CSM Phoenix Galaţi


CSM Phoenix Galaţi
Fondat în anul: 2001
Culori:
   alb-roșu    alb-roșu

Detalii echipă

Adresa: Str. Laminoriștilor, NR. 1, BL. T5, AP. 40
Telefon: +40 723/488865
Pers. Contact: Florin Nini
Mail: sportmanagementgroup@yahoo.com
Web: http://www.phoenixgalati.ro

Staff

Manager: Alex Stanciu
Ofițer de presă: Cătălin Rădulescu

Sala

Sala Sporturilor Dunărea Sala Sporturilor Dunărea
Capacitate: 1500
Adresa: strada Stadionului nr. 1-7, Galati
Preț bilete:
Știri
CSM Phoenix Galaţi învinge pe CS Municipal Sighetu Marmației
CSM Phoenix Galaţi învinge pe CS Municipal Sighetu Marmației la o diferenţă de 20 puncte 
CSM Phoenix Galaţi învinge pe CSM VKSC Miercurea Ciuc
CSM Phoenix Galaţi învinge pe CSM VKSC Miercurea Ciuc la o diferenţă de 51 puncte 
CSM Târgu Mureș și CSM Phoenix Galați au oferit un meci demn de Urna Valorică A
Tripleta Martinic-Kalve-Santa a umbrit o prestație excelentă a lui Vlad Corpodean 
CSM Târgu Mureș învinge pe CSM Phoenix Galaţi
CSM Târgu Mureș învinge pe CSM Phoenix Galaţi la o diferenţă de 5 puncte 
CSM Târgu Mureș învinge pe CSM Phoenix Galaţi
CSM Târgu Mureș învinge pe CSM Phoenix Galaţi la o diferenţă de 37 puncte 
CSM Târgu Mureș se impune în Moldova, pe terenul lui CSM Phoenix Galați
Veteranii lui George Trif au făcut legea la malul Dunării 
CSM Târgu Mureș învinge pe CSM Phoenix Galaţi
CSM Târgu Mureș învinge pe CSM Phoenix Galaţi la o diferenţă de 15 puncte 
CSM Târgu Mureș învinge pe CSM Phoenix Galaţi
CSM Târgu Mureș învinge pe CSM Phoenix Galaţi la o diferenţă de 15 puncte 
Aaron Walton-Moss a semnat cu CSM Phoenix Galați, după ce Craiova a renunțat la serviciile sale
Motivul pentru care americanul a ajuns din Bănie pe malul Dunării (Surse) 
CSM Phoenix Galaţi a anunţat lotul pentru sezonul 2018/2019
Philip Miller se întoarce la Galaţi şi va juca alături de doi americani şi un muntenegrean. Vlad Corpodean va juca pe malul Dunării 
Turneu final LN 3x3 masculin: programul și loturile celor 12 echipe
Întrecerea băieților începe sâmbătă de la ora 10:40 și finala se va disputa duminică, de la ora 21 
Phoenix Galați, echipa cu cele mai multe datorii către FRB
Cel mai probabil, moldovenii vor începe noul sezon în Grupa valorică C 
„Taxa de veterani” a FRB poate afecta 11 jucători care au evoluat în Ligile Naționale în acest sezon
Bogdan Popescu, Ancuța Stoenescu, Porter Troupe și Monika Brosovszky, printre numele importante din categoria +35  
Cum va arăta Liga Națională de Baschet Masculin sezonul viitor
A fost adoptat sistemul cu grupe valorice în primele două faze 
U-BT Cluj câștigă la Galați și obține calificarea în semifinalele playoff-ului LNBM
Elevii lui Silvășan au câștigat un meci foarte disputat pe malul Dunării 
U BT Cluj-Napoca învinge pe CS Phoenix Galaţi
U BT Cluj-Napoca învinge pe CS Phoenix Galaţi la o diferenţă de 4 puncte 
U-BT Cluj merge pe malul Dunării să închidă seria cu Galațiul
Elevii lui Mihai Silvășan au câștigat ambele partide de pe teren propriu 
U-BT Cluj-Napoca se impune și în a doua partidă cu Phoenix Galați
Meciul secund al seriei s-a dovedit a fi mai dificil pentru ardeleni decât primul 
U BT Cluj-Napoca învinge pe CS Phoenix Galaţi
U BT Cluj-Napoca învinge pe CS Phoenix Galaţi la o diferenţă de 14 puncte 
Florin Nini: „Mă deranjează modul în care am jucat”
Nini e mândru de prestația elevilor săi din acest sezon, după problemele financiare pe care le-a avut clubul 


Click aici pentru arhiva articolelor.
Faza turneelor finale - Turneu final promovare
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 6
2 CSU Ştiinţa Bucureşti 5
3 ABC Athletic Constanța 4
4 CN „Aurel Vlaicu” București 3

Faza turneelor finale - Turneu final sateliti
    Pct.
1 CS Dinamo București 2 6
2 BCMU CSM 2 Pitești 5
3 CSU Sibiu 2 4
4 BC Timba 2 Timișoara 3

Faza semifinala - Grupa I - A
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 24
2 CSU Ştiinţa Bucureşti 24
3 CN „Aurel Vlaicu” București 23
4 ABC Athletic Constanța 22
5 CS Municipal Ploiești 22
6 CSO Voluntari 22
7 CS Municipal Sighetu Marmației 17
8 CS Municipal Mediaș 14

Faza semifinala - Grupa II - B
    Pct.
1 Rapid București 14
2 ACS Târgu Jiu 12
3 CS Universitar Brașov 11
4 CS Agronomia București 10
5 CS Universitar Ploiești 7

Faza semifinala - Grupa III - C (Sateliti)
    Pct.
1 CSU Sibiu 2 11
2 BC Timba 2 Timișoara 7
3 BC Mureş Târgu Mureş 2 5
4 BC SCM Timişoara 2 4

Faza semifinala - Grupa IV - C (Sateliti)
    Pct.
1 BCMU CSM 2 Pitești 10
2 CS Dinamo București 2 9
3 Steaua CSM EximBank 2 București 8
4 CS Politehnica Iași 2 6

Faza de calificare - Grupa 1
    Pct.
1 CS Municipal Sighetu Marmației 18
2 CS Municipal Mediaș 16
3 BC Timba 2 Timișoara 16
4 ACS Târgu Jiu 15
5 BC SCM Timişoara 2 15
6 CSM Oradea 2 10

Faza de calificare - Grupa 2
    Pct.
1 CS Municipal Ploiești 17
2 CSO Voluntari 17
3 CSU Sibiu 2 15
4 BC Mureş Târgu Mureş 2 15
5 U BT Cluj-Napoca 2 14
6 CS Universitar Brașov 12

Faza de calificare - Grupa 3
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 23
2 CS Dinamo București 2 21
3 CSU Ştiinţa Bucureşti 20
4 CS Agronomia București 19
5 Steaua CSM EximBank 2 București 17
6 CS Universitar Ploiești 14
7 SCM U Craiova 2 12

Faza de calificare - Grupa 4
    Pct.
1 ABC Athletic Constanța 18
2 CN „Aurel Vlaicu” București 18
3 Rapid București 16
4 BCMU CSM 2 Pitești 14
5 CS Politehnica Iași 2 12
6 CS Phoenix Galați 2 12