CSM VKSC Miercurea Ciuc


CSM VKSC Miercurea Ciuc
Fondat în anul: 2002
Culori:
   Roșu - Alb    Roșu - Alb

Detalii echipă

Adresa: Aleea Avantului nr. 7, Miercurea Ciuc
Telefon: 0266.17.16.54
Pers. Contact: Demeter Attila
Fax: 0266.17.16.54
Mail: info@csikikosar.ro
Web: http://csikikosar.ro/

Staff

Președinte: Bentcze Szilard
Manager: Demeter Attila
Doctor: Bochener Istvan

Sala

Sala Sporturilor Miercurea Ciuc Sala Sporturilor Miercurea Ciuc
Capacitate: 1700
Adresa: Str. Stadionului, Nr 1, Miercurea Ciuc, Jud. Harghita
Preț bilete: 7 RON
Știri
CS Rapid București a întors meciul cu CSM Miercurea Ciuc și a câștigat după 2 reprize de overtime
Americanii celor două echipe au fost protagoniștii acestui duel, ambii bifând câte un double-double 
Rapid București învinge pe CSM VKSC Miercurea Ciuc
Rapid București învinge pe CSM VKSC Miercurea Ciuc la o diferenţă de 2 puncte 
CSM Phoenix Galaţi învinge pe CSM VKSC Miercurea Ciuc
CSM Phoenix Galaţi învinge pe CSM VKSC Miercurea Ciuc la o diferenţă de 19 puncte 
ACS Târgu Jiu învinge pe CSM VKSC Miercurea Ciuc
ACS Târgu Jiu învinge pe CSM VKSC Miercurea Ciuc la o diferenţă de 2 puncte 
CSM VKSC Miercurea Ciuc a transferat un pivot american care a mai evoluat în România
Echipa lui Laszlofy Botond a realizat primul extra transfer 
CSM VKSC Miercurea Ciuc învinge pe CSM Focșani
CSM VKSC Miercurea Ciuc învinge pe CSM Focșani la o diferenţă de 15 puncte 
CSM VKSC Miercurea Ciuc învinge pe CS Agronomia București
CSM VKSC Miercurea Ciuc învinge pe CS Agronomia București la o diferenţă de 8 puncte 
CS Municipal Sighetu Marmației învinge pe CSM VKSC Miercurea Ciuc
CS Municipal Sighetu Marmației învinge pe CSM VKSC Miercurea Ciuc la o diferenţă de 7 puncte 
CSM Târgu Mureș rămâne neînvinsă în grupa valorică C a LNBM
Etapa cu numărul 6 s-a desfășurat astăzi, 7 noiembrie 
CSM Târgu Mureș învinge pe CSM VKSC Miercurea Ciuc
CSM Târgu Mureș învinge pe CSM VKSC Miercurea Ciuc la o diferenţă de 31 puncte 
CSM VKSC Miercurea Ciuc învinge pe CS Universitatea Cluj
CSM VKSC Miercurea Ciuc învinge pe CS Universitatea Cluj la o diferenţă de 11 puncte 
CSM VKSC Miercurea Ciuc învinge pe CN „Aurel Vlaicu” București
CSM VKSC Miercurea Ciuc învinge pe CN „Aurel Vlaicu” București la o diferenţă de 17 puncte 
Rapid București învinge pe CSM VKSC Miercurea Ciuc
Rapid București învinge pe CSM VKSC Miercurea Ciuc la o diferenţă de 9 puncte 
CSM Phoenix Galaţi învinge pe CSM VKSC Miercurea Ciuc
CSM Phoenix Galaţi învinge pe CSM VKSC Miercurea Ciuc la o diferenţă de 51 puncte 
ACS Târgu Jiu învinge pe CSM VKSC Miercurea Ciuc
ACS Târgu Jiu învinge pe CSM VKSC Miercurea Ciuc la o diferenţă de 23 puncte 
Laszlofy Botnd: „Băieții au luptat și au arătat caracter, ceea ce e foarte bine pentru echipă”
CSM VSKC Miercurea Ciuc a fost eliminată din primul tur al Cupei României de CSM Mediaș 
CSM Mediaș câștigă și returul cu CSM VSKC Miercurea Ciuc din Cupa României
Echipa de pe Târnava Mare a trecut la general cu o diferență de 29 de puncte 
CS Municipal Mediaș învinge pe CSM VKSC Miercurea Ciuc
CS Municipal Mediaș învinge pe CSM VKSC Miercurea Ciuc la o diferenţă de 13 puncte 
CSM Mediaș se impune clar pe terenul celor de la CSM VSKC Miercurea Ciuc
Echipa de pe Târnava Mare a luat o opțiune serioasă la calificarea în următorul tur al Cupei României 
CS Municipal Mediaș învinge pe CSM VKSC Miercurea Ciuc
CS Municipal Mediaș învinge pe CSM VKSC Miercurea Ciuc la o diferenţă de 16 puncte 


Click aici pentru arhiva articolelor.
Faza turneelor finale - Turneu final promovare
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 6
2 CSU Ştiinţa Bucureşti 5
3 ABC Athletic Constanța 4
4 CN „Aurel Vlaicu” București 3

Faza turneelor finale - Turneu final sateliti
    Pct.
1 CS Dinamo București 2 6
2 BCMU CSM 2 Pitești 5
3 CSU Sibiu 2 4
4 BC Timba 2 Timișoara 3

Faza semifinala - Grupa I - A
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 24
2 CSU Ştiinţa Bucureşti 24
3 CN „Aurel Vlaicu” București 23
4 ABC Athletic Constanța 22
5 CS Municipal Ploiești 22
6 CSO Voluntari 22
7 CS Municipal Sighetu Marmației 17
8 CS Municipal Mediaș 14

Faza semifinala - Grupa II - B
    Pct.
1 Rapid București 14
2 ACS Târgu Jiu 12
3 CS Universitar Brașov 11
4 CS Agronomia București 10
5 CS Universitar Ploiești 7

Faza semifinala - Grupa III - C (Sateliti)
    Pct.
1 CSU Sibiu 2 11
2 BC Timba 2 Timișoara 7
3 BC Mureş Târgu Mureş 2 5
4 BC SCM Timişoara 2 4

Faza semifinala - Grupa IV - C (Sateliti)
    Pct.
1 BCMU CSM 2 Pitești 10
2 CS Dinamo București 2 9
3 Steaua CSM EximBank 2 București 8
4 CS Politehnica Iași 2 6

Faza de calificare - Grupa 1
    Pct.
1 CS Municipal Sighetu Marmației 18
2 CS Municipal Mediaș 16
3 BC Timba 2 Timișoara 16
4 ACS Târgu Jiu 15
5 BC SCM Timişoara 2 15
6 CSM Oradea 2 10

Faza de calificare - Grupa 2
    Pct.
1 CS Municipal Ploiești 17
2 CSO Voluntari 17
3 CSU Sibiu 2 15
4 BC Mureş Târgu Mureş 2 15
5 U BT Cluj-Napoca 2 14
6 CS Universitar Brașov 12

Faza de calificare - Grupa 3
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 23
2 CS Dinamo București 2 21
3 CSU Ştiinţa Bucureşti 20
4 CS Agronomia București 19
5 Steaua CSM EximBank 2 București 17
6 CS Universitar Ploiești 14
7 SCM U Craiova 2 12

Faza de calificare - Grupa 4
    Pct.
1 ABC Athletic Constanța 18
2 CN „Aurel Vlaicu” București 18
3 Rapid București 16
4 BCMU CSM 2 Pitești 14
5 CS Politehnica Iași 2 12
6 CS Phoenix Galați 2 12