U-BT Cluj-Napoca
Vicecampioana României rămâne neînvinsă în acest debut de campionat 
CSA Steaua București învinge pe U BT Cluj-Napoca
CSA Steaua București învinge pe U BT Cluj-Napoca la o diferenţă de 4 puncte 
U-BT Cluj va căuta să își ia revanșa în fața celor de la CSA Steaua, în prima întâlnire din actuala stagiune
Ardelenii au pierdut sezonul trecut pe teren propriu calificarea în finala LNBM, împotriva steliștilor 
Debut cu stângul pentru CSA Steaua în FIBA Europe Cup
Vicecampioana a fost dominată de Bakken Bears incă din primul sfert 
Steaua București debutează în FIBA Europe Cup împotriva uneia dintre semifinalistele de anul trecut
Formația din Capitală o va avea drept adversară pe Bakken Bears 
LNBM – etapa 2 – MVP: Zarko Djuric
Sârbul a jucat excelent în victoria Stelei cu Oradea 
Interviu Sasha Ocokoljic: “Am avut doar trei săptămâni de pregătire. În acest moment suntem la 60%”
CSA Steaua a debutat în Liga Națională cu o victorie surprinzătoare în fața campioanei CSM CSU Oradea 
Andrei Mandache: ”Nu am avut nicio revanșă de luat. Acum sunt jucătorul Stelei și voi da totul pentru Steaua”
Fostul căpitan al campioanei României a avut o contribuție importantă în victoria Stelei din prima etapă 
Steaua București produce prima surpriză a sezonului
Echipa din Capitală s-a impus în fața campioanei CSM CSU Oradea 
CSA Steaua București învinge pe CSM CSU Oradea
CSA Steaua București învinge pe CSM CSU Oradea la o diferenţă de 7 puncte 
Căpitanii își întâlnesc fostele echipe
Mandache va primi vizita Oradiei în Capitală, Paliciuc se întoarce ca adversar în Sala Transilvania 
CSA Steaua București debutează în noul sezon în fața campioanei CSM CSU Oradea
Partida reprezintă o reeditare a finalei de anul trecut 
CSM CSU Oradea și Steaua București și-au aflat adversarele din grupele FIBA Europe Cup
Faza grupelor va debuta în 16 octombrie, Oradea având meci acasă, în timp ce Steaua în deplasare 
Jukka Toijala: „CSM mi-a spus să nu reziliem contractul, acum mă dau în judecată”
Antrenorul finlandez susține că a refuzat mai multe oferte pentru a-și onora contractul cu CSM București 
CSA Steaua a reușit o victorie clară în fața celor de la Dinamo Știința
Roș-albaștrii s-au impus la 39 de puncte 
Sabin Cîrstoveanu și Christian Chițu au semnat cu CSA Steaua
Cei doi sunt campioni en-titre la U20, cu CS Agronomia București 
Ante Gospic este cel de-al 6-lea străin din lotul lui CSA Steaua București
Pivotul croat a fost coleg cu Zeljko Sakic la KK Cibona 


Click aici pentru arhiva articolelor.
Faza turneelor finale - Turneu final promovare
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 6
2 CSU Ştiinţa Bucureşti 5
3 ABC Athletic Constanța 4
4 CN „Aurel Vlaicu” București 3

Faza turneelor finale - Turneu final sateliti
    Pct.
1 CS Dinamo București 2 6
2 BCMU CSM 2 Pitești 5
3 CSU Sibiu 2 4
4 BC Timba 2 Timișoara 3

Faza semifinala - Grupa I - A
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 24
2 CSU Ştiinţa Bucureşti 24
3 CN „Aurel Vlaicu” București 23
4 ABC Athletic Constanța 22
5 CS Municipal Ploiești 22
6 CSO Voluntari 22
7 CS Municipal Sighetu Marmației 17
8 CS Municipal Mediaș 14

Faza semifinala - Grupa II - B
    Pct.
1 Rapid București 14
2 ACS Târgu Jiu 12
3 CS Universitar Brașov 11
4 CS Agronomia București 10
5 CS Universitar Ploiești 7

Faza semifinala - Grupa III - C (Sateliti)
    Pct.
1 CSU Sibiu 2 11
2 BC Timba 2 Timișoara 7
3 BC Mureş Târgu Mureş 2 5
4 BC SCM Timişoara 2 4

Faza semifinala - Grupa IV - C (Sateliti)
    Pct.
1 BCMU CSM 2 Pitești 10
2 CS Dinamo București 2 9
3 Steaua CSM EximBank 2 București 8
4 CS Politehnica Iași 2 6

Faza de calificare - Grupa 1
    Pct.
1 CS Municipal Sighetu Marmației 18
2 CS Municipal Mediaș 16
3 BC Timba 2 Timișoara 16
4 ACS Târgu Jiu 15
5 BC SCM Timişoara 2 15
6 CSM Oradea 2 10

Faza de calificare - Grupa 2
    Pct.
1 CS Municipal Ploiești 17
2 CSO Voluntari 17
3 CSU Sibiu 2 15
4 BC Mureş Târgu Mureş 2 15
5 U BT Cluj-Napoca 2 14
6 CS Universitar Brașov 12

Faza de calificare - Grupa 3
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 23
2 CS Dinamo București 2 21
3 CSU Ştiinţa Bucureşti 20
4 CS Agronomia București 19
5 Steaua CSM EximBank 2 București 17
6 CS Universitar Ploiești 14
7 SCM U Craiova 2 12

Faza de calificare - Grupa 4
    Pct.
1 ABC Athletic Constanța 18
2 CN „Aurel Vlaicu” București 18
3 Rapid București 16
4 BCMU CSM 2 Pitești 14
5 CS Politehnica Iași 2 12
6 CS Phoenix Galați 2 12