CSA Steaua București


CSA Steaua București
Fondat în anul: 1952
Culori:
   Roșu - Albastru    Roșu - Albastru

Detalii echipă

Adresa: Bulevardul Vasile Milea nr 5-7,Sector 6
Telefon: 0743.123.696
Pers. Contact: Mirela Oprea (mirelaoprea2012@yahoo.com)
Mail: contact@steauabaschet.ro
Web: http://www.steauabaschet.ro/

Staff

Ofițer de presă: Mirela Oprea
Doctor: Claudiu Ilina

Sala

Sala "Mihai Viteazu"
Capacitate: 300
Adresa: Bucureşti
Preț bilete:
Știri
Sașa Ocokoljic: „Am controlat jocul 40 de minute, am avut o mare dorință pe teren și am jucat excelent în apărare”
Skylar Spencer: „Am înțeles pentru ce ne luptăm, așa că am jucat cel mai bun joc al nostru” 
Calificare în ultima secundă pentru Dinamo Știința în play-off-ul LNBM
CSA Steaua învinge, însă Willie Kemp trimite ambele echipe mai departe după o aruncare de la centrul terenului 
Andrei Mandache: „Noi suntem echipa care a bătut Dinamo de două ori în acest sezon”
Căpitanul Stelei a prefațat duelul pentru playoff cu Dinamo Știința 
Pierdere dură pentru CSA Steaua, înainte de meciul cu Dinamo Știința
Radu Vîrnă a fost suspendat după un fault descalificator primit în timpul meciului cu CSO Voluntari 
CSA Steaua București primește vizita rivalei CS Dinamo Știința București în derbiul Grupei Galbene
Cele două formații se află în luptă directă pentru calificarea în playoff-ul LNBM 
Clasamentul LNBM, înainte de ultima etapă a sezonului regulat
Tabloul complet al primei runde din playoff. Știm deja două dueluri 
Steaua, Dinamo și CSO Voluntari, luptă în trei pentru ultimele două locuri de playoff
Cum arată calculele, înainte de duelul din runda finală dintre Steaua și Dinamo 
Steaua câștigă la Voluntari și rămâne în cursa pentru playoff
Militarii s-au impus cu scorul de 73-68 
Steaua București își joacă ultima șansă de a accede în playoff la Voluntari
Partida poate fi urmărită Live Video și pe totalbaschet 
CSA Steaua București s-a impus ușor în fața lui CSM Mediaș
Formația antrenată de Sașa Ocokoljic continuă lupta pentru playoff-ul LNBM 
CSA Steaua București învinge pe CS Municipal Mediaș
CSA Steaua București învinge pe CS Municipal Mediaș la o diferenţă de 24 puncte 
Grupa Galbenă: Dinamo Știința și CSA Steaua continuă lupta de la distanță pentru locurile de playoff
Cele două echipe vor întâlni Phoenix Galați și CSM Mediaș 
Andrei Mandache: „Din păcate, am arătat două fețe diferite”
Veteranul Stelei a vorbit despre dubla manșă cu CSM CSU Oradea (Video) 
Andrei Mandache face o partidă excelentă în fața fostei echipe
Prestația internaționalului român nu a fost suficientă pentru ca Steaua să obțină o victorie de palmares în fața lui CSM CSU Oradea 
CSM CSU Oradea câștigă și în fieful Stelei București în sferturile de finală ale Cupei României
Echipa bihoreană se califică în Final Four după o dublă victorie cu bucureștenii 
CSA Steaua, misiune aproape imposibilă în returul cu CSM CSU Oradea
„Militarii” au de recuperat un deficit de 20 de puncte în partida din Cupa României 
Skylar Spencer a reușit un monster double-double în ultima partidă
CSA Steaua București a avut 5 jucători în double-digits în victoria cu ABC Athletic Constanța 
CSA Steaua București se impune fără probleme în fața lui ABC Athletic Constanța
Vicecampioana României rămâne în cursa pentru cele două locuri de playoff 
CSO Voluntari - CS Știința Dinamo București, capul de afiș al acestei etape în Grupa Galbenă
Trei formații se luptă pentru cele două locuri care asigură calificarea în playoff-ul Ligii Naționale 
Andrei Mandache: „După 32 de minute noi nu am mai jucat baschet”
Căpitanul Stelei a vorbit după înfrângerea suferită în Cupa României, în fața celor de la CSM CSU Oradea 


Click aici pentru arhiva articolelor.
Faza turneelor finale - Turneu final promovare
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 6
2 CSU Ştiinţa Bucureşti 5
3 ABC Athletic Constanța 4
4 CN „Aurel Vlaicu” București 3

Faza turneelor finale - Turneu final sateliti
    Pct.
1 CS Dinamo București 2 6
2 BCMU CSM 2 Pitești 5
3 CSU Sibiu 2 4
4 BC Timba 2 Timișoara 3

Faza semifinala - Grupa I - A
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 24
2 CSU Ştiinţa Bucureşti 24
3 CN „Aurel Vlaicu” București 23
4 ABC Athletic Constanța 22
5 CS Municipal Ploiești 22
6 CSO Voluntari 22
7 CS Municipal Sighetu Marmației 17
8 CS Municipal Mediaș 14

Faza semifinala - Grupa II - B
    Pct.
1 Rapid București 14
2 ACS Târgu Jiu 12
3 CS Universitar Brașov 11
4 CS Agronomia București 10
5 CS Universitar Ploiești 7

Faza semifinala - Grupa III - C (Sateliti)
    Pct.
1 CSU Sibiu 2 11
2 BC Timba 2 Timișoara 7
3 BC Mureş Târgu Mureş 2 5
4 BC SCM Timişoara 2 4

Faza semifinala - Grupa IV - C (Sateliti)
    Pct.
1 BCMU CSM 2 Pitești 10
2 CS Dinamo București 2 9
3 Steaua CSM EximBank 2 București 8
4 CS Politehnica Iași 2 6

Faza de calificare - Grupa 1
    Pct.
1 CS Municipal Sighetu Marmației 18
2 CS Municipal Mediaș 16
3 BC Timba 2 Timișoara 16
4 ACS Târgu Jiu 15
5 BC SCM Timişoara 2 15
6 CSM Oradea 2 10

Faza de calificare - Grupa 2
    Pct.
1 CS Municipal Ploiești 17
2 CSO Voluntari 17
3 CSU Sibiu 2 15
4 BC Mureş Târgu Mureş 2 15
5 U BT Cluj-Napoca 2 14
6 CS Universitar Brașov 12

Faza de calificare - Grupa 3
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 23
2 CS Dinamo București 2 21
3 CSU Ştiinţa Bucureşti 20
4 CS Agronomia București 19
5 Steaua CSM EximBank 2 București 17
6 CS Universitar Ploiești 14
7 SCM U Craiova 2 12

Faza de calificare - Grupa 4
    Pct.
1 ABC Athletic Constanța 18
2 CN „Aurel Vlaicu” București 18
3 Rapid București 16
4 BCMU CSM 2 Pitești 14
5 CS Politehnica Iași 2 12
6 CS Phoenix Galați 2 12