CSM VKSC Miercurea Ciuc


CSM VKSC Miercurea Ciuc
Fondat în anul: 2002
Culori:
   Roșu - Alb    Roșu - Alb

Detalii echipă

Adresa: Aleea Avantului nr. 7, Miercurea Ciuc
Telefon: 0266.17.16.54
Pers. Contact: Demeter Attila
Fax: 0266.17.16.54
Mail: info@csikikosar.ro
Web: http://csikikosar.ro/

Staff

Președinte: Bentcze Szilard
Manager: Demeter Attila
Doctor: Bochener Istvan

Sala

Sala Sporturilor Miercurea Ciuc Sala Sporturilor Miercurea Ciuc
Capacitate: 1700
Adresa: Str. Stadionului, Nr 1, Miercurea Ciuc, Jud. Harghita
Preț bilete: 7 RON
Știri
Rapid București învinge pe CSM VKSC Miercurea Ciuc
Rapid București învinge pe CSM VKSC Miercurea Ciuc la o diferenţă de 9 puncte 
CSM Phoenix Galaţi învinge pe CSM VKSC Miercurea Ciuc
CSM Phoenix Galaţi învinge pe CSM VKSC Miercurea Ciuc la o diferenţă de 51 puncte 
ACS Târgu Jiu învinge pe CSM VKSC Miercurea Ciuc
ACS Târgu Jiu învinge pe CSM VKSC Miercurea Ciuc la o diferenţă de 23 puncte 
Laszlofy Botnd: „Băieții au luptat și au arătat caracter, ceea ce e foarte bine pentru echipă”
CSM VSKC Miercurea Ciuc a fost eliminată din primul tur al Cupei României de CSM Mediaș 
CSM Mediaș câștigă și returul cu CSM VSKC Miercurea Ciuc din Cupa României
Echipa de pe Târnava Mare a trecut la general cu o diferență de 29 de puncte 
CS Municipal Mediaș învinge pe CSM VKSC Miercurea Ciuc
CS Municipal Mediaș învinge pe CSM VKSC Miercurea Ciuc la o diferenţă de 13 puncte 
CSM Mediaș se impune clar pe terenul celor de la CSM VSKC Miercurea Ciuc
Echipa de pe Târnava Mare a luat o opțiune serioasă la calificarea în următorul tur al Cupei României 
CS Municipal Mediaș învinge pe CSM VKSC Miercurea Ciuc
CS Municipal Mediaș învinge pe CSM VKSC Miercurea Ciuc la o diferenţă de 16 puncte 
CSM VSKC Miercurea Ciuc și CSM Mediaș se întâlnesc în primul tur din Cupa României
Prima manșă a dublei se va juca în Harghita 
CSM Târgu Mureș câștigă clar și al doilea meci de la Memorialul Takacs Karoly
Echipa lui George Trif a dispus de CSM VSK Miercurea Ciuc 
CSM Târgu Mureș găzduiește Memorialul Takács Károly de marți până joi
Vor fi trei echipe la feminin și patru la masculin 
Goran Ostojic, aproape de Miercurea Ciuc (Surse)
Pivotul a evoluat sezonul anterior la Timba Timișoara 
Record de puncte în ultimii șase ani de LNBM, la meciul BCM U Pitești – SCM U Craiova
Ultimul meci în care s-a înscris mai mult datează din 2011 
Liga 1M - Cuza Sport Brăila câștigă la Miercurea Ciuc și face pași importanți spre Turneul Final
Brăilenii au doar un eșec în clasamentul fazei semifinale și țintesc promovarea în Liga Națională 
Liga 1 Masculin. Politehnica Iași învinge în deplasare pe CSM VCSK Miercurea Ciuc
O nouă victorie lejeră pentru gruparea din Copou. 
Liga 1 Masculin - Olimpic 2 Baia Mare vs. CSM VSKC Miercurea Ciuc, amânat din cauza unui accident rutier
7 jucători ai formației din Miercurea Ciuc au suferit diverse contuzii 
Liga 1M - Dinamo Bucureşti trece fără probleme de Miercurea Ciuc
Dinamoviştii sunt matematic calificaţi în faza finală a competiţiei. 
Liga 1M - Favoritele se impun în prima etapă a returului
Phoenix Galaţi, Dinamo Bucureşti şi Miercurea Ciuc au înregistrat victorii aşteptate. 
Liga 1M - Phoenix Galaţi trece de Dinamo Bucureşti şi rămâne cu un bilanţ perfect
Ştiinţa Bucureşti şi Politehnica Iaşi au mai bifat victorii în runda cu numărul patru. 
Liga 1M - Politehnica Iaşi învinge la 14 puncte pe Csikszereda Miercurea Ciuc
Este prima victorie a ieşenilor în faza semifinală. 


Click aici pentru arhiva articolelor.
Faza turneelor finale - Turneu final promovare
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 6
2 CSU Ştiinţa Bucureşti 5
3 ABC Athletic Constanța 4
4 CN „Aurel Vlaicu” București 3

Faza turneelor finale - Turneu final sateliti
    Pct.
1 CS Dinamo București 2 6
2 BCMU CSM 2 Pitești 5
3 CSU Sibiu 2 4
4 BC Timba 2 Timișoara 3

Faza semifinala - Grupa I - A
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 24
2 CSU Ştiinţa Bucureşti 24
3 CN „Aurel Vlaicu” București 23
4 ABC Athletic Constanța 22
5 CS Municipal Ploiești 22
6 CSO Voluntari 22
7 CS Municipal Sighetu Marmației 17
8 CS Municipal Mediaș 14

Faza semifinala - Grupa II - B
    Pct.
1 Rapid București 14
2 ACS Târgu Jiu 12
3 CS Universitar Brașov 11
4 CS Agronomia București 10
5 CS Universitar Ploiești 7

Faza semifinala - Grupa III - C (Sateliti)
    Pct.
1 CSU Sibiu 2 11
2 BC Timba 2 Timișoara 7
3 BC Mureş Târgu Mureş 2 5
4 BC SCM Timişoara 2 4

Faza semifinala - Grupa IV - C (Sateliti)
    Pct.
1 BCMU CSM 2 Pitești 10
2 CS Dinamo București 2 9
3 Steaua CSM EximBank 2 București 8
4 CS Politehnica Iași 2 6

Faza de calificare - Grupa 1
    Pct.
1 CS Municipal Sighetu Marmației 18
2 CS Municipal Mediaș 16
3 BC Timba 2 Timișoara 16
4 ACS Târgu Jiu 15
5 BC SCM Timişoara 2 15
6 CSM Oradea 2 10

Faza de calificare - Grupa 2
    Pct.
1 CS Municipal Ploiești 17
2 CSO Voluntari 17
3 CSU Sibiu 2 15
4 BC Mureş Târgu Mureş 2 15
5 U BT Cluj-Napoca 2 14
6 CS Universitar Brașov 12

Faza de calificare - Grupa 3
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 23
2 CS Dinamo București 2 21
3 CSU Ştiinţa Bucureşti 20
4 CS Agronomia București 19
5 Steaua CSM EximBank 2 București 17
6 CS Universitar Ploiești 14
7 SCM U Craiova 2 12

Faza de calificare - Grupa 4
    Pct.
1 ABC Athletic Constanța 18
2 CN „Aurel Vlaicu” București 18
3 Rapid București 16
4 BCMU CSM 2 Pitești 14
5 CS Politehnica Iași 2 12
6 CS Phoenix Galați 2 12