Adresa: B-dul Unirii nr. 2, Târgovişte, Dâmboviţa
Preț bilete:
Știri
Finala LNBF are din nou nevoie de joc decisiv după patru ani
ACS Sepsi SIC a pierdut ultima finală de 5 meciuri, iar CSM Satu Mare este la primul decisiv în ultimul act
SCM Timișoara și CSM Târgoviște ar putea fi excluse din Liga Națională
FIBA pune presiune pe FRB să aplice această sancțiune dacă cluburile nu respectă hotărârile BAT până pe data de 22 mai
CSM Târgoviște, locul 5 în această ediție a LNBF, cu „U” Cluj pe 6
Formația lui Cătălin Tănase a condus tot meciul la Cluj-Napoca și a încheiat seria cu 2-0
CSM Târgoviște câștigă la 18 puncte primul meci pentru locul 5 cu Universitatea Cluj
Dâmbovițencele au făcut diferența cu reușitele de la distanță într-un joc condus de la început
LNBF: Programul finalei și a celorlalte dueluri din turul 3 de play-off
Primele două partide ale luptei pentru titlu vor fi transmise de FRB TV
CSM Târgoviște și Universitatea Cluj încep astăzi lupta pentru locul 5 în LNBF
CSM s-a impus în primele trei dueluri din acest sezon, iar „U” a câștigat ultimul meci la o posesie
CSM Târgoviște va juca pentru locul 5 după ce s-a impus din nou cu CSU CSM Oradea, la Pitești
Dâmbovițencele încheie fără probleme cu 2-0 seria cu echipa venită din a doua grupă valorică
CSM Târgoviște întrerupe seria de înfrângeri cu un succes în primul meci pentru locurile 5-8
Dâmbovițencele au folosit puțin jucătoarele experimentate în duelul cu tânăra echipă din Oradea
Ocupantele podiumului LNBF de anul trecut sunt din nou în semifinale
FCC ICIM Arad este singura noutate din penultimul act față de ediția precedentă
Cătălin Tănase: „FRB nu va mai lăsa CSM Târgoviște să participe în LN dacă nici în vara asta nu se vor rezolva problemele”
Antrenorul crede că „este imposibil să îți propui obiective de mare performanță” până nu se rezolvă datoriile vechi
FCC ICIM Arad se califică în semifinalele LNBF după 3-0 cu CSM Târgoviște
Arădencele au câștigat meciul trei după ce au fost conduse cu 21 de puncte
Seria de play-off dintre CSM Târgoviște și FCC ICIM Arad se mută pe terenul dâmbovițencelor
Arădencele sunt la un pas de calificarea în semifinale după cele două victorii de acasă
Larisa Toma: „În sferturile 3 și 4 nu ne-am mai ajutat și n-am mai fost echipă în apărare”
Veterana de la CSM Târgoviște a fost aproape de double-double în meciul doi din play-off, pierdut la Arad
FCC ICIM Arad se impune și în meciul doi cu CSM Târgoviște, ducând scorul la 2-0 în seria de play-off
Galben-albastrele au dominat sub panou în repriza secundă, când oaspetele au marcat doar 7 puncte
Cătălin Tănase: „N-am știut să gestionăm pe final atacul. Ne-au surprins puțin cu apărarea în zonă”
CSM Târgoviște a cedat la patru puncte în deplasare în primul meci din play-off cu FCC ICIM Arad
Ancuța Stoenescu: „Un pic mai concentrate pe final, cred că reușeam o victorie frumoasă”
CSM Târgoviște a pierdut la Arad primul meci din play-off, după ce a condus 28 de minute
FCC ICIM Arad preia conducerea după primul meci cu CSM Târgoviște din play-off
Oaspetele au condus 28 de minute, dar gazdele au revenit în final și au câștigat un joc intens și disputat
FCC ICIM Arad și CSM Târgoviște deschid play-off-ul LNBF miercuri la Sala Victoria
Cele două echipe și-au împărțit victoriile în cele patru dueluri din acest sezon
LNBF: Programul primelor meciuri din turul 1 de play-off
Zilele de disputare au fost modificate față de cele stabilite inițial
CSM Târgoviște a anunțat despărțirea de Monique Coker
Americanca era a doua recuperatoare a echipei în campionat, dar juca „într-un picior”