CSM Alexandria


CSM Alexandria
Fondat în anul: 2018
Culori:

Detalii echipă

Staff

Sala

Sala Polivalentă Alexandria
Capacitate: 1400
Adresa: Alexandria
Preț bilete:
Știri
U18 feminin: CSS CSM Alexandria a câștigat titlul după o victorie cu CSS CSM Târgoviște
Ambele finale s-au încheiat la o diferență de trei puncte, gazda CSS Sibiu reușind să câștige bronzul 
CSM Târgu Mureș a obținut locul 9 la prima participare în LNBF
Ruxandra Chiș a reușit un triple-double în ultima zi de la turneul doi, care a stabilit locurile 9-13 
Rapid și Agronomia s-au impus în meciurile care au deschis grupa pentru locurile 9-13 din LNBF
CSM Târgu Mureș începe astăzi jocurile de la primul turneu, pe care îl găzduiește 
LNBF: Programul primului turneu pentru locurile 9-13
Sala Sporturilor din Târgu Mureș găzduiește partidele de astăzi până sâmbătă 
Phoenix Știința Constanța obține biletul la Final 4-ul Cupei României la debutul în competiție
Sfertul cu CSM Alexandria a fost cel mai echilibrat, dar cu victorii în ambele manșe pentru favorită 
CS Phoenix Știința Constanța învinge pe CSM Alexandria
CS Phoenix Știința Constanța învinge pe CSM Alexandria la o diferenţă de 4 puncte 
CSM Alexandria și Phoenix Știința Constanța încheie sferturile din cupă
Constănțencele s-au impus la 15 puncte în tur 
Etapă cu surprize în Grupa Galbenă din LNBF, cu victorii ale ultimelor două clasate în fața primelor două
Agronomia și CSM Alexandria au câștigat cu Rapid și CSM Târgu Mureș, iar ACS KSE Târgu Secuiesc, la Oradea 
Phoenix Știința Constanța se impune în manșa tur cu CSM Alexandria din Cupa României
Trupa de la malul mării a câștigat la 15 puncte confruntarea din sferturile de finală 
Phoenix Știința Constanța, favorită în dubla cu CSM Alexandria din sferturile Cupei României
Constănțencele s-au impus în ambele partide din campionat cu tânăra echipă din Alexandria 
Rapid București câștigă cu CSM Alexandria și ajunge la 10 victorii în a doua grupă valorică din LNBF
Bucureștencele au condus în prima parte a meciului, dar au avut de recuperat 10 puncte în sfertul 4  
ACS KSE Târgu Secuiesc ajunge la 3 succese consecutive în Grupa Galbenă din LNBF
Covăsnencele au reușit multe puncte după greșelile celor de la CSM Alexandria, care au jucat și ieri 
ACS KSE Târgu Secuiesc învinge pe CSM Alexandria
ACS KSE Târgu Secuiesc învinge pe CSM Alexandria la o diferenţă de 16 puncte 
CSM Târgu Mureș obține a 4-a victorie la rând în Grupa Galbenă
Mureșencele au câștigat cu CSM Alexandria în restanța din etapa a 3-a 
CSM Târgu Mureș învinge pe CSM Alexandria
CSM Târgu Mureș învinge pe CSM Alexandria la o diferenţă de 24 puncte 
CSM Alexandria a obținut cu Agronomia a 3-a victorie în campionat, prima din Grupa Galbenă
Teleormănencele au făcut din nou diferența cu reușitele de la distanță, la fel ca la precedentele succese 
CSM Alexandria învinge pe CS Agronomia București
CSM Alexandria învinge pe CS Agronomia București la o diferenţă de 6 puncte 
CSU CSM Oradea începe anul cu o victorie acasă, în fața tinerei echipe din Alexandria
Liderul Grupei Galbene din LNBF s-a distanțat din primul sfert și a condus tot meciul 
CS Rapid București învinge pe CSM Alexandria
CS Rapid București învinge pe CSM Alexandria la o diferenţă de 8 puncte 
Phoenix Știința Constanța câștigă cu CSM Alexandria și obține a 10-a victorie în grupa B
CSM Alexandria și-a încheiat meciurile din prima fază a campionatului 


Click aici pentru arhiva articolelor.
Playoff -  Sferturi de finală
  MC
CSM Satu Mare 3
Universitatea Cluj-Napoca 0
 
FCC ICIM Arad 3
CSM Târgoviște 0
 
CS Universitatea CSM Oradea 0
ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe 3
 
Olimpia CSU Braşov 3
CS Phoenix Știința Constanța 1

Playoff -  Semifinale
  MC
Olimpia CSU Braşov 0
CSM Satu Mare 3
 
FCC ICIM Arad 0
ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe 3

Playoff - Finala
  MC
CSM Satu Mare 2
ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe 3

Playoff - Finala mică
  MC
Olimpia CSU Braşov 0
FCC ICIM Arad 2

Playoff - Locurile 5-8
  MC
CS Universitatea CSM Oradea 0
CSM Târgoviște 2
 
Universitatea Cluj-Napoca 2
CS Phoenix Știința Constanța 0

Playoff - Locurile 5-6
  MC
Universitatea Cluj-Napoca 0
CSM Târgoviște 2

Playoff - Locurile 7-8
  MC
CS Universitatea CSM Oradea 0
CS Phoenix Știința Constanța 2

Playoff - Locurile 9-13
  MC
CS Rapid București 3
CS Agronomia București 2
 
ACS KSE Târgu Secuiesc 1
CSM Târgu Mureș 3
 
CS Agronomia București 2
CSM Târgu Mureș 3
 
CS Rapid București 3
CSM Alexandria 1
 
CSM Târgu Mureș 3
CSM Alexandria 1

Faza a II-a - Grupa roșie
    Pct.
1 ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe 41
2 CSM Satu Mare 38
3 Olimpia CSU Braşov 32
4 FCC ICIM Arad 31
5 CSM Târgoviște 31
6 CS Phoenix Știința Constanța 26
7 Universitatea Cluj-Napoca 26

Faza a II-a - Grupa galbenă
    Pct.
1 CSM Târgu Mureș 36
2 CS Universitatea CSM Oradea 32
3 CS Rapid București 31
4 CSM Alexandria 28
5 CS Agronomia București 28
6 ACS KSE Târgu Secuiesc 27

Faza I - Grupa A
    Pct.
1 ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe 18
2 CSM Satu Mare 17
3 Olimpia CSU Braşov 15
4 FCC ICIM Arad 14
5 CSM Târgoviște 14
6 Universitatea Cluj-Napoca 10

Faza I - Grupa B
    Pct.
1 CS Phoenix Știința Constanța 22
2 CS Universitatea CSM Oradea 20
3 CS Rapid București 19
4 CSM Târgu Mureș 19
5 ACS KSE Târgu Secuiesc 16
6 CSM Alexandria 14
7 CS Agronomia București 14